Důvod nenávidět onu krásnou, bohatou a přiměřeně arogantní mladou dámu měl každý. Kdo ji ale zabil? ... I geniální detektivové si občas potřebují odpočinout. A pár dní, strávených v blahém nicnedělání na palubě luxusního nilského parníku, bude jistě tou pravou oázou pro duši, unavenou ruchem a shonem všedního života. Tak si to alespoň Poirot, když se na tu přepychovou kocábku naloďoval, představoval. To by ovšem na palubě nesměla trávit část svých líbánek s novým manželem, jehož odlákala své nejlepší přítelkyni Jackii, bohatá dědička Linnet Ridgewayová. A celá ta pestrá, zdánlivě nesourodá společnost, jejíž každý člen ovšem, při bližším pohledu, je tak či onak na osudu Linnet zainteresován. A - řekněme to bez obalu - má důvod onu krásnou, bohatou a přiměřeně arogantní mladou dámu nenávidět. (Česká televize)

Lupes

Tohle je špičkově natočeno, byť i zde najdeme nešvar prznící dílo Agathy v mnoha dílech celého seriálu - opět nechybí zcela zbytečný úvodní spoiler (naprostou tragédií je v tomto např. Zubařské křeslo). Naštěstí je tentokrát lehce přehlédnutelný. ()

J.McClane

Takto si představuji ideální dovolenou:) Bohužel se zsnalostí klasiky jsem nebyl ohromen ďábelským plánem, který jsem však na druhou stranu mohl podrobit zkoumání téměř hned od počátku...sedlo to.. ()

mosem

Jedna z epizod, které mi připadají poněkud slabší. Některé postavy působí poněkud komicky a jejich představitelé své role poněkud přehrávají. Naopak Poirot zde vystupuje v poněkud filozofičtějíším podání, než jsme u něj zvyklí. Některé scény jsou neuvěřitelné (téměř zázračné vylovení pistole z Nilu, doplnění nábojů do pistole která už nemá být nikdy objevena), ale to není záležitost filmových tvůrců - ti jsou věrni literární předloze. I když tento díl není z těch nejlepší, nelze jeho sledování považovat za ztrátu času, už pro půvabné prostředí kde se odehrává a názornou ukázku života vyšší společnosti 30.tých let. ()

Wooke

Môj prvý Poirot, ktorého som videl a na ktorého nedám dopustiť. Videl som ho mnoho krát( túto časť), no stále žasnem nad jeho genialitou. Taktiež znova treba pochváliť kostými a všetko, čo sa obdobia týka, pretože to je skvelé. Samotný Poirot nestráca trpezlivosť a chladnú hlavu, čo sa mi na ňom najviac páči. Čo viac dodať, zadržme dych a nemo sledujme, ako pán pracuje. ()

xxlch

subic

Jeden z mých nejoblíbenějších dílů. Kdo měl možnost se plavit po Nilu, i když dneska už je to dost komerční záležitost, tak se na to dívá i z jiného, takového jakoby zasvěcenějšího pohledu. Nezapomeňme, že i Agatha Christie trávila spoustu času v Asuanu v hotelu Old Cataract na skále nad Nilem, takže tento díl je i takovým ztvárněním Egypta v době před cca 100 lety. ()

strakoliber

Snad nejzajímavější Poirot od Agathy Christie. Pomalejší rozjezd a potom dokonalá zápletka. Zároveň je zde mnoho příběhů vedlejších postav, což u jiných dílů občas chybí. A tato verze se mi líbí víc než ta s Ustinovem. ()

petz1985

i přes to, že jsem viděl verzi s Ustinovem, dávám 4hvězdy, Poirot v podání Ustinova mi přijde potrhlý, roztěkaný, takový místy až vidlák. Oproti tomu Suchetův Poirot je opravdový gentleman a uhlazený muž vyšší třídy jak má být. Takový ideál dvacátých a třicátých let. I přes to, že je to televizní produkce, velice se mi to líbilo. ()

djbarrel

Jeden z těch lepších filmů s Poirotem. Ačkoliv se vše nejdřív zdálo poměrně jednoznačné, časem se to krásně zkomplikovalo a na konci bylo opět vše velmi jednoduché. Vražd bylo tentokrát opravdu požehnaně. 81 % ()

blondboss

Ďalší diel zo slávnej poirotovskej série v podaní Davida Sucheta dopadol podľa mňa veľmi dobre. V niektorých pasážach bolo síce vidieť jemne televízny feeling a oproti snímku s Ustinovom to bolo menej akčné a priamočiare, ale malo to lepšiu atmosféru a podľa mňa lepšie herecké výkony. Navyše bolo zaujímavé sledovať počiatky slávnej kariéry Emily Blunt. Rozuzlenie celkom originálne, takže určite spokojnosť. 75 % ()

Hammond

Spolu s díly Pět malých prasátek a Vraždou v Orient Expresu se tato epizoda vyhřívá v mé TOP 3 nejlepších dílů Poirota s D. Suchetem. Po všech stránkách perfektní epizoda... ()