Dobrá znamení

Velká Británie, (2019–2023), 10 h 30 min (Minutáž: 45–60 min)

Tvůrci:

Neil Gaiman

Předloha:

Neil Gaiman (kniha), Terry Pratchett (kniha)

Kamera:

Gavin Finney

Hudba:

David Arnold

David Tennant, Michael Sheen, Frances McDormand, Sam Taylor Buck, Daniel Mays, Sian Brooke, Jon Hamm, Jack Whitehall, Michael McKean, Amma Ris, Alfie Taylor (více)

Série(2) / Epizody(12)

Blíží se konec světa. Armády Dobra a Zla se shromáždily, vynořila se Atlantida, všude to vře, čtyři jezdci apokalypsy jsou připraveni vyjet. Vše se zdá být předurčeno ke svému konci. Anděl Azirafal (Michael Sheen) a démon Crowley (David Tennant) žijí na Zemi mezi smrtelníky již od Počátku a za tu dobu si na svůj životní styl zvykli, tedy zpráva o blížícím se Konci je příliš nepotěší. Kdyby jen nezašantročili nově zrozeného Antikrista, pak by možná ještě byl čas zvrátit Osud... (LenkaStr)

Grellenort

...aneb jak šli Anděl Páně a Jak nezničit lidstvo na romantickou večeři. Poslední dva díly celkovej dojem náramně zvedly; ty předchozí se plácaly v nevyrovnaný změti celkem fajn děje a dost random scén velmi proměnlivý vtipnosti. Povedenej hlavní casting. Půl bodu navíc za Crowleyho lekci pěstitelství. [3.5/10] ()

jfaba

Anděl za *****. Čert za *****. Jejich kolegové za *****. Hudba za *****. A tak bych mohl pokračovat... Nezapomněl bych ani na čarodějnici Anatému ;-). Taky za *****. No pro samé krimi ze severu a pod., jsem málem tento majstrštik (latinsky řečeno) propásl. Seriálek roku! Pro hnidopichy, seriál měsíce. ()

Drozdo57

David Tentant robí čo môže, ale z priemeru tento seriál nevytiahol. Netuším kde vybrali takého príšerného herca do role antikrista. Niekoľko dielov si to drží úroveň, ale celé mi to príde dosť nekonzistentné a rozhádzané. Záver je potom priamo miš-maš. Akože, ja rozumiem, že sa asi tvorcovia snažili zachytiť štýl knihy. Ale video je iné médium a ak si fakt nie som istý, čo robím, tak nemusí dopadnúť úplne dobre. Nebola to ale zasa katastrofa. Taký jednorazový výplach. Pozrieť, zabudnúť. Ak to úplne oželiete nič sa nestane. Ak nemáte nič lepšie na pozeranie, neurazí vás to. ()

CZRohlik

I když mi nesedl humor, tak musím ocenil celkový pojetí a tu odlehčenost. Problém je, že do poloviny seriálu se vlastně nic neděje a celý to působí tak nějak neuceleně, což zapříčiňuje asi hlavně to velký množství postav, málo prostoru pro ně a fakt, že to hrozně často skáče z jedné dějové linky na druhou. Taky mám problém s postavou Adama, kde mi už i samotnej hereckej výkon přišel nedostatečnej a character development hrozně zkratkovitej. Co musím ještě ale pochválit je soundtrack, kterej je prostě skvostnej... Jinak solidních 6/10, uvidíme co přinese 2. série! ()

Bilky

Vďakabohu že tak skvelú predlohu nedostali do rúk amíci ale "domáci". Britský humor sa podaril dokonca na obrazovke ešte miestami aj zvýrazniť a obe nebesko/pekelné entity sú zahrané bravúrne... A to 1.diel vyzeral skoro na pekné fiasko. Náštastie mali epizody vzostupnú tendenciu s výnimkou 3.dielu (ten bol čerešničkou, resp rajským jablkom) a réžia bola naozaj invenčná. Skladby od Queen tiež potešili a tak konečne seriál ktorý stál za dopozeranie (1.seria) 90% ()

BarkaS

Dovedu si představit, že by to bylo zpracované i jinak. Třeba lepší efekty. Ale právě ta “nerealističnost” seriálu vlastně sluší a díky ní si udržuje svou milou podobu. ONI jsou prostě skvělí, i když jsem si je představovala jinak. Azirafal s Crowleym jsou boží, zábavná je hlavně Crowleyho chůze, kterou se nejspíš naučil u Travolty v Pomádě, scéna (spoiler, který nezkazí zážitek) s bujabézou a střízlivěním geniální. Hudba taky skvělá, jsem ráda, že se v tomto drželi tvůrci originálu, queeni autu sednou jako p... na hrnec (fanoušci pochopí). Je potřeba upozornit, že seriál je určený pro milovníky knihy a moc si nedovedu představit, že by tak moc bavil někoho jiného. ()

vetinary

Moc si nedokážu představit, jak by to šlo udělat líp. Je tam všechno co je na knize skvělé a aspoň trochu převoditelné na plátno, je tam pár dost dobrých prvků navíc. A herecké výkony jsou úžasné. ()

Marauder

David Tennant v roli absolútne nesklamal. Ja som so seriálom nadmieru spokojný. Bol spravený do príjemnej vtipnej ale predsa napínavej formy. 90/100 ()

Birter

No očekával jsem větší blbost. Ne že by to nebyla šílenost. To je. Ale v tom dobrém slova smyslu, jak zde již určitě zaznělo. Právě tato absurdnost, se kterou se špatně potýkala druhá série Gaimanových American Gods, zde problémem, jakožto čistokrevné komedie, nebyla. Dokonce jsem si říkal, že by bylo zajímavé kdyby se to rozjelo ve větším měřítku, podobně jako u flashbacků v epizodě Hard Times a nesoustředilo se pouze na věrnost Pratchettově+Gaimanově knize. Protože duo Tennant+Sheen, Pat a Mat lovci čarodějnic a Stranger Things Kids UK vypadali všichni dost potenciálně. Ale možná se mýlím, protože si vzpomínám jak jsem se občas celou tou věcí cítil přesycen... ()

Kinison

Knihu mám moc rád a seriál se mi v podstatě líbil. Jen u posledních dvou dílů mi to přišlo už zbytečně natahované (mnoho scén jen na efekt bez posouvání děje, ne tolik zábavná konverzace, kterou je třeba na začátku dalšího dílu zopakovat ještě jednou) a snažící se o monumentální nezapomenutelné noir obrazy a vyjádření (Jezdci Apokalypsy, Crowley projíždějící ohněm), které na mě vůbec nepůsobily. Dal bych 4, ale na konci jsem se přeci jen přiklonil ke 3. Podruhé si to už asi nepustím. ()

Poleloukales

Po milovníka britského humoru zlatý důl. Něco takovýho je možný vymyslet jen na ostrovech. Boží prdel! Tennant urvanej z řetězu způsobuje prudké bolesti bránice, Sheen nezůstává o moc pozadu. Jen houšť a větší kapky! Líto je mi akorát nejvystrašenějších kytek na světě ... ()

HennessyVSOP

Knihu jsem necetl ale tohle bylo po strasne dlouhe dobe neco vysoce inteligentniho, s prijemnymi herci a humorem, kde jsem si celou dobu pripadal dobre. Proste jako kdyz ctete Zemeplochu. Pravdepodobne vysoce kvalitni predloha a britsky precizni zpracovani. Nadhera. ()

ariari

a takto má vyzerať britský čierny uhladený humor geya anjela a satanáša s iskrou v oku . Už viem, že si to pozriem každú zimu namiesto Popelky. ()

FandaF

Progresivní seroš místy dost zbytečně užvaněný, propagující podprahově multi-kulti a teploušství (hlavně 2. série). Nápad a herci dobří, ale scénaristu a režiséra zastřelit (těžko říct co je v předloze - možná i ty spisovatele). ()

PlaCzech

Knížku jsem nečetl, ale seriál je skvělý. Zbožňuju Davida Tennanta, ať už hraje 900 let starého mimozemšťana nebo démona který kazí všechny okolo sebe, vždycky se na něj dá dívat. ()

Dobrá znamení se dočkají další série

Dobrá znamení se dočkají další série

30.06.2021

Populární seriál Dobrá znamení podle knihy spisovatelů Terryho Pratchetta a Neila Gaimana se dočká druhé série. Ta vznikne pod dohledem samotného Gaimana, jenž prý s Pratchattem kdysi dávno vymyslel… (více)