skleboun

vidim to tak na 4 a pul * - tu pulku strhavam za obcasne nelogicnosti deje a na me trochu moc optimisticky konec (cekala bych, ze to dopadne hur)...ale ma to atmosferu, spad i dobre propletenou linii pribehu, takze rozhodne doporucuju :) ()

plagjoklas

Velmi dobrý scenár. Perfektná réžia. prekvapivý herecký výkon Ashtona "kelsa" Kutchera len tie deti hrali podla mna trochu trápne a ani Amy Smart sa nemá čím chváliť (hlvne v pasáži ked robí prostitútku)ˇ. Ale atmosféra a nadupaný scenár nad týmito negatívami vyhrávajú. ()

Merggie

Cestovanie v čase, či listovanie v pamäti sa v kinematografii objavuje pomerne často. Napriek tomu ide stále o veľmi atraktívny motív pre námety, či scenáre. Hlavný hrdina sa musí rozhodnúť, čoho sa vzdá, aby dal minulosť do poriadku. Voľba menšieho zla však môže byť často tŕnistá. Butterfly Effect je zaujímavý, aj keď trochu prekombinovaný film. Po prvom návrate v čase bolo viac-menej jasné, kam sa príbeh bude uberať. To mu však nič neubralo na napätí, ktoré smerom ku koncu graduje. Výkon Astona Kutchera nebol príliš svetový, najmä vzhľadom na poteciál, ktorý sa núkal v podobe psychikou zmietaného človeka. Výraznejšia psychologizácia by však film zrejme posunula smerom k nekomerčnejšiemu publiku a to si tvorcovia nemohli (či nechceli) dovoliť. V každom prípade ide o kvalitný film, ktorý stojí za zhliadnutie. ()

Afterpoe

Teda pánové a dámy, nečekal jsem, že by to byla taková síla. Přistihl jsem se, že v 90% filmu sedím s otevřenou pusou a hltám! Tohle jsem fakt prožil. ()

Geoffrey

Nebýt nevýrazné režie, podléhající zběžnému standardu mezi nováčky, nebýt tak zjednodušujícího a primitivizujícího pojetí úvodního teorému o ochaosu propojujícího všeho se vším, teorému, na němž je myšlenková struktura filmu postavena, nebýt prostoduché schématičnosti v konstrukci postav a jejich chování, nebýt toho, že scénář je celý od začátku do konce, odspoda k vrchu, předvídatelný a nenápaditý, mohl to být dobrý film. Přinejmenším obstojný. Startovní námět, jakési uhranutí myšlenkou, která zazněla v univerzitní posluchárně, je vynikající... jak ale dostát jeho působivosti, pokud je z něj celovečerní film, to podle mého soudu spíše než nešikovný Butterfly effect prokazuje Memento, opravdové dílo opravdově nadaného ducha. ()

Leoric

Skvělý zážitek. Film vás hned na začátku chytí svojí podmanivou atmosférou, a s mírným zaškobrtnutím se vás nepustí až do konce. Tím myslím jen mírnou překomplikovanost ke konci filmu, a to je jen jediná moucha, kterou tento film dle mne má. ()

Blaogranas

Jedno z nejlapších sci-fi, co jsem kdy viděl. Mrazivé, se smutným závěrem, který ovšem filmu svědčí daleko více než happy end. Ashton se na roli důkladně připravoval a jeho výkon tomu i odpovídal. Také po druhém shlédnutí nepochybuji o 5*, nicméně už to nebyl ten správný náboj jako napoprvé. ()

Petrushka5

Není mnoho filmů, které bych si pustila více než jednou, ale Osudový dotek se mezi ně řadí. Fascinuje mě a nutí přemýšlet nad onou strašně děsivou a zároveň krásnou věcí, že každičký nepatrný okamžik může změnit nás život. Pozornému pozorovateli neujde několik nejasností. Navíc ona scéna, kdy malý Evan řve na otce svých přátel a nadává mu na mě nepůsobé příliš přesvědčivě. Skutečně by dospělého muže v jeho zvrácenosti zastavil sedmiletý kluk? ()

maZSlicko

Po shlednuti tohoto snimku sem sedel na zidli jak oparena slepice..Ruzny proplitani deju,vyborny hrani Ashtona i Amy,me fakt dostalo..Ten napad si zaslouzi bejt v mej topce ()

Pingu

Docela hustej snímeček. Hlavně první polovina filmu. Ale jak se tam ty smyčky pořád opakujou, začíná to ztrácet šťávu. Spíš než o cestování časem jde o cestování do paralelních světů a taky mi to hodně připomínalo "klouzače" aneb seriál "Cesta do neznáma". ()

A_málka

Co se stane když se jen letmo dotkneš nějaké události v minulosti a zkusíš ji změnit k obrazu svému, nezmění se ta budoucnosti úplně diametrálně? ()

raelz

Tak trochu temnější Back to The Future. Kdo si myslí, že téma cestování v čase už nemá co nabídnout se opravdu mýlí, protože žádný film to nezpracoval tak úžasně, jako Butterfly Effect. Byly tu nesrovnalosti (viz Anthony), ale když se tím člověk netrápí (nebo lépe - kdo tohle ani na filmu nehledá, tudíž si toho ani nevšimne), tak je to opravdu pětihvězdičkový film, který by si měli pustit všichni ajnštajnové, kteří se snaží cestovat časem - není to nic pěkného a život tím ztrácí smysl :) ()

Nšoči

Skvělá atmosféra, exceletní výkon Ashtona Kutchera, nejlepší film s námětem cestování v čase, který jsem viděla. ()

Tryman

Naprosto perfektní film nejen na večerní posezení s přáteli a několika pytlíky brambůrek. Osudový dotek mě zaujal natolik, že jsem si ho druhý den po prvním zkouknutí pustil znovu. Není složité pochopit zápletku a princip, na kterém snímek staví (už při druhém "flashbacku" jsem si byl jistý, o co vlastně beží), ale přesto se vám právě kvůli tomu bude líbit. A to i v případě, kdy to nepochopíte na první pokus. Ta atmosféra vás prostě strhne, ať se vám to líbí nebo ne, a ještě v noci budete slyšet tichý hlásek volající: "Cut the rope!". Díky tomu, jak je tento scifi příběh skvěle vyprávěný, díky tomu, jak jsem se u filmu dobře bavil a ani na chvíli se nenudil, díky tomu, že mě po celé dvě hodiny mrazilo nejen na zádech, ale po celém těle, ho umísťuji mezi mé TOP 10 filmy. ()

emdvojka

Osudovy dotyk je film, ktorý spája absurditu a reálnosť, ale aj keď jeho myšlienka presahuje možnosti života, ponúka kvalitný a strastiplný dej, ktorý je až na pár detailov perfektne premyslený a ukazuje divákovi, čo by sa mohlo stať z jeho životom, keby ho chcel zmeniť. Toľko alternatívnych realít, toľko životných zmien vďaka jednému okamihu, jednému rozhovoru, či dokonca jednému nepatrnému pochopeniu minulosti sa len tak nevidí. Vo veľmi slabej miere by sa to dalo porovnať z Back to the future číslo 2 aj keď v Osudovom dotyku je táto myšlienka základ celého filmu a pán režisér ju rozvíja do vábivej krásy, ktorá pohltí a nepustí po celý čas.... pre mňa veľmi poučné a pôsobivé... ()

Liduskaa

TEORIE CHAOSU - Kdosi řekl, že něco tak nepatrného, jako mávnutí motýlích křídel může vyvolat tajfun, který zasáhne celý svět...a tím to celé začne...nemám ráda sci-fi , ale musím uznat že tenhle film se mi líbil.I když sem si Ashtona Kutchera po shlédnutí několika jeho filmů v této roli nedokázala představit. PŘEKVAPIL. A to rozhodně víc než příjemně... ()

Barak

Někdo si dal vážně práci, aby napsal konečně něco pořádného co vás na začátku zahalí do proklatě tajemného pláště, vcucne a už vás nebude chtít pustit. Trošku může odrazovat obsazení, ve kterém se to hemží průměrem, ale chytrý scénář, "dravá" režie a pořádná dávka tajema dokáže udělat své. Závěr navíc hodně překvapivý - fakt hodně dobré.... 9/10 ()

JimiH

Výborný nápad, jednoduché zpracování a nesympatický Ashton Kutcher. Konec se povedl, zbytek předvídatelný. ()

Jerryy

Jaké byl Donnie Darko zklamáni , tak je tohle překvapení . POZOR SPOILER - Škoda jen že film končí happy endem a ne o jeden přesun v čase dřív v léčebně po vzoru taťky :o) ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz