bruceman7

Za poslední dobu největší překvapení. Nejvíce na mě zapůsobily dost depresivně popsané (a řekl bych "syrově" natočené) jednotlivé reality. 85% ()

Kredy

Z tohoto filmu jsem vážně unešenej, není mu téměř co vytknout. Skvělý děj který má spád, spoustu nečekaných událostí, no prostě paráda. ()

Cracker

Ashtona Kutchera moc nemám rád je mi dosť nesympatický ale tento snímok mi s ním napodiv sedel. Asi mu sluší hrať sa na blázna :) Desivý scenár a aj niektoré scény boli ozaj "brutálne krásne". Really nice. ()

Dánek

Mno právě mi dohrávají titulky, takže nevím co přesně napsat. Je to vynikajcí film, na první shlédnutí jsem ve scénáři nenašel žádné mezery ani trhliny, všechno so sebe perfektně zapadá. Od prvních vteřin má film neskutečné tempo, které se postupem času vůbec nemění. 100% ()

Pavlík

07. 11. 2009 (303.); film pro mé gusto trochu nepřehledný a zcela jsem nepochopil co je pravda a co by mohla být pravda ()

Han22

Ne že bych byl úplně uchvácen, přecejen základní příběh mě přišel příliš obyčejný a po spoustě dílů Krajních Mezí mě zas tak nějaká časovka nepřekvapí. Nicméně bylo velice sympatické sledovat obyčejné sci-fi, které si vystačí s pár normálními lidmi a jejich životními osudy. Na začátku jsem se trošku ztrácel, v průběhu potom začíná děj i s podivnými "výpadky" dávat smysl a hlavní hrdina, zoufale se snažící změnit svoji minulost mě bavil. Jen jsem z toho cítil trošku scénáristický naschvál, že ať udělal cokoliv, vždy se stala nějaká ta tragédie. Konec byl logickým a snad i dobrým, ale přesto trošku smutným vyústěním příběhu, ještě podpořený známou hitovkou od Oasis. Příběhu který potěšil. A mimochodem, ta budova léčebny je ze znělky Krajních Mezí :-)) ()

see_sawandrew

Originální název, odkazující téma filmu k motýlímu efektu, vyzní daleko lépe. Pokud se nad tím zamyslíme, je tento film realističtějším sci-fi o cestování časem než všechny Návraty do budoucnosti a Terminátoři dohromady. Krom toho je Osudový dotek asi nejlepším filmem o motýlím efektu vůbec (pořádnou adaptaci Bradburyho povídky Burácení hromu nám ještě nikdo na plátna nepřinesl). Napínavé vězeňské scény a stále se prohlubující zoufalství, kdy každá náprava způsobí řadu mnohem horších problémů, to všechno vytváří atmosféru pro film jedinečnou. Zajímavé jsou také oba natočené závěry. 85% ()

Wally

Film, který rozhodně zaujal mou pozornost a přestože zde nehrají žádné velké hollywoodské hvězdy, tak má vysokou kvalitu. Kdo z nás by nechtěl ve svém životě vrátit čas a upravit nějaký svůj čin. Tak se dobře koukejte, co to má za následky a buďte spokojený s tím, co máte :-) ()

Lisabellla

Ano, tento film mne bavil. Byla to zajímavá podívaná na to, jak se minulost zásadním způsobem odráží v budoucnosti. Měla jsem chuť přemýšlet o tom, jestli se o přítomnosti dá uvažovat jako o přítomnosti, minulosti nebo budoucnosti, protože ve chvíli, kdy o tom začnu přemýšlet, je to již minulost.. Takové filmy, které mne nutí se zamyslet, mám velmi ráda. Na konci jsem byla celkem mile překvapená, že Evan proto, aby zachránil svou životní lásku, nechal nakonec vše tak, aby ji ani nepoznal. Z filmu mám takový dojem, že ačkoli se osudu nevyhneme, můžeme ho měnit a pokud budeme myslet jen samy na sebe a na to, jak sobě udělat dobře, nikdy to nebude přesně to, co chceme. Až ve chvíli, kdy se snažíme pomoci ostatním, bude pomoženo i nám. ()

Kratas558

Vyvážená hranice mezi scénami, kdy se zastavuje dech vzrušením a těmi, kdy ukápne nějaká ta slza. Zakončení mi přišlo dokonalé a celkově jsem byla spokojená, protože... I´ll come back for you. A když jsem byla tak krásná Evane, proč jsi mi nezavolal?! Proč jsi mě tu nechal hnít?! ()

Sajuska1991

Motýlí efekt. Perfektní záležitost, nápad k nezaplacení. teorie chaosu. Teorie o tom, že změní li se v našem životě - byť jen velice nepodstatná věc - změní to nějak i běh našeho života, naši budoucnost. Film donutí zamyslet se. Ashtona mám jako herce docela ráda a myslím, že i když jeho herecký výkon nebyl zrovna bravůrní, nebyl ani k zahození. Tenhle film je rozhodně jeden z mých oblíbených, viděla jsem ho tolikrát ... ()

Ragdoll

První půlhodina je skvělá, správná syrovost a krutost je na místě, některé scény jsou mrazivé a postava Tommyho vynikající. Poté se začnou malinko vybíjet baterky, první cesty časem jsou poněkud matoucí a chvíli trvá, než se člověk zorientuje. Je určitě hrozně zajímavé, jak se jednotlivá rozhodnutí a činy zobrazí v několika verzích přítomnosti, každá se naprosto liší od té druhé. Ihned ale slunce opět vyjde a my můžeme prožívat nevšední drama v celé své kráse, v doprovodu překvapivého Astona Kutchera, ten se mimořádně překonal. Po dlouhém putování všechno dobře dopadne a po přečtení všech alternativních konců musím konstatovat, že vybrali ten správný, navíc v doprovodu úžasných songů z filmu činí nezapomenutelnou záležitost, která si zasluhuje i jedno to zhlédnutí navíc. 80%. ()

xaver

Cestování časem, asi nejprofláknutější námět sci-fi filmů. Navíc málokdy zpracovaný originálním způsobem. Pokud už připustíme možnost cestování časem, tak každému musí být nad slunce jasné, že v minulosti nelze nic měnit, protože pokaždé by se musel měnit běh celých dějin po této byť sebemenší zmeně v minulosti. Takže tyto snímky beru pouze v poloze komedie nebo parodie, kdy některé z těchto snímku jsou vynikající. Viz např. Zítra vstanu a opařím se čajem. ()

Chegi

Nelogický film, plný nesmyslných zvratů a dějových linek. Rozhodl jsem ho shlédnout kvůli vysokému hodnocení, která má a projednou mě CSFD zase převezla nadsazeným filmem. No aspoň ten Kačer docela hrál. Dormálně bych dal jen jednu hvězdu, ale za ten tragicky směšný konec dám dvě. (Spojler: Nejtěžší ránu filmu zasadila scéna, kdy děti varují tu matku s dítětem... Tak když sakra vím, že jsem dal do schránky petardu, tak k ní asi nepoběžim, aby mi to utrhlo ruce.... ) ()

SheenaStaley

Po rokoch rokúcich som sa konečne dokopala k pozretiu tohto filmu (už len pre ten dokonalý a nádherný soundtrack od oasis) ale pravdupovediac ma to v konečnom dosledku trochu sklamalo. Dosť sa o tom hovorí, ale asi som od toho očakávala viac. Príbeh bol absolútne skvelý, osobne takéto výmysly dosť milujem, ale scenár mi prišiel absolútne podpriemerný, resp. totálne nedotiahnutý a bohužial sa nevyhol zbytočným gýčom, vďaka čomu som aj prvoplánovo šokujúce scény dopredu predvídala, čo malo za následok, že síce som sa zabávala dobre, ale mnou vyhladávaný filmový zážitok akosi neprišiel a nebyť spomínaného Stop crying your heart out od Oasis tak si na to už asi ani nespomeniem.... Nič bez čoho by sa teda nedalo prežiť ale poteší a neurazí ..... ()

Joann

Pro mě tak 3 a kousek *. Nemyslím, že by měl být v první stovce nejlepších filmů. Zas taková pecka to není. Jinak docela zajímavý námět, ale dalo se z toho vytřískat víc, než toto...Beru to spíše jako příjemný film na poklidný večer doma. Víc moc ne.. ()

BlackTom

Nedá mi to... Je to tak príšerne hollywoodske, ale aj tak to malo na mňa dopad hodný mávnutia motýlich krídel. Či už je to tým, že debilko Ashton je tak sakramentsky sympatický, uveriteľný a šialene zaľúbený, či je to tým očarujúcim (blbé adjektívum) hajzlom Stoltzom, gothickým prasaťom Supleem, Amy Smart, ktorá nutne stojí "zato" alebo len nadoraz využitou témou cestovania v čase tým najnemožnejším spôsobom "len" kvôli láske, neviem. Ale každý detail tejto krásnej mozaiky o jednej láske, o záhadách a strastiach detstva a dospievania, do seba zapadá rovnako ako Evanove výpadky. Hold, niekedy proste milovať znamená nechať ísť vlastnou cestou... Plus balada Stop Crying Your Heart Out od Oasis na záver a Sociopath si môže očičká vyplakať. Ale nikomu to nehovorte :) ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz