Doktorka z Dixie (TV seriál)

Hart of Dixie

Doktorka Zoe

Komedie / Drama

USA, 2011 - 2015, 51 h 38 min (Minutáž: 76x45 min)

Rachel Bilson, Wilson Bethel, Scott Porter, Jaime King, Laura Bell Bundy, Cress Williams, Tim Matheson, Kaitlyn Black, Brandi Burkhardt, McKaley Miller, Nancy Travis, Christina DeRosa, Virginia Gardner, Claudia Lee Mirkowski, Michelle N. Carter, Wes Brown, Mircea Monroe, Amrapali Ambegaokar, Alan Autry, Tony Cavalero, Alyshia Ochse, Ben Giroux, J. Downing, Hayley McCune, Cassandra Jean, Daryl Crittenden, Jon Dore, Erica Piccininni, Maya Erskine, Dillan Arrick, Edward Conna, Justin Hartley, Brianne Howey, Carla Renata, Nicholas Pryor, Lauren Bittner, Brian Huskey, Cole Sand, Andy Kreiss, Meredith Monroe, Debra Jo Rupp, Iris Almario, Matt Riedy, Taji Coleman, Jennifer Baxter, Alexandria DeBerry, Desiree Hall, Michael Nardelli, Josh Cooke, Stephen Bishop, Cole Daniel Hills, Beth Curry, David de Lautour, Tom Virtue, Mace Coronel, Kate Miner, Peter Mackenzie, Robin Mullins, Kerry O'Malley, Bob Turton, Joe Montanti, Brandon Keener, Mo Gaffney, Judith Drake, Ann Mahoney, Brian Howe, Connie Ray, Elizabeth Hunter, Ben Lemon, Peter Breitmayer, Hunter Jackson, Eisa Davis, Maureen Sebastian, Joe Massingill, Susan Chuang, Charles C. Stevenson Jr., Megan Ferguson, Nikki Hahn, Ann Cusack, Tate Hanyok, Billy Snow, Deborah S. Craig, James Morosini, Charlotte Newhouse, Esther Scott, Sam Daly, Charlotte Graham, Ted Welch, Morrison Keddie, Talitha Eliana Bateman, Deborah Lacey, Mandy Levin, Ryan Gaul, Kim Robillard, Rachael Drummond, John Wesley, Omar Leyva, Jennifer Marsala, Madison Turner, Yorke Fryer, Sam Schweikert, Elaine Loh, Bayne Gibby, Edith Fields, Sean Carrigan, Nicolette Robinson, Colin Bryant, Ursula Burton, John Marshall Jones, Tiffany Daniels, Antoinette Robertson, Maree Cheatham

Prosím,mohly bychom jít na terapii a promluvit si o tom jako normální lidé? Hodně miloučký seriál, který mi svojí maloměstskou atmosférou připomíná Gilmore Girls. Po první sérii jsem to na nějakou chvíli se seriálem vzdala, protože finále potvrdilo, že středobodem bude předvídatelný milostný trojúhelník. Nicméně jsem Hart of Dixie dala druhou šanci a nelituji. Jako oddechovka poslouží opravdu dobře. Co se týče negativních stránek... ve druhé sérii je zcela odsunuta do pozadí Zoeina kariéra, takže to trochu působí, jakoby si do práce potřebovala zaskočit jednou za rok. A to jen a pouze v případě, že přijede žurnalista, který by s ní rád udělal rozhovor o její praxi. Takže potenciál sledovat doktora House v lodičkách vyšel naprázdno a s druhou řadou se rozjíždí v podstatě takový vtipnější a uvolněnější Beverly Hills, v němž randí každý s každým. Další frustrující skutečností je to, že lékařku Rachel Bilson nevěří ani obyvatelé Bluebell, natož diváci. Na někoho, kdo by údajně měl vystudovanou medicínu dost často působí jako přihlouplá puberťačka, která je s rozumem v koncích při každé prkotině. Nemluvě o tom, že děj každé epizody v podstatě spočívá v tom, že se nechá zmanipulovat nebo ovlivnit nějakým moudrem (nebo deníkem starým 250 let...), v závěru něco pokazí a na konec dílu zbývá POKAŽDÉ nějaké morální ponaučení. Že zvraty odhadnete dopředu snad ani nemusím předesílat. Nicméně tohle všechno se dá přehlédnout, především kvůli pletichám Lemon, drzému Wadeovi a jeho handrkování se Zoe, smyslu pro humor a prosluněné jižanské atmosféře. Bluebell mi nakonec tak moc přirostl k srdci, že bylo opravdu těžké se s ním rozloučit.(14.6.2015)

