Uprostřed New Yorku vybuchne za bílého dne bomba. Atentátník zavolá šéfovi policie Walterovi a chce hrát hru „Simon říká“ s poručíkem Johnem McClanem. Walter se mu snaží vysvětlit, že McClane je suspendován, ale když Simon pohrozí, že nechá vybuchnout další budovu, nechá Walter Johna najít. Prvním jeho úkolem je jít do černošské čtvrti s transparentem, že nenávidí černochy. Všimne si ho černý prodavač Zeus a John mu při rozhovoru řekne, o co jde. V ten moment si ho však všimne i parta mladíků a vytáhnou na něj zbraně. Zeus Johnovi pomůže a společně ujedou taxíkem. Dostanou se na policejní stanici, kde se všichni snaží vypátrat Simonovu totožnost. Johnův kolega analyzoval Simonovu bombu, která je velmi propracovaná a součásti na ni byly nedávno ukradeny z jednoho skladu. Podle množství, které zmizelo, je jasné, že Simon může sestrojit obrovské množství bomb, které lze navíc odpálit rádiem, vysílačkou nebo mobilem... Simon znovu zavolá a spojí se s Johnem. Ví i o tom, že Johnovi pomohl Zeus, kterého zapojí do hry také. Za čtvrt hodiny musejí být oba u stanice metra, kam jim zavolá do budky. Po vyřešení jeho hádanky je pošle na další místo, kam musejí dorazit včas, jinak vyhodí do vzduchu vlak metra. John se snaží najít bombu v metru a Zeus jede na určené místo, kam bude Simon opět volat do telefonní budky. Simon to ale neuzná jako splnění úkolu, když přišel Zeus sám. John mezitím našel ve vlaku bombu, kterou vyhodí z okna a ta pak exploduje. Výbuch způsobí obrovské škody v metru i na povrchu, a protože se úkol téměř nedal splnit, myslí si John, že bomba měla vybuchnout právě tady, na Wall Street... Objeví se agenti FBI a několika dalších agentur, kteří si myslí, že za útoky stojí Peter Simon Gruber, bývalý důstojník německé armády, který je zároveň bratrem Hanse Grubera, jehož John před časem zabil v Los Angeles při útoku na budovu Nakatomi. Jeho pomocníky jsou Targo, bývalý důstojník maďarské armády a jeho přítelkyně Katya. Pak zavolá Simon a oznámí jim, že do jedné základní školy umístil jedenáct set kilo trhaviny a je načasovaná na třetí hodinu odpoledne. Nesmějí se pokoušet bombu deaktivovat a rozbušky prý fungují na frekvencích policie a FBI, takže nesmějí používat ani vysílačky... (TV Prima)

Cappuccino

Samuel L. Jackson mi prišiel ako McClaneov sidekick nadbytočný a záver s vrtuľníkom bol trochu neuspokojivý. Oproti dvojke sme však dostali lepšieho záporáka v podobe Jeremyho Ironsa. Stále je to dobrý akčák, ale už nie stopercentný. ()

Ruut

UPDATE 2018: Skvělá Past z doby, kdy byl Willis ještě nej sympaťák. "Od bílých nechceme pomoct." "Nemáte rád bělochy?" Tohle by dnes neprošlo a přitom jde jen o 23 roků starý film a jakoby tímhle šlo o nejdrsnější eRko!!! ------ Slabší než první dva díly. A v závěru hodně překombinované. ten ruský záporák mi fakt nesedl. i tak stále nadprůměrná akčnárna s ultradrsným ultrasmolařským Brucem v ultrapropoceném triku. A to mi ke štěstí bohatě stačí. ()

HAL

Simon říká, budeš běhat po městě s negerským rasistou co vypadá jak Samuel L. Jackson Bruci Willisi a budeš u toho hláškovat jako o život. Čím rychleji budeš běhat a čím sprostěji budeš nadávat, tím víc budov vyletí do vzduchu. A jestli na konci nebudeš mít tílko od krve, cizí i vlastní, tak se nejmenuješ John McClane. ()

Satan

McClane dostal od Vánoc volno, přidal se k němu jeden černoch, kocovina a zůstala banda chlapů, co má tak trochu odlišné názory na danou věc. Dvojka byla až přílišným kopírákem jedničky a snad každý pozná Die Hard s McTiernanem a bez něj. První polovina je naprosto dokonalá a Willis ani nemusí střílet, aby to byla ta pravá Smrtonosná past. Jenže co pak? Simon přestane říkat a z na první pohled pomstychtivého úchyla se stane zlodějíček. Další tok děje už myslím nikoho nepřekvapuje a je to škoda. Tak skvělý thriller by to mohl být. Jako samostatný snímek by jistojistě hodnocení bylo jiné, na třetí díl stále velmi kvalitně odvedený kus práce. ()

Peytl

Lakatoš říká: " vi býlý mrtki, děte doprdele z njejakímy hrama pro chitráky, more, jásna diskriminácije nás romáků, do piče", Samuel je prostě na ránu od árijce mé velikosti, sem tam hláška a přelejvání vody v kanystrech. Nechápu, že se jim tam při tak vražedné stopáži nevešla Klára Samková s Jolandou, mohlo to bejt víc internacionální a sérdce kdejakého etňáka víňáka by radostí zaprcalo i přes extrémní dávky syntetické drogy. Schyzofrenní scénář přitom jasně ukazuje, co se stane, smíchají-li se tekutiny různých barev... vše je totálně a nenávratě v prdeli. Prostě, bez rasových genitalit, by to bylo mnohem lepší. ()

mzss1

Lepší o něco jako dvojka. Je velkolepější, více akce, hlášek a napínavosti. Vedle Willise mě baví postava Samuela Jacksona jako partáka Willise ve filmu. Hudba opět skvělá, Michael Kamen je vynikající hudební skladatel. Film by mohl mít lepší konec, trochu více akce. Akce je tu dost, některá je přehnaná, ale to nevadí. Tenhle díl hodnotím na 94% = ***** ()

kingik

Ve třetím dílu se sám divák naštěstí nechytil do pasti, i když téhle káře trochu docházela šťáva. Vše se kompenzuje tím, že John McClane dostane (ne)dobrovolného parťáka s tváří Samuela L.Jacksona, což je jeden z triumfů filmu. K režii se opět vrátil John McTiernan s vědomím, že on Willisově postavě rozumí nejlépe, spíchl tuhle místy zábavnou i napínavou akční jízdu, která nese znaky, které u akčních filmů nerad vidím. Přes určitý závan rutiny se na to dá dobře dívat. Je nutno brát tuhle akční jízdu s nadhledem, který ani z třetího dílu nevyprchal. 70% ()

Snorlax

Willis je jediný představitel akčních reků, kterého mám ráda. Sice hraje ve filmech, které příliš nesází na divákovu inteligenci, ale také ji zároveň příliš neuráží. A hlavně jsou záměrně vtipné. Zrovna tento díl Smrtonosné pasti byl obdařen velmi příjemným bonusem v podobě téměř všudypřítomného humoru. U akčního snímku si velice cením, když se směju vtipným dialogům, nikoliv nechtěně vtipným scénám. ()

Legas

Zdařilý návrat slavné postavy, kde úplně první záběr na "bývalého" hrdinu, současného zkrachovalce bez rodiny, co bez Aspirinu neudělá krok, nedává divákovi mnoho nadějí, že ty tabletky opravdu zabírají. Prostor pasti se s každým dílem roztrahuje do větších prostor, McClaine má tentokrát i parťáka a scénář oběma hochům hustí do pusy skutečné perly. Nevzpomínám si na lepší buddy movie. Die Hard With a Vengeance může být chápana jako mírný úkrok stranou, který ovšem provádí tatáž osoba - nám dobře známí kovboj John McClaine. Tentokrát řejněme za 90%. ()

InJo

Třetí (a bohužel asi i poslední) "plnotučná" Smrtonosná past. Neuvěřitelně našlapaný děj plný výtečných momentů (McClane s "cedulí" v černošské čtvrti, výtah!), parádní oldschoolové fyzické (a krve se rozhodně neštítící) akce a hlavně s dokonale sehraným duem Willis-Jackson, díky němuž tahle série začla (velmi úspěšně) expandovat na pole (mých milovaných) akčních buddy movies. Někomu určitě může vadit, že po dvou "sólovkách" dostal John parťáka, za mě se však jedná o perfektně fungující osvěžení. Zajímavý mi přijde i způsob, jakým se do série vrátil John McTiernan - když pomineme totožnost hlavního záporáka a stejně šťavnaté žánrové řemeslo, ikonickou jedničku tenhle díl skoro vůbec nepřipomíná (minimálně co se příběhové stavby týče). A to je v tomto případě rozhodně dobře. Jedinou větší "chybu" stále vidím v až příliš rychle odbytém závěru - takhle náramná jízda si zasloužila masitější a lépe vygradovanou "tečku". "Pozdravuj bráchu!" 90 % ()

Anderton

Pre mňa kvoli širokému spektru posobenia hlavného hrdinu, resp. hlavných hrdinov (celý New York) najoblúbenejšia smrtonosná pasť. McTiernan je (bol) určite lepším režisérom ako Harlin a ako Wiseman, či kto to točí štvorku. Niekolko skutočne napínavých momentov, niekolko zvratov v scenári a záporák v podaní Ironsa dávajú zabudnúť na absolútnu nereálnosť celej situácie. ()

Frajer42

Tak tentokrát už nemusí piják Bruce zachraňovat svoji manželku, neboť se pomyslnou lovnou kořistí stává právě on. Jako oběť fanatického Jeremy Ironse musí společně s parťákem Samuel L. Jacksonem plnit nejrozmanitější úkoly. Obzvlášť pěkná byla ta scénka s galony, která byla ovšem velmi jednoduchá a příliš jsem nepochopil tu komplikovanou metodu, kterou nakonec naše dvojice bombu zneškodnila. Od druhého dílu tady vidím obrovský pokrok, nicméně kvalitou je jednička nedostižná. * * * ()

boshke

Opět tu máme brilantní plán charismatického záporáka, který si však vybral špatnou oběť svých krutých hrátek. Zhruba první půlka je skvělá - McClane v Harlemu, jeho spolupráce se Zeusem (Diem?), skvělý plán s vyklizením Wall Street, kdy stačí efektně nakráčet do banky s rypadlem a několika kamióny v zádech a bez větších komplikací si "vyzvednout" 140 miliard dolarů ve zlatě. Poté to už jde trošku dolů, McClane přestává vypadat jako Willis a pomalu ale jistě se mění v chodícího zombíka a spousta scén je dost přitažených za vlasy.... Pochvala za Jacksona a hlavně Ironse, který toho bastarda zahrál fakt dobře. Poznámka - vy, co neumíte anglicky, se do těch titulků neserte. Na Titulkách propírané "pick up = roztrhat" by přeložila snad i má dvanáctiletá sestřenice... 80% ()

Kothy

Jakoby Johne McClane ty problémy přitahoval. Tentokrát jde o bombu a krádež zlata. Děj navazuje na události z 1. Bratr Hanse Grubera se totiž přišel mstít. A Brucovi pomůže i Samuel L. Jackson. ;) ()

swamp

Velmi povedené třetí pokračování, ve kterém k Willisovi přibude sympatický Samuel L. Jackson. :) A úkoly můžou začít.. ()

RUSSELL

Kulervoucí jízda! Nevěřil jsem, že Die Hard franchise může nabídnout lepší film než svou prvotinu, ale šeredně jsem se mýlil, jelikož tohle mě bavilo ještě víc. Trojka se vrátila ke kořenům a režisérské židle se opět chopil John McTiernan, což byl rozhodně správný krok. Film nemá žádný pozvolný rozjezd, hned od samého začátku nastolí neuvěřitelné tempo, které po celé dvě hodiny ani na moment nepoleví. Bruce Willis je stále ve formě a zdárně mu sekunduje Samuel L. Jackson, který se proti své vůli stává jeho pomocníkem v boji proti teroristům. Z předešlých filmů jsme byli zvyklí, že McClane povětšinou pracuje sólo, a proto bylo příjemným oživením přidat mu parťáka, obzvlášť když jím není nikdo jiný než „Bad Motherfucker“ Samuel L. Jackson. Právě on je ten hlavní element, který to posunul o stupeň výš. Vzájemná chemie mezi McClanem a Zeusem funguje na výbornou, oba po celou dobu solí jednu legendární hlášku za druhou a u toho ještě stihnou vyluštit nějakou tu hádanku či splnit úkol a zabránit tak krveprolití. Die Hard with a Vengeance jsem si maximálně užil a nenapadá mě nic negativního, co bych o něm mohl napsat. Všechno tady šlape, jak má. ()

predators

Je to Smrtonosná past? Je! Hraje tu Bruce Willis? Hraje! Je to akce doplněná občasnými hláškami? Je! A dostane padouch na prdel? No to si sakra pište, že dostane! Tak proč bych měl krucinál dávat menší hodnocení, než jaké jsem dal? ... jipikajeee motherfuckers! :-D 80% ()

nascendi

Ani prvý diel tejto série ma nijako neohromil, takže jej tretí diel už považujem iba za zbierku trápností, ktorej majú dodať "šťavu" iba hlášky. Hra mačky s myšou stratila príťažlivosť už po prvých minútach a likvidovanie partie zabijakov dvoma nepriestrelnými hrdinami už môže zaujať a pobaviť iba divákov, ktorým k spokojnosti postačuje, že sa na plátne niečo hýbe a niekto na niekoho strieľa. ()

PetrPan

Trojka je jednoznačně nejslabší z celé série, trochu se vytratila dynamičnost a spád, přesto stále zůstává pořádná porce nefalšované akčňárny a Samík Jackson je prostě klasa... ()

nash.

Třetím dílem se ocitá série smrtonosných pastí na hranici výborného a nepovedeného. Kladem je bezpochyby změna koncepce, kde se McClane mění z neplánované komplikace promyšleného plánu v jeho součást, a místo hry na schovku běhá po městě v rámci výbušné byť poněkud překombinované skautské bojovky. Nechybí ušpiněné tílko ani cynické hlášky, a stále to svižně odsýpá, a přestože střílení je méně, některé akční sekvence jsou parádní. Napětí je sice obratně násobeno dělením dějové linky do několika souběžných rovin (škola, Zeus, McClane), vytratila se však gradace. Místo stoupání na vrchol Everestu, tu máme jen hřebenovku, kde přídavný kyslík není potřeba. Nejvíc však s ubíhajícím časem dostávají přes hubu věrohodnost zápletky a logika. Lapsy se vrší, a v závěru přestává příběh dávat smysl docela. Přesto jsem se s McClanem znovu setkal rád a užil si s ním bojovku. I když možná částečně proto, že jsem věděl, že je to naposledy, kdy to stojí za to. ()

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

16.04.2014