V prohnilém texaském městečku vedou zuřivou válku dvě strany. Záhadný cizinec John Smith stojí na obou... Nájemný pistolník John Smith v drsném podání Bruce Willise je na dlouhé cestě do Mexika, protože většinu života strávil hrou na schovávanou. Osud ho ale zavane do zapadlého texaského městečka kousek od mexických hranic s příznačným názvem Jericho v době přísné prohibice. Špinavý zapadákov si zcela podmanily dva pašerácké gangy, které odtud řídí špinavý trh s alkoholem a uzavřely mezi sebou křehké příměří. Záhadný cizinec dokáže hrát vypočítavou hru na obě strany, protože muž jako on se stará jen o svou peněžitou odměnu. Celý svůj život se totiž řídí pravidlem, že nežádá a především neprokazuje nikomu laskavost. V případě krásné Feliny ovšem udělá výjimku a rozpoutá tím krvavou válku znepřátelených gangů, v níž zůstane naživu jen ten poslední... Příběh mlčenlivého pistolníka Johna Smithe představuje moderní variaci na oblíbený námět potulného samuraje Sandžúróa ze slavného japonského filmu Ochránce (Jódžinbó) režiséra Akiry Kurosawy. Pro zajímavost lze doplnit, že námět se stal předlohou i pro scénář klasického spaghetti westernu Pro hrst dolarů Sergia Leoneho. (Česká televize)

mysiak

Bruce WIllis v typicky drsnej roli v akčnom westerne ktorý robí poctu Kurosawovi dosť akčným spôsobom a to si človek asi zapamätá..mimo humoru Brucea Willisa ()

JJ.Gibson

Na filmu Last Man Standing se mi líbila hrozně jedna věc a to: Způsob vypravění příběhu. Willis tak trochu v roli vypravěče, nádherně ucelil atmosféru 30tých let dvacátého století. A k tomu všemu, John Smith Willisovi padl na míru. Dva kolty 1911 a těšte se grázlové :) Neméně výrazná byla taktéž role Hickeyho v podání Christophera Walkena. Dokonalý záporňák!!! Sestřeleno podtrženo 4* ()

buldock

Nejdrsnější hlavní role Bruce Willise , který (jakožto neznámý cizinec ve zkorumpovaném zapadákově v době prohibice a pašování alkoholu) střelivem opravdu nešetří a bez okolků napumpuje olovem každého , kdo se mu postaví do cesty. Kdo má rád drsňáka Bruce a jeho neoddiskutovatelný šarm , líbí se mu gangsterky let dávno minulých , ten si v tomto případě příjde na své. Mimochodem název filmu je všeříkající a velmi výstižný. Film: 75% ()

zipper111

Bruce a Walken jsou dokonalí, ostatní je už vedlejší. Yojimba jsem neviděl, ale western s Clintem byl o trošku méně zábavnější a o trošku lépe natočenější. Každopádně Last man standing nedělá ostudu. ()

suicide

Neznám originální Kurosawovo zpracování, tak to, že "Poslední zůstává" je remake, pro moje potěšení z filmu to nebylo vůbec rozhodující.Šlo o kombinaci klasické gangsterovky a westernu zasazenou do doby prohibice - a tak jako že westernu neholduju, tak gangsterovky mám zase rád a kombinace těch obou částí se ukázala překvapivě dobrou. Poznatek: Být hajzl, co hraje na dvě strany se nevyplácí. Nikdy! Pokud tedy nejste Bruce Willis! ()

Kaluž

Tohle jsem poprvé viděl před nějakými dvaceti lety a čas od času si to dám znova. Není to žádný klenot, ale pokaždé se u toho zasměju a navíc je tam Christopher Walken s Thompsonem, což je strašně cool, takže tak. ()

YURAyura

Byli jsme na tom v kine, ale nehrali to, bo prislo malo lidi - no nena$ralo by vas to... Ale popravde, kdyz jsem to videl potom, tak uz tomu i rozumim - je to promarnena prilezitost na vyborny film, jake uz se dlouho netoci ()

Vampireman

Nejdříve samurajové, potom kovbojové a po jejich vymizení westernová městečka obsadili gangsteři v hnědých oblecích. Pohybujeme se ve 30. letech, oranžové kamerové filtry dodávají prašnému Texasu nezaměnitelnou atmosféru a jednoduché riffy elektrické kytary Ry Coodera ji dobře doplňují. A i když Bruce Willis střílí tak vehementně, že od něj gangsteři odlétávají, ani společně s Christopherem Walkenem nezaručil tomuto filmu kvalitní podívanou, u které bych se bavil. Podruhé omletý scénář nepřináší nic nového a celkové podání strašlivě nudí. ()

MATADOR

Drsný Bruce a jeho výlet do městečka jménem Jericho. Není to John McClane, přesto s ním má leccos společného. Začíná to osamělou jízdou a končí zkrvaveným Brucem Willisem. Poslední zůstává je lehkým gangsterským kouskem, který je na své nízké předpoklady velmi slušný a zábavný, především pasáže, kdy spouště Coltu. 45 cvakají o stošest. Slušná akčňárna s gangsterským Brucem Willisem. ()

Thomassi

Bruce Willis neumí jen drsnýho a hláškujícího Johna McClanea, ale troufl si i na daleko vážnější roli. A popravdě, John Smith mu sedl stejně dobře, i když je vidět ho v něčem podobném není na denním pořádku. Jako gangsterský western z období prohibice je ale Poslední zůstává nadprůměrný a co se týče akce nadupaný snímek. I samotná myšlenka poslání dvou gangů proti sobě mi nebyla proti srsti. Naopak, skvěle vyzobrazovala tehdejší dobu. Přestřelek je zde více než dost, a Bruce s dvěma bouchačkama je k nezastavení. Nesmím opomenout ani Christophera Walkena, který podle mě zahrál jednu z jeho nejlepších rolí. Poslední zůstává rozhodně doporučuji všem, kdo má rád filmy z této doby. Já jsem si to užil všemi doušky. ()

salalala

Ten film jsem viděl už potřetí a stejně jsem mu nepřišel na chuť. Rozhodně nemá špatnou atmosféru ani nápad. Ale prostě je hrozně sterilní. Taky si myslím, že mu hodně ubližují ty přehnané akční scény, kdy po každé ráně z pistole mrtví odlítnou bůhvíkam. Těžko říct, jestli to byla pocta westernům, noirům, nebo vážná parodie. Každopádně herecky se mi líbili jen Willis s Walkenem, jinak to byla vcelku bída. Asi to chtělo lepšího režiséra, který by využil relativně slibný potenciál tohoto námětu. Takhle dávám jen tři hvězdy a 60%. ()

Kangax

Skvelý remake Kurosawovho Jojimba. U amerických divákov prepadol, lebo dej je asi na nich trošku prekombinovaný, a absentuje čisto kladná postava ( Bruce Willis kladnou postavou iste nie je). Hoci nové verzie japonských klasík vytvorených američanmi moc nemusím, toto sa fakt podarilo, ako kedysi remake Siedmych samurajov - Sedem statočných. ()

kinderman

Jestli měl W.Hill skutečně režírovat remake Killera, tak tahle variace na Yojimba a Pro hrst dolarů (což jsou stejně „jen“ nepřiznané adaptace Hammettova románu Rudá žeň) dokazuje, že minimálně po technické stránce (inscenace přestřelek nese zřetelně hongkongské znaky) měl docela slušně natrénováno. ()

Genryuusai

Přestože je to remake remaku, není to vůbec špatný. Ale kdybych se měl rozhodovat, tak bych se asi radši podíval na Yojimba. ()

fmash

Víte co? Sledovat Willise, jak se v rozhrkané Fordce dokodrcá do prašného městečka plného svinských gaunerů, kde se pak ze zdánlivého otloukánka vyklube „tough badass“, mě neskutečně bavilo. Až se mi to povede koupit, podívám se na to znovu v tu minutu, co budu u přehrávače.           Tak po letech od prvního shlédnutí již bez euforie, ale pořád je to skvělé provinilé potěšení. Šestáková, za vlasy přitažená gangsterka střihnutá westernem. Noirově pojatý hlas hrdiny se ve Willisově podání usazuje jako prach texaské pouště a osamělý rváč ujíždí v dál. ()

Diamant odpad!

Vykradnutý western "Pre hrsť dolárov". Obraz skazenosti - aj hlavného hrdinu. Pár svetlých chvíľ v jeho živote (napríklad oslobodenie väznenej ženy) nezachraňuje formačnú stránku filmu. V závere hlavný hrdina zo všetkého šťastlivo vyviazne a zdá sa, že je spokojný so svojím životom, napriek všetkým špinavostiam, ktoré spáchal. Takmer celý film pôsobí dojmom "majstra sveta". Pritom by sa dal charakterizovat ako človek posadnutý peniazmi, ktorý sa sem - tam nad niekým zľutuje a pomôže mu. To, že napriek mučeniu neprezradí, kde utiekla žena, ktorú oslobodil, je síce pekné, ale je ťažké uveriť, že by to spomínaný "hrdina" dokázal. ()

kagemush

Bum bum,beng beng beng,bum bum. -To jsem si myslel že tohle je ta největší filmová střílečka jakou jsem viděl, než jsem uviděl Sejmi je všechny. Škoda že oba nerežíroval Walter Hill.- ()