Velká filmová loupež

• Slovensko Velká filmová loupež (více)
Československo, 1986, 77 min

Scénář:

Oldřich Lipský

Kamera:

Emil Sirotek

Oldřich Kaiser, Jiří Lábus, Jaroslav Moučka, Jiří Němeček, Karel Heřmánek, Ladislav Gerendáš, Zdeněk Srstka, Dagmar Havlová, Vladimír Hrabánek, Otakar Vávra (více)

Protagonisty jsou komici Oldřich Kaiser a Jiří Lábus, kteří mají na výstavě převzít cenu japonské televize. Současně se pětice gangsterů chce zmocnit převratného vynálezu profesora Suzukiho – superholografu, jímž je možné vyjmout kohokoliv z televizní obrazovky a přenést do reality, a také naopak. (Filmbox)

topi

Velká filmová loupež je mega parodie na stovku českých filmů, ty všemožné narážky se skoro nedají stíhat šifrovat, je to opravdu záplava vtípků v propojení se samotnými herci, kteří se v těch parodovaných filmech objevili. Na scénáři se podíleli i Jiří Lábus s Oldřichem Kaiserem a je to sakra vidět! Fakt jako masakr! Milovník československé kinematografie musí jásat! Je to sice šílená bláznivina, vyloženě pravá crazy komedie, na to jsme ale u Oldřicha Lipského již zvyklí. Bohužel během natáčení zemřel a film dotočil Zdeněk Podskalský. Ve snímku se objevuje snad všechna plejáda hereckých es, které v osmdesátých letech filmovali. Nepamatuju se, že bych tolik herců viděl pohromadě v jednom filmu. Jak by to vypadalo asi v roce 2023? Nechtěl bych to vidět. Od malička se u této čertoviny výsostně bavím a také z úcty ke geniálnímu Oldřichu Lipskému hodnotím plným počtem. "Hledali vás tady strašně oškliví lidi." "Jak vypadali?" "Jako gorily." "Tak to byli příbuzní z Klatov." :D :D :D ()

L_O_U_S

Chvályhodný český pokus o postmoderní filmovou komedii, jenže spousta vtipu se utápí v trapných a samoúčelných odkazech na prakticky celou českou kinematografii Kristiánem počínaje a Arabelou konče. (537.) ()

Katarine

Perfektní je akorát scénka Kaisera a Lábuse o učitelce a žácích + herecký koncert mafiánů Moučky, Němečka, Gerendáše a Heřmánka. Ale když vezmu film jako celek, tak stojí za ... radši nechci říct za co. ()

rakovnik

Přehlídka hereckých hvězd let osmdesátých, nic víc, nic méně. Jinak mě toto dílko neoslovilo, jako film u mě nefunguje, přestože ho má táhnout dvojitá dvojice populárních komiků. Koukám na něj z nostalgie, protože filmovou výstavu jsem jako malý kluk navštívil s babičkou a dodnes si pamatuji golema a vycpaného medvěda, u jehož tlapy ležel ulomený dráp a já jsem si ho nevzal...dodnes lituji :-) ()

honajz2

Mohla z toho být příjemná pocta českým hercům a filmům, ale je z toho jen mdlá crazy komedie, která mi přišla podobně nudná, nevtipná a zbytečně překombinovaná, jako třeba Pane, vy jste vdova nebo Zabil jsem Einsteina, pánové... Jedno z toho točil i Lipský a jelikož mě pár filmů od něj už zklamalo, nebudu se nad tímhle ani pozastavovat - navíc, když to jenom točit začal a dotočil za něj Podskalský. A některé nápady zde představené jsou dost nevyužité. Úplně špatné to určitě není, ten námět je sám o sobě dost dobrý a šla by z něj udělat skvělá komedie, v pár místech se to i celkem povedlo, ale toho kladného je tu pro mě natolik málo, že nemám potřebu dávat vyšší hodnocení, než 2*... ()

cariada

Ztřeštěnost ,ale zábavná Kaiser a Lábus i jako dvojníci. Spousta čaských herců a všemožných scének z řady filmů. Gangsterská banda je k pokukání. zvlášt ,když se převleče za filmaře. ()

MarekT

Komedie měla sice slušný potenciál, ovšem nikdo mi nevymluví, že předčasná smrt pana Lipského tyto jasné vyhlídky zastavila. Navíc dle mě byla volba jeho náhradníka nešťastná - pan Podskalský vyznával hodně odlišný styl humoru, jeho výtvory nebývaly tak mile absurdní, tudíž scény takového druhu pod jeho taktovkou vyznívají spíše trpce. Potěší tak akorát tradičně vtipné duo Kaiser - Lábus, ovšem dle mě by se nemělo zapomenout i na malou roli Vlastimila Bedrny, se kterým hlavní protagonisté sehráli několik skvělých skečů. Kromě nich je film ale vesměs mlácením prázdné slámy, potěší akorát sebeparodie svých někdejších rolí v podání Lipského či Kopeckého. ()

zette

Podobna sracka jako Trhak, ktera taky cerpa jen z sirokeho zaberu ucinkujicich. Vse na ukor scenare. Tehdy to aspon bylo trochu originalni. Zde uz stoji za zminku asi jen Kaiser v zenskem provedeni. ()

Radiq

Je to spíš pro znalce českejch filmovejch a hereckejch luhů a hájů, protože tam je plno různejch narážek a spojitostí, což je možná mínus pro toho, kdo to nezná... (Vaculík ala Láska z pasáže, Heřmánek pravděpodobně ala Fešák Hubert, Lipský ala hlídač z Jáchyme hoď ho do stroje, Abrhám ala Vrchní prchni, Ferat s pajšlem, Hrušínský z Rozmarného léta, Skalpel prosím). Ale vyrovnává to několik dokonalejch forů, který mě dostaly do kolen (udělej nám Lábuse třeba Rumburaka, divadelní představení s opičkou, smějící se Zázvorková). Kromě toho je se tam vyskytujou snad jenom takoví herci, kteří jsou super, namátkou... všichni! No jinak se to místama fakt tváří jak dokument z nějakyho českyho filmovyho festivalu... A navíc product placenemt na Sony, co víc si tenktát mohli firemní papaláši přát - reklama ve filmu v komunistické zemi...A pro nenasyty i trochu nahoty na dvojkole... ()

sator

Co mě překvapilo je technická kvalita, voni to snad fakt točili na Sony... 😀 Odkazy na filmovou klasiku potěšili... ()

fabecc1222

Na jednu stranu jsou tu neopakovatelné scény snad se VŠEMI hvězdami našeho tehdejšího filmu a extrémně vydařené propojení s filmy jako Rozmarné léto, Jáchyme, hoď ho do stroje či Vrchní, prchni.... Na druhou stranu je tu to samé, jelikož scén těchto typů, kdy se na plátno dostávají postavy z jiných filmů, či se různě potkávají všemožné herecké hvězdy je opravdu mnoho a mnoho, a v podstatě zabraňují jakémukoliv ději či příběhu... Scénář v podstatě neexistuje, je to opravdu jen takový sled scén s filmovými hvězdami, a reálně to víc než film vypadá jako jedna ze scének Kaiser + Lábus z jejich TV pořadů... Těžko říct, jak by to dopadlo, kdyby režisér Lipský nezemřel v době natáčení, což je věc, která určitě musela znatelně poznamenat celý průběh tvorby. ()

solskjaer

Pasáž, kdy Kaiser dělá před uklizečkou spolu s Lábusem scénku o své třídě a vypráví "že vždycky když se podívá do třídy tak se chce otevřít , ale jakmile se na ně podívá tak se zase zavře" je naprosto bezchybná a dokazuje jací dva geniální komici se v Čechách rodí. Neboť plasticitu a humor sobě vlastní, kterou oplívá hlavně Kaiser je naprosto geniální!!! A tato scéna to potvrzuje - škoda, že film jako celek je zcestný a nedává krapet smyslu, je nezábavný a ve svém důsledku nekoukatelný. Kdyby se film skládal jen z této scény bylo by to za plný počet, neboť jde o opravdu velevýstup a já si jen na to vzpomenu a už se směju. Ti dva (nemyslím režiséry - i když vlastně oni také ) to prostě umí , to se jim nedá upřít! ()