Reklama

Reklama

M*A*S*H - Série 8

(série)
USA, (1979–1980), 10 h 25 min (Minutáž: 25 min)

VOD (1)

Epizody(25)

Recenze (2)

sator 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Počínaje 8. sezónou je Gary Burghoff uveden v úvodních titulcích v kategorii "Také hraje". Seriál opustil před začátkem sezóny, a protože již nebyl smluvním členem hlavního obsazení, objevuje se pouze ve dvou malých vstupech v epizodách Sbohem Radare 1 a  Sbohem Radare 2. Navzdory tomu, že v polovině sezóny oficiálně opustil natáčení zůstal v kreditech jako hostující hvězda po zbytek sezóny. V díle Partyzánské sny vidíme v úvodních titulcích jeho tvář naposledy, od následujícího dílu v nich již není. ()

Cheeter 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

U osmé série už začíná být znatelný pokles úrovně dílů, oproti řadám prvním. Dost prvků se opakuje, ale když to srovnám s jinými seriály dnes, tak je to stále vysoká úroveň. ()

Reklama

Galerie (1)

Zajímavosti (72)

  • Na scénáři se podíleli i Dr. Walter D. Dishell, Ringo Lardner Jr. (který napsal scénář k filmu MASH, 1970) a dokonce i Richard Hooker, sám bývalý chirurg jednotky MASH americké armády a autor románu „MASH: A Novel About Three Army Doctors“. (sator)
  • Vidle, kterými je Maxwell Q. Klinger (Jamie Farr) ohrožován, mají ve chvíli, kdy vstoupí do kanceláře žena držící je v ruce, čtyři bodáky, ale následně mají v některých záběrech viditelně bodáků pět. (VMa)
  • Na ztrátu příčetnosti u hostujícího chirurga v tomto díle bylo dříve nahlíženo takto: Ačkoli mnoho veteránů z korejské války zažilo traumata během extrémně stresujících bojových podmínek, nebyla jim diagnostikována posttraumatická stresová porucha (PTSD), protože ta neexistovala jako formální diagnóza až do vydání třetího vydání Diagnostického a statistického manuálu (DSM) v roce 1980. Před rokem 1980 byly psychiatrické syndromy vyplývající z války a bojového vystavení známy mnoha dalšími termíny: šoku z granátu, chronické traumatické válečné neurózy a bojové únavy. Vojenští psychiatři se během korejské války věnovali boji proti únavě, ale stejně jako v první a druhé světové válce se důraz kladl na návrat vojáků do služby. Únava z boje byla obecně považována za přechodný stav. U veteránů z vietnamské války, kde jsou známé statistiky PTSD, se uvádí, že tímto symptomem trpí 40 % veteránů. (sator)

Reklama

Reklama