Zlá krev (TV seriál)

Feud

USA, 2017 - 2019, 13 h 48 min (Minutáž: 45–60 min)

8/8 Herecké koncerty dneška na motivy hereckých koncertů včerejška. Na to konto bylo již napsáno mnohé a byla bych ráda, kdyby se našlo víc zájemců o skutečné kariéry Bette a Joan před rokem 1945, neb jejich labutí písně byly skutečně jen jednou kapitolou z mnoha. Každopádně Murphy je dobrý průvodce po klasice pro dnešní zájemce o pop, kteří by jinak klasický Hollywood ignorovali.(17.9.2018)

Jasně, je to pop, ale od týmu American Horror Story jsem nečekal nic jiného. Jsem každopádně rád, že to je pop svou kvalitou připomínající první řady AHS, ne ty další, které jsem nakonec začal ignorovat. Navíc jako dělané pro mě, protože Baby Jane mám dost rád a Bette Davis je jedna z mých nejoblíbenějších hereček. Mimochodem ačkoliv mám rád Jessicu Lange i Susan Sarandon, svým předobrazům dámy nestačí a především u přehrávání scén z Baby jasné je vidět, o kolik víc charismatu měli herci, když se ještě hrálo... expresivněji. Každopádně ale fajn seriál, fajn stylizovaný pohled pod pokličku a především zábavné drama.(25.4.2017)

Všetky seriály Ryana Murphyho s reálnym základom sú poctivo faktografické, excelentne zahrané a navrch obohatené o tak nezmierne množstvo pochopenia pre postavy, ktoré chtiac-nechtiac divák musí pociťovať aj napriek tomu, že sa jedná o typovo diametrálne odlišných ľudí s mne cudzími problémami. Nevedel som ani, že ma táto tematika môže zaujať a byť to podané rýdzo dokumentárne, tak asi ani nezaujme, ale Murphyho hybridný rozprávací štýl jednoducho má myšlienku, cieľ a plejádu kvalitných hereckých výkonov a mne nedáva priestor vymenovávať akékoľvek negatíva. 7/7 - 90%(23.9.2017)

Joan Crawford a Bette Davis bývaly bohyněmi stříbrného plátna, a dnes jsou jimi taktéž. Nikoli stále, ale znovu. Město snů totiž není vlídným místem pro ženy s povislými prsy a hlubokými vráskami ve tváři. Takové ženy můžou před kamerou vydělat těžké peníze jedině tehdy, pokud to pořádně vře za kamerou. A jestli to nevře samo od sebe, to by v tom byl čert, aby páni producenti něco nevymysleli. Bette and Joan je esencí Ryana Murphyho. Ať už se jedná o jeho okouzlení klasickým Hollywoodem, stárnoucími herečkami (Joan a Bette i fantastické Jessica a Susan) nebo o jeho cit pro lidské drama, utrpení a bolest, Feud přináší přesně to, co se dá od Murphyho očekávat. Po vzoru ACS je seriál přehledně uspořádaný a precizně vystavěný (pravděpodobně díky faktu, že se rovněž jedná o sled skutečných událostí), a i když to dělá se stylem sobě vlastním a občasnou typickou afektovaností plnou až skandálně komických chvil, jedná se o citlivě natočenou tragédii a především poctu dvěma velkým ženám, které si nepochybně zasloužily mnohem lepší zacházení, než jakého se jim dostalo za jejich života.(29.4.2017)

Po pomalejším startu je to s každým dílem lepší a lepší. Vyzdvihovat výkony obou představitelek není třeba, co je ale třeba zmínit, je český dabing. Troufnu si říct, že Eliška Balzerová a Tatiana Medvecká trumfly originální znění a právě jejich geniální pojetí dělá ze seriálu pětihvězdičkovou záležitost. I ostatní herci jsou dabováni hlasy, které jsou s nimi v našem prostředí spjaty. Skvělá práce všech. Paradoxem je, že seriál se odehrává v době, kdy se velké hvězdy ušklíbají nad účinkováním v televizi. Dnes už je jasné, že produkce stanic jako FX, Netflix či HBO je mnohem zajímavější než 90 % toho, co produkují filmová studia, a hvězdy se ve velkém přesunují na obrazovky. Na závěr mě napadá - na které straně hysterické kampaně #MeToo by dnes stála Joan Crawfordová? :-)(20.2.2018)