Válečný / Akční / Romantický / Drama / Historický

USA, 2001, 175 min (Director's cut: 184 min)

Michael Bay

Randall Wallace

Ben Affleck, Josh Hartnett, Kate Beckinsale, Cuba Gooding Jr., Tom Sizemore, Jon Voight, Colm Feore, Mako, Alec Baldwin, William Lee Scott, Michael Shannon, Scott Wilson, Peter Firth, Tony Curran, Ewen Bremner, Nicholas Farrell, Jaime King, Jennifer Garner, Matthew Davis, John Fujioka, Sara Rue, Cary-Hiroyuki Tagawa, Dan Aykroyd, Jesse James, William Fichtner, Graham Beckel, Sung Kang, Tomas Arana, Josh Green, Andrew Bryniarski, Nicholas Downs, John Diehl, Hank Harris, Ron Harper, Ted McGinley, Jeff Wadlow, Kim Coates, Paul Francis, Scott Wiper, Eric Christian Olsen, Leland Orser, Naoko Nija, Beth Grant, Tanya Dempsey, Glenn Morshower, Sean Gunn, Daniel Mays, Sean Faris, Randy Oglesby, Cory Tucker, Mark Weiler, Guy Torry, Tom Everett, John Pyper-Ferguson, Abe Sylvia, Toši Toda, Max Thayer, Steve Rankin, Frederick Koehler, Michael Shamus Wiles, Ian Bohen, Raphael Sbarge, Scott Levy, Bret Roberts, Pat Healy, Ford Austin, Thomas Wilson Brown, Reiley McClendon, Catherine Kellner, David Rountree, Ping Wu, David Hornsby, Adolf Hitler (a.z.), Winston Churchill (a.z.), Robert Jayne, Joseph Patrick Kelly, Júdži Okumoto, Lindsey Ginter, Ben Easter, Madison Mason, Jaymee Ong, James Saito, Barbara Scolaro, Brian Haley, Michael Milhoan, Lin Oeding, Jeremy Denzlinger, Sam Upton, Garret Sato

Příběh o lásce během války neni zase tak úplně mimo mísu, protože si to skvěle sekunduje. A hlavně, trio herců to zvládá naprosto na jedničku. Pod vedením puntičkáře Michaela Baye, s hudbou Hanse Zimmera a s desítkou dalších výborných herců je to strhující a emocionální podívaná. Útok na Pearl Harbor snad ani nejde slovy popsat a tři hodiny stopáže uteče jako voda. Film je to pěknej a na konci jsem uronil slzu.(8.5.2012)

Nudný a předvidatelný milostný příběh s toporným Affleckem a sympatickým Hatrnettem je střídán perfektně natočenými akčními scénami - tím jediným co Michael Bay umí. Ty ale nedokážou zaplnit téměř tříhodinovou stopáž, takže jsou střídány nudnými pasážemi s prázdným povídáním plným neuvěřitelných a velmi kýčovitých dialogů. Navíc se nemůžu zbavit dojmu, že tenhle film fandí válce a americké armádě víc, než by bylo zdrávo a ani trochu se mi to nelíbí.(23.7.2013)

Film na podobné téma (japonská invaze na Hawaii) jsem zatím nikdy neviděl, a proto jsem Pearl Harbor uvítal velmi vřele. Samotný děj je až zbytečně poameričtěn, tím jejich patriotstvím. Jak tomu již bylo u Titanicu, tak i tady se na pozadí "katostrofy" odvíjí dějová linie milostného trojúhelníku. Tato linie je sice poměrně zajímavá, ale v určitých místech až příliš vedená k pocitu, že je tím nejdůležitějším ve filmu. Hlavní cílem autorů bylo ale jisto jistě natočit snímek o japonském náletu na americkou námořnickou základnu na Hawaii, který se uskutečnil 7.12.1941. Příprava náletu i samotné provedení je vedeno na špičkové úrovni a přináší nemalé napětí. Konec filmu je už zase poměrně zbytečný, ale Amíci si prostě odplatu nemohli odpustit. 70%(23.12.2007)

Tři hodiny nastavované kaše, během kterých stojí za zmínku především slibný začátek, plánování útoku z pohledu Japonců a vše od útoku samotného až po závěrečné titulky. I přes kvanta povedených scén mi nezbývá nic jiného, než říct: "Je mi líto, Michaele, ale tohle ti moc nevyšlo. Ten trojúhelník to brzdí. Citelně.";-)(24.7.2008)

• sud

Popcornová romance milostného trojúhelníku v době útoku Japonců na Pearl Harbor. Bohužel přemíra amerického patriotismu dostává film tam, kde je. Jinak jako romance to není zas tak zlé. Jako válečný film zcela mimo mísu. Avšak útok na Pearl Harbor je dobře natočený. Michael Bay natočil (snad kromě "Skály") a natáčí jen samé filmy pro americké diváky kteří se při návštěvě kina ládují popcornem a je jim poměrně buřt co dávají. Herci nepředvedli nic převratného kromě Kate Beckinsale a Aleca Baldwina (moc ho nemusím, ale tady většinu ostatních přehraje). Podívat se na to nechá, ovšem když člověk zná film "Tora Tora Tora", tak ani ta efektní náletová scéna mu nepřijde nijak moc atraktivní. 35%.(8.5.2005)

• Jaime King

• - Když prolétají letadla před dětmi kolem horského pásu, pouze dvě letadla jsou skutečná. Ostatní jsou dodělané CG efekty. (Cheeker)

• - Romantická dějová linie byla častým terčem kritiků. Michael Bay se však nechal slyšet, že dostal stovky dopisů, ve kterých fanoušci filmu právě tuto část děje chválili. Mnoho z těchto lidí byli přeživší útoku na Pearl Harbor. (HellFire)

• - O roli zdravotní sestřičky Evelyn se ucházela také Charlize Theron. (jenik71)