Dark - Season 1

(série)
Drama / Krimi / Sci-Fi / Mysteriózní
Německo, 2017, 8 h 22 min (Minutáž: 45–57 min)

Režie:

Baran bo Odar

Hudba:

Ben Frost

Anna König, Louis Hofmann, Maja Schöne, Oliver Masucci, Angela Winkler, Jördis Triebel, Daan Lennard Liebrenz, Lisa Vicari, Moritz Jahn, Stephan Kampwirth (více)

Epizody(10)

Pohřešování dítěte vede čtyři rodiny ke zběsilé honbě za odpověďmi a odkryje zarážející tajemství, které se táhne napříč třemi generacemi. (Netflix)

Dejf4

Těšil jsem se moc a pustil jsem se do Dark s velkým očekáváním. A musím říct, že tyhle německé hrátky s časem fungují na jedničku. Pohltí a nepustí. Je to neuvěřitelně osudové, správně chladné a syrové. Děj je chytrý a i přes velké množství postav a záhad jsem s orientací v příběhu neměl problém. Audiovizuální stránka je špička a táhne celou atmosféru ještě do vyšších pater. Jen škoda nepřesvědčivých hereckých výkonů. Ve většině případech jsou postavy dost hluché a necítíte z nich absolutně nic. Každopádně se těším na rozmotávání všech tajemství, kterých máme po deseti epizodách až nad hlavu. 8/10 ()

PaTeXx

Ze začátku to vypadalo na německé Stranger Things. Za sebe se musím tvůrcům omluvit, protože s ST to nemělo vůbec nic společného. Je spoustu kladů, které mám na srdci, ale úplně se mi to nechce zakřiknout, tak radši budu držet hubu. "Kupředu!" ()

david.babick

začátek vás bude nabádat srovnávat tuhle německou verzi Městečka Twin Peaks s neméně mysteriózním Stranger Things..ale opak je pravdou..napíšu to rovnou..je to spíš takové seriálové Predestation :-) paradox času je mé oblíbené téma, takže já jsem spokojen :-) němčina mi na začátku dost vadila, ale pak jsem si zvykl..spíš mám strach, aby to v dalších sériích nebylo už moc zamotané (jak to např. zvládli tvůrci domršeného seriálu Ztraceni)...uvidíme..takže rychle na další sérii :-) tuhle dám za pět, protože...no protože cestování časem :-D :-D :-D a Kreator !!! :-) ()

chozze008

Zdravim. Nejprve jsem se bal ze to budou jen nemecke Stranger things (jejichz prvni sezonu jsem zvladl dokoukat az na potreti a prestoze tam hraje moje laska vubec me to nebavilo). Todle je promakanejsi, napinavejsi, furt se neco deje i kdyz vzhledem k povaze serialu pomalejsim tempem. Hudba je skvela, slysim tam same sve oblibene depkarske pecky. Koho zajima co je to za song v patem dilu, kdyz zatykaj Ulricha je to Soap and Skin - Me and the Devil.  Jsem v pulce a tesim se na zbytek. Co se tyce dalsich sezon doufam ze to nedopadne jako nektere serialy - tudiz propastne. Dokoukal jsem - brilantni, menim na 5 hvezd, jsem zvedav na dalsi sezony. ()

Amalberga

Němci vážně nemají rádi jádro :D. Seriál se rozjíždí docela pomalu, ale i tak je napínavý. Jsem zvědavá, co se bude dít dál, protože už tu začíná být hodně časových smyček. ()

Eaton_Hunt

Super napínavý seriál se skvělou hudbou, který je občas trochu překombinovaný, ale nakonec vše poměrně zapadá. Největší tahoun je ta originální atmosféra ohledně lidského pojetí času. Těším se na další sérii, protože první série vám dá nějaké odpovědi, ale spousta otázek ještě zbývá. Klobouk dolů na to že je to německý seriál. 9/10 ()

Dawe2

Nejdřív jsem chtěl dát 5*, pak 4* a skončil jsem na třech. Nápad je výborný, rozehraje se to krásně, ale pak jakoby došly nápady i drive. A co mi vadí nejvíc, vlastně se koukáte na to, jak nic nejde změnit a ať se udělá co se udělá, všechno je stále stejné a jen to zapadá do nalinkovaných příběhových kolejí, z kterých se neuhne ani o centimetr. To pak člověka trochu štve a nebaví. Ale koukalo se na to dobře, asi dám šanci druhé sérii, třeba se to ještě někam posune. ()

