Hříšní lidé města pražského

• Velká Británie The Sinful People of Prague
TV spot 19
Československo, (1968–1969), 10 h 25 min (Minutáž: 38–54 min)

Předloha:

Jiří Marek (povídka)

Scénář:

Jiří Sequens st.

Kamera:

Miloslav Harvan

Jaroslav Marvan, Josef Bláha, Josef Vinklář, František Filipovský, Gustav Nezval, Helena Růžičková, Luba Skořepová, Jaroslav Mareš, Jaroslav Raušer (více)

Epizody(13)

Třináctidílný seriál kriminálních případů ze třicátých let 20. století podle povídek Jiřího Marka. Pražská "mordparta" policejního rady Vacátka bojuje s podsvětím. Ani ten nejrafinovanější zločinec nemá šanci uniknout dedukčním schopnostem inspektorů Mrázka (František Filipovský), Brůžka (Josef Bláha) a Boušeho (Josef Vinklář). Jejich práci si ze svého postu kriminálního rady hlídá Karel Vacátko (Jaroslav Marvan). Se stejným obsazením vznikly v letech 1970 - 71 čtyři celovečerní filmy - Pěnička a Paraplíčko, Partie krásného dragouna, Vražda v hotelu Excelsior a Smrt černého krále. V roce 1986 byl jako volné pokračování natočen seriál Panoptikum Města pražského. (mibara)

Recenze uživatele Monicina k tomuto seriálu (10)

Malý a velký vrah (1968) (E02)

Najlepšia scéna boli samí šikmookí vo vagóne, čo takmer spôsobilo detektívom kolaps. Pán rada bol v tomto diely omnoho viac naštvaný, než inokedy. Opäť, výborné zahraté postavy, humor a zločin, ktorý sa kľudne mohol stať. ()

Lady Macbeth z Vinohrad (1968) (E03)

Fialová zahrala tú femme fatalle naozaj skvele, bol to dobrý výber. Hysterické scény, samé omdlievania a pobláznení chlapi tomu dodali ďalší humor. ()

Otisky prstů (1968) (E04)

Dej o čosi menej zaujímavý, ale herecké prevedenia ako vždy skvelé, nielen hlavní ale aj vedľajší herci. ()

Lodní uzel (1969) (E07)

Vždy som mala podozrenie, že pán rada je navonok tvrďas, ale má citlivé srdce. Scéna, kde Bouše mláti svojho nepodareného syna a pán rada sa ho snaží mierniť to dokázala. Tých chlapcov bolo aj mne ľúto. ()

Telegram z Neapole (1969) (E08)

Kopecký ako vždy skvelý a dodal tomuto dielu ozaj mnoho humoru, už len tým, ako sa tváril. A falošná kočička - grófka v podaní Hlaváčovej bola vhodne zvolená. Len tá príšerná hudba, kde sa spievalo Maroko, Maroko... ma strašila v hlave ešte dlho. ()

Turecké náušnice (1969) (E09)

Výborný diel, tak ako iné s množstvom vtipných scén a hlášok. Super scéna: rada Vacátko a šmelinár, ktorého zahral Kemr a Vacátko napodobňuje jeho gestikuláciu. A úbohý chodiaci rada Vacátko na streche, vydesiac paničky na lehátkach, ktoré začnú jačať, že je tam čert, to nemalo chybu. ()

Kaprova smrt (1969) (E10)

Pre mňa najslabší diel s nudným príbehom. Jedna hviezdička a to za tú výbornú scénu na konci v Jedovej chýš, kde vypukol dokonalý zmätok a všetci kolabovali. ()

Špion přijede v sedm (1969) (E12)

Ďalší veľmi vydarený diel. A pán rada všetkých predčil svojou inteligenciou. Zase, mnoho vtipných momentov, honička na schodoch a všade zbytočne pískajúci blbí strážnici to celé korunovali. ()

Svědomí (1969) (E13)

Dej a zápletka ma až tak nepobavili. ()