V prohnilém texaském městečku vedou zuřivou válku dvě strany. Záhadný cizinec John Smith stojí na obou... Nájemný pistolník John Smith v drsném podání Bruce Willise je na dlouhé cestě do Mexika, protože většinu života strávil hrou na schovávanou. Osud ho ale zavane do zapadlého texaského městečka kousek od mexických hranic s příznačným názvem Jericho v době přísné prohibice. Špinavý zapadákov si zcela podmanily dva pašerácké gangy, které odtud řídí špinavý trh s alkoholem a uzavřely mezi sebou křehké příměří. Záhadný cizinec dokáže hrát vypočítavou hru na obě strany, protože muž jako on se stará jen o svou peněžitou odměnu. Celý svůj život se totiž řídí pravidlem, že nežádá a především neprokazuje nikomu laskavost. V případě krásné Feliny ovšem udělá výjimku a rozpoutá tím krvavou válku znepřátelených gangů, v níž zůstane naživu jen ten poslední... Příběh mlčenlivého pistolníka Johna Smithe představuje moderní variaci na oblíbený námět potulného samuraje Sandžúróa ze slavného japonského filmu Ochránce (Jódžinbó) režiséra Akiry Kurosawy. Pro zajímavost lze doplnit, že námět se stal předlohou i pro scénář klasického spaghetti westernu Pro hrst dolarů Sergia Leoneho. (Česká televize)

jonyyy

I když jsem tento příběh viděl už potřetí (Yojimbo, Pro hrst dolarů), opět jsem se perfektně bavil. 75% ()

Thomick

Strašidelně stupidní parodie na western, která sází jen na Willisův drsnej ksicht. No jako nezlobte se, ale když jeden pistolník vyvázne z přestřelky s pěti muži bez jediného mrknutí oka a bez jediného škrábance, to je už i na mě příliš. Stejně jako jeho snad nevyčerpatelný zásobník. ()

=woody=

Zdravím gangstery i záhadné cizince! :-) Achjo, Walkena mám rád, Willise miluju, střílečky mám rád a gangsterky miluju. Snad jen proto nadsadím tři hvězdičky.. Neustálé přebíhání Johna Smithe od jednoho "zaměstnavatele" ke druhému bylo docela nudné, bylo mi vlastně jedno, na čí straně zrovna stojí, protože hrál na oba klany stejnou kulišárnu.. Výsledek byl jasný od začátku, no a nejvíc mě dostaly Johnovy kvéry, kterými pálil jak pominutý, a dementní účes a lá Forrest Gump! Vzácná výjimka, jenž potvrzuje pravidlo, že Bruce hraje v samých peckách. Mějte se filmově! Woo. ()

Othello

Last Man Standing kombinuje noir, western a gangsterský film,přičemž tyto žánry naprosto nijak neobohacuje. Místo toho je vydrolí až na úplnou dřeň a podá výsledek, který je stejně tvrdý a bezskurpulozní jako Bruce Willis v ústřední roli. ()

Morholt

Já to jako remake něčeho nevnímal. Viděl jsem westernovou gangsterku s příběhem chlapíka, který chce vydělat na válce gangů v zapadákově kdesi v Texasu. Willis a Walken jako protihráči nemohli být lepší vobou, tady měli producenti šťastnou ruku a tu měli i s výběrem režiséra, protože Hill vše odvyprávěl výborně a navrch přidal hromadu stříleček, které prostě a jednoduše měly koule. Pro mě svým způsobem kultovní film a jedna z nejlepších Willisových rolí. 90% ()

mm13

Vlastne mám len jednu výčitku - debilné prestrelky bez nápadu. Všetko ostatné som ochotný vnímať ako súčasť hry, ktorá vôbec nie je zlá. ()

stub

Jednoznačně slabší, než verze Kurosawy či Leoneho. Celé to táhne Willis, herec jednoho výrazu, svým charismatem a to je opravdu málo. ()

BoPo

Pamätám si to ako dnes. Bol som ešte na základnej škole, domov som si z videopožičovne priniesol tento film a mal som pocit, že budem svedkom skvelého filmu. Škoda peňazí. Stálo ma to tuším 40 Sk. Pre nepracujúce dieťa (našťastie nežijem v Číne, kde by som od útleho detstva šil kopačky pre Nike alebo Adidas) je to dosť, keď za to v podstate nedostane nič. ()

Tommassi3

"Máte tu telefon ??" - "Komu chcete volat ??" - "Mý mámě.." ;) Hodně nedoceněná Hillova variace Kurosawovy legendy nejen o hrsti plné dolarů.. Téměř plná palba.. ()

Lacike

Príbeh o zabijákovi, ktorý v malom meste pendluje medzi dvoma gangami a postupne ich všetkých vystrieľa ma nikdy nebavil v Leoneho a ani Kurosawovom prevedení, ale prekvapivo mi sadol od rutinéra a večného Peckinpahovho obdivovateľa Waltera Hilla. Dokonca to považujem za jeho najlepší a jediný fakt dobrý film. Western situovaný do obdobia prohibície, takže kone tu nahradili staré autá, okorenený noirovou atmosférou so skvelým voiceoverom hlavného hrdinu, ktorý trefne komentuje dianie, takže aj neakčné scény majú poriadnu šťavu. No a akonáhle dôjde na prestrelky, tak je to lahoda. Sú drsné, dynamické, štýlové a dokonale prehľadné. Na rozdiel od Johna Woo, Hill nepoužíva až na jednu výnimku, žiadne spomalovačky. Bruce Willis bol v tej dobe ešte vo forme a vyžarovala z neho taká charizma, že o nej môže v tých jeho súčasných sračkách iba snívať. Škoda, že väčší priestor nemá záporák Walken u ktorého ma trochu mrzel aj príliš strohý záver. Zaslúžil by si napínavejší a prepracovanejší finálny duel. Za zmienku stojí ešte sympaťák Bruce Dern ako miestny podplatený šerif. Zvyšok postáv je už len tupý dobytok na porážku medzi ktorým sa objaví pár povedomých xichtov. Napríklad drsniak Patrick Kilpatrick. Hudba obsahuje jednoduchý motív, ktorý ale dostatočne podfarbuje dobovú atmosféru. Výsledkom je jednoduchý priamočiary film pre chlapov, ktorí majú radi kvalitné prestrelky. 8/10. ()

Hwaelos

Trestuhodně nevyužitá šance na skvělou gangsterku. Dobrý scénář kazí jeho sice efektní, ale nenápadité a přímočaré zpracování. Přitom Willis s nezvyklým chraplákem a tradičně vyšinutý Walken garantují perfektní obsazení. Krásná Karina Lombard je však namísto role femme fatale postavena jaksi do kouta a působí tu zcela zbytečně a nevyužitě a divák jaksi vůbec netuší, proč na plátně je. Více feelingu ála Smrtonosná past a byl by to památný film. ()

Terva

Ten film jsem dlouhu odkládal, nemohl jsem si Willise představit v takovém žánru. Nakonec jsem byl mile překvapen. ()

Padme_Anakin

Týjo. Jo! Filmy pro chlapy můžu. A bez reptání. Olovem se tu rozhodně nešetří, horko k zalknutí, písek eklhaftuje všude, prohibice v plným proudu a úžasná autina. Bruce Willis v nejlepších letech, formě a donaha, plus hlasové (podotýkám extra) i jiné charisma Christophera Walkena. Krásná žena rovná se problém. Retard znamená rozbité auto. Odjeď? Cha. A jak? Zůstanu. Do posledního. Třa dechu. ()

corpsy

Pôvodne som napísal, že je to trochu suché, podobne ako vo filme vyprahlá texaská púšť okolo mestečka. Ako dobre, že som sa mýlil. Film zrejúci, ako víno. ()

PauloZ

Bruce opět ve skvělé formě s drsným výrazem a cool hláškama diktuje pod taktovkou Waltera Hilla. Výborná žánrovka z Texasu :) ()