V originálním znění je seriál ještě ujetější, než se zdá...Ale takovým správným, jižanským, čerstvým, optimistickým (a pitomým) způsobem. Dokonalé odreagování, pokud si nějak zvlášť nepotrpíte na hluboké dojmy a zároveň vám nevadí postavy, jimž byste často nejradši jednu natáhli ;-) ...ale to sem zkrátka patří.(19.1.2015)

Wau...konec 1. řady a jsem pořád stejně unešena jako při prvním díle. Nejen, že se mi seriál zamlouvá svým námětem a samozřejmě zpracováním, ale i sympatickými herci a jejich ještě sympatičtějšími postavami. Popravdě mi tam opravdu nevadí žádná postava, což je co říct. Pro mě nejlepší překvapení této seriálové sezóny. Popravdě ani nevím, co mě tak moc uchvátilo - Rachel Bilson? Neskutečně sexy Wilson Bethel v roli Wada? Trochu pozastavená doba v Bluebellu (ty šaty co nosí Lemon a její "přítelkyně")? Pohodový starosta Levon s jeho mazlíčkem krokodýlem? Nevím...asi všechno to a další, každopádně vím, že se nemůžu dočkat další řady. 7. 2. 2015: No už je tu 4. série a světe div se, ale pořád se nad tím bavím.. jasně, už to není tolik neokoukané a ztřeštěné jako při první sérii, ale pořád to v sobě má to kouzlo, díky němuž jsem si tento seriál zamilovala. No a hlavně ve 4. sérii přichází curling iron. Zasvěcení ví! Takže jsem zvědavá, jak tohle dopadne. Ale řekla bych, že by to měla být poslední sezóna, jelikož upřímně, kdo chce vidět seriál po expresním a nečekaném doručené curling iron?(16.5.2012)

Pozitivem je ucast mnoha puvabnych zen. Namatkou Rosalie Ward, Eisa Davis, Kaitlyn Black, Mallory Moye, Brandi Burkhardt, Aynsley Bubbico atd. A hlavne Jaime King, ktera tomu kraluje (pozdrav Alexis T.). P.S.: v dalsich dilech se zacina objevovat naznak humoru, coz je prima. Takze nakonec menim hodnoceni o hvezdu vyse. Je to takova pohadka pro zensky. 3-(16.3.2014)

Zajímavý a velice poutavý seriál o o trochu bláznivé mladé doktorce, která si najde novou práci v malém jižanském městečku. Snaží se sžít s místními lidmi a naklonit si je na svou stranu. Bohužel se k ní pacienti zpočátku zrovna nehrnou, i když se Zoe velice snaží. A jak už to tak bývá, zakouká se do místního hezounka George Tuckera, který je už ale zadaný. A do Zoe se zase zakouká Wade Kinsela, i když to nechce přiznat. Jak tenhle milostný trojhúhelník dopadne?(4.12.2012)

• - Od roku 1950 v Alabamě platí zákon, že na každé licenci auta musí být napsána fráze "Heart Of Dixie" doplněná nakresleným srdíčkem. (hellstruck)

• - Během fotbalového zápasu Alabamy proti Arkansasu v Tuscaloose v září 2011 přeletělo nad stadionem letadlo s reklamním nápisem pro seriál, najaté stanicí CW. (hellstruck)

• - V oblasti, ve které se natáčí interiéry Wadeova (Wilson Bethel) baru "Rammer Jammer", probíhá také natáčení seriálové restaurace „Merlotte's“ ze seriálu True Blood (2008). (hellstruck)