V prohnilém texaském městečku vedou zuřivou válku dvě strany. Záhadný cizinec John Smith stojí na obou... Nájemný pistolník John Smith v drsném podání Bruce Willise je na dlouhé cestě do Mexika, protože většinu života strávil hrou na schovávanou. Osud ho ale zavane do zapadlého texaského městečka kousek od mexických hranic s příznačným názvem Jericho v době přísné prohibice. Špinavý zapadákov si zcela podmanily dva pašerácké gangy, které odtud řídí špinavý trh s alkoholem a uzavřely mezi sebou křehké příměří. Záhadný cizinec dokáže hrát vypočítavou hru na obě strany, protože muž jako on se stará jen o svou peněžitou odměnu. Celý svůj život se totiž řídí pravidlem, že nežádá a především neprokazuje nikomu laskavost. V případě krásné Feliny ovšem udělá výjimku a rozpoutá tím krvavou válku znepřátelených gangů, v níž zůstane naživu jen ten poslední... Příběh mlčenlivého pistolníka Johna Smithe představuje moderní variaci na oblíbený námět potulného samuraje Sandžúróa ze slavného japonského filmu Ochránce (Jódžinbó) režiséra Akiry Kurosawy. Pro zajímavost lze doplnit, že námět se stal předlohou i pro scénář klasického spaghetti westernu Pro hrst dolarů Sergia Leoneho. (Česká televize)

mzss1

Celkem dobrej western. Je tu dost střílení, Willis se tu předvedl dost, příběh to nějaký má. Celkově film není špatnej, ale mě moc nesedl, hluchá místa se tu najdou, film je hodně krvavej, nic jiného než střílení tu snad ani není. Hudba průměr, herci mě nějak nezaujali, konec byl lepší. No, pro mě jen tak na 58% = *** ()

kingik

Městský gangster, který si říká John Smith, se na útěku do Mexika zastaví v zapadlém městečku, kde zuří válka dvou gangů pašeráků alkoholu. Asi by se nic nestalo, kdyby mu gang nezničil auto jen pro to, že se podíval na milenku jejich šéfa. John se informuje, jak se věci mají a vydá se za bossem a dva muže z jeho gangu zabije. Pak se nechá najmout konkurenčním gangem. Tohle je sice gangsterka, ale Walter Hill pracuje s klasickými westernovými motivy. Role osamělého pistolníka, který si zjedná spravedlnost, je pro Bruce Willise jako dělaná. Nic nového pod sluncem a je to i snadno předvídatelné, ale celkem i zajímavé drama s akčními prvky. ()

dr.horrible

Výbuch testosterónu, ktorý som videl naposledy, ešte než som začal mutovať. Začínam na sebe pozorovať, že tieto jednoduché akčňáky, ktoré som pred pubertou odmietal ako málo sofistikované, mi teraz, keď už sa stali retrom, začínajú imponovať. Možno preto, že ich treba piť s pivom. ()

Anderton

Kurosawova Telesná stráž mi pripadala chvíľami poriadne zmätočná a čiastočne nudná, Hillow voľný remake je v tomto smere na tom o niečo lepšie. Viac ako westernove žánrové prvky mi však pripomenul film noir, Willisova štylizácia a voiceover je skôr upomienkou na Bogarta. Je naozaj prekvapujúce, že tento film pri svojej hyperštylizácii v 90-tych rokoch prepadol, keď si vezmeme, že v rovnakom období nás odzbrojoval taký Desperado. Mimochodom jeden profák z bratislavskej VŠMU považuje túto úlohu za vôbec najlepšiu vo Willisovej kariére. Popravde, bez neho a bez Walkena by to bol ťažký priemer. Možno to chcelo aj nejakú výraznejšiu herečku ako ich prívesok. ()

francis

Parádní "skorochandlerovka", chvílema lehce parodický, až to připomínalo Mazanýho Filipa. Navíc jsem před týdnem viděl Yojimbo, je to fakt skoro přesně stejný, navíc jsou jen ty chandlerovský monology, který zrovna do tohohle filmu perfektně pasujou. Jen s těma střílečkama si mohli dát trochu víc práce, co? ()

AppleCore

Walter Hill neni sice nijak skvělej režisér, ale při natáčení tohohle trháku sakra dobře věděl co dělá. Do dneška nechápu proč to propadlo. Dokonalá akce, skvělej děj, perfektní herci a dvě pětačtyřicítky Bruce Willise. To je kombinace, která dokáže udělat lidem ze života peklo. 9/10 ()

Kothy

Docela drsný novodobý western s Brucem Willisem. Akce je tu dobrá, ale to je asi tak všechno. Děj už tak zajímavý není. Bruce se zastaví v zapadlém městě Jericho v Texasu někdy ve 30. letech. Vše tam stále vypadá jak na divokém západě. Zákony tu neplatí a vše řídí dva gangy. On se snaží z toho vytěžit co nejvíc a pendluje mezi nimi. Jde za tím, kdo nabídne víc. Je prakticky neporazitelný, jeho jedinou slabinou jsou ženy. Na ně taky dojede. Nemůže to skončit jinak než velkou přestřelkou. "Jeď do Mexika." ()

