Doktorka z Dixie (TV seriál)

Hart of Dixie

Doktorka Zoe

Komedie / Drama

USA, 2011 - 2015, 51 h 38 min (Minutáž: 76x45 min)

Rachel Bilson, Wilson Bethel, Scott Porter, Jaime King, Laura Bell Bundy, Cress Williams, Tim Matheson, Kaitlyn Black, Brandi Burkhardt, McKaley Miller, Nancy Travis, Christina DeRosa, Virginia Gardner, Claudia Lee Mirkowski, Michelle N. Carter, Wes Brown, Mircea Monroe, Amrapali Ambegaokar, Alan Autry, Tony Cavalero, Alyshia Ochse, Ben Giroux, J. Downing, Hayley McCune, Cassandra Jean, Daryl Crittenden, Jon Dore, Erica Piccininni, Maya Erskine, Dillan Arrick, Edward Conna, Justin Hartley, Brianne Howey, Carla Renata, Nicholas Pryor, Lauren Bittner, Brian Huskey, Cole Sand, Andy Kreiss, Meredith Monroe, Debra Jo Rupp, Iris Almario, Matt Riedy, Taji Coleman, Jennifer Baxter, Alexandria DeBerry, Desiree Hall, Michael Nardelli, Josh Cooke, Stephen Bishop, Cole Daniel Hills, Beth Curry, David de Lautour, Tom Virtue, Mace Coronel, Kate Miner, Peter Mackenzie, Robin Mullins, Kerry O'Malley, Bob Turton, Joe Montanti, Brandon Keener, Mo Gaffney, Judith Drake, Ann Mahoney, Brian Howe, Connie Ray, Elizabeth Hunter, Ben Lemon, Peter Breitmayer, Hunter Jackson, Eisa Davis, Maureen Sebastian, Joe Massingill, Susan Chuang, Charles C. Stevenson Jr., Megan Ferguson, Nikki Hahn, Ann Cusack, Tate Hanyok, Billy Snow, Deborah S. Craig, James Morosini, Charlotte Newhouse, Esther Scott, Sam Daly, Charlotte Graham, Ted Welch, Morrison Keddie, Talitha Eliana Bateman, Deborah Lacey, Mandy Levin, Ryan Gaul, Kim Robillard, Rachael Drummond, John Wesley, Omar Leyva, Jennifer Marsala, Madison Turner, Yorke Fryer, Sam Schweikert, Elaine Loh, Bayne Gibby, Edith Fields, Sean Carrigan, Nicolette Robinson, Colin Bryant, Ursula Burton, John Marshall Jones, Tiffany Daniels, Antoinette Robertson

44/76 Home Sweet Alabama ♥ Americký jih v téhle podobě, to je láska na první pohled. Za jak dlouho prubnu tenhle maraton, když je to tak fajn? Dokonce ani nevadí, že se to celé točí kolem doktorky, je to svižné, vtipné, okouzlující, konfederační... a s nádhernou přírodou a skvělou kamerou. Jsem v tom až po uši. A maj tu krokodýly a žáby :D A cast je úžasný, hlavně Jaime King. 1. série má v sobě všechno, co pilot sliboval a mnohem víc. Zoe se zamilovává do Bluebellského vidlákova, vztahy se komplikují a konfederační podivnosti houstnou. Jenom je škoda, že ty zásadní momenty z finále příliš nefungují, pokud člověk ví, že seriál pokračuje. Pokud se to jmenuje Hart of Dixie, tak Zoe nikdy nezmění své jméno a nevrátí se do New Yorku, o čem by to pak také bylo? Nicméně milostné víceúhelníky tu mají skutečně originální a proto nadšeně pokračujeme další a další díly. 2. série je už celá krásně zabydlená a spokojená, zatímco cliffhanger té první byl ještě o tom, že Zoe nás všechny překvapila svým románkem s Wadem, tak teď už si hrají na dvojité rande s Georgem a jeho polovičkou. A taky je tu rozkošná situace mezi Lemon, Lavonem a nejsladší AnnaBeth na celém světě. 2.22(7.11.2012)

