Doktorka z Dixie (TV seriál)

Hart of Dixie

Doktorka Zoe

Komedie / Drama

USA, 2011 - 2015, 51 h 38 min (Minutáž: 76x45 min)

Tvůrci:

Leila Gerstein

Rachel Bilson, Wilson Bethel, Scott Porter, Jaime King, Laura Bell Bundy, Cress Williams, Tim Matheson, Kaitlyn Black, Brandi Burkhardt, McKaley Miller, Nancy Travis, Christina DeRosa, Virginia Gardner, Claudia Lee Mirkowski, Michelle N. Carter, Wes Brown, Mircea Monroe, Amrapali Ambegaokar, Alan Autry, Tony Cavalero, Alyshia Ochse, Ben Giroux, J. Downing, Hayley McCune, Cassandra Jean, Daryl Crittenden, Jon Dore, Erica Piccininni, Maya Erskine, Dillan Arrick, Edward Conna, Justin Hartley, Brianne Howey, Carla Renata, Nicholas Pryor, Lauren Bittner, Brian Huskey, Cole Sand, Andy Kreiss, Meredith Monroe, Debra Jo Rupp, Iris Almario, Matt Riedy, Taji Coleman, Jennifer Baxter, Alexandria DeBerry, Desiree Hall, Michael Nardelli, Josh Cooke, Stephen Bishop, Cole Daniel Hills, Beth Curry, David de Lautour, Tom Virtue, Mace Coronel, Kate Miner, Peter Mackenzie, Robin Mullins, Kerry O'Malley, Bob Turton, Joe Montanti, Brandon Keener, Mo Gaffney, Judith Drake, Ann Mahoney, Brian Howe, Connie Ray, Elizabeth Hunter, Ben Lemon, Peter Breitmayer, Hunter Jackson, Eisa Davis, Maureen Sebastian, Joe Massingill, Susan Chuang, Charles C. Stevenson Jr., Megan Ferguson, Nikki Hahn, Ann Cusack, Tate Hanyok, Billy Snow, Deborah S. Craig, James Morosini, Charlotte Newhouse, Esther Scott, Sam Daly, Charlotte Graham, Ted Welch, Morrison Keddie, Talitha Eliana Bateman, Deborah Lacey, Mandy Levin, Ryan Gaul, Kim Robillard, Rachael Drummond, John Wesley, Omar Leyva, Jennifer Marsala, Madison Turner, Yorke Fryer, Sam Schweikert, Elaine Loh, Bayne Gibby, Edith Fields, Sean Carrigan, Nicolette Robinson, Colin Bryant, Ursula Burton, John Marshall Jones, Tiffany Daniels, Antoinette Robertson, Maree Cheatham, Ross Philips, Mallory Moye, Matt Lowe, John Eric Bentley, Steven M. Porter, Christopher Curry, Karla Mosley, Dawn Didawick, Matt Hobby, Kevin Sheridan, Reginald C. Hayes, Lindsey Van Horn, Amy Ferguson, Nicole J. Butler, Ilene Graff, McKayla Maroney, Matt Oberg, Drew Koles, Rich McDonald, Bill Parks, JoBeth Williams, Bruce Altman, Karen Malina White, Rosalie Ward, Armelia McQueen, Reginald VelJohnson, Mary Gross, Chelsea Taylor, Nadine Velazquez, Penny Balfour, Eric Pierpoint, Eve Gordon, Sean Bridgers, Claudia Lee, Megan Stevenson, Jeff Howard, E.E. Bell, Floyd Van Buskirk, Audrey Wasilewski, Valarie Pettiford, Ernie Hudson, Gary Cole, Jay Ellis, Rey Valentin, Mary Page Keller, Raymond Lee, Golden Brooks, Charles Robinson, Saundra McClain, Hassie Harrison, Schuyler Fisk, Kelen Coleman, Michele Nordin, Travis Van Winkle, Corey Brown, Adam Wilson, Rob Huebel, Bonita Friedericy, Ewan Chung, Ryan McPartlin, Robert Buckley, Lilan Bowden, Hunter Elizabeth, Lawrence Pressman, Jessica Tuck, Nakia Burrise, Michael Chieffo, Matthew Kohler, Patty McCormack, Kevin Brief, Melinda Page Hamilton, Dondre Whitfield, Anne Ramsay, Aynsley Bubbico, Camille Guaty, Steve Paymer, Barry Watson, Brad James, Valerie Mahaffey, Jason Rogel, Jisaura Cardinale, Ian Anthony Dale, Lynn A. Henderson, Jillian Peterson, Scott Beehner, Brent Bailey, Christina Clausen Gardner, Taylor John Smith, Christopher Michael Holley, Cameron Meyer, Matthew Harrison, Jeremy Rowley, Autumn Reeser, Alex Rose Wiesel, Robert Bagnell, Ilyse Mimoun, Bridget Flanery, Kevontay Jackson, Tisha French, Amaris Davidson, Nancy Daly