Slartibarkfast

Bruce Willis ve své typické roli drsňáka. Velmi pěkný film, který byl pravda trochu slabší, ale na mně dojem udělal. Je to prostě akčňák ze staré školy, které už se dnes nějak netočí. S nostalgií proto rád shlédnu tenhle a jemu podobný. A protože není v dnešní době lepších, které by mi daly najevo, že takovým odzvonilo, musím se přiklonit k lepšímu hodnocení i když jen díky vzpomínkám. 75% ()

nash.

Ostrá jízda, která je mixem westernu, prohibiční gangsterky a hongkongské akce. Další z předělávek Kurosawova Yojimba i když čerpá spíše z Leoneho Hrsti dolarů a Willisova postava má mnohem víc z Clinta Eastwooda než z Toshira Mifuna. Dokonalá zábava plná akce, střelného prachu a drsného Willise střílejícího woovsky obouruč, kterému zdatně sekunduje Walken jako zabiják se samopalem a fintou "ty nejsi z těch, kdo střelí neozbrojeného chlapa do zad". ()

Tomco

V čase vzniku filmu neexistovala možnosť, že by som si nechal ujsť film s Brucom v hlavnej úlohe. Tento počin som si naviac ešte vychutnal v kine, takže o vystupňovaný zážitok bolo postarané. Nezabudnuteľná je pre mňa hlavne scéna, keď Willis súloží a do toho vtrhnú do jeho izby záporáci. Prestrelka v erekcii to už hej :). ()

Vitason

Záhadný cizinec Bruce Willis projíždí malým zapadákovem Jericho a netuší do čeho se zaplete jediným pohledem na procházející dívku. Malé městečko ovládají dva gangy a Bruce se stane hybnou silou všech událostí v hodně stylovém filmu. Bruce je slušnej drsňák, ale i přes absenci svědomí pomůže všem ženám kolem sebe. Z Willisových komentářů je znát, že autoři byli nad věcí, takže pistole s padesáti náboji není problém. Dalším velkým pozitivem filmu je úžasně odporný padouch Christopher Walken. Dobrá výprava a skvělá atmosféra 20.let, škoda jen, že tento film propadl a není moc známý. ()

Rocky62

Nemohu popřít, že jsem se nebavil, ale po celou dobu sledování jsem měl pocit, že pan Hill byl během režírování nějaký unavený a líný snažit se vylepšit film po emocionální i hudební stránce, téměř celý film mi připadal takový monotonní. Po půl hodině jsem si udělal názor a ten jsem nezměnil ani po skončení. Zkrátka je to celé na jedno brdo a každá nově započatá scéna ničím nepřekvapí. 60% ()

klerik

Cool atmoška, drsné hlášky dvaja chrizmatickí blbci proti sebe. Keby bola tá hromadná prestrelka krajšie nasnímaná a keby ste nemali pocit, že tam chýba Clint Eastwood, bolo by všetko O.K. Ale vzhľadom na súčasnú americkú produkciu westernov, len tak dalej!!! ()

LaciLC

Takéto drsňácke role Willisovi vždy sedeli. Hádam prvé známejšie stretnutie Brucea s westernom dopadlo nad očakávania dobre. Efektná akcia, drsné hlášky. ()

Chrustyn

Remake westernové klasiky "Pro hrst dolarů" (nebo Yojimba, kdo chce) se skvělými přestřelkami a drsným Willisem hrajícím na obě strany uprostřed války gangů. ()

packa

Námět už předtím zpracovali Akira Kurosawa a Sergio Leone a vyždímali ho na maximum. Co si chtěl Walter Hill dokázat? Že to dokáže natočit lépe než dva z největších filmových klasiků?? Nechápejte mě špatně, film nedopadl vůbec zle, nicméně ve srovnání s předlohami obou výše zmíněných legendárních tvůrců, nové zpracování prostě neobstálo. S tím měli tvůrci počítat a do látky se vůbec nepouštět. Komerční a umělecký neúspěch je proto naprosto zasloužený. Tečka ()

honajz

Klasický western o mlčenlivém, osamělém pistolníkovi, který přichází do nějakého zapadákova, a i když nechce, zjedná tam pořádek. Když se to umí dobře podat a máme dostatečně charismatického herce (třeba Clinta Eastwooda), je radost na to koukat. A tady se také zadařilo, a i přes pár hluchých míst a poněkud divně natočených některých stříleček (tak chlapík se sapíkem ho nedostane, jo?, osm chlapů nestihne vystřelit, fakt?) je to natočeno ve velkém stylu. ()