Od doby, kdy Sarah Connorová (Linda Hamilton) zabránila dnu zúčtování, změnila budoucnost a přepsala osud lidské rasy, uplynuly už více než dvě dekády. Zbrusu nový smrtící Terminátor, Rev-9 (Gabriel Luna) se vrací v čase, aby dohonil a zabil Dani Ramosovou (Natalia Reyes), která žije obyčejný život v Mexico City se svým bratrem (Diego Boneta) a otcem. Daniino přežití závisí na jejím spojenectví s dvěma bojovníky – Grace (Mackenzie Davis), vylepšenou super bojovnicí z budoucnosti a bojem posilněnou Sarah Connorovou. Zatímco Rev-9 nelítostně ničí všechno a všechny, kdo mu stojí v cestě při honbě za Dani, nachází tyto tři cestu k T-800 (Arnold Schwarzenegger) ze Sářiny minulosti, který se zdá být jejich poslední nadějí. (CinemArt)

movieband

Temný osud je pro mě překvapení jako hrom. Hodně lituju, že jsem film nepodpořil v kině. Miller s Cameronem odvedli kus perfektní práce, i když CGI občas bilo do očí (letadlo), tak se spolu s Cameronem zpět vrátila temnější atmosféra, drsní cyborgové a Schwarzenegger s Hamiltonovou, v plné parádě. Film výborně navazuje na Den zúčtování, a zvraty, které si scénáristé připravily, byly velmi příjemnou změnou. Na plnou palbu to sice není, v porovnání s jedničkou a legendární dvojkou, ale vzhledem k podhodnocenosti se tomu nebráním. Po delší době kvalitní scifárna. P.S. Ignorace Vzpoury a Salvation, není vůbec na škodu. Genysis nepočítám, to s Terminátorem nemá absolutně vůbec nic společného. ()

Helo

To nejhorší na tom filmu je jeho totálně céčkovej a klišoidní název, kterej ve mě už od jeho zveřejnění vzbuzoval značnou nedůvěru. Naštěstí mylně. ()

Flipnic-RE

Poslední Terminátor mě dostal, překvapil až šokoval v tolika ohledech, že jsem z toho byl fakt mimoň... Hlavně teda scénář a pak v závěsu postavy, jedno kapitola sama o sobě jako druhá. Co tvůrci provedli s dějem, to mi přišlo jako spíš povídka do komunistickýho Dikobrazu, než seriozního filmu.- Postavy ty zas sebeparodují všechny samy sebe do jednoho, až to hraničilo se sebetrapností. Ale i tak je to supr ... !Prostě nostalgie zafungovala, Arnold je furt frajer, ten je výýýbornej a pak ta vyrýsovaná Mackenzie, z tý jsem fakt tvrdnul 2 hodiny v kuse a to už se žádný ženský dlouho nepovedlo (ani v reálu). Lindy Hamiltonové mi bylo spíš líto a celkovej ten politicky rasově a genderově korektní mišmaš byl jako pěst na oko. Ale prostě jsem se bavil a měl mráz po zádech, jako akce fakt supr a nostalgie taky... ()

Colby Sawyer

Z tria Alien, Predátor a Terminátor je robotický zabiják pro mě tou nejméně sledovanou sérií. Na Dark Fate jsem se netěšil, bídná kampaň a ten pocit “další na nic terminátor” mě odrazovaly od návštěvy kina, ale kladné reakce mě nakonec přesvědčily a byl jsem mile překvapen. Šestý Terminátor je zábavné akční sci-fi, které nedělá značce ostudu. Má super akci, příjemné hrdinky a Arnieho. Pravda, logika i fyzika pokulhávají a zaporák mohl být obsazen lépe. V konečném důsledku jsem se však bavil a o to mi šlo především, takže palec nahoru. ()

gegina31

Nějak mě to neohromilo. Tenhle díl nevyčníval, jak bych si představovala. Linda Hamilton se snažila být až nepřirozeně drsná. Moc mi to k ní nesedělo. Takže jsem si nemohla ani pořádně užít tenhle legendární návrat. V podstatě ani s obsazením záporného terminátora nejsem spokojená. Když už do role ochranitelky obsadí přerostlou mužatku po boku drsné babičky, tak by aspoň záporák mohl být nějaký vymakaný frajer, ze kterého se mi budou podlamovat kolena jako kdysi z Arnieho. Takže vlastně nejlepší na celém filmu byl opět starý dobrý Arnold. ()

JohnMiller

Predošlá časť Genisys sa mi v podstate páčila. Hoci mám isté výhrady, beriem to ako podarený film. Parádne prvky z predošlých častí tvorcovia zmixovali do slušnej formy. O podobný mix-guláš sa pokúsili aj v Dark Fate. No vo výsledku to bola skôr chabá paródia na klasiku ako niečo z čoho by mi bolo popri pozeraní príjemne. Príbeh vynecháva predošlé pokračovania a pracuje iba s prvou a druhou časťou. Divák aby bol odborných na terminator univerzum aby chápal čo sa to tam deje. Akcie bolo veľa, efektov ešte viac, no chýbalo tu niečo, čo by ma aspoň trocha pritiahlo, aby som to nesledoval ako zombík a pozeral viac na film ako do mobilu. Plytké postavy, ešte plytkejšie dialógy. Nuda ktorú kryla akcia. Ale aj tá akcia ma veľmi rýchlo omrzela. S vypnutým mozgom by to bola väčšia zábava, no to mi až tak nejde, už keď nezapôsobí nostalgia, niečo musí byť zlé. 2* za efekty a Arnolda, inak sklamanie. ()

Derek

pribeh nedava samozrejme ziadny zmysel a je strasne unavne sledovat akcne sceny ktore su z 90% CGI a hlavne nudne nakrutene. arnold a linda to tahaju aspon k priemeru, ale cela terminatorovska saga mala skoncit dvojkou... ()

Trevor

Predpriemiéra v kine v susednom meste bola okorenená priemiérovým stretnutím filmového znalca no.1 s mojím ďalším súputnikom pijanom, s ktorym navštevujem športoviská. Po postupe týmu zo susedného mesta v Slovnaft cupe vo futbale po skvelom vykone v druhom polčase proti Banskej Bystrici a zabití času v nákupnom centre okorenenej sendvičom sme si vychutnali aj výborný výkon vo filme Terminátor:Temný osud a ten nebol iba v druhom polčase filmu ale počas celého predstavenia. Akciou nabitý film mal minimum slabších pasáži a za zmienku stojí aj fakt že asi prvýkrát sa nám obom stalo, že sme nestihli zjesť popcorn, pretože počas filmu nebol na to čas. Arnie je stále king a aj Sarah si ešte dokázala, že na to stále má. Vynikajúci večer s oslavou postupu vo futbale a skvelym filmom ako bonusom strávený so skvelými ľuďmi. Viac takýchto zážitkov. ()

vegetol.mp

Kvalitativně na naprosto stejný úrovni jako díly od trojky výš. Feministický to sice je, ale to byly předchozí díly v podstatě taky, takže nechápu tu hysterii. Jinak akce je dost a je dobře natočená a velkolepá. Herečky jsou v pohodě, až na tu Mexičanku, která se na konci snaží hrát drsnou a vůbec jí to nejde. Jinak Schwarzenegger se objeví přibližně po hodině a má ve filmu nejlepší hlášky. Nápad, že Terminátor vychovává rodinu a snaží se žít jako člověk, je skvělej a klidně bych se podíval na nějakej menší film, kterej by tohle téma řešil. Trochu zamrzí, že příběhově nepřišel tenhle díl s ničím novým a v podstatě jen znovu opakuje stokrát viděný z minulosti. I tak jde ale o slušnej vysokorozpočtovej sci-fi akčňák, kterej je dobrou alternativou ke stále víc otravnejm marvelovkám. ()

kajas

Když se řekne "Terminátor", většině filmových fanoušků (včetně mě) se vybaví dva lidé: James Cameron, jeden z největších vizionářů v dějinách kinematografie, a Arnold. Právě tihle dva pánové se po bezmála třiceti letech znovu spojili a přinášejí pátý příspěvek do kultovní akční sci-fi série. Zajímavé je, že snímek s podtitulem "Temný osud" naprosto ignoruje všechny filmy následující po "dvojce", tudíž se na něj do kina můžou směle vypravit i ti z vás, kteří už nemají přehled v dalších pokračováních (taky k nim patřím). A věřte mi, je na co se dívat. Zápletka se samozřejmě příliš neliší od předchozích vyprávění. Zlí lidé z budoucnosti vyšlou do současnosti robotického zabijáka, který má zlikvidovat mladou dívku. Zároveň je ale dívce vyslána na pomoc polorobotická bojovnice a do toho se ke slečnám přidá naše stará známá Sarah Connorová, která má na terminátory z vážných rodinných důvodů pořád hodně spadeno. Během akčních honiček samozřejmě jenom čekáte, kdy už se s hlavními hrdinkami potká i božský Arnold. Jakmile se tak stane, dojde k několika velmi zábavným scénám a řežba může pokračovat až do úplného závěru. Ani na vteřinu jsem se nenudila, je ale pravda, že když jsem se po projekci začala zamýšlet nad všemi těmi časovými paradoxy, začaly mi docházet některé mezery v logice. Jenže... táta říkal, že nic tak vostrýho v kině v životě neviděl, no. ()

