Americký prezident se rozhodl vyhlásit nekompromisní válku terorismu, a to všude, nejen tam, kde přímo ohrožuje Spojené státy. Prvním krokem této politiky je zatčení samozvaného prezidenta, generála Radeka. Odvetný úder teroristů však na sebe nenechá dlouho čekat a zasáhne velmi citlivý bod. Zločincům pod vedením psychopatického Ivana Koršunova se podaří proniknout na palubu prezidentského letadla Air Force One, zmocnit se celé prezidentovy rodiny a žádat Radekovo propuštění. Zpočátku nikdo, ani teroristé ani vláda USA, netuší, že kapsle, v níž měl uniknout před únosci prezident, je prázdná. Odvážný prezident se po zvážení všech pro a proti rozhodl zůstat na palubě letadla a pustit se s teroristy do boje. Zpočátku má na své straně bojové zkušenosti z Vietnamu, moment překvapení a odhodlání zachránit rodinu. Zdá se však, že jeho šance na vítězství jsou minimální. Marshallovi se podaří spojit s krizovým štábem Bílého domu. Potvrdí, že je odhodlán bojovat, a nařídí neustupovat požadavkům únosců. (TV Nova)

Boogeyman

Jsou filmy, kde je přehnaný americký patriotismus podán tak zábavně, že se nad to dokážu povznést a beru ho jako něco samozřejmého, jako nepostradatelné béčkové žánrové klišé (Rocky, Rambo, Den Nezávislosti….). A pak jsou filmy, kde je mi z toho na blití a nedokážu se tomu ani zasmát. To je případ Air Force One. ()

petaspur

Každý Američan, prezidenta Marshalla nevyjímaje, se chlubí svou vojenskou minulostí. Marshall však při únosu dostane příležitost dokázat své bojové zkušenosti a dostat AF1 znovu pod svou kontrolu. Působí přitom poměrně směšně, takže jsem se, zavalený hromadou vlaječek s hvězdami a pruhy, celkem bavil na účet tvůrců. ()

salahadin

Tenhle film je zcela nesnesitelný a zlobím se na Forda, že se tu angažoval. Jedna hvězda za Garyho. Ale to přece víme už dávno, že americký prezident umí nakopat prdel všem teroristům od Indie napříč Afghánistánem, bývalými zeměmi SSSR až po nejnebezpečnější a nejmilitantnější stát Evropy Lucembursko. A sám! Kdyby Bush nevyšel z formy, určitě by Bin Ládina vystopoval úplně sám s ruksakem na zádech, buzolou, červenými podkolenkami, zavírací rybičkou, konzervou plnou luštěnin a pionýrským odznakem. Pro mě je však záhadou, jak se tomu mohl zaprodat režisér (rodilý Němčour!) Nekonečného příběhu. Že by byla říše fantazie zničena a místo ní se recyklovaly šablony filmů např. s Seagalem? Až na to, že Ford sem jaksi nepasuje. A je tu někdo, kdo nefandil Oldmanovi? ()

Ruut

Joooooooooooooooooo! Kdyby byla první polovina stejně mimózní jako zbytek , tak je Air Force One stejná devadesátková klasika jako všechny ty Armageddony, Skály, Face off a Con Airy. ()

Mi Nü-Chai

Jedna hvězda za Garyho Oldmana - ten je totiž to jediné, kvůli čemu stojí za to se na Air Force One dívat, zbytek je katastrofální. ()

HAL

Na tomto a dalších podobných filmech jsem sice vyrostl, takže prostě nemůžu hodnotit jinak, i když teď už je tak moc nežeru. ()

mzss1

Pro mě a i s přehledem skvělý akční thriller. Film má minimum chyb. Harrison Ford v roli prezidenta USA exceloval a hrál výborně. Stejně jako zbytek herců, například záporák Gary Oldman hrál přesvědčivě. Akce je tu dost, není jí moře, ale je dobře natočená, hlavně se počítá skvělá atmosféra a napětí ve filmu. Film je dost nepředvídatelnej. Potěší i dobře propracovaná hudba - soundtrack se nesmírně povedl. S filmem nemám prakticky žádný problém. Proto ho celkově hodnotím na 96% = ***** ()

k212

Dávám jednu hvězdičku pouze za diskutabilního Gary Oldmana a výborného Williama H.Macyho. Ford zklamal a Closeová zůstala jen na efekt. Jinak příšerný Ameriku propagující film s ještě příšernějšími akčními scénami. ()

kingik

Air Force One je zvláštní snímek. Na jedné straně je blbý až to bolí, na druhé straně nenudí a paradoxně tato hloupost je jeho velkou předností. Harrison Ford v roli prezidenta USA podává kvalitní výkon a ruský záporák Garyho Oldmana nezklamal, ale kopa debility film srážejí, i když akce je slušně natočena a odhadnutelnost vývoje událostí je stoprocentní. Ne tak už celý film. Ale tohle přepadení se dá v pohodě přežít, pokud v sobě máte dávku tolerance k takovému filmovému stylu. ()

Snorlax odpad!

Dobrá komedie, škoda, že američtí tvůrci opomenuli zdůraznit, že jejich prezident umí též levitovat a dštít oheň. ()

Legas

Když jako u většiny amerických akčňáků přimhouříte oko a necháte se unášet adrenalinovou jízdou, kterou Petersen ovládá dokonale, pak si Air Force One rozhodně nenechte ujít. Harrison Ford v roli nekompromisního amerického prezidenta je rozkošný. Hned si na něj vzpomenu, když teď vidím Busche. ()

Webb

Zase další z dementních akčňáren, který vypadá jako by ho psal tucet scénáristů a jeden druhému neviděl ani na špičku nosu. Jediné co se mi tu líbilo byla účast Garyho Oldmana, který roli šíleného záporáka zvládl výborně. ()

Sobis87

Pasažéři: ikona dobrodružných filmů Harrison Ford; král charismatických záporáků Gary Oldman; Glenn Close; William H. Macy, ad. Pilot: Wolfgang Petersen - režisér skvělých thrillerů S nasazením života, Smrtící epidemie a Ponorka. Vyhlídky na příjemný let se bohužel velmi záhy rozplynuly především díky Andrewu W. Marloweovi (scénárista seriálového shitu Zmije), který dráhu letu určoval. Pasažér Harrison Ford po celou dobu cesty trpěl nekontrolovatelnými záchvaty patriotismu, což se dá prohlásit i o pilotech v doprovodných stíhačkách. Pilot Petersen se snažil seč mohl, avšak těch turbulencí během letu bylo velké množství. Do stejného letadla už nikdy nevlezu. ()

HoneyBunny

Wolfgang Petersen umí točit o třídu lepší filmy. Vždyť tenhle režisér natočil Nekonečný příběh a Ponorku. A teď se vyrukuje s americkou vlajkou a ruskými teroristy. ()

Anderton

Takže raz som videl záverečných 20 minút a nedávno zase prvú hodinu. Nemyslím, že oných pár desiatok minút, ktoré sú medzitým, by bolo natoľko geniálnych, že by zmenili moje hodnotenie. Najväčším kladom je podľa mňa Ford, ale úplne iným spôsobom, ako by si on prial. Je tu za flegmatika, ktorý mi najviac pripomenul Hana Sola. Petersenov zámer dopadu na diváka bol asi iný. Je to náhoda, že americké patriotické filmy točia Nemci? (Petersen, Emmerich) ()

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

16.08.2022

Scenárista Zdrojového kódu píše novou sci-fi

Scenárista Zdrojového kódu píše novou sci-fi

28.02.2021

Scenárista Ben Ripley (Zdrojový kód) před necelými deseti lety zaujal širší publikum svým originálním sci-fi s Jakem Gyllenhaalem a časovou smyčkou, od té doby se občas někde objeví spekulace o… (více)