Zlá krev

• USA Feud
USA, (2017–2024), 13 h 25 min (Minutáž: 45–60 min)

Předloha:

Laurence Leamer (kniha)

Jessica Lange, Susan Sarandon, Judy Davis, Alfred Molina, Stanley Tucci, Sarah Paulson, Kathy Bates, Jackie Hoffman, Alison Wright, Catherine Zeta-Jones (více)

Série(2) / Epizody(16)

Seriál vypráví o legendárním soupeření mezi herečkami Joan Crawford (Jessica Lange) a Bette Davis (Susan Sarandon) v průběhu natáčení jejich jediného společného filmu Co se vlastně stalo s Baby Jane? Svoji rivalitu přenášely do svých rolí a nepřestávala ani za kamerou. Úspěšný režisér Ryan Murphy v seriálu zachytil, jak se herečky vyrovnávaly se stárnutím a sexismem v Hollywoodu tehdejší doby a jak pro ně bylo čím dál těžší vycházet mezi sebou, i když na jejich spolupráci závisel úspěch v závěru jejich kariér. (Streeper)

Recenze uživatele William_ k tomuto seriálu (9)

Zlá krev (2017)

Jeden z nejlepších seriálů podle skutečných událostí a herecký koncert vzdávající hold staré éře Hollywoodu. Už dlouho jsem při sledování nějakého seriálu neviděl, že by se herečky doslova vžily do postav, které hrají. Avšak zde J. Lange a S. Sarandon předvedly naprosto FENOMENÁLNÍ kus práce, podpořený naprosto skvělým scénářem, kostýmy, i výpravou. Každou epizodu jsem si neuvěřitelně užíval vše, co se na obrazovce odehrávalo. Musím zde zmínit naprosto dokonalý český dabing v podání Elišky Balzarové a Taťjany Medvecké. Dalším pozitivem na tomto seriálu shledávám nenásilné zahrnutí témat jako jsou sexismus, ageismus nenásilnou formou. Herecké obsazení je kromě ústřední dvojice doplněno o Alfreda Molinu nebo dvojici dam, které září v Murphyho nejúspěšnějším projektu AHS - řeč je samozřejmě o Kathy Bates a Sarah Paulson. Podobně jako filmový Babylon nebo seriál Nabídka, i zde je mi téma historie Hollywoodu a tvorba jednotlivých filmů/seriálů z té doby velice blízké. Až se budete nudit a hledat skvělé zpracovaný a provedený dobový seriál o 2 skvělých herečkách, které si šly po krku, jednoznačně Vám doporučím Feud - Zlou Krev. Tento seriál je skrytý klenot, který jsem naštěstí našel. Jak píší kolegové v komentářové sekci - povinnost pro každého milovníka kinematografie, Hollywoodu, Jessicy Lange a Susan Sarandon. ()

Bette and Joan (2017) (S01)

Pilot (2017) (S01E01)

Kéž by šla dát i šestá hvězdička. ()

Nejdražší máma (2017) (S01E03)

Pod obrazem dvou hereček se skrývají 2 zhrzené ženy se spoustou nedořešených pout z minulosti. Tato epizoda nám umožní pohled na komplikovanou minulost obou zúčastněných dam. ()

Více či méně (2017) (S01E04)

Film je po premiéře a stal se z něho úspěšný snímek. Ale co teď?... ()

A Oscara získává... (2017) (S01E05)

Ryan Murphy ty začátky a prostředky jeho seriálů prostě umí. I toto dílo je toho důkazem. Je to skvěle natočeno, úchvatně zahráno, a bylo vidět že si i kameramani a střihači s touto epizodou pořádně vyhráli. BRAVO! ()

Hororové stařeny (2017) (S01E06)

Užívám si každou scénu, každý dialog. Já si nemohu pomoct, ale tohle je tak krásně natočeno. Joan je neuvěřitelná sv*ně a Jessica Lange jí teda hraje neuvěřitelně. ()

Zavržená (2017) (S01E07)

Ať hledám jak hledám, nemůžu najít nic negativního. Škoda že tento skvost měl jen 45 minut a další epizoda je poslední. Ty herecké výkony všech zúčastněných jsou úžasné. Konec epizody mi zůstane v paměti na dlouho. Zároveň musím pochválit skvělé doplnění o dobovou hudbu, která se k daným scénám hodí. ()

Zbytečné nepřátelství (2017) (S01E08)

K poslednímu dílu mám pár výhrad, poslední chvíle Joan byla dojemná, ale nemůžu si pomoct a podle mě se z toho dalo vytřískat více emocí. Věta "po pár dnech zemřela osamocená" byla taková suchá. I poslední scéna seriálu, tedy setkání obou legend před natáčením byla taková nemastná, neslaná. Zbytek epizody byl úchvatný, scénář Giny Welch byl neskutečný. Zakončení éry 2 legend co si šly po krku zpracováno víceméně na jedničku. ()