higuain

Tahle série je už dávno za zenitem a v Paramountu jsou blázni, že do toho vrazili téměř 200 mega - to se pak člověk nediví, že mají existenční problémy. A když už se teda rozhodli, že budou navazovat přímo na Cameronovu dvojku, tak by možná bylo fajn nespláchnout ten film do záchoda hned v úvodní scéně. ()

radomiil

Poměrně až nečekaně odpudivě vymáklý T/9generace, nicméně s další marnou dějovou linií-místo Skynetu tu objevujeme najednou jakýsi Legion=namísto rozpracování dalších osudů z úvodních 2 extrapříběhů včetně "Salvation"máme spoustu hluhých,prázdných míst)paní Sára v letech je i se Švácou přitom naprosto pohodová,což už zdaleka nemůžeme tvrdit zas-a-znovu o jiných postavách...ženská ochránkyně budoucnosti po hezounkém se příletovém předvedení jenom upadá až ztrácí zajímavost,jenž hlavně platí u jisté D a n i. ()

Eldrick odpad!

Nové dno komerčního filmu nastaveno. Naprostý exkrement i v rámci amerického blockbusteru. Několikanásobný prefabrikát již viděného s živými mrtvolami, z nichž jednomu prachy fakt nesmrdí a ta druhá chodící zombie babička munici zas na druhou stranu asi uvítala. Unikátní zoufalost, při které mi bylo za všechny zúčastněné neskutečně trapně, že mají něco takovýho vůbec zapotřebí a ještě kvůli propagaci objíždějí světový turné a zvracejí vyčichlý fráze. Červený čísla jen dokazují, jak moc v prdeli co do rozpoznání jakýkoliv úrovně kvality dnešní generace diváků vlastně je. ()

dee-key

Dvě za Arnieho. Jinak je to feministický hnůj s přehrávající hysterickou cikánkou a nesympatickýma, blbě napsanýma postavama. Že to recykluje zbytek filmů vůbec nevadí, ale ze série je to za mě rozhodně nejslabší. ()

Tyckin

Grace mi moc nesedla, Dani už vůbec ne, Sarah je klasa a Arnie tu měl vedlejší housle. Nicméně celkově to tak špatné není, ač střední pasáž je dost nezáživná a scéna s letadlem už byla vážně moc. Tak trochu by se dalo konstatovat, že tenhle kousek vykrádá druhý díl, popř. by se s nadsázkou dal označit jako remake, ale pokud u toho moc nepřemýšlíte a jen konzumujete servírované, pak pobavit dokáže, akce víc než solidní a nějaký ten vtípek se rovněž najde. 7/10 ()

ilemas

Nový Terminátor přes skvělou leckdy nepřehlednou akci nepřináší nic nového. Napětí 0 , efekty na stejné úrovni jako před 30 lety a naprosto předvídatelný děj. Jakobych sledoval zkopírované první dva díly s přestárlými tvářemi. Děj se nikam neubírá, vše už viděné, takže neurazí, ale nenadchne. Filmaři vše dokáží dokopat, natočí x pokračování, která se nakonec ignorují a čekají x let na další znovuzrození jen kvůli předchozímu kasovnímu trháku. Dívat se na pokračování s odstupem 30 - 40 let mě nějak přestává bavit. ()

BoredSeal

Že mi udělá radost Linda Hamiltonová s Arnoldem, jsem čekal, ale navíc mě překvapila velmi slušná akce a kvalitní efekty nového Terminátora. Bohužel roli spasitelky lidstva hraje opět absolutně nezajímavé herecké dřevo, které nedokáže trapné momenty předvádění budoucích vůdčích schopností nějak rozumně vybalancovat. Dobré byly taky některé nápady zařadit do filmu humorně prvky ze současnosti - migraci z Mexika nebo nahrazování lidí roboty. Samozřejmě to není ani T1, ani T2, ale má to k nim ze všech pokračování asi nejblíž. ()

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě