poster

Šípková Růženka (TV seriál)

Drama / Rodinný

Česko, 2001, 8 h 20 min (Minutáž: 48–52 min)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (47)

 • MM_Ramone
  *

  Lacné televízne seriály, ktoré sa na prelome milénia začali objavovať na obrazovkách tuzemských televízií ma nikdy nedokázali zaujať. I v českej produkcii ich zopár vzniklo. No ani jeden z nich za moc nestál. Desať dielny titul "Šípková Rúženka" mi v pamäti utkvel najmä vďaka tomu, že hlavnú úlohu v ňom stvárnila hnusná liberálna ježibaba Verona Žilková. Nie len že má tá ženská v hlave nasraté a vyzerá ako šialený odfarbený netopier ešte ku tomu všetkému je to aj otrasná herečka. *(22.9.2018)

 • kOCOUR
  ***

  Příjemné převapení zejména z hlediska hereckého, příběhová náprava bohužel ke konci značně ztrácí na nosnosti a na úplném konci se vlastně doslova zhroutí. Zamrzí solidně rozjetá příběhová linka s nezaměstaným Václavem Vydrou, která je po pár dílech nekompromisně uťata a ke konci trestuhodně ubita snahou o jakousi uvěřitelnost. V porovnání s Četnickými humoreskami či Životem na zámku dostává Růženka z hlediska dávek zábavy povážlivé KO, nic to však nemění na tom, že česká produkce díky ní alespoň zčásti nabrala nový dech. A dostala Veroniku Žilkovou definitivně na výsluní.(4.5.2003)

 • Tosim
  **

  Tohle je spíš taková moralitka, schválně používám zdrobnělinu, to dobré z Jana Míky se najde jen málo, vyústění je zkrátka takové, že kámošky na kolech jsou víc, než všechny kopce světa. U Života na zámku mi televizní materiál nevadil, tady spolu s rádobyhlubokou formou dělá seriál ještě levnějším, než jaký ve skutečnosti je. Dřív jsem ho opravdu přecenil, opravuju hned, jak jsem měl čas. 30%.(12.1.2012)

 • Renton
  **

  Tfuj, tfuj! Naivní a hloupé příběhy..(28.3.2005)

 • Oskar
  *

  Naivní příběh pro zakomplexované ženušky od plotny, které si prostřednictvím hlavní postavy plní své ubohé, prospěchářské sny. Postavy jednají velmi nereálným způsobem, obzvláště figura Václava Vydry. Skutečně ostuda.(23.2.2003)

 • H34D
  *

  Kdysi, jako náruživý hráč počitačových her jsem velmi dobře znal motto: "Ještě jednu misi a jdu spát", při sledování tohoto seriálu jsem ho oprášil a upravil na: "Ještě jeden český seriál a jdu srát". Kdyby to viděla pravá Šípková Růženka, raději by prince kopla do koulí a zase šla spát. Tyto novodobé české telenovely kýčovitě a rádoby věrohodně zobrazující "normální" život mi opravdu lezou na nervy. Naštěstí zde to ještě není dotaženo úplně k "dokonalosti", jak to známe dnes, proto hodnotím jednou velkou rudou hvězdou místo odpadu. Dobře ještě můžu uznat, že Veronika Žilková se poměrně snažila a nepůsobila tak trapně, jak jsme zvyklí z Tele Tele, ale to je tak vše. "Dáš si něco k pití?", "Jó, dám si třeba čaj" ... "A jestli můžu, trošku rumu do něj" ... ... "Nebo víš co, nevař se s vodou." 2/10(1.1.2008)

 • NinadeL
  *

  Jedna z těch posledních kapitalistických křečí před nástupem nekonečných seriálů, ovšem se stále stejným obsahem.(23.9.2010)

 • ripo
  ***

  Moje tri hviezdičky sa trýkajú len prvých troch dielov. Potom to bolo také naivné, až to bučalo ... A tá Vydrova rola - deimos a phobos(26.4.2003)

 • lesumir
  *

  Hvezdicka ja postelovou scenu a opileho Vydru :)(6.7.2007)

 • LiVentura
  *

  Nebavilo, příliš statické..(10.9.2011)

 • Stegr
  *

  20%(31.5.2007)

 • mzss1
  *

  Opravdu otřesné. Co dokázalo na tomto skvostu zaumout ? Ani nevím. No, určitě trošičku herci. Žilková teda moc ne, ale spíše Václav Vydra, kterého mám rád a celkem pár vtipných scén zde měl. Jinač to bylo velmi ubohé. I ten název ŠÍPKOVÁ RŮŽENKA je otřesný, jak parodie na pohádku. :-) Takže odpad nedám, ale jen 13% = *(21.1.2013)

 • PetrPan
  ****

  Rozhodně slabší seriál než jeho starší brácha "Život na zámku", přesto však příjemný a na naši televizní tvorbu posledních let velmi zdařilý(15.3.2005)

 • triatlet
  **

  Uspat, aspoň na sto let a spíš asi nereprízovat. O psychologické drama se teda moc nejedná. Míkovy scénáře se sice snaží vycházet z každodenních situací, ale ve finále na mě působí nepřirozeně. A nezachrání to ani herecké obsazení (role Žilkové i Vydry jsou skutečně zapamatovatelné). Za dílčí nápady - název květinářství a názvy jednotlivých kapitol přidávám i tu druhou hvězdičku.(7.10.2009)

 • Flego
  ***

  Limonádka na nedeľné popoludnie, keď si chce človek oddýchnuť.(19.3.2007)

 • Tommassi3
  **

  Přiznávám, že mi z Veroniky Žilkové už pár let zkrátka tuhne krev v žilách, nicméně zde v té poměrně civilní umírněné herecké kreaci mě rozhodně neirituje, s Vaškem Vydrou se to má vlastně úplně stejně, na čemž budiž největší zásluhy připsány především otřískanému režijnímu bardovi Jaroslavu Hanušovi, to díky němu Šípková Růženka sice symbolicky stejně diváka spolehlivě uspí, ovšem tahle narkóza tolik nebolí, přestože, řekněme si to narovinu, Míkova několikerá stereotypní variace téhož přes veškerou marnou snahu o životnost charakterů i příběhu i několik výborných scénáristických nápadů neplatí za nic jiného než obyčejnou šmíru.. Fascinuje mě ovšem právě dnes už málem výhradně seriálový hráč Jaroslav Hanuš, který sice péruje o generaci dvě mladší režiséry za neustálé vykrádání sebe sama a zvláště zaprděné omílání týchž minoritních banalit, sám ovšem už snad ani nepamatuje, že se učil od Vávry a dalších borců.. Senilita ?? Pokrytectví ??(1.11.2015)

 • veronikav
  ***

  Příjemný začátek -těšila jsem se -ale další díly... víc a víc upadaly :-( Škoda -mít to jiný spád .....kdoví ? :-)(18.10.2011)

 • pevico
  *

  1* za pár záběrů z našeho benešovskýho gymplu.. :)(1.10.2009)

 • Thewho18

  tak špatný, až mě to docela bavilo:)(17.1.2005)

 • gabin(a)
  odpad!

  Já mám z Žilkové kopřivku odjakživa, už když hrála pionýrskou vedoucí v jakémsi českém seriálu, asi to bylo My všichni školou povinní. Přesto se mi moc líbila v Zapomenutém světle. Ale zbytek její tvorby a ji samotnou hážu do odpadu a seriál (hrála ona vůbec v něčem jiném než ve slaboduchých seriálech?) do odpadu odpadů. Doufám, že se její (ne)povedená Agáta nedá na hereckou dráhu!(2.5.2011)

 • cariada
  ***

  Svého času hodně sledovaný seríál a V.Žilkovou a V.Vydrou jako manželé on zkrachovalý bankéř a ona květinářka začínající podnikat ve stavebnictví. Kdo ví jestli by to dneska uspělo. Opilý Vydra hrající na harmoniku v hospodě byl nezapomenutelný.(20.12.2007)

<< předchozí 1 2 3
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace