Před čtyřmi lety nás dinosauři porazili. Alespoň na Isla Nublar, exotickém ostrově, kde prosperoval unikátní zábavní park Jurský svět, než se jeho exponátům podařilo utéct z klecí. Ve finále jednoho z nejúspěšnějších filmů všech dob opustili ostrov poslední lidé a nechali ostrov napospas prehistorickým tvorům. Jenže teď se za nimi musí vrátit. Proč? Protože na ostrově se probudila tamní sopka a dinosaurům už podruhé v dějinách hrozí vyhynutí. Claire (Bryce Dallas Howard) se z upjaté manažerky parku proměnila v aktivistku, která je chce za každou cenu zachránit. A Owena (Chris Pratt) na ostrov žene touha najít a spasit Blue, inteligentního ještěra, jehož dokázal vychovat a částečně vycvičit, a po němž se po zániku parku slehla zem. Na Isla Nublar jim však nehrozí jenom sežrání, zašlápnutí či spálení tekoucí lávou. Hned po příjezdu se stanou očitými svědky a nedobrovolnými aktéry falešné hry, která v konečném důsledku může změnit život na celé planetě a vrátit ho o pár miliónů let zpátky. (CinemArt)

agentkenny

Ach jo, proč se téměř vždy objeví režisér, co musí první díl jakéhokoli filmu dojebat. Mělo by být trestné takhle diváky okrádat o čas. Dojebat pokračování prvního díla by měl mít právo jen ten stejný režisér. Tečka. ()

Feacher

Tak už je to přecejen dvojka, resp. pětka, takže je to opět o něco slabší. Už při čtení popisu příběhu zde na csfd jsem se musel smát, ale čekal jsem to daleko horší. Scénu z poloviny filmy při opouštějí ostrova asi do smrti nezapomenu. Ten pohled na brontosaura byl jeden z citově nejvydíravějších momentu v mé divácké kariéře :))... nebavilo mě to úplně dokonale všechno, ale stále lepší než druhý díl původní série. Uvidíme co přinese trojka jurského světa, zde zanechávám 4*! ()

largesnake

6,5/10. Určitě horší než 1, ale ne o zas tak moc. Režíruje to J.A. Bayona který za sebou má horor: Sirotčinec a katastrofák: Nic nás nerozdělí, takže s napětím má co dočinění, je to poznat hlavně od druhé poloviny filmu kde je to v tom baráku, doprdele tak tam jsem byl fakt moc napjatý a čekal co bude dál. Je to prostě zážitek. ()

Brvis

Jakože nápad dobrý, ale ve skutečnosti nic moc. Na jurských parkách a tom jednom světu jste obdivovali tu krajinu a ty dinosaury, ale zde máte té krajiny asi jednu třetinu filmu, zbylé dvě třetiny se odehrávají v panství pana Lockwooda, což aby se v jurském světě děj odehrával v baráku, to úplně nechcete. Za co ale musím filmaře neskutečně pochválit je vzhled filmu, jde vidět že na tom pracovalo pilně hodně lidí, protože vhled je úžasný. Další věc, kterou na tomto filmu obdivuju již po třetím shlédnutí je ten boží soundtrack od Giacchina, který opět dělá úžasnou práci. Pro mě osobně se mě velmi líbil malý návrat Iana Malcolma (Jeff Goldblum) kterého opravdu "žeru" a ty jeho moudra, které zde říká se mu bohužel vyplní, ale o tom snad až v třetím pokračování. Takže podtrženo, sečteno opravdu těch 60% sedí, takoví lehký nadprůměr. Rozhodně to není film, na který se těšíte, že si ho znovu pustíte narozdíl od prvního dílu. Doufejme že třetí pokračování s podtitlem nadvláda bude opravdu lepší film. ()

Milo384

Ze začátku hodně povedený dobrodružný film. Na ostrově to bylo opravdu super. V domě už o poznání horší. Škoda jen pár nelogičností v chování postav. Jinak vše opět hezky udělané, akčními scénami se nešetří, takže jsem se nenudil. Jurský svět 1 a 3 se mně líbil víc. ()

JB001

Po x letech přidávám i slovní komentář. Opakování je matkou moudrosti a tak jsem to po letech dal znovu. Tentokrát na TV Nova. Naštěstí ze záznamu, takže ty otravné reklamy zas tak moc nerušily, protože na rozdíl od Primy se dají přetočit. Ale k věci. Pohodová zábava v adventním období, kdy musíš mít doma na sobě minimálně dva svetry ()

Nataniel73

Tento snáď už konečne záverečný diel je zároveň najslabší. Síce je o poznanie temnejší než predošlé filmy, ale réžia aj scenár sú podpriemerné. Na kvalitné trikové efekty si už diváci za tie roky zvykli, ale tomuto filmu absolútne chýba nejaká pridaná hodnota. Dôvod, pre ktorý by som si film pozrel znova hľadám márne. Na frak tu dostávajú jak nešťastné dinosaury tak aj väčšina nesympatických postáv. Veľmi povrchné spracovanie tak typické pre filmy, ktoré sa točia posledné roky. 50% ()

Rebel24

Bayona pri tvrdil na atmosfére a v pokračovaní Jursky svet pridal scény na efekt a viac hororovej atmosféry. Paradoxne funguje ale horšie, pretože kým prvá polka filmu je dramatický pútavá a autori si strážia dialógy aj dávkovanie atmosféry, v polke druhej príbeh ale že totálne uleti preč a všetka práca sa rozbije na kúsky. Ako celok film nefunguje a skôr pôsobí ako barlička pre tretí film. Potešia niektoré scény odkazujúce na Jursky park od Spielberga a tiež Jeff Goldblum, ktory ma jediný po celý čas zmysluplne repliky. 61% ()

Orion12

Oproti fenomenálnímu Jurskému Světu, je to hrozně mid. Prakticky zápletka jako v druhém jurském parku. Spoustu věci nedává smysl. První půlka je nejlepší část filmu určitě. Opět zápletka typu zlí lidé chtějí dinosaury využít pro válku, výdělek atd. jednička Jurského světa je pro mě po několika letech strop tohle je tak tak na 3 hvězdy. 5/10 ()

hephaestus

Pokial ste nevideli módnu prehliadku s dinosaurami, a ešte toto vam v jurskom parku či svete chybalo, tu sa vaše sny naplnia, su tu dané role zaporakov a tych dobrych a dojde aj na detske slzy... Podpriemer. ()

TV.Movie.Fan

Film by som rozdelil na dve stránky - na vizuálnu stránku a na dejovú stránku. Po vizuálnej stránke je film skutočne prvotriedny, sľubované boli desiatky dinosaurov, vrátane nových druhov, a to divák aj dostal. Lenže hups... zrazu sa dostávame k deju. A ten je... pardón, dej vlastne nie je. Nastáva už len chaotický zhluk akčných a napínavých scén,nelogických a neuveriteľných krokov postáv až sa dostaneme k prapodivnému finále, ktoré si človek nedokáže nijak aspoň trochu obstojne vysvetliť. Logicky otvára dvere k už avizovanému tretiemu pokračovaniu, zároveň však pre toto pokračovanie tak znižuje latku, až sa bojím, kam hlboko až môže Jurassic franchise klesnúť. Toto bol totiž vskutku hlboký ponor... Smutné. 3 hviezdy len za krásne efekty ()

d-nao odpad!

Ak bola pre mna predchadzajuca cast scenaristicka zumpa (miliardár končiaci pilotný kurz o dva dni, velociraptor poslúchajúci na povel, americký puberťáci vyrastajúci na hrách od Xboxu na počkanie spojazdnia ľavou zadnou 20 rokov odstavený Jeep, ženská v lodičkách behá 100km/hod, zlý ľudský záporák musí celému svetu oznámiť svoje temné ciele, ku koncu hlavný klaďas neváha obetovať svojich milovaných velociraptorov a samozrejme nezabúdajme na nosný pilier celého filmu v podobe megarexa s IQ vyšším, než mal Einsten, ktorého dostane spolupráca T-rex & Delta a megaryba!), tak co je potom toto? ()

iron.maiden

Většinu zdejších komentů nechápu. Zde přítomní by asi zase chtěli vidět stopadesátou variaci honičky po ostrově. Já jsem s tímto směrem série velice spokojen. Jediné co mi vadilo byla dějová linka Maisie, jinak spokojenost + CGI a triky celkově prostě paráda. Go Rexy! 80% ()

TWANG1977

Jedna hvězda dolů za idiotskou hudbu která je neuvěřitelně rušivá a druhá za scénář kterej snad napsala kupa negrů s letlampou v pr..... ()

dodo357

Musím říct že první díl Jurského Světa byl lepší, ale tenhle snímek je též dobrý. Po 3 letech se na našich plátnech zase objevili Dinosauři a já jakožto fanoušek dinosaurů a Jurského Parku tak jsem byl spokojený. Po třech letech od zániku se ostrov mění na bombu která brzy vybouchne, ale svět chce aby byli dinosauři jakožto žijící tvorové zachráněni. To však senát zathrne a nezbývá nic jiného než je nechat zase vymřít. Ale proběhne tajná záchrana akce kdy se snaží co nejvíce druhů zachránit. Film má dobrý začátek, postaví do něj sedí nikdo nevyčnívá a každej dělá něco užitečného. Hudba byla taky dobrá a byl skvělej jako vždycky. Zpracování dinosaurů bylo lepší než v prvním dílem protože všechny scény kde byl normální dotek, či ježdění tak to bylo ručně udělaný. Za to byly body navíc ale tento film má i mínusi ve formě konce který mě nějak extra neuchvátil. Byl dobrej to jo vykouzlil mi úsměv na tváři, ale už jsem nebyl takovej PAF. Film dobrej, obsazení skvělé ale konec nebyl nic moc. 7,5/10 | 4/5 hvězd. A nezapomeňte, život si najde cestu. ()

Nový Jurský svět je v přípravách

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2024

Metal Gear Solid našel Snakea

Metal Gear Solid našel Snakea

04.12.2020

Filmová adaptace legendární herní série Metal Gear Solid konečně svého Solid Snakea. Hlavní postavu série tak ve filmu režiséra Jordana Vogt-Robertse (Kong: Ostrov lebek) ztvární herec Oscar Isaac … (více)

Trollové: Světové turné drtí rekordy

Trollové: Světové turné drtí rekordy

14.04.2020

Přestože oficiální čísla nejsou k dispozici, studio Universal se o víkendu pochlubilo, že nový animovaný snímek Trollové: Světové turné zaznamenal nejlepší úvodní víkend v rámci digitálního prodeje… (více)

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá