Hrdinové ohně

Hrdinovia ohňa

• Austrálie

• Nový Zéland

Drama / Životopisný

USA, 2017, 134 min (Alternativní: 118 min)

Velice silný příběh, o hasičském sboru, který to svým odhodláním dotáhnul, až na nejelitnější skupinu v USA. Příbeh o osudu šáfa hasičského sboru a mladého kluka který dostal novou šanci.(20.7.2018)

Překvapivě výborný film, který naše kina zcela minul, což je škoda. Joseph Kosinski v něm skládá poctu statečným hasičům, kteří bojují se živlem, nad nímž se nedá vyhrát, ale dá se alespoň zkrotit. Od začátku diváka strhne poctivou chlapskou a kamarádskou chemií, v níž je znát, že jeden by pro druhého umřel a poměrně svižným tempem. Nebojí se ani nádherných obrazů nekonečně krajiny a zároveň i děsivých plamenů, s nimiž opravdu není žádná legrace. Postupně buduje vztahy mezi postavami, a i když ty jsou většinou načrtnuty dost černobílé, tolik to nevadí, protože jsou sympatické. Spolehl se i na výtečné obsazení, v němž nejvíce vynikají Josh Brolin a Miles Teller, velmi dobrá je ovšem i Jennifer Connelly, ostatní už pak nemají tolik prostoru, i oni si ale to své uhrají. Nejvíc asi snímek překvapí tím, že není moc akční a spíše se snaží ukázat běžný a rutinní život amerických hasičů a mnohým divákům odhalí i to, že hasičství není jen o hašení vodou, ale o různých protiohních, prosekávání únikových cest nebo kácení stromů. Vrcholem je pak samotný závěr, který je emočně neskutečně působivý, a i když divák tuší, jak to asi skončí, finále přece jen překvapí. K absolutoriu chybí přece jen méně patetismu a určité kýčovitosti a o něco kratší stopáž. Jinak je ale Only the Brave poměrně strhující záležitost, která si nezaslouží zůstat opominuta. 80 %(24.11.2019)

No, K...A SÍLA!!! 9/10(28.1.2018)

Velmi solidní tři hvězdy, ale dvě důležité věci tomu chybí. Osudovost a realistické pojetí postav, které v sobě měly (každá svým způsobem) Dokonalá bouře s Clooneym či česká Dukla 61.Only the Brave je spíše průměrnou ozvěnou knih od Arthura Haileyho. Profesionálně odvedená profesní vztahovka, které ale chybí nějaké silné osudové téma spojující začátek s koncem. Krátké epizody ze života městského požárního sboru, ženy, děti, a najednou tohle. Nevím, proč se této události nevěnoval film více, proč nebyla v jeho centru, ale jen ho znenadání ukončila. A vlastně všechny ty ženy v čele s Jennifer Connelly, okolo kterých se tu vše točí, tu jsou tak trochu navíc (Andie MacDowell je tu dokonce jen na pár sekund) a vystupují jako "ikebany" - naaranžované květiny. To Martha Issová v Dukle 61 by měla dostat Oskara. Jako pocta film splňuje vše, co se po něm žádá. Jen v něm ale chybí něco navíc.(7.7.2018)

Hrdinové ohně jsou výborným filmem o obětavé práci nebo lépe řečeno spíše poslání hasičů. Naprosto realistické a věrohodné bez nějakých zbytečných keců. Vynikající filmový zážitek opřený o působivou skutečnou událost. Valná část snímku je založena na budování vztahů v rámci požárnické skupiny, ale též na osobní život některých postav, což může být pro mnohé diváky nudné, avšak mě osobně Kosinskiho počin zaujal od samého začátku. Lví podíl na tom mají samozřejmě i herecké výkony, z nichž však nejvíce vyčnívá Josh Brolin a Miles Teller. Emotivní a vskutku působivý snímek. Když tohle byl jediný amatérský tým v celé Americe, který se díky své práci zařadil mezi profesionální jednotky. O pozadí vzniku filmu jsem si nic nenastudoval a tak mě ten konec náramně zmasakroval.(30.9.2019)

Kdo by to byl řekl, že režisér prázdných, avšak graficky i hudebně uhrančivých blockbusterů, dokáže natočit postupně gradující životopisný film, jenž vás na konci nenechá chladným. Nečekejte akční souboj člověka s ohněm. Je to spíš o vybraných členech týmu, jejichž osud vás má na konci zlomit. Sem tam je to proloženo požárem, aby se divák naučil základní postupy, které potom na konci požárníci využívají. Na druhou stranu je nutno uznat, že stopáž je přepálená a "souboj" s posledním ohněm odfláknutý. Herecky je to lahůdka (Brolin, Teller, Connelly!). 83,52 %.(31.1.2018)

Příběh, který má srdce ... příběh, který se stal ... příběh, který kráčí ve stopách hrdinů - hrdinů, kteří by se tak sami nenazvali. Našlapuje zlehka a s pokorou, aby nepošlapal jejich památku ... přitom se nevyhýbá ani problematickým místům v jejich osobním životě. Protože jenom tak vám budou bližší - pokaždé, když vyjedou vstříc nespoutanému živlu, aby ho vyzvali na souboj. Od začátku budete vědět, kam má finále namířeno - pokud musí vycházet z reality, nemá zrovna moc na výběr. Ale dost možná si o to víc uvědomíte, co každý den dobrovolně riskují ... pro nás ostatní, kteří bychom s nimi neměnili ... všichni hasiči, pro které se jejich práce stala posláním - i otázkou prestiže.(30.9.2019)

Film o hrdinech, který není točený klasickým způsobem. Není plný klišé „ Dělal jen svou práci“ a záběry na americkou vlajku či kecy o ústavě. Je to film o druhý šanci v životě, o chybách a odpovědnosti, kamarádství a tvrdé práci. Řeší se tu nejzákladnější otázka mezi nebezpečnou-náročnou prací a osobním životem, ale tak nějak civilně, bez zbytečného patosu. Nesnaží se za každou cenu z nich dělat hrdiny. V okamžiku každého přijde doba, kdy se bude muset rozhodnout, jestli rodina či nebezpečná, ale respekt a uznání vzbuzující práce. Každej si to musí vyřešit sám. I když vždy za to zaplatí rodina. A medajle nikomu tátu či manžela nevrátí…..(17.7.2018)

Filmy podle skutečné události vždycky dokáží vyždímat emoce navíc a člověk k nim přistupuje trochu ohleduplněji. Nejde o žádnou akci, je to čisté drama. O tom, co se stalo jsem neměl vůbec žádnou znalost a o to pro mě byl konec zajímavější. Věděl jsem, že se něco stane, ale překvapilo mě, co to bylo. A na to, že jde o americký film o hrdinech, tak jsem tam necítil žádnou pachuť přehnaného hrdinství nebo patosu, což zaslouží uznání. Závěrečné titulky jsou pecka.(20.9.2018)

Joseph Kosinski dokazuje, že jeho kvality nezačínají ani nekončí scifi žánry. Only the Brave je totiž jedním z těch lepších filmů na téma souboje s přírodou a vůbec o profesi hasičské. Ano, chtělo by to více prostříhat nudnější pasáže, ale jakmile dojde na akci, je přehledně zobrazená a z těch plamenů jde fakt strach. O to více pak má člověk tu dvacítku hasičů v lásce. To vše pak podporuje jejich soukromí, které je lidsky vykresleno s takovou mírou patosu, aby to nepůsobilo moc kýčovitě. Výsledek? Jeden z těch lepších katastrofických filmů podle skutečné události, který se dočkal dobré režie, herců i efektů. Prostě po Deepwater Horizont se urodil další správný žánrový kousek, který si zaslouží více než jen tři hvězdy ve finálním hodnocení. 75%(3.2.2018)

Jestli někdo čekal pecku plnou ohně,nadpřirozenej hrdinskejch činů,a že budem přes dvě hodiny v ohni,tak ho zklamu.Film u skupině borců,který zachraňovali města,a který měli i svý rodiny,a i o nich ten film je.Na konci pak byly slzy,ale za to se nestydim.80%.(14.4.2018)

O filmu jsem předem nic nevěděl a tak přečtením následujícího textu si můžete jedině zkazit dojem z filmu. Kdybych od začátku věděl, že je film podle skutečné události, vnímal bych ho celý jinak. Takhle jsem si říkal, jo, dobrý, zajímavý, ale zítra si už asi na spoustu věcí nevzpomenu. No a pak přišel závěr, kterému jsem pořád ne a ne uvěřit, ale opravdu se to stalo a já vím, že si z předchozích dvou hodin odnesu mnohem víc, než kolik jsem si ještě před chvílí myslel. Hodně silné a to i s přihlédnutím k tomu, že to byli dobrovolní hasiči, kteří mají tendenci podobné vylomeniny páchat.(25.1.2019)

