Reklama

Reklama

Pearl Harbor

  • USA Pearl Harbor
Trailer 1
USA, 2001, 175 min (Director's Cut: 184 min)

Režie:

Michael Bay

Scénář:

Randall Wallace

Hrají:

Ben Affleck, Josh Hartnett, Kate Beckinsale, Cuba Gooding Jr., Tom Sizemore, Jon Voight, Colm Feore, Mako, Alec Baldwin, William Lee Scott, Michael Shannon (více)
(další profese)

Obsahy(1)

Nerozluční kamarádi Danny a Rafe prodělávají letecký výcvik. Rafe je přijat jako dobrovolník k elitní britské Orlí peruti. Danny považuje jeho odjezd za zradu a ještě hůře nese zprávu Rafova přítelkyně Evelyn. Zatímco Rafe odjíždí na výcvik do Anglie, situace ve světě se vyostřuje. Americký prezident Roosevelt žádá více pomoci bojujícím spojencům, japonský admirál Jamamoto zase přesvědčuje vládu, aby zasadila Američanům drtivý úder. Při jednom z bojových letů je Rafe zasažen a zřítí se do moře. Je považován za mrtvého a Danny podle slibu, který kamarádovi dal, oznámí smutnou zprávu Evelyn. Postupem času se s Evelyn sbližuje a nakonec se z nich stanou milenci. Jenže pak se náhle objeví Rafe. Pochopí, co se mezi nimi stalo, a v baru se pak s Dannym popere. Je 5. prosince 1941. O dva dny později stovky japonských letadel smetou nepřipravené Američany v přístavu, druhá vlna zničí letiště. Rafovi a Dannymu se podaří vzlétnout a zničit několik japonských stíhaček. Je však pozdě - japonský útok je u konce a flotila v Pearl Harbor je zničena. Danny a Rafe se vzápětí dozví, že byli zařazeni do přísně tajné operace, jejímž cílem je riskantní nálet na Tokio. Těsně před odletem prozradí Evelyn Rafovi, že je s Dannym těhotná. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (991)

Dragoni 

všechny recenze uživatele

Začátek druhé světové války pro Američany v Pearl Harboru byl jistě děsivým zážitkem, který zažehl začátek konce 2 světové války po vstupu USA do tohoto konfliktu. Bohužel přestyliziovaný děj je spíše milostným trojúhelníkem. než skutečným svěděctvím o běsnění v Pearl Harbor a tím se pro mě i mění trošku zařazení filmu, bylo to asi jiné než jsem čekal, ale rozhodně pro mě film nebyl zklamáním. ()

Hakha 

všechny recenze uživatele

Jak jsem tenhle film viděl poprvé, tak jsem byl velice spokojený a nadchnutý způsobem jakým to M. Bay natočil a tak jsem na Vánoce koupil jako dárek pro mamku VHS s tímto filmem(ehm, tak trošku to byl dárek i pro mne:-)), a nemohl jsem se dočkat až to znovu uvidím. Začátečním soundtrackem "there you´ll be" jsem se z ničeho nic rozbrečel jelikož ten soundtrack měl totálně famózní grády.... a celý film jsem tím pádem prožíval 4x intenzivněji. (nemluvím o konci kde měl stejný výsledek jak na začátku..) Film v mých očích je kouzelný a proto dávám 5 hvězdiček.... ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $140miliónovTržby USA $198,542,554Tržby Celosvetovo $449,220,945║ Vizuálne úchvatné, takže kamera, akcia, hudba ako vždy u Michaela Baya na prvotriednej úrovni. Nuž rapídne horšie to je z presladeným príbehom a nič moc natlačenou lovestory postupne prebudovanú do milostného trojuholníku... v podstate je tam nehorázne moc naťahovanej vaty, zbytočnej vaty vrátane predlžovaného záveru, ktorá bije na diváka v rozsahu nepeknej 3hodinovej dĺžky, čo je fakt podpásovka, a je to škoda, film vyznie potom všelijako len nie ako vojnová dráma, v určitom zmysle sa dá povedať že ide o taký klon Armageddonu. Keď sa to neberie moc vážne dá sa to zniesť, ináč český dabing tiež tomu moc nepomáha, prišiel mi dosť otrasní, našťastie v kine som si to v rámci možností koľko toľko užil. /videl v kine: 75%/ ()

