ClintEastwood

Ač nejsem vůbec fanouškem Roberta Rodrigueze a jeho tvorba mě nechává chladným, tak Fakultu jsem si vychutnal. Je plná klišé, nepříliš povedených triků, očekávaných lekaček, ale - má atmosféru. A toho já si na filmech opravdu vážím. Už úvodní skladba The Kids Aren´t Alright od Offspring, mě navnadila na 104 minut dlouhou jízdu, mezi upocené fotbalisty, krásné slečny a slizký pedagogický sbor, který se jaksi nakazil neznámým virem a začíná si nárokovat ovládnutí lidstva. Naštěstí je zde parta odvážných studentů, odhodlaných postavit se neznámému zlu. Z herců potěšili hlavně Clea DuVall, Josh Hartnett a Elijah Wood. Režisér Rodriguez se zde nechává očividně inspirovat staršími sci-fi snímky, jako Invaze lupičů těl (1956 - Don Siegel) a Věc (1982 - John Carpenter). Zejména na Carpenterův horor zde nechává silně vzpomenout výbornou šňupací scénou, která evidentně připomíná sekvenci, kdy Kurt Russel provádí na polárnících krevní test. Fakulta se mi líbila. Na nic si nehraje, baví, vyleká a také vzdává hold snímku, který mám tak rád. ()

Rogue

Z prapodivných důvodů poměrně podceňovaný film, který musí pobavit snad každého hororového fandu nebo příznivce plecháče T-1000. Rodriguez prostě umí. ()

MM_Ramone

Kto by to bol povedal, že invázii agresívnej rasy mimozemšťanov sa dá čeliť pomocou metamfetamínu? Americký režisér Robert Rodriguez tvrdí, že je to prestne tak. Veď prečo nie? Veľmi dobre som sa pri tomto sci-fi horrore pobavil a pravideľne sa ku nemu rád vraciam. Sympatické je aj herecké obsadenie, čo je v súčastných teenagerských snímkoch vzácnosťou. Mladý, sedemnásť ročný, Elijah Wood bol už vtedy dobrý herec. Tak isto aj Josh Hartnett či moja rovesníčka Clea DuVall. „Fakulta“ je fakt celkom dobrá. **** ()

D.Moore

Fakulta má strašně moc ráda řadu jiných filmů, a pokud je máte rádi i vy, budete mít rádi i Fakultu. Robertu Rodriguezovi se podařilo spojit humor s napětím, scénář je plný zajímavě napsaných postav, jež dodržují klasické šablony "šprt, sportovec, rebel, divná holka, hezká holka", ale zároveň je vždycky něčím narušují - takže "šprt" není takový zoufalec, aby nemohl balit holku, "sportovec" má po krk sportování a chce být šprtem, "rebel" je inteligentnější než většina učitelů... A podobně. Je s podivem, že něco tak svěžího a nenuceně zábavného natočil tvůrce křečovitých Machete a Spy Kids. ()

Niktorius

Rozhodně nadprůměrný béčkový teenage horor, který se narozdíl od svých žánrových kolegů nebere příliš vážně a podobně jako Od soumraku do úsvitu si v některých okamžicích utahuje sám ze sebe. Ocenění za příjemně strávený večer patří především Rodriguezovi, ten svou nápaditou a svižnou režii dovede divákův zájem prostrkat i přes pasáže, které se scénaristovi Williamsonovi příliš nepodařily. Trochu mě mrzelo, že děsivost úvodní scény se již dále nikde nezopakovala a závěr snímku se příliš nepovedl (místo rychlé gradace na díváky čeká roztříštěnost a ne zrovna dobré triky) a tím pádem Fakulta nemá takový dopad, jaký by snadno mohla mít, avšak jinak jsem byl vcelku spokojený. Tři poctivě vydobyté hvězdičky + jedna z protekce (za ten fotbal ;-)). P.S: Český překlad názvu filmu je poněkud zmršený. Copak jsou na střední škole nějaké fakulty? V tomto případě se pod kouzelným slovíčkem "faculty" skrývá americký termín pro učitelský sbor. Více pozornosti, páni překladatelé! ()

freddy

Tohle je svým způsobem zvláštní film. Chvílemi jsou zde děsuplné hororové situace, chvílemi jsou k vidění situace vtipné, a do toho všeho mimozemšťané. A to vše pod režijní taktovkou Roberta Rodrigueze a s několika budoucími hereckými hvězdami. Ale hezky postupně. Dějově je to neuvěřitelně perfektní záležitost. Jedná se o docela nápaditý horor, který skrývá nejedno překvapení od začátku až do konce. Jedná se také o poměrně vtipný film, kdy jsem se perfektně nasmál. A jsou zde k vidění Elijah Wood a Josh Hartnett v hlavních rolích. Ať chci nebo ne, výsledek je skvělý. Film nenudí, herci nenudí, režisér nenudí. Dokonalá souhra a zároveň předpoklad pro zajímavý film. Prostě se na to dobře koukalo a docela rychle to uteklo. Takže z mého pohledu je to určitě nadprůměr, proto dávám čtyři hvězdičky. ()

2Pac

Velmi podarena teenhorrorocomedy...Celkovo take filmy velmi nemusim, toto vsak vynika nad priemerom hlavne kvoli nadsadzke a skvelym hlaskam. Vety typu :"...snupni si, lebo ta zastrelim..." by mali byt zapisane zlatymi pismenami v kronike filmu :-) ()

