Zákeřná Ebola (TV seriál)

The Hot Zone

Drama / Sci-Fi / Thriller

USA, 2019, 4 h 39 min (Minutáž: 44–50 min)

Objektívne je to o málo nižšie ako je tých 71%, ale je to príjemná jednohubka, ktorú by som určite odporučil ľudom, ktorým stačí príbeh a nepotrebujú potoky krvi, neutíchajúcu akciu a drahé efekty. Nič také tento štyri a pol hodinový film neponúka. Tu je to naozaj o dialógoch a atmosfére. Fanúšikovia seriálov o nákaze by možno hodnotili o niečo vyššie. Ak chcete akciu, na túto tému sa natočili lepšie filmy: Outbreak alebo The Andromeda Strain(10.8.2019)

Kniha mě kdysi strašně nadchla. Proto jsem v tomhle seriálu čekal mnohem naturalističtější průběh a zobrazení následků viru Ebola. Tady nám ukázali nasrané opice, pár mrtvých opic a v ději z roku 1976 několik lidských nešťastníků, u nichž se to projevovalo boláky na kůži a sem tam nějakej ten vomit. Ale v konečném důsledku to zas tak nevadilo. Hrůzu a strach jsem z tohoto neviditelného nepřítele pociťoval a s aktuálním výskytem Koronaviru v Číně to není zase až tak abstraktní. A tak se tady řeší hlavně postoj americké armády (sekce USAMRIID) a CDC v roce 1989, když se Ebola objevila v USA, a jak nikdo nevěděl, co by se mělo dělat. Hlavně když si uvědomíme, že tohle nebezpečí bylo (protože v Restonu se to opravdu stalo) a je opravdu reálné a ne jen fikce (na což nás na konci posledního dílu upozorní i informace, že od té doby již proběhlo asi 30 epidemií Eboly Zaire), člověk začne mít trochu boba. Ale snad to do naší střední Evropy nikdy nedojde. No, seriál mě bavil o něco míň, než kniha, ale pořád je to neokoukanej námět, což se cení. Julianna Margulies od dob Pohotovosti samozřejmě zestárla a bez makeupu už není taková kost, ale sympatická je i v uniformě.(17.2.2020)

Nějak jsem od toho čekal více,ale to bych se do toho nesměl pouštět po shlédnutí Černobylu.To pak je laťka někde v nedohlednu..:D To se nám tak ve Státech objeví "lehce" smrtelná to ebola.A tak na scénu musí nastoupit ta nejzapálenější doktorka široko daleko a začíná boj.Do toho je potřeba nějaký ten arogantní doktůrek,který má táááák velké ego,že on nejlépe ví,co to je a není.A nějaký ten mentor,který je ještě zapálenější než doktorka...a který má s ebolou letité zkušenosti.A tak nějak nám to plyne do konce...chybí tomu prostě nějaký víc dramatický,napínaví moment.Asi bych si to celé představoval nějak jinak,ale docela se na to dá koukat.Ale znovu už bych do toho nešel...*S01-65%(14.8.2019)

Prve dva diely boli asi najviac atmosfericke. Nasledne dalsie sice dokumentuju skutocny pribeh a postupy, ktore organizacie pouzili, avsak uz nie su tak divacky atraktivne. Kazdopadne, az na obcasne pomalsie tempo, ci nie moc divacky zaujimave pasaze, nie je co vytknut. Ako hrany dokument vsak paradne a pre predstavu, co sa stalo plne postacujuce. Mierny nadpriemer. Dynamiku takeho Contagion to dosiahnut nemoze, kedze to bola fikcia.(26.6.2019)

• LIVINGDEAD

Ten konec to zabil. Kdybych věděl, že se nic nestane, tak bych tímto 6 dílným seriálem neztrácel čas!(7.7.2019)