Pearl Harbor

• USA Pearl Harbor
USA, 2001, 175 min (Director's Cut: 184 min)

Režie:

Michael Bay

Scénář:

Randall Wallace

Ben Affleck, Josh Hartnett, Kate Beckinsale, Cuba Gooding Jr., Tom Sizemore, Jon Voight, Colm Feore, Mako, Alec Baldwin, William Lee Scott, Michael Shannon (více)

Nerozluční kamarádi Danny a Rafe prodělávají letecký výcvik. Rafe je přijat jako dobrovolník k elitní britské Orlí peruti. Danny považuje jeho odjezd za zradu a ještě hůře nese zprávu Rafova přítelkyně Evelyn. Zatímco Rafe odjíždí na výcvik do Anglie, situace ve světě se vyostřuje. Americký prezident Roosevelt žádá více pomoci bojujícím spojencům, japonský admirál Jamamoto zase přesvědčuje vládu, aby zasadila Američanům drtivý úder. Při jednom z bojových letů je Rafe zasažen a zřítí se do moře. Je považován za mrtvého a Danny podle slibu, který kamarádovi dal, oznámí smutnou zprávu Evelyn. Postupem času se s Evelyn sbližuje a nakonec se z nich stanou milenci. Jenže pak se náhle objeví Rafe. Pochopí, co se mezi nimi stalo, a v baru se pak s Dannym popere. Je 5. prosince 1941. O dva dny později stovky japonských letadel smetou nepřipravené Američany v přístavu, druhá vlna zničí letiště. Rafovi a Dannymu se podaří vzlétnout a zničit několik japonských stíhaček. Je však pozdě - japonský útok je u konce a flotila v Pearl Harbor je zničena. Danny a Rafe se vzápětí dozví, že byli zařazeni do přísně tajné operace, jejímž cílem je riskantní nálet na Tokio. Těsně před odletem prozradí Evelyn Rafovi, že je s Dannym těhotná. (TV Nova)

Columbus

Na co si ten floutek Bay hraje? Ben Hura nikdy nenatoci.... vrat se na asteroid, tam ti to steluje skvele... ehm, co se rozciluju... ozvu se, az mi filmove zkurvi Jana Husa.... ()

fantoci

Máte rádi válečné filmy se spostou krásnejch kluků a holek, ve kterých je navíc spousta napětí, akce, vášní, bolesti a sebeobětování? Tak Pearl Harbor je přesně pro vás. Je to prostě film který vám určitě něco dá. Ale jestli nemáte rádi scény z vojenského ba co víc válečného prostředí tak na to radši nechoďte. Protože těch je tam víc než dost a holky co nechtějí vidět umírat Joshe Harnetta tak ať tam taky nechoděj a kluci co ho umírat chtěj vidět tak ať jdou protože to stojí za to. Tenhle komentář bych chtěl věnovat svýmu kamarádovi Martinovi protože se sním rozešla holka právě kvůli tomu, že se zamilovala do Harnetta takže tady všichni doufáme že se probere a vrátí k Martinovi protože to byla do teď rotumná holka a Martin si NEZASLOUŽÍ se na něj vykašlala kvůli klukovi, kterej o ní nezavadí ani pohledem. Nejsi trochu praštěná Marcelko?Dík za pochopení ()

Triple H

Michela Baya mám rád. Jeho filmy nie sú žiadnymi umeleckými dielami, ale zabavia perfektne. Pearl Harbor - to je pre mňa lahôdka. Ako vážny a dojemný vojnový film? To ani náhodou. Celé je to také nafúknuté, patetické, myšlienkovo plytké, prehnané, šialene patriotické a megalomanské, že to buď musíte zbožňovať alebo nenávidieť. Ja patrím do prvej skupiny. Vojna ako veľká akčná show. Predtým neskutočne gýčovitá romanca. Herci s peknými tvárami, ktorí však nevedia vôbec hrať. Nadupaný soundtrack. Pearl Harbor nie je tak zlý, až je dobrý. Len je natoľko prehnaný, že si naozaj nemôžem pomôcť. Tie tri proste musím dať. :-) ()

chelseaman22

První část filmu slibovala dobrou podívanou. Avšak druhá polovina mne vůbec nenadchla, proto tak kritické hodnocení. Hudba skvělá. 50% ()

Doudis19

Neuvěřitelně velkolepá válečná romance. Michael Bay natočil obrovský film, na kterém je nejlépe vidět jakým typem filmaře je. Zřejmě nikdo nedokáže natočil akční sekvence tak přehledně, strhujícně a sympaticky přestřeleně jako právě on. Je radost pohledět na letecké bitvy, výbuchy, dokonalé efekty a triky, protože Bay každý záběr vypiplal k dokonalosti. Stejně tak pokud se zrovna nebojuje není záběr aby nefascinoval svou krásou a vizuální dokonalostí. Bayův vrozený cit pro neuvěřitelné přehánění by se dal přehlédnout, tedy pokud by si ho dokázal odpustit alespoň mimo bitevní pole. Slzypudných scén, vyznání lásky, směšného hrdinství je to opravdu až příliš. Kdyžtečně to shazuje snímek, který tak 9 z 10-ti mužů označí jako "film pro baby". ()

Estrellita

Dobrá práce, fajn manipulace s emocema, ale pane Bayi, byly to už i lepší kousky... Dost se to táhlo, navíc příběh je až děsivě předvídatelný a z každého záběru přímo dýchá americký nacionalismus. Bohužel musím přiznat, že jsem na konci bulela jak malá, přestože bylo jasný, jak to dopadne... Takže dávám 4* i přes ukradenej milostnej příběh, pouze výstražně kynu prstem - TyTyTy, Michaeli, tohle se nedělá! 80% ()

Magneto

Zo začiatku to vyzerá na celkom zaujímavú romantický doják so super zábermi a krásnou réžiou...Ale útokom na Pearl Harbor začne patriotická akčná lahodka pre ľudí,ktorý sa chcú zabaviť a nie rozmýšlať nad "nesmrteľnosťou chrústa".Po Skale a Armageddone najlepšia Bayovka ()

st.jim

Sice moc roztahané, efekty dobré a celku se to dalo zkousnout. Dle mého názoru tam ale nejslabším článkem byl Ben Affleck. Tu jeho postavu by snad zahrál líp tříletý kluk :-) ()

DJ Rocco iNc

Mne sa tento film páčil, ale nie natoľko, aby som si ho musel púšťať každý deň. Sú tam medzery, ktoré ma odrádzajú ale na druhej strane film poukazuje na životnú pravdu, že ,, v núdzi poznáš priateľa,, alebo ,, z najlepšieho kamaráta sa stane najväčší nepriateľ ,, .Myslím, že scenár je v poho, zvuk a kamera taktiež a vizuálne efekty...no...nie je to star wars ale zase je to lepšie ako v béčkových filmoch. ()

Dado

Ako človek, ktorému sa z duše protiví prehnaný americký patriotizmus, som k tomuto filmu pochopiteľne pristupoval veľmi opatrne. To, čo som očakával, sa mi sčasti aj potvrdilo, no napriek tomu však po takmer trojhodinovej stopáži nemám ani tú najmenšiu chuť zavrhnúť film nízkym hodnotením do zabudnutia. Akčné pasáže sú totiž vizuálnymi i zvukovými orgiami a nikto by k nim nedokázal pristúpiť s takým zapálením (obrazne i doslova) ako práve Michael Bay. Čo sa týka romantickej dejovej línie na pozadí hrôz vojny, nebudem sa hádať s nikým, kto tvrdí, že nebola zvládnutá ani zďaleka tak dobre, ako spomínaná akcia, no v pozadí s geniálnym Zimmerovým umením, ktoré tento novodobý virtuóz potvrdil tentokrát okrem iných geniálnou skladbou Tennessee, by aj tá najotrepanejšia scéna dokázala čo i len pri troche režisérskeho umenia vyzerať ako nezabudnuteľná pasáž s budúcnosťou spájanou s prídavným menom kultová. A hoci ani herecké výkony neboli zvlášť oslnivé a ani dialógy v niektorých častiach veľmi nápadité, zimomriavky, ktoré mi behali po chrbte v posledných minútach snímku a ich intenzita vyvrcholila úplne poslednou scénou, mi nedovolia ísť s davom. (80%) ()

Ryuuhei

Čekal bych, že romantická stránka s válkou na pozadí úplně postačí, ale fenomenální a napínavé bitevní scény tomu dodaly zaslouženou korunu. Přičtu-li si k tomu hromadu zajímavých postav a zábavně, leč vážně podaný příběh, není kde ubírat. Tohle jsem na konci musel trochu rozdýchat. Film se tedy chová typicky vlastenecky, ale funguje tak neskutečně dobře, že i mě si získal na stranu Američanů, kterým jsem pevně držel palce a radoval se s každým jejich úspěchem. 95% ()

Lachtaan

Michael Bay a romanťárna? Ten lehký nádech romance byl už v jeho skvostném Armageddonu, tady se na něj ale upřelo snad více než na onen 7. prosinec 1941, podle jehož událostí se jmenuje tento film. Bena Afflecka mám stejně rád jako válečné filmy, jsem vděčný, že jsem konečně dohnal nezapomenutelnou klasiku, o které básnili kluci už ve školní družině. V těch 7 letech bych ale stejně nebyl schopný dát snímek na jeden zátah a už vůbec nepobrat jeho poselství, jako jsem schopen dneska. Nevím, proč se stalo téměř zvykem vojenský žánr tak natahovat. Jistým jeho zástupcům to skutečně sráží na kvalitě. ()

lennyd

Válečná lovestory, která se tak nějak nemůže rozhodnout, zda bude "válečná" nebo "love". Takže je to trošku spatlaný do kupy, jednoho zabijou, s druhým šupky hupy do postele, první "obživne" a průser na světě. Do toho japonskej útok, kde oba dva prokážou své "hrdinství", takže má holka ještě horší rozhodování.. Ben Afflect jako obvykle docela prkenej, to už Joshovi to sekne víc. Ale Kate Beckinsale nám to všechno vynahrazuje, japonskej útok je docela dost drsnej a skvěle natočenej... Škoda, že film po japonském útoku neskončil - bylo by to minimálně o hvězdičku navíc. Ale ta nastavovaná kaše s americkou odvetou (je mi jasný, natočili to američani tak nemůžou skončit tím, jak dostali na prdel) mě dostatečně zklamala.... škoda... mohlo to být lepší.. Aspoň, že ve filmu je (dle mého) nejlepší hudba Hanse Zimmera :) ()

Endyis odpad!

PH aneb sbírka snad všech typickýych klišé v podání hollywoodského kýčaře Baye. Ani za mák. Druhá světová válka v moci stylistů a vizážistů... ()

BS

Film, který mě opravdu za srdce nevzal, konec je kýč až běda. Dodatek: tolik hvězd dávám za scénu s přepadením Pearl Harboru :) ()

Zemřel herec Tom Sizemore

05.09.2008

Manželství Beckinsale & Rockwell

Manželství Beckinsale & Rockwell

19.12.2005

Ne, nejedná se o bulvární výkřik, nýbrž o vztah, který spolu herci Kate Beckinsale a Sam Rockwell prožijí ve filmu SNOW ANGELS. V tomto dramatu režiséra Davida Gordona Greena si Kate zahraje… (více)