Armáda temnot

• USA Army of Darkness (více)

Přichází doba velkého zla. Vyděšení poddaní se skrývají za hradbami zámku. Stateční rytíři se chystají k nerovnému boji s nemrtvými. Armáda temnot se připravuje k útoku. Na poslední chvíli se ale objevuje spasitel. Muž z jiné země, z jiné doby, který s sebou přináší své zázračné zbraně - brokovnici a motorovou pilu! Nenechte si ujít "Armádu temnot" - poslední díl slavné trilogie Sama Raimiho "Evil Dead". Horor, při kterém budete současně umírat hrůzou i smíchy. (Falcon Home Video)

Holina

K vysokému hodnocení asi nejvtipnější části série přispívá také fakt, že jsem jej dlouhou dobu nemohl sehnat na žádném nosiči. Pěkné završení trilogie ()

Orthank

Konečne príjemné oslobodenie sa od jednoprvkových Evil Dead, je úžasná, bláznivá a neskutočne odľahčene podaná zábava takmer pre každého. Stále však nechýba nadhľad a talent Sama Raimiho, ktorý by zjavne dokázal spraviť horor i z námetu romantickej komédie. Učebnicový príklad toho, čo všetko robí horor hororom, a ako nebezpečne blízko, to môže mať k paródii. Vysoké hodnotenie za veľmi príjemný úlet, so super dobrodružným nádychom a nejakým tým strachom navyše. Keď na takýchto filmoch vyrastáte, jednoducho nie je čo riešiť....:-) ()

showxman

Pro mě nejslabší díl z celé hororové trojice, rozhodně ale důstojné zakončení série. Raimi pomalu, ale jistě přeladil hororovou strunu na komediální a výsledkem je příjemná oddychová záležitost, u které se nebudete tak bát jako u prvního dílu. Zřejmě právě proto upustil od klasického názvu Evil dead (3). ()

Ilhan

Po skončení Evil Dead 2 jsem byl šťastný jako blecha, že mám Armádu temnot hned při ruce a mohu v Ashovo dobrodružství ihned pokračovat a byl jsem věru spokojený. Bohužel pouze první půlhodinku, která ale byla opravdu nezapomenutelná. Poté se dojde opět na ty rádoby komediální prvky, které se tam moc nehodí, i když Ashovo odříkání zaklínadla na hřbitově mě pobavilo nehorázně. Pro mne nejlepší díl série. Po první půlhodině jsem byl přesvědčen, že se nakonec jeden díl ze série dočká plného hodnocení. Není tomu tak, ale rád se podívám znovu 80 %. ()

Ripley

Na to,že je film z roku 1992 jsou ve filmu mizerné triky.A hlavně parodovat tímto způsobem svůj kultovní film mě příjde od Raimiho jako čiré bláznovství.Raimi a Campbell tímto filmem pohřbili sérii Evil Death.10% za scénu s miniklony ve větrném mlýnu. ()

F.W.Colqhoun

Další z filmů, kde vám příběh z opulentního nadbytku ostatních ingrediencí ani nebude chybět. Režisér/scénárista servíruje jednu jobovku za druhou, vidláci jsou vůči hláškám ze 20. století bezmocní a Ash se ocitá v situaci, kdy nemůže doplňovat komoditu, která je mu permanentně nedostatková - totiž benzín. Kdybych neznal některé další Raimiho filmy, měl bych ho po tomhle štyku za někoho mezi Timem Burtonem a Karlem Zemanem. Armáda samohybných koster potěšila oko i bránici. Vychází to skoro přesně na 1,5h čistokrevné zábavy, která probere i po dvoudenním flámu (odzkoušeno). ()

Corpsegrinder

Nejslabší díl trilogie (ehm trilogie? vždyt se každej díl jmenuje jinak :)), přesto však suprovej film. Ze současnosti se přesunuje do středověku a jelikož tam je o palivo nouze tak Ash posílá pryč svojí motorovku :( a místo ní si nechává udělat železnou pěst a vydává se najít Necronomicon a nebyl by to on kdyby se to cestou neposralo. Jo a ještě se stihne naklonovat a vyrobit si z auta pojízdnej mlýnek na uhnilý maso. ()

RichardLev

Je to mega cool. Campbell je drzý, sobecký a nasraný. Hláškuje, kosí kostlivce, hlášukuje, řeže motorovkou čarodějnice, hláškuje a střílí ledabyle ze své upilované brokovnice – to vše v prostředí fantasy středověku. Žánrově se jedná o fantasy hororovou akční šílenou komedii. Na můj vkus je tam občas až moc slapstick humoru a chvílemi to připomíná skoro až ztřeštěnou pohádku pro děti: brblající kostlivci, neexistence pravidel reálného světa, hloupoučké slovní hříčky atd. Má to spoustu nedostatků ale vše se dá odpustit, když si uvědomíte, že jde o film, který má čistě pobavit. A pobavil vskutku královsky. Je mi líto, že není další pokračování, kde by Campbell ve středověku s motorovkou a brokovnicí kosil armády nemrtvých a hláškoval. Nezná někdo podobné filmy? Jo a jeden nedostatek: bylo tam málo motorovky. Nejlepší z Evil Dead série. ()

farfalla

Film je také známý pod názvy ´Evil Dead 3: Army of Darkness´, ´Army of Darkness: The Medieval Dead´ nebo ´Bruce Campbell vs. Army of Darkness´. Je to spíš hororová komedie než lekavý thriller. Podle filmových zdrojů má film dve konce. ()

SpaceOdyseus

Jedna z nejlepsich komedii vsech dob, hodne cerna, obcas hororova, ale celou dobu opravdu vtipna, zaroven skvele natocena (Sam si s nedostatkem CGI poradil spoustou zajimavych rezijnich vychytavek), ale hlavne ty neustavajici gagy... ()

Knowho

Ze všech 3 filmů nejspíš nejslabší, ale nemění to vůbec nic na faktu že tohle je kurevsky skvělej a povedenej horor. Ash se tady už potřetí vrací aby nakopal prdel Zlu a nově (nebo spíš staře?) Armádě Temnot. Opět tenhle díl navazuje přímo na konec Dvojky kde se Ash omylem dostane do roku 1300 a aby se vrátil zpátky, potřebuje najít Naturom Demontom aka Necronomicon Ex Mortis, jenže to nebude tak jednoduchý. Cestu mu totiý skříží Evil Ash a později jeho Armáda Temnot. Co k tomu dodat. Prostě perfektní a geniální. A ze všech dílů je tenhle asi nejmín horor a víc akční fantasy. No a tenhle díl má jako jediný 2 odlišné konce: 1. Kde se Ash vrátí domů a zabije Deadita v obchodě (který se bere jako canon k ostatním filmům a seriálu) a 2. Kdy Ash dostane lektvar který když vypije tak upadne do spánku na několik století kolik potřebuje. Což Ash trochu posere a probudí se v post-apo budoucnosti, kde zmagoří (tenhle konec u nás vyšel na DVD) 10/10 ,,Groovy"    ,,Gimme some sugar baby"    ,,Yo, She Bitch!"     ,,You won´t kill me, because Im the Evil Ash and you are Good Ash hahaha-" ,,I ain´t that good"   ,,This is...my BOOMSTICK!"   ,,Klatu..Verata..N-...Necta..Nectar..DAMN IT! Klatu..Verata...N-ehmehmem. Ok. I said those words, everything is ok now!"   ,,If I´ve stayed there..I could´ve been the King. But in my way. I am the King. Hail to the King, Baby" ()

Drc

Po předchozích hororových dílech je tohle celkem čistá komedie, byť z hororovo historického prostředí. Drsňák popleta zbabělec hrdina svůdce chemik a bojovník zabalené vše v jedné postavě, to prostě musí stát za to. Film vtipně paroduje sám sebe, pokud by to taky nedělal, vzešla by z přítomných blbůstek úplná katastrofa. Takhle je to osvěžující oddechová komedie, kterou určitě nemůžete brát až zas tak moc vážně. ()

FARGO

Upřímně, tohle je nejnahláškovanější film co sem viděl. Nechutnosti ubylo a z hororu se stává šťavnatá komedie! ()

lucijelucije

Jedno zaklínadlo, o třech slovech "katů, araká, nikto" , která jsou vyslovena špatně a vše podstatné se začne dít. Dobrodružství, zábava, boj. Dobrá podívaná, nic převratného, přesto moc příjemného. ()

Prochy38 odpad!

Cože?! V jednom máte pravdu. Když to nebudete brát vážně, klidně můžete dát 5*. Já ale takovej nejsem. Efekty na rok 1992 nebyly tak hrozné, ale tak stupidní humor! B. Campbell, jak je sympaťák, tak tady jsem mu přál smrt už po deseti minutách. Ne, tohle nebylo pro mě a snad se zdejší nadšenci neurazí. Tohle fakt nešlo... Ale!!! Dokoukal jsem. ()

TERRORDROME

Videl som to asi tak 100 x a furt je to hovadská sranda! Najväčší hororový geroj Ash sa prepadol časovým tunelom do stredoveku kde je non-stop otĺkaný záhrobným smrteľným zlom s každej strany. Ale ON sa nedá poraziť, je to maximálne namachrovaný borec a zároven vylízaný chuj, ktorý kde problém nie je, tam si ho vyrobí. Z vážneho hororu sa definitívne stala ničím neriedená komédia plná šialených gagov. Súboj s mini Ashmi počas ktorého si ten veľký neustále trieska hlavu o rúru je proste bohovský, takisto scéna s troma knihami na cintoríne a záverečná bitka s armádou bláznivých kostlivcov to celé dorazí. Úroveň trikov bola zrejme aj na svoju dobu diskutabilná, ale k takej "hovadnej" béčkovej zábave sa parádne hodia ( tí kostráči hrajúci na flautách, gajdách a bubnoch sú taký roztomilí ). No a uprostred toho všetkého stojí a hláškuje veľký Bruce ktorý je vo svojom živle a môže veselo šaškovať. PS. kedysi u nás vyšla verzia ktorá končila zápasom s čarodejnicou v S-marte, teraz na DVD zasa s alternatívnym koncom v ktorom sa Ash prebudí uprostred trosiek civilizácie. Neviem ktorý je lepší, len mi v tomto druhom chýbala tá slávna hláška "Hail to the king baby". ()

Natočí Raimi a Campbell Armádu temnot 2?

Natočí Raimi a Campbell Armádu temnot 2?

30.10.2013

Už před nějakým časem internetem prosvištěla zpráva, že Sam Raimi a jeho bratr, scenárista Ivan pracují na pokračování ságy Evil Dead. Ta se (když pomineme letošní remake) ve třetí části nazvané… (více)

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

12.03.2013

Sam Raimi se vrací k hororu

Sam Raimi se vrací k hororu

23.12.2007

Nejzásadnější otázka těchto dní zní: Bude Sam Raimi režírovat Spider-Mana 4, anebo se nechá ukecat, aby se ujal dvoudílného Hobita (Jackson už potvrdil, že hodlá pouze produkovat a dohlížet, aby dva… (více)