Seal Team 6

• USA Six
USA, (2017–2018), 12 h 51 min (Minutáž: 42–48 min)

Barry Sloane, Kyle Schmid, Juan Pablo Raba, Edwin Hodge, Brianne Davis, Nadine Velazquez, Walton Goggins, Rus Blackwell, Donny Boaz, Angela Relucio (více)

Série(2) / Epizody(18)

Toto válečné akční drama, které napsal na Oscara nominovaný scenárista a veterán z vietnamské války William Broyles (Trosečník, Apollo 13, Mariňák) spolu se svým synem Davidem Broylesem, bývalým příslušníkem vojenské jednotky pro zvláštní operace, sleduje bratrstvo novodobých amerických válečníků z jednotky Námořnictva SEAL Team 6, ty nejlepší z nejlepších, jejichž mise s cílem zlikvidovat jistého talibanského lídra se zhatí, když odhalí amerického občana, který spolupracuje s teroristy coby džihádistický bojovník. Osmidílný seriál inspirovaný skutečnými událostmi zachycuje práci těchto příslušníků SEALu, složitost jejich soukromého života a jejich rozhodování v momentech, kdy jim jde o život. (HBO Europe)

helrohir

Slušný rozbeh aj záver úvodnej série, avšak ostatné časti sa zväčša venovali súkromným problémom a občas to tu vyzeralo ako v juhoamerickej telenovele. Nosný príbeh nebol zlý, avšak nepredstavuje ani nič originálne. Akcie mimo úvodného a posledného dielu naozaj málinko, niektoré epizódy sú dokonca úplne "na suchu". Herci sú fajn, pôsobia prirodzene a v podstate sú aj sympatickí. Dosť kriticky sa však musím vyjadriť k lacnému vizuálu a stvárneniu. Ono totiž podstatná časť príbehu sa odohráva v Afrike, avšak tvorcom zjavne nerobilo problém natáčať seriál uprostred ihličnatých lesov, čo na mňa pôsobilo veľmi rušivo. Rovnako záblesky streľby či krv vyzerali veľmi digitálne a lacno. Zo seriálu mám zmiešané pocity, a preto len priemerné hodnotenie. 60%. Druhá séria je na tom, čo sa týka pozitív a negatív zhruba rovnako, až na to že aspoň tie exteriéry vyzerajú uveriteľnejšie. Opäť sa tu vo zvýšenej miere riešia osobné problémy, a akcia prichádza na rad sporadicky a hlavne až v záverečných epizódach. Na záver slušný cliffhanger, až mi prišlo normálne ľúto, že ďalšie série zrušili. 60%. ()

estik97

Kazda serie jsou diametralne odlisne. Prvni odsejpala rychle, vsechno to melo nejakou hlavu a patu, melo to drajv, melo to stavu. Zacatek druhe serie strasny, prvni 4 dily jsem se hodne trapila, od pateho se to konecne zacne rozjizdet a da se na to zase koukat. Urcite se oplati se tim prokousat na finale. Ale asi jsem rada, ze zatim nenatocili dalsi pokracovani, nejak si to ani nedokazu moc predstavit. Prvni serie urcite za ctyri hvezdicky, druha serie nekde mezi tremi a ctyrmi, za ten zacatek. ()

mossad37901

- místo seriálu mohl být film, zbytečně natahované - snaha udělat z Béčkového seriálu něco lepšího se cení, ale i přes počítačové dodělávky např. vrtulníků a účinků střelby, to bohužel nejde - na to, že to má být záchraně přepadová jednotka, tak se chová jako by byla na výletě a předpokládá, že nepřítel je úplně mimo - poslední díl, kde se vrtulníky blíží a nepřítel o nich dávno ví, je velice úsměvné, určitě se využívá moment překvapení a výsadek jednotek z vrtulníku by byl prováděn buď v nízkém letu a nebo na laně, aby byla zajištěna bezpečnost všech při úhybném manévru vrtulníku. Na zemi by neměl žádný vztlak a tím pádem by byl snadným terčem - určitě doporučuji film http://www.csfd.cz/film/304595-povinnost-a-cest/prehled/ , kde je veliká reálnost těchto jednotek. ()

Caan

SIX by bylo ještě lepší, kdyby to nebylo typické béčko v tolika ohledech - v rozpočtu, zápletce i zpracování. Na scénáři je znát, že ho nenapsal žádný zelenáč, a o to víc je škoda, že se nesetkal s lepším provedením. Herci super (Sloane nebo Hardy??), domácí příběhy taky - možná jsou trochu rozevlátý, ale právě tam je vidět dobrý scénář. V bojových akcích se to dost střídá, někdy tajíte dech, někdy si až moc všímáte toho, jak jsou nepřátelé naprosto tupí. Nicméně za zhlédnutí to určitě stálo a poslední scéna to jen potvrdila. ()

superzurda

Chvilkama to působí směs Bratrstva neohrežených a Zoufalýchh manželek .......... v žádným případě však neodcházet před koncem, konec je úplně nejlepší :-)))) ()

Hopeman

Ale jo...je vidět že Walton je dobrej herec i když od pohledu žádnej dobrák, ale pro srovnání z Vice principals kde mu toho slizáka prostě musíte věřit je tohle hezky charakterní role. Celkem povedená série jen těch vomáčkovejch scén z rodinýho alba by tolik bejt nemuselo...stačilo by ahoj miláčku,pá miláčku a Váš manžel je KIA no a tím by se dali ty části zoufalých manželek zredukovat......ale jasně chápu musí to bejt i pro Ynteleguáni a druhý,třetí a čtvrtý pohlaví.. za mě fór ()

jackalsc

Úplně nejlepší moment z tohoto seriálu je v druhé sérii ve vesnici Tešnet? To byl masterpiece. Tu atmosféru vykouzlili opravdu nádherně. Co se mi ale nelíbilo bylo obsazení Michaela Nasriho. Jako je možné, že se to nemělo líbit nikomu, to bych i bral, ale tak odporného záporáka, to aby člověk pohledal :D Každá nakládačka kterou dostal vám vyloženě udělala radost. Zato další obsazení už chválím. Barry Sloane s tím jeho OK? OK :D Krásná Olivia Munn, Prince atd. Celkově bych řekl velmi vydařený pohodový-odpočinkový seriál, který není možné brát nějak extra vážně. Přeci jen každý Seal zde kropí nepřátele nějak tak jak kropí Van Damme své padouchy :D Ale zde to alespoň funguje. A funguje to dobře. Jak dojde na akci, tak se jedná o opravdu zajímavou podívanou u které by jste zážitek mohli třeba umocnit poslechem kdejaké epické hudby :D ()

Achmed odpad!

Příslušníci SEALS se chovají značně neprofesionálně, na taktických postupech je vidět nějaká snaha, ale do seals to má opravdu hodně hodně daleko. Spolu s naprosto rozvláčným dějem probouzejícím planou naději, že snad už ten příští díl se něco stane, je to prostě kravina plýtvající čas. ()

Lord_Denvil

je to dost k zamyšleni. o lidskosti, a smyslu života, jestli chcete... že elitní vojáci, co chrání "americky způsob života" a každý den riskuji život vlastni nemají na doktora nebo na lepši školu pro své děti - je zarážející. a o tom to cely je... spousta lidi si neuvědomuje, ze třetí světová už dávno zuří plným proudem... je jiná. již neútočí tankové armády, ale hackery... válka je na síti, ve zprávách, v hlavách lidi. nejsilnější zbrani je slovo... v dnešní době to platí x-násobně. ještě mne zarazila jedna drobnost... říká se, ze v sovětském svazu lidi byli chudí... neměli dostatek džinů, banánů a coca-coly... ale to asi proto, ze v nějakém bohem zapomenutém Čadu stavili cementárny, které fungovali... a nebylo žádné Boko Haram. žádný únosy a znásilňováni nezletilých holek. asi to bylo špatné... chudý a nešťastný Rockefeller proste nutné potřeboval tamní ropu... a to za každou cenu. "lež a pokrytectví vítězi" ()

Bosh1207

Námět sice banální ale dalo by se z něj vytřískat celkem dost. To se podle mě oběma renomovaným režisérům ale moc nepovedlo. Strašně patetické a zoufale klišoidní :-(. Také nechápu, proč zrovna osmidílný seriál (?). Bohatě by stačily první dva díly a pak poslední a o nic bych nepřišel. Ani casting se v tomto případě moc nepochlapil. Ani jeden z protagonistů mě nenadchl. Od druhořadých herců jsem ale vlastně ani moc nečekal. Dávám za tu nudu chabé 2 a 1/2 hvězdy... ()

KraLuban

Hodně příjemná vojenská záležitost, kde se jen nestřílí, ale zároveň nechybí akce. Chlapi z Navy Seals jsou tu sice nabušení borci, ale zároveň tátové od rodin, kteří mají svoje problémy i doma. Velmi dobrá věc, hodná shlédnutí. ()

zekon

Nedívá se na to špatně. Nicméně idealizované Navy Seals mi fakt nesedí :) Takový další náborový film, nicméně slušně zvládnutý a dal jsem 4 že si dali hodně práce s přípravou a fungování jednotky v akci, což se moc nevidí. ()

mahatma

Každý military fanda to nemůže hodnotit více, než průměrně. Je to taková klišé, vulgární ostuda, která pouze vykresluje pozadí elitních vojáků, jako nonstop zlitá prasata válející se v bordelech, pateticky nonstop v pravé ruce držící medailon s fotkou své americké manželky jménem Holly, ideálně s tlustým miminem v náručí. No ty vole! ()

Martin_47

No myslel jsem jaká to bude super bomba, ale ač byla většina akcí (když už nějaká byla) vcelku ucházející, tak ta závěrečná stála za prd. Tak snad se v další řadě kousnou a udělají to pořádně a uberou na scénách z domácího prostředí. Konečně seriál z vojenského prostředí kde je ta správná ustrojenost, ale nemůžu jinak než za *** když je zbytek podivná vata. Achmed je ocas ()