Lendak

Nemecké Stranger Things? Well yes, but actually no. Neviem, kto prišiel s týmto tvrdením, ale najradšej by som vykastroval. Jedinú spoločnú vec, ktorú Dark a Divnoveci zdieľajú je rovnaký platiteľ. Dark je pomalší, temnejší, pochmúrnejší, komplexnejší a divácky menej prístupný. Na moje prekvapenie je to neuveriteľne strhujúca hra, ktorá síce trochu tápe na začiatku, ale približne v polke to chytí to správne tempo a nie a nie pustiť. Herci tu sú dobrí, iba dobrí lebo niektorí mi nedokázali predať emócie, ale zase to vynahrádza ten perfektný casting ktorý musel trvať roky! A tá kamera?! A hudba! Jednoducho po technickej stránke to je čistá dokonalosť. See ya u druhej série. ()

bonovox

Dark je poriadne náročný seriál na sledovanie, množstvo postáv, skoky v čase, ťažko sa vo všetkom orientovať. Ale zároveň má seriál výbornú atmosféru tajomna, výborný vizuál, hudbu a prostredie. Nemci celkom prekvapili. I. seria 80% ()

PoprockCZ

Wahnsinnig, verrückt... total mind f*ck aber sehr gut gemacht, gedreht. Ab und zu ist es eglich aber die Geschichte ist augezeichnet. Diváka udrží při sledování, jelikož je děj tak zamotaný, že po delší odmlce byste se ve spletitých vztazích neorientovali už vůbec. Komplikovanost je plus, ale i mínus, jelikož jsem si seriózně musela napsat rodokmen jednotlivých rodin, abych alespoň trochu držela dějovou nit. Celkově seriál zajímavý, ale místy zbytečně detailní / nechutný a nepochopitelný. (Uznávám, trochu tomu nepochopení napomohl i fakt, že jsem celý seriál sledovala v němčině.) ()

KraLuban

Hodně, hooodně zvláštní seriál. Skvěle udělaný, promyšlený, propletený...nakonec jsem měl trochu problém se orientovat kdo s kým a co z toho vyplývá, ale obecně výborná věc. Nevím, jestli to bylo záměrem tvůrců hned od začátku, ale konec rovnou navazuje na další sérii, bez které tuhle vlastně nejde hodnotit. Tak uvidíme. ()

Naby

Chvíli se to tvářilo jako slušná detektivka, ale nekonec se to celkem zajímavým způsobem transformuje do scifi. Děj je občas trošku težké sledovat, ty neznámé tváře a pro mě zcela nezvyklá něměcká jména mi v tom dělali trochu guláš. Nicméně pojetí je to jako komplet paráda. Originalita je taky na místě, ať už to, že jde o děj zasazený do německa, nebo to, že je to celé v němčině. S němčinou jsem teda taky trochu bojoval, není to moc příjemný jazyk na poslech ;-). Nicméně k tomu patří, dokresluje správně děj a místo, takže i když je na Netflixu možnost vybrání zvukové stopy anglické (bohužel jen v Dolby 5.1), nešel bych do toho. Originál zvuková stopa v němčině je dokonce v Dolby Atmos, což pokud máte doma repro co to umí, je to zase o kousek lepší zážitek. Celkem 4,5* za první sérii. ()

RavenSpector

První série - zábavné, napínavé a po čertech povedené, ALE - otázka za 4 bludišťáky: jak prošel ten hnusný čokl??? Mraky logických kiksů dokážu vysvětlit uspokojivě i sám sobě aniž by klesla moje potřeba vidět další díl, ale ten Žeryk mě vrtá hlavou už dva dny. Zatím jsem vysvětlení nevymyslel žádné. Mimochodem, mnohem lepší než Stranger Things. Scénář je výborně promyšlený ()

slamic5

Mnoho postav ve třech linkách. Člověk se ztrácí a finále není nijak uspokojivé. Hudba famózní a ani mi nevadil moc německý jazyk. Shlédnuto díky covidu za dva dny. To samé mám v plánu s druhou a třetí. ()

FakinAdsso

Naprosto precizně odvedena seriálová práce. Jeden ze seriálů, které si dovolím označit za "must seen". Zaslechl jsem, že je to prý temnější Stranger Things, ale příjde mi to jako přílišně zjednodušené přirovnání, tak se pokusím uvést to na pravou míru: Dark je svou hutnou mysteriózní atmosférou velice blízko nejznámnějším titulům Stephena Kinga, svým námětem a příběhem se podobá právě Stranger Things, svou temnou filosofií zase Rustovi Cohlovi z první řady True Detective a svými zvraty a zápletkami nejlepším kouskům od M. Night. Shyamalana. Místy možná zdánlivě trochu delší, ale jinak mu není co vytknout. Teď nezbývá než doufat, že v druhé sezóně neubere na kvalitách a že Netflix se právě díky takovýmto projektům rozšíří o další výborné počiny. ()