Phobia 

všechny recenze uživatele

Odpárat od filmu ten nudný romantický cajdák o třech lidech, mohlo z toho být vynikající válečné drama; pokud se tedy někdy budu chtít na "Pearl Harbor" podívat znovu, určitě vynechám úvodní třetinu, protože pitvání vzájemné lásky Bena Afflecka, Kate Beckinsale a Joshe Hartnetta mě neskutečně iritovalo. Od útoku Japonců už naštěstí film nabral pořádné grády a ukázal svou silnou stránku: speciální efekty. Akční scény vzdušných soubojů a potápějících se lodí jsou jednoduše dechberoucí. V závěrečné půlhodince opět přichází útlum, ale pro mě je tato část pořád podstatně snesitelnější, než ono urputné vzdychání a uslzené scény ve zdlouhavém, růžovo-červeném úvodu. Jak už to tak bývá, divák musí být připraven na množství amerických vlajek a nadměrnou porci patosu. S výjimkou monumentální audiovizuální stránky - jednoznačně zklamání. 58% ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Především bombardování Pearl Harboru je neuvěřitelně realistické. Válečná apokalypsa pro filmové plátno. Jeden si přitom říká, zda kompars přežil ve zdraví. Kamera je výtvarná, poetické...i patetická. Některé obrazy nadchnou svojí lyrickou atmosférou, jiné přibijí k zemi nekompromisní syrovostí. Vlastenectví odkapavá z plátna na zem, tolik se ho občas nahromadí. No a? Po několikáté si opakuji, že Američanům až příliš vytýkáme to, co nám samotným chybí. Válečné filmy příliš nevyhledávám, tento mě v kině nezklamal. Zato Tmavomodrý svět vedle něj vypadá jako ušmudlaná Popelka. Jistě, Američani mají více peněz, skvělé technické zázemí a tak. Není však pro nás přece nutné, hrnout se do rádoby velkofilmů. Nebeští jezdci jasně ukázali, jak vypadá nejlepší válečný letecký film o Češích a počesku. A dramatický obraz války najdeme ve vynikajícím Kočáru do Vídně stejně, jako v úžasných Démantech noci... ()

Galerie (89)

Zajímavosti (100)

  • Tvůrci původně chtěli místo nově ušitých kostýmů použít z velké části zachované dobové oblečení. Nakonec ale od tohoto plánu museli ustoupit, protože bylo pro herce příliš malé. (paphaja)
  • Romantická dějová linie byla častým terčem kritiků. Michael Bay se však nechal slyšet, že dostal stovky dopisů, ve kterých fanoušci filmu právě tuto část děje chválili. Mnoho z těchto lidí byli přeživší útoku na Pearl Harbor. (HellFire)
  • Ve filmu můžeme vidět před Tokijským náletem piloty v typických kožených bundách. Ve filmu však není zobrazen jeden detail, a to velké čínské znaky na zádech, které piloti ve skutečnosti měli. Důvod byl ten, že bombardéry původně plánovaly po své misi zamířit do neobsazené Číny a zpráva na zádech vysvětlovala jejich identitu, aby jim Číňané pomohli. (Jimmy15)

Související novinky

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

Z kalifornského Los Angeles přichází smutné zprávy, ve věku jednašedesáti let totiž odešel americký herec Tom Sizemore. Zprávu o skonu médiím potvrdil hercův zástupce Charles Lago. Sizemore byl v… (více)

Bruckheimerův Tobruk?

Bruckheimerův Tobruk?

05.09.2008

Že by hollywoodský hitmaker chystal předělávku Marhoulova válečného filmu? To ne, ale v adaptaci románu Stevena Pressfielda Killing Rommel se rovněž staneme svědky bojů mezi spojeneckými vojsky a… (více)

Manželství Beckinsale & Rockwell

Manželství Beckinsale & Rockwell

19.12.2005

Ne, nejedná se o bulvární výkřik, nýbrž o vztah, který spolu herci Kate Beckinsale a Sam Rockwell prožijí ve filmu SNOW ANGELS. V tomto dramatu režiséra Davida Gordona Greena si Kate zahraje… (více)

Reklama

Reklama