Nastala chyba při přehrávání videa.
 • IvoB
  ****

  Poměrně fajn vojenská minisérie, která se ale ve které se ale projevuje trošku plochý děj a některé epizody jsou tak spíše výplňové. První a závěrečné epizody však výsledný dojem přeci jenom zlepšují a vytahují mé hodnocení na chvalitebné. Potenciál tu ale byl o dost vyšší. Tady je celá recenze.(21.3.2017)

 • Furmi
  ***

  8x8. Až na pár svetlých chvíľok bol tento seriál jedna telenovela. Nuda, samé riešenia vzťahov, "bratia" až za hrob, americký hrdinovia. Celé mi to prišlo ako banda víkendových vrahov za peniaze. Pár dní si pobudnú doma s manželkami ktoré svojich hrdinov ktorí ich ochraňujú pred všetkým zlom sveta nadovšetko milujú ale ako náhle odídu do práce tak plačú a rozmýšľajú ako ich podviesť alebo opustiť, veď ich tu hrdinovia nechali samotné na pospas všetkým zloduchom z okolia ! Víkendový vrahovia si odskočia medzi tým na nejakú tú misiu kde zabijú sem tam aj nejaké to dieťa ("videl si ako siahal po tom RPG ? Nie nevidel, ale to nevadí, sme bratia v zbroji a podržíme ťa, nič sa nestalo"). Prídu domov, vylejú si srdcia svojím ustarosteným manželkám a alkoholu. Ach. American hero koncept je už dosť obrahný zo všetkých strán ale asi v krajine kde má patriotizmus hlboké korene stále aktuálny a obľúbený. Mňa sa nato dívať nebaví. Mňa baví akcia. Tej tu bolo za všetkých 8 dielov asi tak 30%. Čo je smiešne málo na seriál nesúci v žánri Akčný/vojnový a s názvom "SEAL TEAM 6".(21.7.2017)

 • Martin_47
  ***

  No myslel jsem jaká to bude super bomba, ale ač byla většina akcí (když už nějaká byla) vcelku ucházející, tak ta závěrečná stála za prd. Tak snad se v další řadě kousnou a udělají to pořádně a uberou na scénách z domácího prostředí. Konečně seriál z vojenského prostředí kde je ta správná ustrojenost, ale nemůžu jinak než za *** když je zbytek podivná vata. Achmed je ocas(9.3.2017)

 • Bosh1207
  **

  Námět sice banální ale dalo by se z něj vytřískat celkem dost. To se podle mě oběma renomovaným režisérům ale moc nepovedlo. Strašně patetické a zoufale klišoidní :-(. Také nechápu, proč zrovna osmidílný seriál (?). Bohatě by stačily první dva díly a pak poslední a o nic bych nepřišel. Ani casting se v tomto případě moc nepochlapil. Ani jeden z protagonistů mě nenadchl. Od druhořadých herců jsem ale vlastně ani moc nečekal. Dávám za tu nudu chabé 2 a 1/2 hvězdy...(19.7.2017)

 • Ouwen
  *****

  Ještě zpočátku mě to tolik nebavilo, na můj vkus málo akce a příliš mnoho dialogů, které se netýkaj toho hlavního, co představuje námět. Ale jelikož tvůrci vůbec nejedou na patos, a však na lidskost, má seriál nový rozměr. Vojáci o sobě tvrdí, že chrání nevinný a svojí zemi, ovšem maj pochybnosti, výkyvy, a každá akce je svym způsobem poznamená. Zmatený, podrážděný. Taky se vyvíjej a nakonec jsem si celou partu oblíbil, ačkoliv mnohé jejich činy nevyvolaj pěkné pocity. Nejvíc mě bavil Buddha, pak Bear (Tom Hardy?) a i ten Rip mi přirostl k srdci. Zbytek funguje taktéž skvěle, doplňují se a zajímal mě příběh každýho z nich. Potěšil samozřejmě aj Rus Blackwell v uniformě, kterého znám z Banshee. Záporáci celkem charismatický a jak scénáristi míchaj s kartama, když probíhaj dialogy mezi nimi a Ripem, mě dostávalo do úžasu. Akční scény ještě potřebují doladit. Zprvu mi vadila občas nepřehlednost, kvůli kameře. Strike Back skutečně představuje špičku, kde má divák o celé akci přehled. Naštěstí toto ale tvůrci zafixují a pokud dojde na stealth (noktovizor, tlumiče, pomalé plížení, minimalizovat střelbu, gestikulace, plazení) působí to realisticky, a na můj vkus prvotřídně (ačkoliv je to subjektivní pocit) - naštěstí poslední díl nabídne dvacet minut dlouhou přestřelku, která je dotažená k dokonalosti. Rko je samozřejmost. Konec filmu mě šokoval, byl chytrý a nečekal jsem to - jen aby to však nenarušilo realistický podkrez seriálu. Bavil jsem se i při humoru (derby s golfovými vozítky, ožralost bandy, popichování) a i když občas scénář působil malinko uspěchaně, jako celek to na mě zapůsobilo a bylo to i pořádně napínavé. Na druhou sérii se těším a věřím, že dopadne skvěle.(24.4.2017)

 • - Příslušníci jednotky často používají německý samopal Heckler & Koch MP7 střílející mikrorážovým střelivem 4,6 x 30 mm. Tyto náboje byly speciálně navrženy, aby měly lepší účinek proti obrněným cílům a lépe překonávaly balistické ochrany a obranné prostředky. Munice u této zbraně má  jádro z tvrzené oceli oproti jiným samopalům kde je olověné nebo mosazné. Zásobník je na 20 nebo 40 nábojů. (spider74)

 • - Příslušníci jednotky používají pozemní panoramatické brýle pro noční vidění do firmy L3 Communications Holdings - GPNVG (Ground Panoramic Night Vision Goggle). Toto zařízení je pro běžného smrtelníka skoro nedostupné hlavně ze dvou důvodů. 1. cena cca 38.000,-USD a za 2. zbrojní embargo neumožňující prodej do civilního sektoru - pouze pro armádu US a jeji spojence. (spider74)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace