Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ouwen
  *****

  Ještě zpočátku mě to tolik nebavilo, na můj vkus málo akce a příliš mnoho dialogů, které se netýkaj toho hlavního, co představuje námět. Ale jelikož tvůrci vůbec nejedou na patos, a však na lidskost, má seriál nový rozměr. Vojáci o sobě tvrdí, že chrání nevinný a svojí zemi, ovšem maj pochybnosti, výkyvy, a každá akce je svym způsobem poznamená. Zmatený, podrážděný. Taky se vyvíjej a nakonec jsem si celou partu oblíbil, ačkoliv mnohé jejich činy nevyvolaj pěkné pocity. Nejvíc mě bavil Buddha, pak Bear (Tom Hardy?) a i ten Rip mi přirostl k srdci. Zbytek funguje taktéž skvěle, doplňují se a zajímal mě příběh každýho z nich. Potěšil samozřejmě aj Rus Blackwell v uniformě, kterého znám z Banshee. Záporáci celkem charismatický a jak scénáristi míchaj s kartama, když probíhaj dialogy mezi nimi a Ripem, mě dostávalo do úžasu. Akční scény ještě potřebují doladit. Zprvu mi vadila občas nepřehlednost, kvůli kameře. Strike Back skutečně představuje špičku, kde má divák o celé akci přehled. Naštěstí toto ale tvůrci zafixují a pokud dojde na stealth (noktovizor, tlumiče, pomalé plížení, minimalizovat střelbu, gestikulace, plazení) působí to realisticky, a na můj vkus prvotřídně (ačkoliv je to subjektivní pocit) - naštěstí poslední díl nabídne dvacet minut dlouhou přestřelku, která je dotažená k dokonalosti. Rko je samozřejmost. Konec filmu mě šokoval, byl chytrý a nečekal jsem to - jen aby to však nenarušilo realistický podkrez seriálu. Bavil jsem se i při humoru (derby s golfovými vozítky, ožralost bandy, popichování) a i když občas scénář působil malinko uspěchaně, jako celek to na mě zapůsobilo a bylo to i pořádně napínavé. Na druhou sérii se těším a věřím, že dopadne skvěle.(24.4.2017)

 • Caan
  ***

  SIX by bylo ještě lepší, kdyby to nebylo typické béčko v tolika ohledech - v rozpočtu, zápletce i zpracování. Na scénáři je znát, že ho nenapsal žádný zelenáč, a o to víc je škoda, že se nesetkal s lepším provedením. Herci super (Sloane nebo Hardy??), domácí příběhy taky - možná jsou trochu rozevlátý, ale právě tam je vidět dobrý scénář. V bojových akcích se to dost střídá, někdy tajíte dech, někdy si až moc všímáte toho, jak jsou nepřátelé naprosto tupí. Nicméně za zhlédnutí to určitě stálo a poslední scéna to jen potvrdila.(2.8.2018)

 • Tuzinho
  ****

  Jakožto fanda válečných filmů a seriálů jsem spokojen, těchto seriálů je málo a Seal Team Six se s tím vypořádal poměrně dobře. Chápu, že je potřeba ukázat i životy mimo službu, občas toho bylo ale až moc. Rodinné závazky se s touto prací moc skloubit nedají a na to chtěli tvůrci poukázat. Na druhou stranu je vidět, že se o seriál starali zkušení tvůrci s podporou lidí z oboru. Akce byly taktické, chování vojáků při operacích dosti důvěryhodné, nevidíme žádných tisíc kulek na jeden zásobník či dvacet zásahů a stále běhajícího vojáka. Konec mě překvapil a tím i potěšil. Za mě slabší 4* a můžeme se těšit na druhou sérii, která byla již potvrzena.(10.3.2017)

 • agentmiky
  ****

  Válečných filmů dnes je jako šafránu, a to platí dvojnásob na seriálovém poli, neboť tento žánr se opravdu moc na této scéně nevyskytuje. Byl jsem nadšen, že se konečně někdo odhodlal natočit seriál na toto téma. Již v prvních minutách jsem poznal, že za kamerou stojí ostřílení borci, kteří vědí, co mají dělat. Kamera je v tomto ohledu precizní, což se nejvíce projevuje u akce. Tady je ale možná menší zádrhel, protože samotné akce se zde na pár výjimek nedočkáte (musím ale dát za pravdu, že ty výjimky pak stojí za to čekání). Herecké obsazení bylo pro mě velkou neznámou, a tak jsem doopravdy nevěděl, co očekávat. Neokoukané tváře ale dokázaly, že hrát umí. Nejlepším hercem byl asi Walton Goggins, který je ze všech ten nejprofláknutější, protože podal skvělý výkon coby bývalý SEAL, který musí znovu najít svou ztracenou čest. Jak jsem již před pár řádky zmínil, tak bych asi zvýšil minutovou stopáž přestřelek a snížil nahlédnutí do obyčejného života těchto vojáků. Závěrečná scéna mě dost překvapila, tak uvidíme, co si pro nás tvůrci přichystají v té následující. Za mě dávám 78 %(17.3.2017)

 • Bartex
  ****

  Dlouho jsem se na seriál těšil, ale pořád jsem jej odkládal, až jsem ho odložil tak, že jsem si mohl během týdne pustit obě série. Co se týče "zbytečných sraček okolo", tak jich není tak moc, nicméně by jich rozhodně mohlo být méně. Celkově jsem balancoval mezi 3 - 4 hvězdami, přičemž jsem nakonec zvolil 4 jen proto, že je takových seriálů málo a že to bylo o kus lepší, než Na život a na smrt což bylo v mých očích totální fiasko...(8.8.2018)

 • - Příslušníci jednotky používají pozemní panoramatické brýle pro noční vidění do firmy L3 Communications Holdings - GPNVG (Ground Panoramic Night Vision Goggle). Toto zařízení je pro běžného smrtelníka skoro nedostupné hlavně ze dvou důvodů. 1. cena cca 38.000,-USD a za 2. zbrojní embargo neumožňující prodej do civilního sektoru - pouze pro armádu US a jeji spojence. (spider74)

 • - Ripa Taggarta (Walton Goggins) měl původně hrát Joe Manganiello, ale kvůli zdravotním problémům herce musela být jeho postava přeobsazena a první dva díly přetočeny. [Zdroj: Wikipedia.cz] (PatrikP4)

 • - Příslušníci jednotky často používají německý samopal Heckler & Koch MP7 střílející mikrorážovým střelivem 4,6 x 30 mm. Tyto náboje byly speciálně navrženy, aby měly lepší účinek proti obrněným cílům a lépe překonávaly balistické ochrany a obranné prostředky. Munice u této zbraně má  jádro z tvrzené oceli oproti jiným samopalům kde je olověné nebo mosazné. Zásobník je na 20 nebo 40 nábojů. (spider74)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace