Star Wars: Epizoda II - Klony útočí

• Česko Hvězdné války: Epizoda II - Klony útočí (více)

Galaktická republika prochází těžkou krizí. Několik tisíc soustav se chce od Republiky odtrhnout. Vzbouřenci jsou vedeni schopným hrabětem Dookuem. Stav hrozí vypuknutím války a rytíři Jedi nejsou schopni v Republice zajistit bezpečí a řád. Amidala už není královnou a svou planetu v republikovém senátu hájí jen z pozice senátorky. Přesto je to ona, na koho kdosi spáchá atentát, při němž zahyne její dvojnice. Amidala je přesvědčená, že útok zorganizoval hrabě Dooku. Senát se snaží zajistit Amidalinu bezpečnost, a tak jsou do služby povoláni dva rytíři Jedi, Obi-wan a jeho učedník Anakin. Jejich úkolem je senátorku chránit. Pro Amidalu i pro rytíře se jedná o šťastné shledání po letech. Hlavně Anakin, který je do Amidaly stále zamilován, setkání prožívá velmi intenzivně. Hned první noc musejí rytíři zasáhnout, najatá vražedkyně se pokusí Amidalu zabít pomocí jedovatých červů. Jediové vraždě zabrání a vražedkyni pronásledují. Když se jim podaří vražedkyni chytit, přiletí odkudsi střela, která ženu zabije. Obi-Wan ukáže vražednou šipku svému známému a od něj se dozví, že se jedná o šipku, kterou vyrábějí klonovači na planetě Kamino. Obi-Wan na Kamino odletí, aby zde ke svému úžasu zjistil, že dávný představený klanu rytířů Jedi, Sifo-Dyas, u klonovačů objednal tajnou armádu klonů, jejichž předlohou byl hrabětem Dookuem dosazený nájemný lovec a vrah Jango Fett. Obi-Wan chce Jango Fetta, který před ním chce i se svým synem utéci, chytit. Obi-Wan pronásleduje Jango Fetta až na planetu Geonosis, kde vyslechne rozhovor hraběte Dookua se vzbouřenci. Obi-Wan o jejich plánech informuje Jedie, je však Dookuovými lidmi zajat. Mezitím Anakin, který měl za úkol hlídat Padmé Amidalu, ze svých snů pochopil, že s jeho matkou Shmí je zle. Proto odletí s Padmé na rodnou Tatooine, kde zjistí, že Shmí byla zajata Písečnými lidmi. Anakin sice matku vypátrá, Shmí mu ale zemře v náručí, což rozpoutá jeho hněv, který nedokáže ovládnout, a celý klan Písečných lidí včetně dětí vybije. Hrabě Dooku se mezitím snaží přesvědčit Obi-Wana, že Republika už není tím, co bývala... (TV Prima)

Jillen

Klony útočí jsou takovou "pubertou" Hvězdných válek, nejsou ani dětsky naivní jako Epizoda první a ani dospělácké jako Epizoda třetí, přesně odráží povahu Anakina Skywalkera a snaží se ho zařadit. Dost možná nejpopcornovější Hvězdné války, které však s věkem stárnou ze všech nejvíc. Použití digitální kamery pak působí jako nešťastná volba, což se projevuje hlavně na Blu-ray verzi. ()

Džejkop

Republikou zmítají nepokoje, blízká na temné časy. Jar Jar byl odklizen někam do pozadí (ještě že tak). Příběh nabírá na obrátkách a půda pro epizodu III se začíná pomalu, ale jistě rýsovat. Velmi mě potěšil Yoda v akci (na 800 let, opravdu válí), nahlédnutí do akademie Jedi taky oceňuji, a dvoustovka rytířů Jedi na Corusantu, v čele s Mace Windu, vůbec není k zahození. ()

Laxik

Znáte to, když si chcete užít poctivý blockbuster a místo toho vám vybuchuje CGI do ksichtu s takovou kadencí, že by to i plutonium 239 udělalo po chvíli inertním? Tak přesně taková je Epizoda II, první "plně" animované Star Wars. Hayden Christensen předvádí tak otřesný ksichty, že je to až k smíchu a celá jeho romance s Padme je tak úchylná a neuvěřitelná, že se i hláška "Still better lovestory than Twilight" otřásá v základech a jen těsně svoji pravdivost uhájí. ()

O.Peta

Jednoznačně nejslabší díl Star Wars z celé serie. Tady už nemám ani jednu slušně herecky zvládnutou postavu. První tři díly táhnul Harrison Ford, potom to byl v Epizodě I Liam Neeson, ale teď už nikdo, ikdyž mezi těmi ostatními je Ewan opravdu borec. Naprosto mě ale vytáčí Natalie Portman a Hayden Christensen a to ještě doplácím na dabovanou verzi. Když bych měl Star Wars zhodnotit celkově, tak určitě má něco do sebe, ale věrný fanoušek nebudu. PS: Nejlepší jsou stejně ti dva droidové R2-D2 a C3PO. 55% ()

MikO_NR_1909

Mierne zlepšenie a stemnenie oproti úvodnému dielu. Neviem, či tento návod slúžil podobnému účelu ako Impérium vracia úder k Novej nádeji, každopádne to mohlo dopadnúť ďaleko krkolomnejšie a servilnejšie. Zato vzťahové štúdie, ich direktívny dôraz a zauzlenosť končia pri štúdiových požiadavkách box office. I akčné sekvencie sú príliš gýčovité na onú temnotu režijného prístupu. Lucas akoby pozabudol na svoj nezávislý prierez THX a po tých rokoch sa nedokázal odbremeniť od výsledného spielbergovského rodinného konceptu. Lebo si stále podvedome myslím, že chce ukázať viac, než čo masám a produkčnému súhlasu stačí. ()

numi

Dvojka pokračuje tam, kde jednička skončila. Není co vytýkat, není co chválit. Od začátku až dokonce jsem se dobře bavil a rád se na to podívám i znovu. Původní trilogii jsem neviděl, ale díky prvním dvěma novým Epizodám se k ní dodatečně vrátím. Spousta lidí tuto trilogii srovnává s Pánem Prstenů a já to nechápu. Na začátku jsou totiž dva imaginární světy. Kdo si probůh myslí, že Lucas může překonat génia, jakým byl Tolkien? To kouzlo, které Hvězdným válkám chybí totiž nese právě Tolkienovo jméno... Lucas stvořil svůj svět, který si svou pozornost také zaslouží. A filmy z tohoto světa stojí za to. Jo, a nadchla mě Natalie Portman, která je v tom Lucasově "obludáriu" ještě krásnější než kdekoli jinde... [září 2005] ()

Vojcl

Obdobné zhodnocení jako u Epizody 1. Nemá to kouzlo starých dílů, ale přesto se jedná o vynikající film, který je další součástkou do skládanky tohohle geniálně vymyšleného příběhu!!!! Naprosto mě uchvátil závěrečný souboj Yoda vs. hrabě Dooku!!! ()

zipper111

Možná největší slabinou tohoto filmu je snaha udělat naprosto vše počítačově, v podstatě každý objekt nebo postava vzdálenější než dva metry od ohniska záběru je CGI, o pozadí nemluvě...a v té době to sice byly krásné efekty, ale i tak vypadají hrozně uměle. Každopádně jako fanouška SW to nemůže nechat v klidu, je tu síla, je tu spoustu bojových sekvencí se světelnými meči, je tu naprosto nejlepší Obi-wan z celé ságy (co se týče cool vzhledu). Pro mě byla jednička lepší, byly to moje první star wars v kině, vlastně první vůbec, hlavně kvůli nim jsem poznal jejich starší ale geniálnější "pokračování". Klony útočí nejsou špatný film, za ty dvě a něco hodiny nenudí, duch SW tu pořád někde poletuje a závěrečný soubouj Yoda vs. Saruman je vskutku epický.4,5* ()

Alementina

Hayden si tu zlatou malinu za nejhorsi herecky vykon skutecne zaslouzil, ten byl otravnej po celou dobu filmu... Fantasy pohadka je to jinak roztomila, na kterou se hezdy kouka, ale jako pohadku se to musi brat, jako boj mezi sily zla a dobra, protoze prestoze se na to urcite zase po letech nekdy podivam, tak chvilemi je to desna blbost. ()

erased

Stejně jako "prostřední" epizody 5 a 8, i Attack of the Clones je "jiný". Bohužel, jiný špatně. Detektivní zápletce chybí jakákoli gradace, křečovité dialogy podkopávají to, co měla být osudová romance která změnila osud předaleké galaxie, a kompletně digitální akci postrádá veškerý náboj, který poměrně úspěšně rozhýbal zbytek prequelové trilogie. Největší zásluhou celého filmu je nakonec to, že nějak přemostil období míru a války mezi první a třetí epizodou, a hlavně Across the Stars - dosud jeden z nejlepších výtvorů Johna Williamse. ()

gogos

Děj ze začátku docela stagnuje, časem se rozpálí pořádná epická bitva plná orgastických efektů. Vztah Padmé a Anakina doveden k dokonalosti. Epizoda dvě je výborný film, ale v rámci Star Wars ságy mi přijde takový nejmíň mastný a slaný. Z nové trilogie patrně nejhorší díl. 4* ()

blackrain

Vlastně jde o druhý díl celé kultovní série. Mistr Lucas nám zde ukazuje, jak vlastně došlo k tomu, že se Republika militarizovala a jak to s ní dopadlo všichni víme. Scéna, kdy se obrovské armády klonů naloďují na bojové lodě mi téměř vyrazila dech. ()

Makky

Dvojka už chytá ten krásny temný nádych, ktorý však nevypukne naplno (...až v trojke). Humoru je po správnosti pomenej a príbeh chytá už požadovanú vážnosť. S temnou stránkou krásne ladí aj romantická linka, kde je Natalie až galakticky šu... mnáá. Síce som bol spokojný, no k dokonalosti mi chýbal ešte pekný kusisko. P.S.: Joda (obzvlášť bojujúci) nemá chybu :D ()

kaylin

Nikdy jsem neměl novou trilogii nějak v lásce, ale když si od tohohle dílu odmyslím tu romantiku, tak je to celkem dobrý most ke třetímu, nejlepšímu dílu z nové trilogie. Vizuálně je to podmanivé a hlavně planeta Kamino mi přijde naprosto úchvatná. Asi je to tou vodou, deštěm a neustálou temnotou. Obi-Wan je rozhodně nejlepší postavou celé trilogie. ()

..Lucas..

Pořád tomu něco chybí, ale malé zlepšení oproti jedničce. Na čsfd hodně nahodnocený snímek, i kvůli tomu jsem měl vysoká očekávání. Alespoň, že trojka to vše vynahradí. ()

Damiel

91 % - Stejně jako v případě Epizody I i tady platí, že příprava půdy pro Pomstu Sithů pokračuje. Už ve vážnějším tónu, jako když se schyluje k bouři.Jen jsem si liboval... :-) ()

Helo

O půl Hvězdičky Smrti lepší než epizoda první a to hlavně díky temnějšímu a celkově dospělejšímu příběhu. Co se mi hlavně nelíbilo byl fakt, že téměř všechny scény byly natáčeny před zeleným pozadím a v určitých pasážích filmu je to opravdu dost znát. ()

katuska138

Jsem ráda, že jsem se nenechala odradit prvním dílem a pustila se i do tohohle. Protože tenhle díl byl příběhově podstatně plnější, než ten předchozí. Efekty ještě vygradovanější, nepřestává mě překvapovat, že v té době, před deseti lety, dokázal Lucas vytvořit něco graficky tak dokonalého, že to naprosto hravě může konkurovat dnešním výtvorům. ()

MATADOR

Klony útočí po epizodě jedna pokračovaly v marném navázání na původní trilogii. Po těch desítkách let se nezlepšily ani triky ani zajímavost. Naopak je sice hodně boje, ale ten je silně nevyužitý a ukazuje spíše tak veškeré slabiny. Tady šlo stejně o jediné dostat se k epizodě tři, což se podařilo. JInak jsem se neuvěřitelně nudil. Postavy totiž ani neví, co přesně říkají, v jednom okamžiku řeknou něco, aby záhy řekly opak. Celý strojený románek naprosto nudil a v příběhu vypadal neuvřitelně nuceně! ()

Timothy Olyphant jako Boba Fett?

Timothy Olyphant jako Boba Fett?

19.05.2020

Pár dní nazpátek jsme psali o tom, že si legendárního námezdního lovce Boba Fetta v druhé řadě seriálu The Mandalorian zahraje herec Temuera Morrison, jenž ztvárnil Jango Fetta ve filmu Klony útočí.… (více)

Christopher Lee 1922 - 2015

Christopher Lee 1922 - 2015

11.06.2015

Jak se budou jmenovat nové Star Wars?

Jak se budou jmenovat nové Star Wars?

07.11.2014

Nová naděje, Impérium vrací úder, Návrat Jediho, Skrytá hrozba, Klony útočí, Pomsta Sithů. Podtituly šesti epizod Star Wars dost možná znáte nazpaměť, a teď k nim konečně přibyl i sedmý. Lucasfilm… (více)

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

25.08.2013

Posledním dílem ságy, která byla natočena na klasický 35 mm film, byla Skrytá hrozba. V Klony útočí a Pomstě Sithů už Lucas experimentoval s digitálními kamerami. Tvůrci Epizody VII (a dalších) však… (více)