Série(4) / Epizody(45)

Nádherná a svobodná kavalkáda nonsensů, satirických skečů a britsky vykutálených slovních a situačních hříček od pánů, jejichž jména znějí skoro jako jména svatých - John Cleese, Eric Idle, Terry Jones, Graham Chapman, Michal Palin - doplněné animacemi velkého a divokého Terry Gilliama, zahajuje přehlídku odvážných, kteří souhlasili ocitnout se v jejich zářícím stínu. (oficiální text distributora)

Phobia

Veskrze ujeté - absurdní situace plné slovního i situačního humoru. Ovšem nemůžu dát plný počet hvězdiček, protože občas jsem se prostě nechytala - spousta vtípků byla jednoduše poplatná době, reagovala na nějakou událost aktuální před 40 lety, kterou současný český divák může jen stěží znát. 85% ()

kinej

Monty Pythonův létající cirkus je podle mého názoru to nejvtipnější co se kdy objevilo na televizní obrazovce. Po celé 4 sezóny si tento seriál udržel vysokou úroveň. A nejde jen o ten skvělý humor, jsou zde i geniální animace Terryho Gilliama, nebo skvěle vymyšlené a sestříhané přechody mezi jednotlivými skeči. A navíc všichni tito herci hrají úplně skvěle. Opravdová legenda humoru vtipná i téměř čtyřiceti letech. ()

paascha

Kdo neviděl, nepochopí. Prazáklad všech britcomů a snad i několika povedených US sitcomů, snad. Geniální, ale je třeba zapnout i vypnout zároveň:-))) ()

Madsbender

Zde v kolonii lvounů vidíme mohutného lvouního býka, jak zahání vetřelce, jenž se snaží vetřít do jeho harému. Tento vzorec agresivního chování je pro tyto dokumenty typický.“_____Vtipný intelektuál = dobrý intelektuál. Chcieť napísať niečo vecné o zoskupení Monty Python je dvojsečná sekera, ktorá s najväčšou pravdepodobnosťou skončí s nápisom „suchár“ zaseknutá v hlave autora. Takže i keď som plánoval veľmi seriózne a poučene hovoriť o tom, ako sa za naoko absolútne surrealistickými skečmi skrývajú rafinované a premyslené koncepty s dôsledne motivovanými prvkami, dômyselnou nadväznosťou, navracaním sa k skorším rekvizitám, vtipom a situáciám (a to pokojne i naprieč desiatimi a viac epizódami), a napokon celej tej sockultúrnej satire nekončiacej ani u metareflexie samotného média a platformy, budem čušať a radšej zvolám: Viac anarchie do televízie! Viac slobody do éteru! A keďže klišé musí byť... „A teraz niečo celkom iné!“ 100% ()

Indiana

Moje první setkání s Monty Pythonem dopadlo zatraceně dobře. Tenhle anglický humor já můžu, nejvíce se mi líbili tučňáci. ()

mchnk

Učebnicový příklad kvalitního britského humoru, který pak zopakoval možná na půl Bean a ke kterému se hodně přiblížila a mě doslova nadchla Catherine Tate ve svojí show. ()

Adam Bernau

Musel jsem dojít osvícení, abych docenil hry Járy Cimrmana, které mi ve srovnání s jimi inspirovanými filmy připadaly na poprvé dosti klopotné. Nyní jsem dosáhl ještě většího osvícení, když jsem konečně pronikl do Létajícího cirkusu, jehož skeče mi kdysi připadaly (opět ve srovnání s geniálním Životem Briana) jaksi nicneříkající. Ó mluví a mnoho mluví (nic než slova). PollyJean sice na můj dotaz, kde byly všechny ty postavy z titulků Černého orla, reagovala slovy "někdy si myslím, že pořád ještě nechápeš jejich humor", ale já jsem prozatím spokojen s Montyho svědectvím, že způsob masmediální komunikace se od přelomu 60./70. let nijak podstatně nezměnil. ()

Goldbeater

Co odděluje skupinu Monty Pythonů od tématicky podobných skupinek natáčejících fake televizní zprávy a stupidní parodie? Sám nevím, ale asi jen Pythonovci dokážou bavit bez přestání. Některé skeče jsou slabší, některé lepší, některé dokonce geniálně vtipné. Partička vtipných (a vzdělaných) lidí našla v životě to, o čem si většina může nechat jen zdát. Skvělý humor a charakterní herci. ()

Šakal

Zde myslím netřeba dalšího komentáře. Miluji britský humor a tento seriál skečů, scének... patří k tomu nejlepšímu co může tento žánr divákovi nabídnout. Naprostá LAHUDKA a DELIKATESA, kterou já tuze rád :o) ! ()

Frajer42

Dal jsem tomu 3 díly, přičemž jsem se zasmál snad jen lehce u prvního. Před zhlédnutím jsem dával seriálu obrovské šance, že bych se snd jednou mohl stát pravidelným divákem, protože mě silně navnadil film Život Briana. Troufám si říct, že tomuto humoru, kterým se tato skupinka britských umělců prezentuje, lehce odzvonilo. Odpad dát nemohu už jen z úcty k tvůrcům. Můj šálek kávy to však rozhodně není. Raději jejich filmy než tento seriál. * ()

boshke

Samotnému je mi to líto, nemohu však sloužit. Britský humor ano. Britské sitcomy ano. Život Briana ano. Létající cirkus ne... Věřím, že si chlapci užívali každou vteřinu natáčení. Kéž by se to samé dalo říci i o vteřinách mých při sledování seriálu. Vtipných skečů výrazná menšina, zbylé skeče z půli trapné a z půli "střelený nápad, ale ne vtipný". Animované prostřihy téměř zásadně nudné, stejně jako vousáč se svým "It´s", který byl vtipný možná v prvním díle... 60% (1. série - 60%) ()

Kothy

Klasická bristká taškařice plná skvělých fórů a černého humoru. Dnes už opravdu legendární záležitost. ()

Zemřel Terry Jones

Zemřel Terry Jones

23.01.2020

53. ročník festivalu MFF Karlovy Vary je za námi

53. ročník festivalu MFF Karlovy Vary je za námi

08.07.2018

Stříhat, stříhá, stříká, krev!

Stříhat, stříhá, stříká, krev!

13.10.2006

To, že absolutní vetšinu kadeřníků tvoří masoví vrahové s vážnými psychickými problémy, všichni dobře víme už od dob Monty Pythonů. Bohužel, mnozí z nás tento alarmující fakt ještě i dnes berou jen… (více)