Doktorka z Dixie (TV seriál)

Hart of Dixie

Doktorka Zoe

• Austrálie

Hart of Dixie

Komedie / Drama

USA, 2011–2015, 51 h 38 min (Minutáž: 40–41 min)

Tvůrci:

Leila Gerstein

Rachel Bilson, Wilson Bethel, Scott Porter, Jaime King, Laura Bell Bundy, Cress Williams, Tim Matheson, Kaitlyn Black, Brandi Burkhardt, McKaley Miller, Nancy Travis, Christina DeRosa, Virginia Gardner, Claudia Lee Mirkowski, Michelle N. Carter, Wes Brown, Mircea Monroe, Amrapali Ambegaokar, Alan Autry, Tony Cavalero, Alyshia Ochse, Ben Giroux, J. Downing, Hayley McCune, Cassandra Jean, Daryl Crittenden, Jon Dore, Erica Piccininni, Maya Erskine, Dillan Arrick, Edward Conna, Justin Hartley, Brianne Howey, Carla Renata, Nicholas Pryor, Lauren Bittner, Brian Huskey, Cole Sand, Andy Kreiss, Meredith Monroe, Debra Jo Rupp, Iris Almario, Matt Riedy, Taji Coleman, Jennifer Baxter, Alexandria DeBerry, Desiree Hall, Michael Nardelli, Josh Cooke, Stephen Bishop, Cole Daniel Hills, Beth Curry, David de Lautour, Tom Virtue, Mace Coronel, Kate Miner, Peter Mackenzie, Robin Mullins, Kerry O'Malley, Bob Turton, Joe Montanti, Brandon Keener, Mo Gaffney, Judith Drake, Ann Mahoney, Brian Howe, Connie Ray, Elizabeth Hunter, Ben Lemon, Peter Breitmayer, Hunter Jackson, Eisa Davis, Maureen Sebastian, Joe Massingill, Susan Chuang, Charles C. Stevenson Jr., Megan Ferguson, Nikki Hahn, Ann Cusack, Tate Hanyok, Billy Snow, Deborah S. Craig, James Morosini, Charlotte Newhouse, Esther Scott, Sam Daly, Charlotte Graham, Ted Welch, Morrison Keddie, Talitha Eliana Bateman, Deborah Lacey, Mandy Levin, Ryan Gaul, Kim Robillard, Rachael Drummond, John Wesley, Omar Leyva, Jennifer Marsala, Madison Turner, Yorke Fryer, Sam Schweikert, Elaine Loh, Bayne Gibby, Edith Fields, Sean Carrigan, Nicolette Robinson, Colin Bryant, Ursula Burton, John Marshall Jones, Tiffany Daniels, Antoinette Robertson, Maree Cheatham, Ross Philips, Mallory Moye, Matt Lowe, John Eric Bentley, Steven M. Porter, Christopher Curry, Karla Mosley, Dawn Didawick, Matt Hobby, Kevin Sheridan, Reginald C. Hayes, Lindsey Van Horn, Amy Ferguson, Nicole J. Butler, Ilene Graff, McKayla Maroney, Matt Oberg, Drew Koles, Rich McDonald, Bill Parks, JoBeth Williams, Bruce Altman, Karen Malina White, Rosalie Ward, Armelia McQueen, Reginald VelJohnson, Mary Gross, Chelsea Taylor, Nadine Velazquez, Penny Balfour, Eric Pierpoint, Eve Gordon, Sean Bridgers, Claudia Lee, Megan Stevenson, Jeff Howard, E.E. Bell, Floyd Van Buskirk, Audrey Wasilewski, Valarie Pettiford, Ernie Hudson, Gary Cole, Jay Ellis, Rey Valentin, Mary Page Keller, Raymond Lee, Golden Brooks, Charles Robinson, Saundra McClain, Hassie Harrison, Schuyler Fisk, Kelen Coleman, Michele Nordin, Travis Van Winkle, Corey Brown, Adam Wilson, Rob Huebel, Bonita Friedericy, Ewan Chung, Ryan McPartlin, Robert Buckley, Lilan Bowden, Hunter Elizabeth, Lawrence Pressman, Jessica Tuck, Nakia Burrise, Michael Chieffo, Matthew Kohler, Patty McCormack, Kevin Brief, Melinda Page Hamilton, Dondre Whitfield, Anne Ramsay, Aynsley Bubbico, Camille Guaty, Steve Paymer, Barry Watson, Brad James, Valerie Mahaffey, Jason Rogel, Jisaura Cardinale, Ian Anthony Dale, Lynn A. Henderson, Jillian Peterson, Scott Beehner, Brent Bailey, Christina Clausen Gardner, Taylor John Smith, Christopher Michael Holley, Cameron Meyer, Matthew Harrison, Jeremy Rowley, Autumn Reeser, Alex Rose Wiesel, Robert Bagnell, Ilyse Mimoun, Bridget Flanery, Kevontay Jackson, Tisha French, Amaris Davidson, Nancy Daly, Devon Ogden, Michael Spound, Lisa Blake Richards, Christopher Michael, Tug Coker, Susan Diol, Zoë Chao, Michael Patrick McGill, Shawn Carter Peterson, Misty Monroe, Biff Yeager, Karah Donovan, Elaine Kao, Kyle Dean Massey, Clint Carmichael, Nicola Lambo, Samantha Colburn, Stacie Greenwell, Nikki Tuazon, Annie Korzen

První díl mně svou svižností a nápadem nachnul, zbytek první sezóny naopak děsivou pomalostí trochu zklamal. Přesto se jedná o příběh, se kterým se můžu dobře ztotožnit: Mladá doktorka se odstěhuje na malé město, kde o ni nikdo nestojí, ale naštěstí najde úplně běžného partnera, který jí pomůže vrátit se ze snobského světa vědy zpátky na zem. Od té doby může být normální a bavit se s obyčejnými lidmi ve skutečném světě... A ten zbytek hodných přátelských lidí, kteří nakonec uznají, že neměli pravdu, je pak fikční třešinka navíc, stejně jako se dobře kouká na vyrýsované pány - ačkoli, co se to s nimi ve druhé řadě děje? Když už mají roli, vykašlali se na dietu? V každém případě výborné obsazení neokoukaných tváří... a postav. Z druhé sezóny jsem našená mnohem víc, a proto doufám, že nebude žádná třetí, která by musela přijít s šílenými zvraty v životě hlavních postav a ponaučit nás o fukčnosti snobských stereotypů. Křičím "Néé George, nééé" - takhle vás vtáhne seriál, který funguje.(18.2.2013)

44/76 Home Sweet Alabama ♥ Americký jih v téhle podobě, to je láska na první pohled. Za jak dlouho prubnu tenhle maraton, když je to tak fajn? Dokonce ani nevadí, že se to celé točí kolem doktorky, je to svižné, vtipné, okouzlující, konfederační... a s nádhernou přírodou a skvělou kamerou. Jsem v tom až po uši. A maj tu krokodýly a žáby :D A cast je úžasný, hlavně Jaime King.(7.11.2012)

Prosím,mohly bychom jít na terapii a promluvit si o tom jako normální lidé? Hodně miloučký seriál, který mi svojí maloměstskou atmosférou připomíná Gilmore Girls. Po první sérii jsem to na nějakou chvíli se seriálem vzdala, protože finále potvrdilo, že středobodem bude předvídatelný milostný trojúhelník. Nicméně jsem Hart of Dixie dala druhou šanci a nelituji. Jako oddechovka poslouží opravdu dobře. Co se týče negativních stránek... ve druhé sérii je zcela odsunuta do pozadí Zoeina kariéra, takže to trochu působí, jakoby si do práce potřebovala zaskočit jednou za rok. A to jen a pouze v případě, že přijede žurnalista, který by s ní rád udělal rozhovor o její praxi. Takže potenciál sledovat doktora House v lodičkách vyšel naprázdno a s druhou řadou se rozjíždí v podstatě takový vtipnější a uvolněnější Beverly Hills, v němž randí každý s každým. Další frustrující skutečností je to, že lékařku Rachel Bilson nevěří ani obyvatelé Bluebell, natož diváci. Na někoho, kdo by údajně měl vystudovanou medicínu dost často působí jako přihlouplá puberťačka, která je s rozumem v koncích při každé prkotině. Nemluvě o tom, že děj každé epizody v podstatě spočívá v tom, že se nechá zmanipulovat nebo ovlivnit nějakým moudrem (nebo deníkem starým 250 let...), v závěru něco pokazí a na konec dílu zbývá POKAŽDÉ nějaké morální ponaučení. Že zvraty odhadnete dopředu snad ani nemusím předesílat. Nicméně tohle všechno se dá přehlédnout, především kvůli pletichám Lemon, drzému Wadeovi a jeho handrkování se Zoe, smyslu pro humor a prosluněné jižanské atmosféře. Bluebell mi nakonec tak moc přirostl k srdci, že bylo opravdu těžké se s ním rozloučit.(14.6.2015)

Poté, co mými guilty pleasure byly One Tree Hill a Gossip Girl, není divu, že další volba padla na Hart of Dixie. Seriál odehrávající se v malém městečku v Alabamě svým koloritem navíc připomíná hometown Gilmore Girls... Koncem první sezóny sice tvůrci zjistili, že herečce Rachel Bilson tu doktorku prostě nikdo nevěří, a ubylo jí tak scén z ordinace à la Dr. House, avšak i díky tomu je druhá řada ještě lepší než ta první.(23.4.2013)

• Riddick77

Rachel Bilson to teda rozhodně neutáhne, protože je to prostě a jednoduše naprosto tupé a hloupé. Slibný námět totálně zabíjí děsivé a nebezpečně schématické vykreslení jižních oblastí USA a tamních obyvatel (ženy mají sotva půl mozku), což paradoxně místním hodnotitelkám nevadí. Fajn, asi se ztotožňují s hlavní hrdinkou, která by ovšem neudělala ani přijímačky na medicínu - navíc postrádá elementární logické myšlení. Nechápu tak vysoké hodnocení, když je to v každém ohledu pokřivené a neuvěřitelně hloupoučké. Vydržel jsem 4 díly, dále to nešlo. 2/10!(24.8.2012)

• - V oblasti, ve které se natáčí interiéry Wadeova (Wilson Bethel) baru "Rammer Jammer", probíhá také natáčení seriálové restaurace „Merlotte's“ ze seriálu True Blood (2008). (hellstruck)

• - Název seriálu si pohrává s příjmením hlavní postavy Zoe Hart (Rachel Bilson) a přezdívkou pro stát Alabama "Heart Of Dixie", neboli „srdce jihu“. (hellstruck)

• - Od roku 1950 v Alabamě platí zákon, že na každé licenci auta musí být napsána fráze "Heart Of Dixie" doplněná nakresleným srdíčkem. (hellstruck)