Přestože není seriál originální, je vtipný, s výraznými postavami, které jsou výborně zahrány. Ostatně o různých propletencích rodinných a partnerských vztahů se bude točit vždy, ale záleží s jakým úspěchem. V tomto případě se to náramně povedlo :-) K poslední sérii jen doplním, že pokračuje v pozitivním náhledu na život a takových seriálů (vyjma komediálních sitcomů) v současnosti moc není...(5.5.2014)

• Shaleman

Klon Gilmorových holek, jen o hvězdičku horší. U Gilmůrovic byla všechna ta příjemnost, všudypřítomná láskyplnost a hloupé postavičky relativně vtipné a divák si k nim dokázal najít cestičku, aby je po pár dílech považoval za kouzelně normální a až jim záviděl. Ale tento přeslazený dortík plný Kenů a Barbie z módního katalogu je už tak moc sladký, že cukrovkáře zabíjí jen pohledem na něj. Další seriál pro mladé matky, než se vydají do školek pro své ratolesti a potom zkusí uklohnit nějakou baštu z ředkviček, buřtů a špaget pro svého milovaného pupkáče potícího se u pásu, který se kouzelným Kenům nerovná ani po podrážky BlueBellovských bot, dle libózního receptu z nevarimevanka@cz.(27.2.2014)

• McClane

Hodnocení pilotu: Další seriál z tmářského Jihu, další verze Doktora Hollywooda, tentokrát se barbie a opravdu velmi těžko uvěřitelná cynická doktorka (výtečný kardiochirurg, OLOL!) Rachel Bilson přesune kamsi do Alabamy, aby se naučila pracovat s pacienty. Bohužel další ukrutně předvídatelná limonáda CW, přesto nakonec celkem koukatelná. Ale ne pro mě. 40%.(21.1.2012)

Wau...konec 1. řady a jsem pořád stejně unešena jako při prvním díle. Nejen, že se mi seriál zamlouvá svým námětem a samozřejmě zpracováním, ale i sympatickými herci a jejich ještě sympatičtějšími postavami. Popravdě mi tam opravdu nevadí žádná postava, což je co říct. Pro mě nejlepší překvapení této seriálové sezóny. Popravdě ani nevím, co mě tak moc uchvátilo - Rachel Bilson? Neskutečně sexy Wilson Bethel v roli Wada? Trochu pozastavená doba v Bluebellu (ty šaty co nosí Lemon a její "přítelkyně")? Pohodový starosta Levon s jeho mazlíčkem krokodýlem? Nevím...asi všechno to a další, každopádně vím, že se nemůžu dočkat další řady. 7. 2. 2015: No už je tu 4. série a světe div se, ale pořád se nad tím bavím.. jasně, už to není tolik neokoukané a ztřeštěné jako při první sérii, ale pořád to v sobě má to kouzlo, díky němuž jsem si tento seriál zamilovala. No a hlavně ve 4. sérii přichází curling iron. Zasvěcení ví! Takže jsem zvědavá, jak tohle dopadne. Ale řekla bych, že by to měla být poslední sezóna, jelikož upřímně, kdo chce vidět seriál po expresním a nečekaném doručené curling iron?(16.5.2012)

V originálním znění je seriál ještě ujetější, než se zdá...Ale takovým správným, jižanským, čerstvým, optimistickým (a pitomým) způsobem. Dokonalé odreagování, pokud si nějak zvlášť nepotrpíte na hluboké dojmy a zároveň vám nevadí postavy, jimž byste často nejradši jednu natáhli ;-) ...ale to sem zkrátka patří.(19.1.2015)

• - V oblasti, ve které se natáčí interiéry Wadeova (Wilson Bethel) baru "Rammer Jammer", probíhá také natáčení seriálové restaurace „Merlotte's“ ze seriálu True Blood (2008). (hellstruck)

• - Podle jednoho ze scenáristů, Cartera Covingtona, je pojmenována seriálová postava dokonalého muže z dobré rodiny, kterou ztvárnil Ryan McPartlin. (Komfidia)

• - Během fotbalového zápasu Alabamy proti Arkansasu v Tuscaloose v září 2011 přeletělo nad stadionem letadlo s reklamním nápisem pro seriál, najaté stanicí CW. (hellstruck)