Doktorka z Dixie (TV seriál)

Hart of Dixie

Doktorka Zoe

Komedie / Drama

USA, 2011 - 2015, 51 h 38 min (Minutáž: 76x45 min)

Tvůrci:

Leila Gerstein

Rachel Bilson, Wilson Bethel, Scott Porter, Jaime King, Laura Bell Bundy, Cress Williams, Tim Matheson, Kaitlyn Black, Brandi Burkhardt, McKaley Miller, Nancy Travis, Christina DeRosa, Virginia Gardner, Claudia Lee Mirkowski, Michelle N. Carter, Wes Brown, Mircea Monroe, Amrapali Ambegaokar, Alan Autry, Tony Cavalero, Alyshia Ochse, Ben Giroux, J. Downing, Hayley McCune, Cassandra Jean, Daryl Crittenden, Jon Dore, Erica Piccininni, Maya Erskine, Dillan Arrick, Edward Conna, Justin Hartley, Brianne Howey, Carla Renata, Nicholas Pryor, Lauren Bittner, Brian Huskey, Cole Sand, Andy Kreiss, Meredith Monroe, Debra Jo Rupp, Iris Almario, Matt Riedy, Taji Coleman, Jennifer Baxter, Alexandria DeBerry, Desiree Hall, Michael Nardelli, Josh Cooke, Stephen Bishop, Cole Daniel Hills, Beth Curry, David de Lautour, Tom Virtue, Mace Coronel, Kate Miner, Peter Mackenzie, Robin Mullins, Kerry O'Malley, Bob Turton, Joe Montanti, Brandon Keener, Mo Gaffney, Judith Drake, Ann Mahoney, Brian Howe, Connie Ray, Elizabeth Hunter, Ben Lemon, Peter Breitmayer, Hunter Jackson, Eisa Davis, Maureen Sebastian, Joe Massingill, Susan Chuang, Charles C. Stevenson Jr., Megan Ferguson, Nikki Hahn, Ann Cusack, Tate Hanyok, Billy Snow, Deborah S. Craig, James Morosini, Charlotte Newhouse, Esther Scott, Sam Daly, Charlotte Graham, Ted Welch, Morrison Keddie, Talitha Eliana Bateman, Deborah Lacey, Mandy Levin, Ryan Gaul, Kim Robillard, Rachael Drummond, John Wesley, Omar Leyva, Jennifer Marsala, Madison Turner, Yorke Fryer, Sam Schweikert, Elaine Loh, Bayne Gibby, Edith Fields, Sean Carrigan, Nicolette Robinson, Colin Bryant, Ursula Burton, John Marshall Jones, Tiffany Daniels, Antoinette Robertson, Maree Cheatham, Ross Philips, Mallory Moye, Matt Lowe, John Eric Bentley, Steven M. Porter, Christopher Curry, Karla Mosley, Dawn Didawick, Matt Hobby, Kevin Sheridan, Reginald C. Hayes, Lindsey Van Horn, Amy Ferguson, Nicole J. Butler, Ilene Graff, McKayla Maroney, Matt Oberg, Drew Koles, Rich McDonald, Bill Parks, JoBeth Williams, Bruce Altman, Karen Malina White, Rosalie Ward, Armelia McQueen, Reginald VelJohnson, Mary Gross, Chelsea Taylor, Nadine Velazquez, Penny Balfour, Eric Pierpoint, Eve Gordon, Sean Bridgers, Claudia Lee, Megan Stevenson, Jeff Howard, E.E. Bell, Floyd Van Buskirk, Audrey Wasilewski, Valarie Pettiford, Ernie Hudson, Gary Cole, Jay Ellis, Rey Valentin, Mary Page Keller, Raymond Lee, Golden Brooks, Charles Robinson, Saundra McClain, Hassie Harrison, Schuyler Fisk, Kelen Coleman, Michele Nordin, Travis Van Winkle, Corey Brown, Adam Wilson, Rob Huebel, Bonita Friedericy, Ewan Chung, Ryan McPartlin, Robert Buckley, Lilan Bowden, Hunter Elizabeth, Lawrence Pressman, Jessica Tuck, Nakia Burrise, Michael Chieffo, Matthew Kohler, Patty McCormack, Kevin Brief, Melinda Page Hamilton, Dondre Whitfield, Anne Ramsay, Aynsley Bubbico, Camille Guaty, Steve Paymer, Barry Watson, Brad James, Valerie Mahaffey, Jason Rogel, Jisaura Cardinale, Ian Anthony Dale, Lynn A. Henderson, Jillian Peterson, Scott Beehner, Brent Bailey, Christina Clausen Gardner, Taylor John Smith, Christopher Michael Holley, Cameron Meyer, Matthew Harrison, Jeremy Rowley, Autumn Reeser, Alex Rose Wiesel, Robert Bagnell, Ilyse Mimoun, Bridget Flanery, Kevontay Jackson, Tisha French, Amaris Davidson, Nancy Daly

Pohodové, vtipné, optimistické, místy ze života... Typický americký venkov v kombinaci s nádhernou Rachel Bilson, která je stále awesome, tomu se nedá odolat. Výborné postavy, výborní herci, krásně se na to kouká, krásně se u toho odreagujete. Teď jen držet palce, aby se to nezkazilo a aby to běželo co nejdéle (ve stejné či lepší kvalitě)! EDIT: Po půlce sezóny začíná být koncept lehce ohraný, postavy se nikam neposouvají a děj je více méně epizodní. Stále je to dobré, ale už ne na nejvyšší příčky. První série zůstala zatím nedokoukána, nechci si to úplně zkazit.(25.11.2011)

• X@triX

Už dlhodobo som stotožňený s myšlienkou, že čím väčšie blbosti ťa trápia, tým sa máš lepšie. Akonáhle si to uvedomíš, bude ti o čosi lepšie. Títo ľudia sa musia mať ako v nebi, lebo riešia nenormálne ko**tiny a ešte to tvorcovia natiahnu skrz epizódu. Uži si túto pregýčovanú telenovelu, pretože svet je úplne iný aj v skutočnej Alabame. Oh a ešte čosi, Rachel na to nestačí ani zďaleka a moja favortika z Jumpera padá až na dno. Naopak asexuálne pôsobiaca, ale sexi Jaime zaujala.(9.4.2014)

Něco se mnou není v pořádku, po The Carrie Diaries jsem začal sledovat další romantický seriál určený spíše divákům něžnějšího pohlaví :) Ale tak jako v případě dříve uvedeného mě i na tomto zaujala hlavní postava, resp. herečka, jenž jí ztvárňuje. A Rachel Bilson (všeobecně známa jako Summer z teen seriálu O.C.) jen dokazuje, že by si ve svých už skoro Kristových letech zasloužila nějakou pořádnou filmovou roli. Ale zpátky k seriálu, nejsem zrovna fanouškem televizních sérií z lékařského prostředí, ty nejslavnější- Pohotovost, Nemocnice Chicago Hope a novější Chirurgové šly úplně mimo mě, a tak jediným pro mě zajímavým zůstává Dr.House, resp. jeho první tři řady. No doktorka Hartová má do nerudného Gregoryho opravdu hodně daleko (myšleno naturelem, ne kvalitou seriálu- no i když :)). Co mě na Hart of Dixie zaujalo na první pohled jsou úžasné exteriéry aneb po stoprvé jsem se přesvědčil o tom, že jih Spojených států je prostě svou atmosférou kouzelný. Navíc od takové doktorky bych si klidně nechal vyšetřit i prostatu (If you know, what I mean :)). Uvidíme, co další díly, ale začalo to víc než slibně.(20.1.2013)

Rachel Bilson je krásná, ale že by uměla léčit ji kromě diváků nevěří ani většina postav seriálu. Bohužel pro mě tam nemá vhodného mužského protihráče. Městečko BlueBell je prostě roztomilé a jeho obyvatelé taky. Je to komediální vztahovka a spíš oddychová, takže buďte v očekávání opatrní a doktorka z Dixie vás určitě nezklame.(29.12.2014)

44/76 Home Sweet Alabama ♥ Americký jih v téhle podobě, to je láska na první pohled. Za jak dlouho prubnu tenhle maraton, když je to tak fajn? Dokonce ani nevadí, že se to celé točí kolem doktorky, je to svižné, vtipné, okouzlující, konfederační... a s nádhernou přírodou a skvělou kamerou. Jsem v tom až po uši. A maj tu krokodýly a žáby :D A cast je úžasný, hlavně Jaime King. 1. série má v sobě všechno, co pilot sliboval a mnohem víc. Zoe se zamilovává do Bluebellského vidlákova, vztahy se komplikují a konfederační podivnosti houstnou. Jenom je škoda, že ty zásadní momenty z finále příliš nefungují, pokud člověk ví, že seriál pokračuje. Pokud se to jmenuje Hart of Dixie, tak Zoe nikdy nezmění své jméno a nevrátí se do New Yorku, o čem by to pak také bylo? Nicméně milostné víceúhelníky tu mají skutečně originální a proto nadšeně pokračujeme další a další díly. 2. série je už celá krásně zabydlená a spokojená, zatímco cliffhanger té první byl ještě o tom, že Zoe nás všechny překvapila svým románkem s Wadem, tak teď už si hrají na dvojité rande s Georgem a jeho polovičkou. A taky je tu rozkošná situace mezi Lemon, Lavonem a nejsladší AnnaBeth na celém světě. 2.22(7.11.2012)

• - Název seriálu si pohrává s příjmením hlavní postavy Zoe Hart (Rachel Bilson) a přezdívkou pro stát Alabama "Heart Of Dixie", neboli „srdce jihu“. (hellstruck)

• - V oblasti, ve které se natáčí interiéry Wadeova (Wilson Bethel) baru "Rammer Jammer", probíhá také natáčení seriálové restaurace „Merlotte's“ ze seriálu True Blood (2008). (hellstruck)

• - Obě sestry Breelandovy Lemon (Jaime King) a Magnolia (Claudia Lee) byly pojmenovány podle stromů. (hellstruck)