poster

Osudový dotek

 • USA

  The Butterfly Effect

 • Slovensko

  Osudový dotyk

Sci-Fi / Mysteriózní / Thriller

USA, 2004, 113 min (Director's cut: 120 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Malarkey
  *****

  V roce 2004 a 2005 vznikly tři opravdu výborné filmy na stejnou tématiku. Svěrací kazajka, Hranice života a výše jmenovaný Osudový dotek. Podobní, ale každý naprosto o něčem jiném a proto se to nedá srovnat. Ale i kdybych musel tak bych souhlasil s tím, že tento je ze třetice nejlepší. Ashton Kutcher, herec, kterého bych si v takovém filmu opravdu nedokázal představit, ale opak je pravdou a on zahrál opravdu úctyhodný výkon, který filmu patřičně zvyšuje na kvalitě a pokud si na něj vzpomenu tak na úkor tohoto filmu. Příběh je nasnímán pro diváka opravdu nádherně a příjemně ubíhá...a dává divákovi čas na to aby si to patřičně urovnal v hlavě. Velice zajímavý film, který vtloukává divákovi hřebík do hlavy a je poté těžké ho z něj jen tak vyndat.(23.9.2006)

 • Radyo
  *****

  Není to stoprocentních 5 hvězdiček, ale i tak je tenhle film velmi, a to slovo zdůrazňuji, VELMI milé překvapení. Ashtona Kutchera jsem měl zatím tu "čest" vidět jen v Hele vole, kde mám káru, a to při vší úctě, je podprůměrný film, takže jsem na tohoto herce měl vytvořený spíše negativní náhled. Ten se utvrdil po opakovaném propírání jeho vztahu s Demi Moore, kdy jsem usoudil, že tento týpek asi nikdy nedostane pořádnou roli, jelikož mu stačí být slavný díky bulváru. Omyl. Týpek pořádnou roli dostal, a ne ledajakou. A uchopil ji výborně a i díky jeho výkonu se tenhle film dočkal celého hvězdného nebe, jak je vidět v kolonce Hodnocení uživatelů. Paradoxní přitom je, že nejde o žádný blockbuster, natočeno to bylo s (na dnešní poměry) minimálním rozpočtem a ještě minimálnější reklamou. O to větší úspěch film sklidil, a zcela zaslouženě. Námět není zcela originální, ale je zpracován po svém, přetaven do solidního scénáře a natočen s brilantní lehkostí a s až nečekaným dopadem na diváka. Tenhle film mohu s klidným svědomím doporučit všem milovníkům tajemna, záhad a sci-fi, na své si ale přijde asi každý, kdo se neztratí na spletité stezce vedoucí několika dějovými liniemi k vlastnímu cíli.(9.3.2007)

 • H34D
  *****

  Neskutečně efektní sci-fi thriller o cestování časem s dobře napsaným scénářem, který je dostatečně složitý na to, aby byl zajímavý a poutavý, ovšem přitom bez problémů pochopitelný i snadno stravitelný. Neznámé režisérské duo se opravdu vyšvihlo, atmosféra nemá chybu a celý film působí na diváka i přes možné drobné trhliny v logice (které jsem však při prvním zhlédnutí ani neregistroval) velice silně... Že jde o teenage verzi 12 opic? V podstatě ano, 12 opic je předně lépe zahraný a asi i vyspělejší a vyrovnanější film, ale za to Osudový dotek působí více emocionálně. 9/10(10.6.2008)

 • Renton
  ****

  Scénář: J. Mackye Gruber, Eric Bress .. Zajímavý nápad a dobře napsaný scénář na téma teorie chaosu. Kdyby tohle (nápad a cool scénář) měla většina filmů, nemuselo by se vše zaplácávat nesmyslnými triky a podobně.. Začátek mě opravdu vtáhl do děje a nastolil spoustu otazníků. Vyprávění bohužel zvolní a začnou přicházet odpovědi. A bohužel už ne tak extra zajímavé jako začátek. Duo scénáristů/režisérů stvořilo zajímavý snímek, který místy sice lehce zmateně, ale nakonec vkusně namíchal několik paralelních příběhu Evan Treborna. Při poslední scéně, jsem se začal (ač to vlastně neumím) modlit, ať to nemá po příjemném a snesitelném happyendu další sladce příšerný konec. Uff! Nechybělo mnoho a dobrý dojem byl ta tam.. Naštěstí nestalo se tak a vcelku zajímavý snímek si udržel konečnou nadprůměrnou úroveň. Hodnotím 70%.(10.4.2005)

 • betelgeuse
  ***

  Tenhle biják musí být remakem jedné z halloweenových epizod Simpsonů, ve které se Homer díky rozbitému toasteru ocitne v pravěku a navzdory varování dědy Simpsona změní tok dějin tím, že zapleští prahistorického komára. Což se vzápětí snaží mnohokrát, leč marně napravit, takže se jednou vrátí do orwellovského světa ovládaného Nedem Flandersem, podruhé ho chtějí rozmáčknout Bart a Líza v obří podobě (a tak dál), a nakonec vezme zavděk světem, který je skoro normální, až na to, že jeho rodinka hltá večeři žabími jazyky... Ve srovnání se Simpsonovými má THE BUTTERFLY EFFECT přibližně stejnou hloubku, totálně postráda nadhled a Ashton Kutcher je zjevně horší herec než Homer Simpson:) Čili zručně zkompilovaný, ale v efektu spíš sezónní sci-fi derivát.(7.5.2005)

 • - Scénář k filmu byl jeden z těch nejčtenějších mezi producenty, přehazovali si ho jako horký brambor, než do projektu vstoupil Kutcher. Pak se ho okamžitě chopili v New Line Cinema. (don corleone)

 • - Spoiler: Film má kromě toho oficiálního natočeny celkem tři alternativní konce: V prvním z nich se Ewan na ulici náhodně potká s Kaylay, oba se na sebe zadívají a Ewan ji pozve na kávu. Ve druhé, podobné verzi, se Ewan na ulici za Kaylay otočí, zaváhá a pak se vydá za ní. Třetí závěr vrcholí tím, že se Ewan přesune v čase do vteřin před svým vlastním porodem a dobrovolně si v matčině břichu přiškrtí pupeční šňůrou, čímž vlastně spáchá sebevraždu. Ve filmu je ale nakonec použit ten závěr, ve kterém se Ewan a Kaylay sice na ulici potkají, ale otočí se postupně, takže si toho ten druhý nevšimne, a nakonec jdou dál každý svou cestou. (curfew77)

 • - Film měl natočený alternativní happy ending. (don corleone)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace