Co děláme v temnotách

• USA What We Do in the Shadows (více)
USA, (2019–2024), 23 h 3 min (Minutáž: 20–28 min)

Tvůrci:

Jemaine Clement

Kayvan Novak, Harvey Guillén, Natasia Demetriou, Matt Berry, Mark Proksch, Alexandra Henrikson, Beanie Feldstein, Doug Jones, Jake McDorman, Chris Perfetti (více)

Série(6) / Epizody(60)

Co děláme v temnotách je seriál natočený v dokumentárním stylu, který nahlíží pod pokličku každodenních (nebo spíše každonočních) životů tří upírů “žijících” pospolu už stovky let na Staten Islandu. Samozvaným vůdcem skupiny je "Nandor Neúprosný", velký válečník a dobyvatel z Osmanské říše. Pak je zde britský upír "Laszlo" – tak trochu darebák, švihák a frajer, jak o sobě s oblibou říká. A taky "Nadja" – svůdkyně, pokušitelka a upírská verze Bonnie od Clydea v Laszlově podání. Po nečekané návštěvě jejich temného pána a vůdce "barona Afanase" jsou upíři upozorněni na to, čím byli po svém příjezdu na Staten Island před více než stovkou let pověřeni – kompletním ovládnutím nového světa. Jak ale takové nadvlády nejlépe dosáhnout? (HBO Europe)

Recenze uživatele molcan2 k tomuto seriálu (21)

Hostina (2019) (S01E01)

Verné pokračovanie filmu. Vynikajúci humor, brilantne satirický. Už po jednej epizóde som si obľúbil herecké obsadenie, čo hovorí za veľa vzhľadom na to, ako veľmi zbožňujem film. Je dobré vidieť Taiku Waititiho ako režiséra. A áno, v živote som stretol niekoľko energetických upírov. ()

Nepřátelství s vlkodlaky (2019) (S01E03)

Samozrejme, hovoríme o strihaní živých plotov.......... Mimochodom, celá tá vec so záhradkárčením v noci a špeciálna oblasť umenia zastrihnutého živého plotu bola najzábavnejšia, ale všimol som si, že seriál vo FAKTE takmer presne kopíruje film. Aj keď miešajú poradie, všetko je v podstate rovnaké. AKOŽE, viac času potrebného na každý vtip alebo scenár, aby sa poriadne odohral, ma stále presviedča, že seriál je lepší ako film, najmä preto, že po toľkých hodinách to bude ako pozerať dva alebo viac filmov na danú tému. Navyše... vlkolaci nevedia lietať... vedia skákať, ale nie dobre pristávať, ako vlkolaci. Dohody z roku 1993 stoja pevne! lol ()

Baronova noc ve městě (2019) (S01E06)

Predstavte si toho prastarého, staršieho upíra z Buffy, premožiteľky upírov, zo seriálu, nie z toho filmu... predstavte si, že by si vyšiel na noc do mesta a poriadne by to tam roztrhal. Pitie krvi je jedna vec, ale aby upír zakopol o svetelnú fantáziu? Musia vypiť krv niekoho zdrogovaného alebo opitého, aby dosiahli rovnaký účinok. A to aj robia. A oni to urobili. A JOJ! To bolo zábavné. Ani mi nevadí, že situácie sú prevzaté z filmu, trochu prepísané, fungujú. Bolo to zábavné a želám si, aby som tam bol a tancoval na tú hudbu v záverečnej scéne v klube. ()

Soud (2019) (S01E07)

Po smrti starého upíra musí skupina predstúpiť pred súdnu radu. Ak budú usvedčení, bude s nimi skoncované, pričom ako kat bude použité slnko. Samozrejme, z predchádzajúcej epizódy vieme, že Guillermova neopatrnosť zabila starca a spálila ho na popol. Vtipná je však zaujímavá porota. Nie som fanúšikom súčasných upírskych filmov, takže sa v postavách ani trochu nevyznám. Mnohé z nich sa však v tejto epizóde objavujú. Guillermo je naozaj hrdinská postava, ale nikdy nedostane šancu ťažiť zo svojich činov. Opäť musí byť nútený držať palce a niekto, niekde, musí ukázať, že nie je zodpovedný za smrť. ()

Orgie (2019) (S01E09)

Tento seriál je čisté zlato. Herecké výkony sú tak dokonale vyladené a vďaka atmosfére a tónu sa na to dá pozerať. 22 minút ubehne ako voda. Orgie si udržujú vysokú úroveň vďaka skvelým gagom okolo panien, prehnanej sexuálnej zdatnosti, Laszlovým nudným porno návojom a mnohým ďalším. Colina Robinsona v bondage oblečení nemôžete nevidieť. ()

Rodová linie (2019) (S01E10)

Ešte pred týždňom som o tomto seriáli nikdy nepočul. Odporučil mi ju môj šprtský syn. Prvý diel som si prešiel narýchlo a teraz mám pocit, že som si k postavám vytvoril vzťah. Je čas spomaliť a hlbšie sa pozrieť na to, čo sa deje. Reakcie postáv, keď sa zúčastňujú na pohrebe, sú na nezaplatenie. Odrážanie štandardných vecí, ktoré predkladá farár, ktorý hovorí nad vyprážaným upírom, je vtipné. Taktiež sa nám naskytne niekoľko ďalších pohľadov do minulosti, keď postavy prechádzajú sem a tam. Budem zvedavý, čo sa stane v druhej sérii, keďže scenáristi majú istotu, že majú nasledovníkov. Baví ma sledovať Guillerma a jeho bolestivé každodenné povinnosti bez absolútne žiadnej odmeny. Keď sa ho šéf spýta, či je smutný, ignoruje vysvetlenie, že chlapca nikto nepočúva, tým, že ho prehovára. Vtipný kúsok. ()

Vzkříšení (2020) (S02E01)

Po zhliadnutí 4. epizódy si cením prvé dve, pretože boli na mieste. Mali stabilné tempo a dobre napísané. 3. epizóda bola v poriadku, ale 4. bola podpriemerná. Dúfam, že bohuţiaľ nasledujúce epizódy naberú tempo a vrátia kúzlo 1. série! ()

Super Bowl party (2020) (S02E03)

Keď partiu pozve banda idiotov na párty Super Bowl, myslia si, že to súvisí so sovami. Nedorozumenie ich posiela do akcie. Vďaka nehoráznosti toho, že sú upíri, sú bežné reči skutočne vtipné. Keď niekto príde na záchod, dostane sa mu úžasnej odpovede od dvoch chlapov vo vnútri. Guillermo hľadá panny, ide na stretnutie uctievačov komárov a zistí, že sú to zabijaci upírov (alebo by nimi chceli byť). Uvedomí si, že títo ľudia by mohli svojmu klanu skutočne priniesť problémy. Dozvedá sa veľa o realite svojej úlohy známeho. Nie že by to predtým nevedel, ale zisťuje, že to má aj ľudské dôsledky. ()

Kletba (2020) (S02E04)

Nando používa Guillermov počítač, aby získal svoje e-maily. Je v ňom reťazový list, v ktorom sa sľubuje prekliatie, ak sa nebudú dodržiavať príkazy. Problémom je, že nepoznajú žiadne e-mailové adresy, na ktoré by mohli písať. Začnú teda zbierať všetko, čo sa im podarí získať. Guillermo skončí s tou skupinou zabijakov komárov a upírov. Zamerali sa na jeden dom. Guillermo si najprv myslí, že je to dom upíra, ale oni si vybrali iné miesto. Al miesto plné zombíkov a iných tvorov. Náš hrdina, ktorý je neustále očierňovaný, im opäť musí bez vďaky zachrániť slaninu. Keď idú všetci spať, nasleduje vtipná scéna. ()

Colinovo povýšení (2020) (S02E05)

Myslí si počas toho ešte niekto na Akiru? Akoby Colin určite nasmeroval svojho vnútorného Tetsua. Je neskoro v noci, ale keď sa objavili návnady, už som to nevydržal, bolo to skvelé. Úprimne povedané, nemiloval som 1. sériu, ale 2. sezóna bola pre mňa naozaj silná, toto je skvelé a táto epizóda je fantastická. ()

Na útěku (2020) (S02E06)

Skvelá epizóda. Dúfam, že sa Jackie Daytona vráti ešte aspoň párkrát. Super vtipné. Od všetkého od uteráka na zrkadlách, cez volejbalový tím až po malú možnú romantiku, všetko bolo dobré. Takisto som si ani neuvedomil, že to bol Mark Hamil. Musel som sa vrátiť a dvakrát si to overiť. Super zábava! Úprimne, keď má komediálny seriál tú dokonalú kombináciu skutočného deja, ktorý sa deje, ale nie je nevyhnutne založený na zápletke, vtedy je to jeho hit. Zdá sa, že tento seriál má tento vrchol. Stále veľmi jemný dejový oblúk - preberajú upírske rady a žijú si svoj život ako tajní upíri. Napriek tomu je každodenná komédia stále stopercentne zameraná na postavy, a nie na dej. ()

Návrat (2020) (S02E07)

Tentoraz je stredobodom epizódy Laszlov klobúk. Rocker, ktorého pred časom vyhodili do vzduchu v meste, sa vracia so svojou partiou.t Najlepšia je zostava mien, vrátane Neila, Patricka a Harrisa. Dokonca je tu aj chlapík menom Rapula a ak sa čudujeme, čo sa stalo s Elvisom... nuž! Nechýbajú výlety kanalizáciou. Je tu upírka, ktorá je škaredšia než čokoľvek, čo sme videli predtým. Chudák Guillarmo. On jediný má ľudskú krv a ona sa oňho zaujíma. Musí sa brániť. Nakoniec dôjde k bitke netopierov o udržanie kontroly nad čarodejníckym klobúkom. Celkom slušná ponuka. ()

Vězeň (2021) (S03E01)

Nadjia kopíruje Laszlosovo vysvetlenie mozgových závitov. ()

Plášť duplikace (2021) (S03E02)

Naozaj Nandor vytiahol Drakea "povedala, že je lesbička, ja som povedal, že ja tiež"? Každopádne tento seriál je skvelý a páčia sa mi všetky tie malé nitky, ktoré v tejto sezóne vidíme, s upírskou radou a tými, ktorí s ňou nesúhlasia, ako aj celý ten dráždivý "prvý upír". Celkovo dobrý nápad dať týmto chlapcom prácu na pracovisku s kopou čudných drobností, a nie ich len držať v dome ďalšiu sezónu. ()

Gail (2021) (S03E03)

Na tom, že Nandor chce žiť život konvenčného muža, je niečo smutné. Je zamilovaný do Gail, ale je to neopätovaná láska (okrem trochy zábavy). Chce stálosť. Ona chce, aby veci zostali také, aké sú. Vlastne sa mi vlkolaci páčia. Sú vykreslení ako stereotypné psy. Naháňajú autá, vrčia, keď sa k nim priblížia pri jedle, aportujú veci. V tejto epizóde je málo nadväzností, vrátane rekonštrukcie džalopy. Okrem vizuálnych gagov nemá tento prvok žiadny zmysel. Páčilo sa mi aj Nadžino úsilie o aktualizáciu webovej stránky. Má všetky slová, ale ani trochu nerozumie svetu počítačov. ()

Kasino (2021) (S03E04)

Ako hráčovi sa mi tu páčilo veľa vecí, ale vrcholom musí byť posadnutosť výherným automatom Teória veľkého tresku a potom tvrdenie, že skutočný televízny seriál zodpovedá výhernému automatu. ()

Soudní síň (2021) (S03E05)

Keď gang získa kontrolu nad Súdnou sieňou, začne vynášať rozsudky nad upírmi, ktorí spôsobili škodu iným upírom. Medzitým má jeden zo susedov problémy s predajom "chlapských vankúšov", ktoré sú súčasťou pyramídovej schémy. Laszlo súhlasí, že mu pomôže vysporiadať sa s garážou plnou vankúšov. Do toho sa pripletie chlapík, ktorý bol členom Klubu komárov, ktorého Guillermo zradil a premenil na upíra. Nedodržiava pravidlá a je odsúdený na smrť, ale Guillermo pracuje na záchrane jeho "života". Je to slušná epizóda a funguje celkom dobre. Páčilo sa mi Laszlovo úsilie ako advokáta. ()

Útěk (2021) (S03E06)

O tejto epizóde sa dá povedať veľa. Predovšetkým Nandor sa cíti zodpovedný za stratu pôvodného upíra, ktorého bezpečnosť je absolútne nevyhnutná, hoci mu Nadja zabudla povedať, aby tú vec nakŕmil. Čoskoro vykopali tú hrôzu, ktorá je pochovaná vonku. Je z neho len trup a hlava a predtým, ako ho pochovali, zašíval divoký ovos na modernom Long Islande. Ide teda o to, aby túto vec znovu chytili, pretože sa hovorí, že ak zomrie on, zomrú všetci upíri. Laszlo sa ho pokúša skrotiť hudbou, ale omylom prehltne harmoniku. Je tu niekoľko vtipných scén, keď sa skupina stretáva. Opäť ich organizuje a usmerňuje Gullermo, ktorý nemá žiadne zásluhy. ()

Siréna (2021) (S03E07)

Ostatné názory celkom pokryli všetko, čo som chcel povedať (a potom niektoré), takže naozaj nemám čo dodať! Snáď okrem toho, že cameo Scotta Bakulu bolo vtipné a dúfam, že ho v budúcnosti nejako vrátia. Nie nadarmo je to môj najobľúbenejší seriál, ktorý sa momentálne vysiela. Je vtipný, inteligentný a hrejivý. Milujem ho. ()

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

12.07.2022

Poprvé v historii oznámila Televizní akademie letošní nominace na ceny Emmy, aniž by uvedla, která streamovací služba nebo televizní stanice má největší množství želízek v ohni. Samo o sobě to není… (více)