V prohnilém texaském městečku vedou zuřivou válku dvě strany. Záhadný cizinec John Smith stojí na obou... Nájemný pistolník John Smith v drsném podání Bruce Willise je na dlouhé cestě do Mexika, protože většinu života strávil hrou na schovávanou. Osud ho ale zavane do zapadlého texaského městečka kousek od mexických hranic s příznačným názvem Jericho v době přísné prohibice. Špinavý zapadákov si zcela podmanily dva pašerácké gangy, které odtud řídí špinavý trh s alkoholem a uzavřely mezi sebou křehké příměří. Záhadný cizinec dokáže hrát vypočítavou hru na obě strany, protože muž jako on se stará jen o svou peněžitou odměnu. Celý svůj život se totiž řídí pravidlem, že nežádá a především neprokazuje nikomu laskavost. V případě krásné Feliny ovšem udělá výjimku a rozpoutá tím krvavou válku znepřátelených gangů, v níž zůstane naživu jen ten poslední... Příběh mlčenlivého pistolníka Johna Smithe představuje moderní variaci na oblíbený námět potulného samuraje Sandžúróa ze slavného japonského filmu Ochránce (Jódžinbó) režiséra Akiry Kurosawy. Pro zajímavost lze doplnit, že námět se stal předlohou i pro scénář klasického spaghetti westernu Pro hrst dolarů Sergia Leoneho. (Česká televize)

genetique

Jedna z klasík. Kto na tom nevyrastal, nepochopí a dobre mu tak. Ja som rád, že som si to mohol vychutnať a vždy si to vychutnám znova. Willis je gangster ako sa patrí, dej síce pomalší a prihlúpejší, všetko zbytočne prekombinované, no aj tak mi to nik nevezme. 80%. ()

sniper18

Po mnohých rokoch je tu ďalší voľný remake Kurosawovej klasiky a znovu so žánrovou ikonou, keď velikánov ako Toshiro Mifune a Clint Eastwood strieda Bruce Willis, ale opät je z toho len taký menej výrazný a možno aj zabudnuteľný film, ktorý sa v jeho filmografii ľahko stratí. A pritom tá zápletka znie tak perfektne, prvotriedny zabijak s neznámou minulosťou, ktorého cesty zavedú až do zabudnutého mestečka pod kontrolou dvoch gangov, ktoré ho samozrejme vďaka jeho schopnostiam chcú získať pre seba, ale on si ide to svoje, no ten scenár mi príde dosť obyčajný, úplne priemerný. Myslím, že úvod už asi ani lepší byť nemohol, ten sa mi veľmi páči, ale inak si film až na pár častí síce drží celkom svižné tempo a určite nemôžem povedať, že by som sa nudil, len jednoducho ten scenár neponúka nejaké zaujímavejšie a nápaditejšie situácie. A tak si film po celý čas drží len tú svoju mierne nadpriemernú úroveň a vyniká jedine ten úvod. Chcelo by to aj lepšie vedľajšie postavy, Bruce Willis v hlavnej úlohe je očakávane výborný, je tu ten prirodzený drsniak a táto úloha mu ako mnohé iné sadla a aj záporáci majú medzi sebou dostatok zaujímavých postáv a známych tvárí, tu vyniká hlavne Christopher Walken, ale vedľajšie postavy ma vôbec nezaujímali, čo ma v takomto filme, kde je dôležité práve aj to mestečko bezbranných ľudí trochu mrzí. Celkom spokojný som po akčnej stránke, tvoria ju výhradne prestrelky, ktorých síce mohlo byť trochu viac a tiež mohli byť trochu nápaditejšie a aktívnejšie, keďže protivníci väčšinou ani nestíhajú zareagovať, ale zase musím uznať, že sú výborne natočené, štýlové, pôsobia efektne a s dostatkom zabitých. Na to obojručné strieľanie je tu radosť pozerať. A tak všetky prestrelky ma bavili. Režijne s filmom tiež nemám problém, pekná vizuálna stránka, efektné prestrelky a funkčná dobová atmosféra. Takže skutočne škoda hlavne toho scenára, ktorý film zbytočne zhadzuje k priemeru, čo ma kvôli množstvu kladov dosť mrzí. Ale zase práve vďaka nim som tento film videl vickrát. 67% ()

3DD!3

Leoneho PRO HRST DOLARŮ v "modernějším" kabátku. Žánrovka na kterou se dobře kouká. Willis ani Walken nezklamali a akční scény jsou prvotřídní. Bavil jsem se. ()

