Reklama

Reklama

Zlá krev

(seriál)
  • USA Feud
Trailer
Drama / Životopisný
USA, (2017–2023), 13 h 48 min (Minutáž: 45–57 min)

Kamera:

Nelson Cragg

Hudba:

Mac Quayle

Hrají:

Jessica Lange, Susan Sarandon, Judy Davis, Alfred Molina, Stanley Tucci, Sarah Paulson, Kathy Bates, Jackie Hoffman, Alison Wright (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(18)

Obsahy(1)

Seriál vypráví o legendárním soupeření mezi herečkami Joan Crawford (Jessica Lange) a Bette Davis (Susan Sarandon) v průběhu natáčení jejich jediného společného filmu Co se vlastně stalo s Baby Jane? Svoji rivalitu přenášely do svých rolí a nepřestávala ani za kamerou. Úspěšný režisér Ryan Murphy v seriálu zachytil, jak se herečky vyrovnávaly se stárnutím a sexismem v Hollywoodu tehdejší doby a jak pro ně bylo čím dál těžší vycházet mezi sebou, i když na jejich spolupráci závisel úspěch v závěru jejich kariér. (Streeper)

(více)

Videa (3)

Trailer

Recenze (38)

Tom Riddle 

všechny recenze uživatele

Joan Crawford a Bette Davis bývaly bohyněmi stříbrného plátna, a dnes jsou jimi taktéž. Nikoli stále, ale znovu. Město snů totiž není vlídným místem pro ženy s povislými prsy a hlubokými vráskami ve tváři. Takové ženy můžou před kamerou vydělat těžké peníze jedině tehdy, pokud to pořádně vře za kamerou. A jestli to nevře samo od sebe, to by v tom byl čert, aby páni producenti něco nevymysleli. Bette and Joan je esencí Ryana Murphyho. Ať už se jedná o jeho okouzlení klasickým Hollywoodem, stárnoucími herečkami (Joan a Bette i fantastické Jessica a Susan) nebo o jeho cit pro lidské drama, utrpení a bolest, Feud přináší přesně to, co se dá od Murphyho očekávat. Po vzoru ACS je seriál přehledně uspořádaný a precizně vystavěný (pravděpodobně díky faktu, že se rovněž jedná o sled skutečných událostí), a i když to dělá se stylem sobě vlastním a občasnou typickou afektovaností plnou až skandálně komických chvil, jedná se o citlivě natočenou tragédii a především poctu dvěma velkým ženám, které si nepochybně zasloužily mnohem lepší zacházení, než jakého se jim dostalo za jejich života. ()

Slasher 

všechny recenze uživatele

Výborné zpracování jedné z legendárních rivalit starého Hollywoodu - sada zákulisních dohadů, manipulací, pletich, reálií filmového průmyslu a přesně onen třpytivý pánský klub, kde to asi nebyl med pro žádnou velkou ženskou star. Je to skvěle napsaný, fajn i retrospektiva, vystoupí celá řada osobností (Aldrich, Jack Warner, Sinatra, William Castle, Dean Martin, Olivia de Havilland) a samozřejmě, nade všechno (OK, spolu s Tuccim a Molinou) září výkon dvojice v hlavních rolích stárnoucích, bojujících legend. Přes hláškování se na place Baby Jane, velký oscarový večer (top moment), až úplné deziluze a řekl bych full Sunset Blvd mód. Chytlo za srdce a jednoznačně doporučuji - fandům časů "pro pamětníky" bezpodmínečně :) ♪♫ ()

Reklama

Beckett51 

všechny recenze uživatele

Mnoho již bylo řečeno o hereckém umu jak Susan Sarandon (kterou jsem předtím nijak moc herecký nevnímal), tak Jessicy Lange (kterou zbožňuji a díky této roli ještě mnohem více). Nicméně kdo neviděl tenhle skvost, zřejmě přišel o jedny z nejlépe zahraných rolí, co se kdy v televizi objevily. Obě mistrovské dámy srovnatelně špendlí divákovy oči k obrazovce tak neskutečným způsobem, že jsem měl pocit, jakoby celá řada trvala tak 2 hodiny. Závěr pak neskutečnej emoční nátěr ve všech směrech. "What's your name, sweetheart?" -Sylvia. -Fuck off, Sylvia." ()

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Jasně, je to pop, ale od týmu American Horror Story jsem nečekal nic jiného. Jsem každopádně rád, že to je pop svou kvalitou připomínající první řady AHS, ne ty další, které jsem nakonec začal ignorovat. Navíc jako dělané pro mě, protože Baby Jane mám dost rád a Bette Davis je jedna z mých nejoblíbenějších hereček. Mimochodem ačkoliv mám rád Jessicu Lange i Susan Sarandon, svým předobrazům dámy nestačí a především u přehrávání scén z Baby jasné je vidět, o kolik víc charismatu měli herci, když se ještě hrálo... expresivněji. Každopádně ale fajn seriál, fajn stylizovaný pohled pod pokličku a především zábavné drama. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

8/8 Herecké koncerty dneška na motivy hereckých koncertů včerejška. Na to konto bylo již napsáno mnohé a byla bych ráda, kdyby se našlo víc zájemců o skutečné kariéry Bette a Joan před rokem 1945, neb jejich labutí písně byly skutečně jen jednou kapitolou z mnoha. Každopádně Murphy je dobrý průvodce po klasice pro dnešní zájemce o pop, kteří by jinak klasický Hollywood ignorovali. ()

Galerie (70)

Zajímavosti (10)

  • Scény z piatej epizódy prvej série s názvom And the Winner Is... (The Oscars of 1963), ktoré sa odohrávali na 35. ročníku predávania Oscarov sa naozaj natáčali v miestach, kde sa v roku 1963 tieto ocenenia odovzdávali. (Steny94)
  • Seriál se snaží vyvolat dojem komplotu a podpásového jednání Joan Crawford jako náhradnice za vítězku. Ve skutečnosti tato pravidla schvaluje Akademie a sama Bette Davis věděla, že Joan oslovila Anne Bancroft a Geraldine Page a může za ně cenu převzít. V dřívějších dobách byl tento postup běžný, pokud se nominovaná hvězda nemohla zúčastnit udílení, např. Raquel Welch za Goldie Hawn v r. 1970, Martin Scorsese za Ellen Burstyn v r. 1975 nebo Angela Lansbury za Peggy Ashcroft v r. 1985. Jedinou spornou věcí tak zůstává, nakolik bylo rozhodnutí členů Akademie o vítězce ovlivněno lobováním Joan a Heddy Hopper. Také tvrzení seriálové Bette (Susan Sarandon) o tom, že si Joan (Jessica Lange) Oscara nechala, je mylné. Měsíc po oscarovém ceremoniálu osobně předala Joan Crawford cenu Anne Bancroft přímo na Broadwayi po představení divadelní hry „Matka Kuráž a její děti“, kvůli které chyběla na předávání. (kenny.h)

Reklama

Reklama