V Houstonu a okolí se začínají objevovat zavraždění lidé, jejichž smrt byla způsobena zatím neurčenou zbraní. Detektiv z protidrogového oddělení Jack Caine a jeho parťák Ray Turner mezitím už delší dobu pasou po drogovém dealerovi Victoru Manningovi. Jeho muži přepadli a zabili policistu ve federálním skladu důkazů a zmocnili se velkého množství heroinu. Následně způsobili výbuch, při němž zahynulo několik lidí. V baru má být ukradené zboží předáno kupci, za kterého se vydává právě Ray Turner. Dojde ale k přestřelce, zasáhnou neznámí muži a na místě zůstane několik mrtvých Manningových mužů a také Ray. Kufřík s drogami zmizel. Victor Manning je přesvědčený, že vše mají na svědomí policisté, a přísahá Caineovi pomstu... Caine je odhodlaný smrt svého parťáka pomstít a na partu Manningových „Bílých hochů“ si jaksepatří posvítit. Kapitán Malone mu představí federály, inspektora Switzera a zvláštního agenta Smithe, který s ním má spolupracovat. Smith pedanticky dodržuje všechny předpisy, takže se od Jacka diametrálně liší a zdržuje ho v práci. Jack používá své vlastní metody... Pitva mrtvých ukáže, že byli zabiti podivnou zbraní. Jack Caine brzy přijde na to, že se jedná o obyčejný disk. Jeho přítel, podivínský vědec Bruce, vysvětlí, že jde v zásadě o elektromagnet, který lze naprogramovat k pohonu tak, aby zasáhl lidskou bytost, jejíž tělo vyzařuje také magnetické pole. Ponechá si nalezený disk, aby ho mohl dále studovat. Ve městě jsou nacházeni další mrtví zavraždění stejným podivným způsobem: nejprve byli omámeni silnou dávkou čistého heroinu a pak jim vrah udělal otvor v hlavě... (TV Prima)

violik

Film mého mládí - Já přicházím v míru - tehdy to byla neotřepaná pointa. A jeden z mála povedených Lundgrenů. ()

Mil_haus

jsem melancholik. jen vzpomínka na nekvalitní VHS verzi s dabingem od Hejmy a přidávám dvě hvědy. Dolph je ultradrsnej polda,ale mně se nějak víc líbil ten jeho paťavej "fromzerotohero" kámoš. Způsob extrakce drogy mi zůstal dlouho v paměti, takže suma sumárum to máme dvě hvězdy za film a dvě za to, jak hodně jsem tenhle film žral se simultánním dabingem ()

PORTER44

Průměrná akční podívaná ,D.Lundgren v roli detektiva který vyšetřuje sérii vražd které souvisí z drogami a mimozemským zabijákem který dostává drogu z lidských mozků.Herecké výkony docela ujdou,vizuálně nic zvláštního. ()

DarthArt

Další Dolphův film, na který jsem se krátce po odcinkání klíčemi neskutečně těšil, hlavně díky fotce s uhrančivým emzákem v dobové Cinemě. Protože se ale tehdy ze všech stran v premiérách valily nejlepší Slyovky a Arnieovky, nemohl Temný anděl takové konkurenci čelit a tak zbývají jen vzpomínky, jak jsme se mezi paneláky s kámoši naoko rubali a smrtelně vážně se hádali, kdo bude svalovec a kdo ten či onen záporák. Pravda, byli tam tehdy i takoví, co začali své akční hrdiny napodobovat poněkud naturalističtěji, ti ale dnes většinou sedí v kriminálech. No a tak na ona telecí léta vzpomínáme jen se svými o třicet kilo staršími parťáky nad pivem a startkami, které už dnes stojí taky poněkud víc, než na začátku devadesátých let. Jo jo, to byly (divné) časy!! ()

andy60

Víc než Lundgren mě bavil jeho parťák, bez jeho hlášek by film byl poloviční. Pyrotechnikou se nešetřilo, díky neustálé akci to docela odsejpá a z Lundgrenovy filmografie bych to zařadil do top 5. Jen ta milostná linka je jaksi nedotažená a nevěrohodná a tím vlastně i zbytečná. ()

Lew.Ashby

Jeden asi ze dvou koukatelných filmů s Dolphem Lundgrenem v hlavní roli. Možná i díky tomu, že tam hraje ještě topornější herec, než je sám Dolph. A finále s "šipkou" je skvělá parodie... ()

70s80s90s

S Vladcami vesmiru je Temny andel dalsim top10 scifi beckom s Lundgrenom. Plno akcie a vtipnych hlasok. Dobry scenar. Klasicky intersonic dabing. Lundgren sa tu nehra na ziadneho buchaca, ale posobi ako klasicky americky detektiv 80-90 rokov. Huesova najvyraznejsia filmova postava a asi aj najlepsie zvladnuta. Z nostalgie plny pocet hviezd v ramci beckovych scifi filmov. ()

elho_cid

O dost lepší než jsem čekal. Když si odmyslim, že základní myšlenka filmu je totální volovina, tak ten scénář taky dává smysl. Dobrý hlášky, tempo, hrajou dobře. ()

Caesarion

No úplná raketa to teda není, ale spíš poctivá snaha. Tady tohle jakože scifi sfleku smazne 10filmu Lundgrenovi kariéry. Navíc si vůbec nepamatuji, že bych kdy viděl něco podobného. ()

onevoice

Na tento film som bol v kine ako chlapec. Síce vykradačka predatora, ale s Dolphom to proste bola bomba tej doby. Toho cedečka som sa čertovsky bál. ()

Fuhman.Dajar

Místo toho discu na zabíjení mohl Matthias Hues používat Frisbee. Jay Bilas zas mohl místo střilení z pistole provést konverzaci s civilistkou. Jack Caine mohl zase v klidu sledovat Azecka a navázal s ním kontakt. Tahnhle film podlme nic moc krátká verze a chybí i verze dvd s dokumentem film o filmu a s bonusy.. to asi vydavatel nezařidil. ()

milous11

Tenhle film je pecka a fakt se Lundgrenovi povedl. Jako malé dítě jsem tenhle film viděl mezi prvními a moc mě zaujal. V té době to byla zajímavá zápletka, člověk z vesmíru co přijede na zem píchat do lidí smrtelný dávky heráku, aby z nich mohl vyextrahovat endorfin.  Blonďatý hromotluk, který přišel samozřejmě jak jinak v míru, byl drsný a do dnes si pamatuji jak jsem byl hotový z jeho očí:-D super film, na který se moc rád podívám i po těch 32letech, ten čas tak sakra letí :-D v té době také mi přišel super pohled na vraždící cédečko, protože v té době jsem měl jen walkmana, tohle byl moc dobrý nápad :-) ()