Gabriel Van Helsing, bratr slavného profesora Abrahama Van Helsinga, je jako agent ve službách Vatikánu vyslán do tajemné Transylvánie, kde se nebezpečí objevuje se západem slunce a příšery nabývají podoby nejděsivějších nočních můr. Van Helsing má za úkol pomoci cikánské princezně Anně zničit nebezpečného hraběte Draculu, a zbavit tak její rodinu po generace trvající kletby. Hrabě před svou smrtí uzavřel dohodu s Luciferem, což mu zajistilo nesmrtelnost. Potřebuje ale ještě Frankensteinovo monstrum, aby oživil své děti, rozseté po celém světě. S jejich pomocí chce nastolit hrůzovládu a podmanit si celou lidskou civilizaci. Při jednom ze zápasů je Gabriel pokousán vlkodlakem, kterým se po prvním úplňku sám stane. Jedině v podobě vlkodlaka má Van Helsing šanci Draculu zabít. (TV Nova)

Antonymi

Hezké béčko... cože, ono to nebylo béčko? Ono to stálo 160 milionů dolarů? Scénář kupí jednu absurditu za druhou, posílá postavy z jednoho místa na druhé a co je nejhorší, nudí. V celém filmu nenajdete jedinou scénu, u které byste se zasmáli, pokud se tedy nevysmíváte přímo logickým lapsům děje. Jackman je neskutečně nevýrazný a jeho závěrečné vytí nad (spoiler) něčí mrtvolou film degraduje do škatulky: "fraška", Beckinsale by zase měl někdo říct, že vypadat sexy se nerovná herectví a že "Oh my God" začne počtvrté značně iritovat. Nejzajímavější je tak přehrávaný Dracula Richarda Roxburga a jeho nevěsty. Akční scény příliš za zmínku nestojí - ano jsou tam, ta úvodní s upírkami je dobrá, ale jinak jde hlavně o pomrkávání typu: "podívejte, jaké jsme na to měli prachy". Matné dvě hvězdičky. ()

pirate

Skvělá podívaná. A dostatečně akční i fantasy. Zajímavé propojení všech různých bytostí obohacené drsným Hugh Jackmanem, sexy Kate Beckinsale a plus dalšími jinými super věcmi. 80%. ()

Zackk

Hugh Jackman se na roli perfektně hodil, upíři i vlkodlaci jsou dobře graficky udělaní, neotřelá zápletka, dobře zpracované boje... na pět hvězd tomu sice něco chybělo, ale jinak dobrý film ()

Raziel811

Ve své době skvělý film, ale i po letech má stále co nabídnout. Je to sice pohádka, ale dobře se na ní kouká a čas plynule utíká bez zbytečných průtahů. ()

Pythonator

Anna v podání Kate Beckinsale je určitě jedna z největších akčních hrdinek. Je tak akční, že víc už to snad ani nejde. Pružnější než ona může být leda gumídek a odolnost vůči nárazům a pádům z výšek má větší jenom Terminátor T-X. A vezmeme-li v úvahu, že svoje kousky provádí zásadně v kozačkách na dlouhých podpatcích, dojdeme k závěru, že Anna je nový typ Terminátora nebo mimozemšťan (ostatně jako všechny postavy z filmu Van Helsing). SPOILER: Nepochopitelné ovšem je, pročpak se po všech těch držkopádech nakonec nechá zabít něčím tak banálním, jako je vlkodlak. Pokud u tohoto filmu vypnu mozek a nepřemýšlím nad nezničitelností Anny a Van Helsinga, tak se bavím. Jako nenáročná akční fantasy je to dost dobré. ()

GCaesar

Ano, je to špatný film. Skutečně. Avšak právě skrze to je tak dokonalou definicí pseudožánru akční fantasy, podobně jako Komando je dokonalým zástupcem bezduchých stříleček "z 80. let". "Hrdina se záhadnou minulostí, kouřící doutníky a i přes ošuntělý zevnějšek pevně na straně dobra, ničemný, krev pijící Zloduch, a kladná hrdinka jejíž bratr zmizel," doplněno šaškem, nějakou vatou a Igorem, který by bez řádného nadhledu byl asi nejsympatičtější postavou celého "díla". ()

Lokitre

Pro někoho, kdo nemá rád upíry a nejraději by se koukal jak je drsňák lovec nestvůr likviduje, tak ten si v tomto filmu přijde na své. Nemluvě o tom, že onoho lovce hraje Hugh Jackman. Prostě film na deštivé večery jako dělaný. Upíři nejsou jako krásní středoškoláci, ale jako netopýrům podobná stvoření a co je nejlepší - tihle ti pijí hlavně krev (žádní vegetariáni). Dál tu na seznamu máme vlkodlaky a nečekaně i Frankensteinovo monstrum - takže poráda. Graficky je to mistrovská práce. Vysoké hrady, nestvůry noci (někdy i dne :)) a dechberoucí průlety krajinou. Měla bych jen jedinou poznámku. Jsem si dosela jistá, že když člověk spadne z okolo 20 metrů na zem, tak se jen tak nezvedne a neodejde (ještě ke všemu s dokonalým make-upem). Ale je film, tak proč ne. ()

Gretel13

Na příběhu Vlkodlaci vs Upíři je založeno mnoho filmů, od Stmívání až po Underworld. Někdy je to to taká kravina až to bolí, to ovšem o tomhle říct nemůžu. Je to sice směsice všeho možného (i nemožného) dohromady - Drákula, jeho potřeštěné upíří manželky, Frankenštajnovo monstrum, princezna drsňák + její bratr dement, kráva na verandě a to celé završuje Hugh Jackman jako vatikánem vyslaný zabiják všeho nelidského. Když se nakonec promění v to, co celý život honí a vraždí, je to celkem překvápko :D Konec, no, po předchozí větě už sem nebyla překvapená když zabil svoji vysněnou Annu, takže konec průměrný, ale mě se to líbilo. Hudba nic moc.. ()

PhantomPejvl

Van Helsing je pro mě srdeční záležitost. Tenhle film se mi nikdy neokouká. I když ho znám nazpaměť tak jsem vždycky napnutý jako bych ho viděl poprvé. U mě je to dáno hlavně tím, že miluju filmy kde jsou upíři ale tady tenhle film není jen o tom, je tam akce, je tam humor, nikdo se s ničím moc nezdržuje, je tam výborný Hugh Jackman a nádherná Kate Beckinsale kterou jsem si tímhle filmem zamiloval. Je to samozřejmě o vkusu a já navzdory hodnocení ostatních uživatelů dávám plný počet. ()

Mark1983

Oddechová,i když průměrná fantasy hororová podívaná,která dokáže imponovat se svým zpracováním,ale je to film,na který se nedokážu dívat příliš často. ()

MarekT.

Van Helsing je môj najobľúbenejší béčkový film. Mám pocit, že práve tu má korene moja platonická láska k Hughovi Jackmanovi. Napriek tomu najtuctovejšiemu z tuctových príbehov o upíroch má tento film mnoho svetlých stránok. Exteriéry, kostýmy a výprava, ktoré dokážu vierohodne vyvolať mrazivú transylvánsku atmosféru ( teda aspoň ja som si pri čítaní Brama Stokera predstavoval Transylvániu presne tak ako je zobrazená v tomto snímku ). Nápadité splynutie príbehov o Draculovi a Frankensteinovi. Mladá Kate Beckinsale ( ktorej ale aj pribúdajúce roky zvyšujú sexepíl ako málokomu ). Čiernobiely úvod, ktorý keby bol oddelený od zvyšku príbehu a prezentovaný ako samostatný krátkometrážny film, mal by určite rádovo lepšie hodnotenia ako Van Helsing. Fajnšmekrom preto odporúčam film vypnúť akonáhle sa na obrazovke objavia farby. No a v neposlednom rade sám Van Helsing, ktorý svojou štýlovosťou zachraňuje ten stupídny príbeh, podľa môjho názoru nadmieru úspešne. Nazáver odkaz pre ľudí s podobným filmovým vkusom ako ja, fámy o filme Van Helsing 2 sú len fámami. Dvojka ( bohužiaľ ) neexistuje. ()

flouny8

Lepšího Van Helsinga do teď nenatočili. Chápu, že to neni Atlas mraků, takže místní exoti neprožijí extázi a od toho se odvíjí i hodnocení. Nenechte se odradit málo hvězdama, oni za to opravdu nemůžou a třeba jdnou, až se začlení do společnosti, začnou psát normálně. ()

Sansnom70

Moc jsem se na tento film těšil, protože se z velké části natáčel u nás v republice a zejména záběry malé vesničky, které se natáčeli v Praze Kunraticích. Já sám jsem pak ono městečko po skončení natáčení navštívil a tak jsem byl hodně zvědavý jak se tato potěmkinova vesnice ve filmu ukáže. Dále jsem se těšil i na záběry při létání nad touto vesničkou, jelikož po celou dobu natáčení stály nad vesnicí 4 obří jeřáby ze kterých se veškeré záběry natáčeli. Takže pokud máte rádi upírské filmy, nebo se rádi trošku bojíte nebo máte rádi Hugha Jackmana, tak neváhejte ani chviličku. ()

Zemřel herec Robbie Coltrane

Zemřel herec Robbie Coltrane

15.10.2022

Smutná zpráva nejen pro fanoušky Harryho Pottera. Ve věku 72 let zemřel skotský herec Robbie Coltrane známý především jako Hagrid z kouzelnické ságy. Coltrane se narodil jako Anthony Robert McMillan… (více)

Van Helsing se dočká rebootu

Van Helsing se dočká rebootu

02.12.2020

Studio Universal oznámilo reboot slavného lovce monster Van Helsinga. Snímek natočí Julius Avery (Overlord), co je ale důležitější, bude ho skrze svoji společnost Atomic Banners produkovat mistr… (více)

Angelina Jolie jako Frankensteinova nevěsta?

Angelina Jolie jako Frankensteinova nevěsta?

26.12.2015

Studio Universal to se svými monstry myslí vážně. Kolem nové Mumie se motá Tom Cruise, další Vlkodlak už má datum premiéry (30. března 2018) a pracuje se i na remakeu Van Helsinga. Všechny tyhle… (více)

Sněhurka a... Van Helsing?

Sněhurka a... Van Helsing?

13.10.2012

Tato zpráva je zábavná zejména s přihlédnutím k bulvárním klepům o tom, že manželka Ruperta Sanderse mu prý zakázala natočit druhý díl Sněhurky a lovce, aby se už nesetkal s Kristen Stewart. Zdá se,… (více)