Nevím moc, jak to v té Americe funguje, že museli nejdřív mít certifikát na to, aby mohli být placení hasiči, ale to už je prostě Amerika a tam často hodně věcí nedává smysl. Ale já si to teda představuju asi tak, jak jsou u nás dobrovolní hasiči - nejdřív furt trénujou, samá srandička, chlastačky, hasičská soutěž a pak přijde požár a jim dojde nafta nebo praskne hadica. No, to se jim na štěstí nestalo - tihle jsou úplně jinej level. Když to spělo ke konci, konečně mi došlo, jak nebezpečná práce tohle musí být. Nebezpečná jak prase prasečí. Ten poslední požár, to byla ohnivá bestie, inferno v pekle! Tomu nezdrhneš, pomalu ani neujedeš, takové to byly fofry. A tak to dopadlo, jak to dopadlo a takhle dopadnout by nikdy nikdo nechtěl. Holt oni dopadli. A přitom samí mladí kluci, nebo spíš chlapi, podle vzhledu. No jo, nejsou Hotshots jako Hot Shots!(21.3.2019)

Tak to mě rozsekalo.(1.7.2019)

Na tom filmu je nejlepsi fakt, ze je podle skutecnych udalosti a ze tvurci alespon nejak uctili pamatku hasicum. Filmove me to ale nezaujalo, dialogy postav mi prisly vyumelkovane, zbytecne dlouha stopaz. Hrdinove ohne z divackeho hlediska nemaji nic, co by si mel clovek zapamatovat...(9.7.2019)

Jakože wow! Tenhle akcí nadupanej snímeček "Only the Brave" má snad vše, co divák může od hrdinského amerického dramatu očekávat.. Skvěle obsazeno, nádherné lokace, perfektní záběry (např. vrtulník sosající vodu z bazénu aj.), silný příběh, našroubováno na true story.. I když závěr je emočně brutální, na americké dílko to nebylo až tak patetické.. Navíc nechyběla ani lehká forma humoru - co taky čekat od party kluků živící se rukama.. "Only the Brave" mě hodně bavilo.. Doporučuji!(19.2.2018)

Byla chyba očekávat hrdinský film, kde prim hraje souboj člověk versus nespoutaná příroda dle hollywoodského střihu a podle skutečných událostí. V tomhle Vás uspokojí pouze závěrečná půlhodinka, ale já jsem vlastně hodně rád, protože příběh požárního týmu Granite Mountain Hotshots je velice poutavý. Jde hlavně o život samotných hasičů v jednom z vyprahlých států amerického jihu. V popředí je sociální aspekt těchto lidí a jejich útrapy. Jsem rád, že nešlo pouze o blockbusterovou dramatickou podívanou, ale vlastně o hlubší pohled do života těchto lidí.(30.3.2018)

Je nepopiratelné, že tito chlápci mají příběh, který stojí za to vyprávět. Akční scény jsou ovšem natolik potlačeny, že jsem si ani nemohl udělat ten správný úsudek, jestli byli Granite Mountain opravdu považováni za jeden z nejlepších hasičských týmů "jen" za kopání příkopů a vypalování keřů. Čtvrtou hvězdu nakonec přihazuju za zcela nečekaný konec.(29.1.2018)

Only the Brave je americký patetický film. To nejvíce platí pro formu. Chvílemi to působilo stejně parodicky jako Hvězdná pěchota. Jsem ale rád, že film podržel pozornost až do konce, kde dostane divák, který nic netuší, slušnou emoční nálož. Odtud i pozitivní hodnocení a přetrvávající silný zážitek a vzpomínka. Obrazy požárů jsou strašidelně impozantní.(28.4.2018)

• carlos 2010

Rutinne natočené a totálne predvídateľné. Teller tam vôbec nepasuje.(13.8.2018)

O mrtvych len dobre, ale odvratenou stranou mince je ze to komplet prepadlo - respektive film uplne zhorel. Nezachranil to potom ani Dzos Brolin /Tahle zeme neni pro stary/, Rezisersky nic moc, rozhodne to nema na velkokulty ako povedzme Sklenene Peklo, coz povazujem za vrchol zanru. Prilis dlho sa buduju vztahy, je to prvoplanovy dojak, len aby si divaci poplakali. Potom uz trikova cast je lepsia, len film je hodne predvidatelny - asi od polky som vedel, jaxa to skonci : 50 %(1.1.2019)