Davies182

Z tohoto dílka jsem kdysi - slabší povahy prominou - uchcával blahem. Splnily se mi v něm tehdy všechny mé dětské ideály o nadupaném filmu: napínavý horor, vtipné charaktery a teenagerské prostředí vysoké školy. Své kouzlo film neztratil ani po letech. ()

Xmilden

Robert natočil sračky typu Spy Kids, ale taky kultovní kousky jako Desperado a Od soumraku do úsvitu. Fakultu bych zařadil někde mezi. Není to žádná super podívaná, ale určitě zase nějak neurazí. Skoro by se dal tento film označit za jeho nejvíce originální. Ve většině jiných se totiž hlavně vykrádá. Velké plus pro film je určitě slušná herecká sestava, jednoznačné mínus naopak vidím v dnes již hodně špatných tricích. 60% ()

Phobia

Příjemně koukatelný horůrek se zaměřením na teenagery, taková klišé slátanina se sympatickou nadsázkou:-) 75% ()

Divočák

Jednoznačně Hartnettova životní role a jeden z vrcholů Rodriguezovy tvorby. Jinak perfektní film, který vynáší nahoru především jeho úžasná nadsázka a trefné obsazení. ()

darkrobyk

I po letech zábavný film o škole plné násilí, kde se studenti šikanují navzájem, o divném učitelském sboru, který je napaden mimozemšťany jako první, a o nevyrovnané skupince studentů, co chtějí zachránit nejen sebe, ale celý svět. Přímé odkazy na Lupiče těl a Vládce loutek zřejmě míří na ty, co dané knihy a filmy neznají, naopak citace scén z Věci - zkouška, kdo je už v moci mimozemšťanů a kdo ne, a hlava s chapadýlky by měly asi oslovit naopak ty znalé. Ostatně i samotný mimozemšťan tak trochu finální Věc připomíná. Výborný je soundtrack - Another Brick in the Wall Part ll od Pink Floyd (zde v podání Class od ´99) prolíná celým snímkem a k tomu namátkou The Offspring, D Generation, Soul Asylum, Oasis, Sheryl Crow či Garbage. Nejvíce se mi líbili paraziti v akváriu. Hodnocení ponechávám, i když kdysi se mi film líbil mnohem více. ()

Hrabka

Od tohoto filmu jsem čekal mnohem víc než jen blondýnu, co se změní v příšeru, pana Froda a město plné mimoňů. Jedno velké zklamání až na několik napínavých scén. Dobrý nápad skončil podle mého názoru nezdarem. Tzn. vidět a zahodit. 40% ()

juta

Spoiler v komentu! I když emzák nevyčnívá z davu a i zde hraje hlavní roli přerostlý hmyz, nebo je to aspoň něco podobné švábovi, tak celkově je to velmi povedené scifi, které se tak trochu inspirovalo Invazí lupičů těl, ale to vůbec nevadí. Atmosféra by se díky tomu dala krájet a nikdo netuší, kdo je proměněný a kdo ne. Drogy jsou ale oproti skutečnosti velkým pomocníkem. ()

Shakers

Teenagersko - Rodriguezovský horor, ktorý je celkom zaujímavý, zábavný, napínavý (hudba robí svoje), dobre herecky obsadení, kde nedrhne tempo a kde diálogy majú štýl. Jeden s tých filmov, na ktorých som na základke fičal a na ktorý sa po čase zase rád pozriem. 80% - 4* ()

Jacinda

v patnácti, kdy jsem fim viděla poprvé, jsem ho děsně žrala a viděla možná dvacetkrát. teenegerovská horor party s typicky odrostlými středoškoláky ale určitou atmosférou, která se nezapomíná a jeden z mála filmů, který drogy považuje za užitečnou zbraň, kterou by se měl každý žák a student vybavit. A Robert Patrick? Ten si tu roli prostě užívá :-D ()

JohnnyD

Skvelý tínedžerský horor. Napínavý, vtipný i strašidelný. Môj najobľúbenejší Rodriguez. Halloween H20 bez Michaela a s emzákmi. ()

Indiana

Můj nejoblíbenější Rodriguez, díky kterýmu jsem jako prcek začal sjíždět Offspring a kdykoliv slyšim The Kids Aren´t Alright, vybaví se mi tenhle film. Potěší inspirace Věcí (zápletka) a Snídaňovým klubem (postavy - rebel, geek, fotbalista, pošahanec a kráska). Úmyslně úsměvný scifi horůrek, který můžu kdykoliv. ()

Kusko.t2

Tradičný sci-fi horor, trochu ale aj netradičný – hlavne čo sa týka všelijakej hávede, ktorá sa vo filme ukáže od malinkého červíčka až po gigantickú obludu (avšak postupnú detailnú premenu nečakajte). Je to len tak rýchlo zbúchané, bez nejakého hlbšieho a prepracovaného scenára, s tradičnými charakterovými teenage postavami. Snáď od filmu nečakáte viac. Je to len príjemná, oddychová, hororová, lacná zábava s partou školákov, ktorí zápasia na svojej škole s mimozemským parazitom. Film hlavne pre mladšiu skupinu divákov (zhruba 15 rokov). Celkom ale moja spokojnosť, aspoň som si oddýchol a pobavil sa. ()