Před čtyřmi lety nás dinosauři porazili. Alespoň na Isla Nublar, exotickém ostrově, kde prosperoval unikátní zábavní park Jurský svět, než se jeho exponátům podařilo utéct z klecí. Ve finále jednoho z nejúspěšnějších filmů všech dob opustili ostrov poslední lidé a nechali ostrov napospas prehistorickým tvorům. Jenže teď se za nimi musí vrátit. Proč? Protože na ostrově se probudila tamní sopka a dinosaurům už podruhé v dějinách hrozí vyhynutí. Claire (Bryce Dallas Howard) se z upjaté manažerky parku proměnila v aktivistku, která je chce za každou cenu zachránit. A Owena (Chris Pratt) na ostrov žene touha najít a spasit Blue, inteligentního ještěra, jehož dokázal vychovat a částečně vycvičit, a po němž se po zániku parku slehla zem. Na Isla Nublar jim však nehrozí jenom sežrání, zašlápnutí či spálení tekoucí lávou. Hned po příjezdu se stanou očitými svědky a nedobrovolnými aktéry falešné hry, která v konečném důsledku může změnit život na celé planetě a vrátit ho o pár miliónů let zpátky. (Cinemart)

Pedro456

Jednoznačne najslabšia časť v podaní Jurského sveta.Stále sa opakuje to isté vytvorenie indodinosaura-boj-happy end. Na konci tých 30 min. ušlo ale celkovo film nestál za viac ako 60%. ()

Kackas

Škoda, takové nadšení jako po prvním Jurském světě se nedostavilo. Zánik říše je dobré pokračování, kde o akci a dinosauří řev rozhodně není nouze. Dokonce až tak, že po těch dvou hodinách jsem byla ráda za ticho po opuštění sálu. Jelikož jsem se schválně vyhýbala trailerům, jak jen to šlo (díky za to!), tak jsem byla celkem překvapená, když se děj po nějaké půlhodince zlomil a příběh se začal odehrávat úplně jinde. Neříkám, že to bylo špatně, přeci jen Isla Nublar už toho nemá moc co nabídnout. Trošku mě zklamaly scény, které jako by jely podle jednoho vzorce - nastane problém -> přijde a vše zachrání Chris Pratt. Chris Pratt má problém -> vše zachrání Blue. A pokud už ani Blue nepomůže, pak přijde na řadu starý dobrý T-Rex. I tak mi některé scény s Chrisem přišly až moc, přeci jen nebyl to Tomb Raider, kde se očekává, že Lara přežije úplně vše. Na druhou stranu, nechybí tam humor, akční scény ani napětí. Prostě fajn popcornový dinosauří film, který by si, dle mého, zasloužil být v červeném hodnocení. ()

kacer4

Prvá časť filmu odohrávajúca sa na ostrove bol tá lepšia časť, avšak stále mi to pripomínalo The Lost World. Po premiestnení celého diania do domu (ešte že bol taký veľký) to už bolo trošku trápenie. Nelogického rozhodovania postáv ale hlavne tvorcov. Neviem, či som dobre počítal, ale zdá sa mi, že vo filme padnú štyri výstrely s ostrými nábojmi. Jeden trafí Blue a takmer ju to zabije. Ďalšie tri trafia tu genetickú príšeru (som zvedavý, čo zase vytvoria v ďalšom diely) a tiež ju to takmer zabije. A napriek tomu chceme dinosaurov použiť ako vojakov do boja? Veď traja ľudia s pár desiatkou nábojov by ich asi dali dole. Rozhodnutie vypustiť dinosaurov do sveta chápem z pohľadu scenára (veď si predsa zaumienili trológiu), ale z pohľadu postáv to považujem za maximálne alibistické. Som veľmi zvedavý, s čím prídu v tvorcovia v ďalšom diely. Tipujem, že Blue začne rozprávať a povedie ostatných dinosaurov do zeme zasnúbenej (Planet of the Dinosaurs). ()

Merenre odpad!

uf, nevěřil bych, že je to možné, ale howardová je ještě hnusnější než minule a cely film je ještě stupidnější. Prosím, nechte už dinosaury vyhynout i s celou moderní kinematografií, ani jedno si už nezaslouží žít. ()

Marauder

Absolútne sklamanie oproti celej sérii Jurassic Park a aj Jurassic World. Celý film bol postavený predovšetkým na efektoch ktoré boli síce celkom dobré ale ako fanúšikovi Jurského Parku hovorím asi za všetkých že toto bola úplná hlúposť z ktorej nakoniec spravili len takmer klasický akčný film a strieľačka a dej týkajúci sa dinosaurov a aj pohľady na nich sa nedajú porovnať s predchádzajúcimi filmami pretože boli zanedbateľné. Všetko sa viac točilo okolo zbraní a pomoci nejakej obrovskej korporácií a keby tam nebola zakomponovaná záchrana Blue tak film je len klasická béčková strieľačka s pár dinosaurami. 50/100 ()

Bobestom

Záchranná akce doprovázená zradou a (ne)zakončená nemorálním rozhodnutím malé holčičky. Sterilní recyklace již viděného ... ()

BloomGeorge

Páni kombinovali až překombinovali. Není co dodat. Z dinosaurů udělali lidské bytosti, který v myšlení přečí i Einsteina. Veliké zklamání. Leč herecky, efekty a vůbec technické provedení samozřejmě za jedna. Ale jinak trapné. ()

BlackAdder87

Další film řízený principem, dojme krávu, dokud se vemeno neutrhne. Zatím co první Jurský svět byl příjemnou nostalgií, které člověk rád odpustil tu a tam obšlehnutou scénu, u dvojky už tak nekritický být nelze. Je docela ironie, že tvůrci plundrují známou značku stejným způsobem jako peněz chtiví magnáti Jurský park ve filmu. Na druhou stranu, i když je to po několikáté recyklovaná kaše chuť stále ještě úplně nevyčpěla. Dinosauři dokáží stále pobavit lépe něž třeba Rampage a podobné zhůvěřilosti, které se v poslední době vyrojily. Pokud máte pro dinosaury slabost už od dětských let, tak vás film rozhodně neurazí, pokud je rádi nemáte, tak po tomhle svůj názor nezměníte, ale to už je vaše škoda. Doufám, že v dalším díle přijdou s něčím novým, ne jen s dalším zmutovaným indominem. PS: Všimli jste si jak bylo v několika záběrech záměrně zdůrazněno, že Bryce Dallas Howard tentokrát opravdu nemá podpatky. :-D ()

kreion

Až na záver veľmi nudný snímok. Celý čas som fandil láve, dinosaurom a žoldákom, aby konečne zniesli zo sveta Starlorda, zrzku a toho malého špunta. Bol by to dôstojný koniec série a aspoń by to nekončilo ako úplné fiasko akejkoľvek logiky a inteligencie chovania hlavných postáv. 2/5 ()

belinko

Taká blbina, ktorá sa snaží dobehnúť pôvodný film vyspelejšími CGI efektmi. Zdá sa mi to, alebo sa snažia producenti priživiť na úspešnom diele Stevena Spielberga z 1993 a vyťažiť z neho čo najviac? Klasický holivúd, nevie kedy má dosť. Nebola to vyslovene katastrofa, ale dávam nižšie hodnotenie, nakoľko producentom nič nehovorí "v najlepšom treba prestať". Ale chápem, peniaze.. no neuznávam.. 2* ()

Grázl83

Zbytečně pokračování, které kromě tučných zisku producentům nic nového nepřineslo. Samozrejme že z důvodu vysokého rozpočtu vypadá film dobře, ale chybí mu napětí a nějaká ta nová idea. Druhá polovina filmu mě už ani nebavila. Lepší 2* ()

meda2016

Když tady dostali strašidelný nudný Vetřelci (klaustrofobní trojka) osumdesát čtyři procent, není důvod, aby tato kompilace téhož, Predátora a King-Konga nedostala cca 70%. Triková část propracovaná, logika nedůležitá i pro nevytěžení postav, napětí úměrné potěšení požírání lidstva dravými monstry. Ta vytvořili trikaři opravdu pěkně, dávám jim (s přihlédnutím ke kinetice i nápadům s osvětlením a stíny) malého oscárka. ()

Skylwalker42

Tak tohle nadobro pohřbilo Jurskou znáčku pana Spielberga. První čast Jurského světa jsem ještě vzal na milost díky jisté nefalšované nostalgii na Jurský park. Avšak zde to postrádá již veškerý jurský feeling. Ani ten přílet na ostrov v úvodu filmu již nemá takavou pompéznost - ted vůbec nemá, jako v prvním Juráči, kdy Hammond vzrušeně pronese - "Tady to je" a vzápětí následuje záběr helikoptéry směřující k ostrovu s Williamsovým dokonalým hudebním podbarvením (ve třetím díle to byla milá pocta). Ten neskutečný feeling dobrodružství a "pocit, že zažijeme něco neskutečného" (první shlédnutí v kině). A zde? Uu. Jedo velké prd. O druhé části snímku nebudu psát vůbec.. A jsem rád, že Goldblum tam měl jen několik minut.. tento paskvil si tohoto prvotřídního herce nezasloužil, stejně si tak nezaslouží původní Williamsův hudební motv v závěrečných titulcích. Hamba. Kolosální zklamání. ()

mstychov

Clovek by rekl, ze uz nebudou mit co vymyslet. Ale maji! A stoji to za to. Stejni herci, skvela hudba, o neco horsi grafika, ale alespon to nebylo tak desivy. Dalsi dil bude urcite stat za to. ()

moriero

Jasná přeluhovaná voda na čaj. Kupodivu se mi ale první třetina z mého milovaného ostrova Nublar nelíbila tak, jako zbytek filmu. Ten už sice totálně ztratil punc originality a výjimečnosti a s odřenýma ušima pokulhává za povedeným Světem před třemi lety, ale i tak se jedná o lehce nadpůrměrnou záležitost. Ale jen lehce. Blue je zkrátka moje oblíbená holka a moc se mi líbilo zjištění, kdo je vlastně Maisie. ()

Nový Jurský svět je v přípravách

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2024

Metal Gear Solid našel Snakea

Metal Gear Solid našel Snakea

04.12.2020

Filmová adaptace legendární herní série Metal Gear Solid konečně svého Solid Snakea. Hlavní postavu série tak ve filmu režiséra Jordana Vogt-Robertse (Kong: Ostrov lebek) ztvární herec Oscar Isaac … (více)

Trollové: Světové turné drtí rekordy

Trollové: Světové turné drtí rekordy

14.04.2020

Přestože oficiální čísla nejsou k dispozici, studio Universal se o víkendu pochlubilo, že nový animovaný snímek Trollové: Světové turné zaznamenal nejlepší úvodní víkend v rámci digitálního prodeje… (více)

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá