Téměř dokonalý zločin

Takmer dokonalý zločin

The Gift

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller / Fantasy

USA, 2000, 107 min

No, když jsem to kupoval, tak jsem asi čekal větší bombu, ale nadprůměrný film je to každopádně. Je to slušný thriller, kterému nechybí zručná režie, dobrá kamera, hudba, herecké obsazení, vcelku originální myšlenka a obstojný (leč celkem předvídatelný) konec. Ale asi to nejlepší na tomto snímku je výtečná atmosféra, která ve vás opravdu vyvolá min. napětí. Co se týče těch herců; hlavně se mi líbil výkon Ribisiho, ale velice dobře zahrála samozřejmě taky Blanchettová. Zklamala mě jen Holmesová; přesto její výkon v Batman začíná byl horší. Plným počtem hodnotit nemůžu, bylo zde několik nesrovnalostí, které mi v tom brání (např. jak se asi mohl 1 ze synů s úsměvem podívat na svoji babičku, když tam vůbec nebyla; to měl stejně jako jeho matka vidiny?!), ale zaloužené 4* to jsou.(27.9.2008)

Osobně jsem čekal od Raimiho víc. Téměř dokonalý zločin je formálně i obsahově zdařilý psychologicko misteriózní thriller, ale nic víc. Dobře odvedená práce se slušně vybudovanou atmosférou bez výraznější invence. S Raimiho humorem a nadhledem typickým pro jeho rané počiny Evil Dead a objevujícím se znovu v jeho novém filmu Stáhni mě do pekla zde nenajdeme – tady se Raimi tváří smrtelně vážně. Tuto charakteristiku lze brát samozřejmě i jako pozitivní střízlivost, způsob jak se zavděčit širšímu publiku, které bude spíše schopné číst nezáludně jasnou strukturu filmové řeči, než vyprávěcí konstrukci plnou aluzí, ale mě tohle bohužel nestačí.(28.7.2009)

• Hrabka

Je to jen pár dní, co jsem film viděl a už si nějak nemůžu vzpomenout o co šlo. Mám blbou paměť? No spíš bych řekl, že ten film je poměrně nezáživný. Nemám rád kartářky, neuznávám nějaké jasnovidectví a těchto sraček je film plný. Jestli mě měl konec nějak překvapit, tak to se tada vůbec nepovedlo. Ve filmu je silná atmosféra a i příběh je solidní, divák do konce neví, na čem je. Ale jinak to není žádná sláva, děj mě nedokázal natolik zaujmout a celkově mě to prostě nějak nesedlo. 50%(28.9.2010)

Popravdě řečeno mě to nijak výrazně nechytlo a nebavilo. Standardní mysteriózní thriller, jenž chce na závěr překvapit, no u mne se mu to hrubě nepovedlo. Vždyť to bylo jasný už jakou dobu před samotným tím odhalením, jak to vlastně bylo! Špatný film to rozhodně není, na to má moc dobré obsazení a režiséra, ale myslím si, že se z toho dalo vymáčknout mnohem víc.(27.4.2009)

Pozvolné počáteční tempo nenapovídá zdaleka nic o tom, co bude následovat. Všední jižanské drama matky a tří dětí však ve správný čas naruší „nadpřirozené vlnění“ říznuté detektivkou. Kdo je skutečný vrah se brzy stane otázkou dne a je jenom na vaší prozíravosti, jak dlouho sebou necháte manipulovat. Nerozlišitelnosti pravého pachatele nenapomáhá ani tak lehce béčkový scénář, jako spíše herecké výkony pestrého zástupu hvězd s Blanchettovou v čele. U ní obzvlášť stálo za uplatnění pravidlo „důvěřuj, ale prověřuj“. Vraždila ona, nebo psychicky labilní Budd, nebo ten právník? Byl vůbec nějaký vrah? 75% Zajímavé komentáře: Rex Mundi, numi, Bilky(27.11.2005)

• - Film se natáčel od 3. února do 27. března 2000 v americkém státě Georgia, konkrétně ve městech Effingham County, Savannah, Guyton, Springfield a Thunderbolt. (BMW12)

• - V čase 1:41:20, kdy Annie Wilson (Cate Blanchett) vstupuje do dětského pokoje, je možné si ve 3 záběrech všimnout 3 rozličných poloh rukou jejího syna v posteli. (Pavlínka9)

• - Danny Elfman se ve filmu objeví jako houslový hráč v jednom snu. (Chatterer)