Sever

(seriál)
Česko, 2019, 5 h 39 min (Minutáž: 55–58 min)

Václav Hašek

Jan Šuster

Michal Rataj

Jiří Mádl, Eliška Křenková, Robert Řasa, Štěpán Benoni, Aleš Bílík, Martin Havelka, Jan Novotný, Martin Pechlát, Jacob Erftemeijer, Jan Komínek (více)

Epizody(6)

Šestidílný seriál bude příběhem nadějného kriminalisty, který věří ve spravedlnost a čest, tudíž nezůstane lhostejný ke korupci svých nadřízených. Za to je ale následně potrestán a z vyšetřovatele se tak stává vyšetřovaný. Dramatická série vychází z atraktivního prostředí policie, s několika liniemi a překvapivými zvraty, které umožňují poznat způsob fungování nejsilnější státní mocenské organizace ve všech jejích složkách, jejich propojení i soupeření. (Česká televize)

DAPDO

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

První dva díly u mě moc díru do světa neudělaly, přehnaný, nelogický, slabý. Od třetího šla ale kvalita hodně nahoru, dost tomu pomohlo téma korupce, ve kterým jsou češi zaběhlý a umí o podvodech točit. Někomu nevonělo rozuzlení v posledním díle a zakončení seriálu, já ho ale kvituju, lepší to ukončit takhle, než z toho udělat studio kamarád a happyend, viz seriály na komerčních TV, kde si láska a dobro podávají ruku na konci každýho dílu. ()

JuveIt

Rozjezd měl tento seriál velmi pomalý. Od třetí epizody začala kvalita Severu gradovat a její vyvrcholení přišlo v páté epizodě. Finální díl byl hodně slabý. A nemám na mysli závěr, ten dle mého odpovídá realitě. Přesto všechno lze seriál hodnotit kladně. Na české poměry se jedná o nadprůměrnou tvorbu. ()

Homer.p odpad!

Vzhledem k tomu že mi je známa skutečná pravda o tom slavném autorovi námětu, tak prostě jinak opravdu nemohu, i kdyby to z hlediska filmařiny bylo skvostné, což ale naštěstí není. Z ČT se mi chce zvracet, že podporuje takového darebáka a navíc i z mých peněz 🤮. Pro zdejší uživatele, s PČR v okrese Teplice to opravdu není tak špatné, jak je nám to v seriálu prezentováno. ()

slunicko2

Převážnělý seriál v "severském" duchu se hezky sleduje, ale hloubku jsem v něm nenašel. 1) Tvůrci by rádi navázali na depresivní severské seriály, ale spíš to je jen jejich odvar s lehkou příchutí sociálního dramatu a společensko-kritického vyznění._____ 2) Příjemnému hereckému obsazení vévodí 33letý uvěřitelený (ne, že ne) Jiří Mádl, kterému bych vytkl jen jeho hrozné nepadnoucí kalhoty._____ 3) Realistický konec vhodně doplňuje dnešní společenskou atmosféru. ()

petikacka

Tak po rozpačitých pocitech z Temného kraje a nových Specialistů mě Sever naprosto oslovil a téměř uhranul...Atmosféra ani není tak temná jako v Raplovi, přesto mě seriál přišpendlil k bedně...Dobře rozehrané do několika linek děje...Dobří herci (Jirka Mádl mě příjemně překvapil jeho zcela uvěřitelnou postavou neústupného člověka, který nesnese nespravedlnost)... Co mě ovšem vůbec nepřekvapilo je, že korupce, arogance moci, zametání pod koberec, likvidace svědků, je tu pořád s námi...A děje se to všude ve světě potažmo v Evropě...A to mě děsí a je mi z toho šoufl...Dokud se lidi budou bát stát si za svým a nenechat se zastrašit, bude námětů, na desítky takových seriálů... Poslední díl, ale trochu kulhal, takže ubírám hvězdu...Za mě 85% ()

• Štáb natáčel v trojúhelníku měst Teplice, Bílina a Ústí nad Labem. Symbolem minisérie pak byl skalnatý vrch Bořeň. (mar48)
  • Natáčení začalo v prosinci 2018. (mar48)
  • Hokejový tým, který se objevuje v seriálu, je skutečný tým HC Draci Bílina, který v době natáčení i vysílání seriálu působil v třetí nejvyšší hokejové lize. Konkrétně šlo o II. ligu skupiny „Sever“. (vyfuk)

Související novinky

Zemřel herec Martin Havelka

Zemřel herec Martin Havelka

03.10.2020

V dopoledních hodinách dnes přišla zpráva o úmrtí filmového, televizního a divadelního herce Martina Havelky. Zemřel v Brně ve věku 62 let. Informaci na svém twitterovém účtu zveřejnil režisér Jan… (více)