Kaka

Při sledování tohoto prapodivného kousku si člověk nemůže odpustit srovnání s filmy slavného Quentina Tarantina. Hill nám servíruje jednoduchý příběh drsného ostrostřelce hýřicího hláškami s takovou nadsázkou, až se tomu místy věřit nechce. Na jednu stranu krvavé přestřelky, na stranu druhou suchý humor a spousta zábavy. Nepřekonatelný je i Walken v roli bájného střelce Hickeyho. Nepříliš známá legenda s kterou ale Hill relativně zabodoval a Willis upevnil svou pozici filmového drsoně. ()

castor

Sotva přijel, koukl na špatnou holku a hned to schytalo jeho auto. Špatný den ovšem hlavně pro ty, co to udělali. Ocitá se uprostřed dvou gangů a zkorumpované policie a my můžeme litovat, že snímků z atraktivního období prohibice dnes příliš nevzniká. Profesionální zabiják Bruce Willis zase jednou nešetří kulkami, pašování kořalky stojí hodně životů a děvky (stejně jako pohřební služba) se musejí sakra otáčet. Vedle něj navíc figuruje jeden z charismatických králů vedlejších rolí Christopher Walken. Přesto tak trochu monotónní pojetí výsledku dvakrát nesvědčí, navíc bych rozhodně přitvrdil a šel temnější cestou. Ale i tak dobré. ()

pepo

výborný žánrový film.Willis je opäť ako john smith(?)skvelý.škoda že film sa stratil.keby naňho prišli diváci mohla to byť taká menšia klasika ()

lesumir

Nedávno jsem viděl konečně Yojimbo, a zatoužil jsem i po posledním remaku, kde si to střihl oblíbený Bruce Willis. Jasně, bylo to teď v televizi, ale nehodlal jsem se dívat na český dabing, proto jsem si to sehnal jinou cestou a byl docela spokojenej. Leonův Ani Kurosawův opus to není, ale dívat se na to dá, má to vynikající začátek a luxusní závěr, ale to všechno mezi tím je vata, která jede přesně podle struktůry dvou předchozích, slavnějších bratříčků. Všechny tři filmy mají vynikajícího hrdinu. Eastwood, Mifune i Willis jsou charizmatičtí, ale Hill není Sergio ani Akira... _ Když se podívám pozpátku, tak vlastně nevím, který je nejlepší. Pro hrst dolarů je klasický western, Tělesná stráž je spíš silné drama a Poslední zůstává jsou spíš jatka z 30. let. Ale jinak Bruce vede :-) ()

paascha

Bruce tvrdej jako moje játra na konci devadesátých let, zábavná westernová atmosféra a mafiánské prostředí, prostě zábava. Když se smějete na půl huby cezeným hláškám, suchým jako jazyk v sobotu ráno, a rozesměje vás rozstřelené koleno, je to váš film. Do něj! ()

Fiftis

Do zapadákova niekde na americkom západe v čase prohibície prichádza osamelý cudzinec. V mestečku zúri boj medzi dvoma znepriatelenými gansterskými bandami a kontruje im miestny skorumpovaný šerif. Do toho všetkého sa pripletie krásna žena a problémy sú na svete. A aby to nebola len taká sranda, cudzinec hrá na obe strany. Ako sa vôbec môže stať že film takýchto kvalít navyše s Willisom v jeho najlepších rokoch je tak nedocenený a zapadá prachom na VHSkách? Film má silne westernovú atmosféru (podobnosť s Eastwoodovým "Za hrsť dolárov" určite nie je náhodná), dlhé celky a ešte dlhšie detaily sa striedajú s rýchlymi akciami, príbeh má spád a napätie vydrží až do konca. Za povšimnutie stojí aj výtvarné spracovanie, film pôsobí ako staré kolorované fotografie, čo dodáva celému príbehu zvláštnu autenticitu. Takže ak máte radi drsného Willisa a streľbu obojruč hurá do požičovne. ()

Shakers

Super akčný Walter Hill a excelentný Bruce Willis spojili svoje sily proti skorumpovanej polícii a vytvorili dokonalú dynamickú drsnú akciu, plnú nábojov, krvi, hlášok a prachu na ulici. Keby ma zaujal ten príbeh išiel by som určite vyššie, ale prišlo mi to strašne pomalé a rozťahané a nie moc zaujímavé v neakčných častiach. Škoda. 70% - 3* ()

lamps

Duo W&W, tedy Bruce Willis a Christopher Walken, proti sobě v jednom filmu, to jsem si nemohl nechat ujít, a nakonec jsem byl i vcelku spokojen. Willis odvádí svůj vysoký standart a sledovat jeho zručnou práci při likvidaci mafiánských protivníků je zážitek jako vždycky. No a Walken opět potvrdil, že když Hollywood potřebuje chladnokrevného a cool záporáka, on je prostě tou nejlepší a nejjistější volbou, byť mu zde bylo ponecháno na můj vkus trestuhodně málo prostoru. Poslední zůstává je svým pojetím hodně netradiční gangsterskou podívanou, která si ale zaslouží větší pozornost už jen proto, že takové pocty Leonemu, Coppolovi a dalším legendám již v dněšní době bohužel nevznikají, a těžko se jich ještě někdy dočkáme. Od Bruce už jsme sice zvyklí na mnohem kvalitnější kousky, ale přirovnávat tuhle spíše komorní kriminálku k Poslednímu skautovi nebo Smrtonosné pasti by byla stejná hloupost, jako očekávat od Uwe Bolla, že někdy natočí dobrý film... 75% ()

Big Bear

Šerif: ,,Víte co Vám doporučuju udělat? Vyndat z kufru rezervu, nasadit ji a odjet z tohohle města''. --- Párádní westernový nářez nám Walter Hill naservíroval! Nikdy bych nevěřil, že jde udělat hustá kovbojka o pašerácích zasazená do třicátých let z pomezí mexikánský hranice. Bruce tu hrál skvostně a já si užíval i ostatních včetně parádního (jak jinak) Walkena. Ať už fandíte Smithovi či oběma bandám, všichni herci mají charizma. Pro ránu ani kulku se tu nejde daleko a když už to někdo koupí z bouchačky do hrudníku, neřekne au a nespadne. Střela jeho tělo odhodí pěkných pár metrů z místa kde nešťastník stál. Dost jsem si to užil, atmosféra skvělá. Divím se tomu nízkému hodnocení. Milovníci gangsterek ve stylu neuplatní - neváhejte! Za mně je to za 4 náboje do devítky ,,ze který se střílelo'' .-) * * * * ()

Madsbender

Nebolo to zlé, ale čakal som viac. Bruce Willis dobrý a drsný ako vždy, Christopher Walken mrazivý a zlý, ako vždy v zápornej úlohe. No a zvyšok sa len nejako motá okolo a sem tam sa pripletie do masívneho streleckého masakru, ktorý si užijete niekoľko krát počas filmu. Lenže na vyššie hodnotenie to nestačí. ()

hippyman

unbreakable max-payne-like willis je tady prostě nejdrsnější ze všech drsňáků, nedělá si hlavu s nějakým kmotrovským bratříčkováním a jde bez větších keců rovnou na věc... remake neremake, jednoznačně skvěle našlapanej masakr, u kterýho nemusíte moc trápit mozkové závity a jen si vychutnáváte každou minutu v záprášeném texaském opuštěném městečku skrápěném krví padouchů. bomba! 90% ()

Ruut

A d*prdele! Takový klenot jsem dlouho neznal.Tady se měl inspirovat Marhoul a místo cance Mazaný Filip natočit pravý bad-ass monster film. Stačí kvalitní kameraman, šikovně využít klasické klišé a i za pár šupů je tu hodně muziky. ()

HAL

Westernový rádoby-noir, ve kterém je Bruce Willis tak drsný, až je to směšné. Stejně jako v Yojimbo a Pro hrst dolarů jako cizinec přijíždí do města ve kterém hrou na všechny strany definitivně vyřeší dlouhý konflikt dvou nepřátelských gangů a při tom si snaží namastit kapsu... aby pak místo hromadě prachů dal přednost jediné hezké sukni široko daleko. Jenže na rozdíl od oněch dvou klasik je v Last Man Standing všechno nepoměrně hloupější a nezajímavější. Smysluplnost konání postav je mizivá a uvěřitelnost celého fikčního světa zhruba na úrovni divadelní inscenace, takže už od třetiny tak nějak doufáte aby ten nesmrtelný Bruce s vystřílením všech okolo trochu víc pohnul, místo aby se pořád jen pokoušel o hustotemné monology. 5/10 ()

Satan

Efektivní zábava. Škoda, že to nebyla typická gangsterka v ulicích Chicaga, nebo podobném "prohibistickém" městě. Jericho mi tam nějak nesedělo a zavánělo to trochu westernem. Ovšem tempo skvělé od začátku až do (možná kýčovitého) konce. ()