Wau...konec 1. řady a jsem pořád stejně unešena jako při prvním díle. Nejen, že se mi seriál zamlouvá svým námětem a samozřejmě zpracováním, ale i sympatickými herci a jejich ještě sympatičtějšími postavami. Popravdě mi tam opravdu nevadí žádná postava, což je co říct. Pro mě nejlepší překvapení této seriálové sezóny. Popravdě ani nevím, co mě tak moc uchvátilo - Rachel Bilson? Neskutečně sexy Wilson Bethel v roli Wada? Trochu pozastavená doba v Bluebellu (ty šaty co nosí Lemon a její "přítelkyně")? Pohodový starosta Levon s jeho mazlíčkem krokodýlem? Nevím...asi všechno to a další, každopádně vím, že se nemůžu dočkat další řady. 7. 2. 2015: No už je tu 4. série a světe div se, ale pořád se nad tím bavím.. jasně, už to není tolik neokoukané a ztřeštěné jako při první sérii, ale pořád to v sobě má to kouzlo, díky němuž jsem si tento seriál zamilovala. No a hlavně ve 4. sérii přichází curling iron. Zasvěcení ví! Takže jsem zvědavá, jak tohle dopadne. Ale řekla bych, že by to měla být poslední sezóna, jelikož upřímně, kdo chce vidět seriál po expresním a nečekaném doručené curling iron?(16.5.2012)

Je to ten typ seriálu,kterému musíte dát šanci,protože když zahlédnete pouhých pět minut,bude váš názor hodně zkreslený. Hodně mi připomíná Gimorova děvčata, přátelkou atmosféru maloměsta a bezprostředností všech zúčastněných. Vtipné,dobře zahrané a hlavně pohodové. Proč se trápit, když se člověk může pobavit...a hlavně v originálním znění, v tomhle případě je to docela dost velký rozdíl.(17.5.2014)

‘‘To me, Bluebell is more than just a town. It’s a family. And it’s my home. And it always will be." Bylo nebylo, před 4 lety jsem hledala nějaký seriál na odreagování a volba padla na zrovna začínající seriál Hart of Dixie, se sympatickou Rachel Bilson v hlavní roli. Moc jsem od toho nečekala, ale první řada mě docela chytla a Bluebell mě naprosto okouzlil (Sweet Home Allabama je zřejmě písnička pro mě), ta atmosféra a všechny místní akce mě bavily. Nadšeně jsem tak uvítala druhou řadu, která mě bavila ještě víc a díky ní jsem se do seriálu naprosto neodvolatelně zamilovala. Třetí řada už byla bohužel o něco horší, ale pořád si držela kvalitu poměrně vysoko a mě nepřestalo bavilo na to koukat. Jakmile bylo ohlášeno, že 4. řada bude zkrácená, bylo poměrně jasné, že se jedná o poslední řadu. 4. řada se vrátila kvalitou zpátky k druhé a seriál se rozloučil se stylem. Neříkám, že bych nebyla ráda, kdybychom dostali ještě pár sérií, protože se mi se seriálem hodně těžko loučilo, ale na druhou stranu končit se má v nejlepším a já jsem ráda vůbec za to, že tvůrci dostali šanci na ukončení seriálu (nesnáším, když se seriál, který běží několik let prostě zruší bez uzavření). Fanoušci si každé prodloužení na další sérii oprávněně zasloužili. Tenhle seriál byl hodně jedinečný, měl specifický humor a nehrál si na nic jiného než na odpočinkovou komedii, a já za něj budu hodně těžko hledat náhradu. Kdyby mi někdo před 4 lety řekl, že si ho tak zamiluju, nejspíš bych mu nevěřila. Bluebelle, budeš mi chybět. 5*(31.3.2015)

Tohle je snad ten nejpitomější seriál jaký jsem kdy viděla. Malý město, všichni se všema - klasika. A celý tohle šílený jižanský město randí a tráví čas se špatnými a ještě špatnějšími protějšky a kecaj nesmysly, jak je to správný. A sama Hartová? Samolibá blbka, která si z každýho mužskýho dělá poskoka a ti mužský skáčou jako čoklové kolem kosti. Všude samá polní cesta, ale Hartovka si to štráduje ve dvaceticentimetrových štokrlatech a minišatičkama z NY. No hrůza!!! Ale stejně na to koukám jak blbá, protože se zasměju a protože je to tak blbý, že se na to nedívat nedá. A taky proto, že Lemon a Wade jsou cool!!!!(20.4.2013)

• - Podle jednoho ze scenáristů, Cartera Covingtona, je pojmenována seriálová postava dokonalého muže z dobré rodiny, kterou ztvárnil Ryan McPartlin. (Komfidia)

• - Od roku 1950 v Alabamě platí zákon, že na každé licenci auta musí být napsána fráze "Heart Of Dixie" doplněná nakresleným srdíčkem. (hellstruck)

• - V oblasti, ve které se natáčí interiéry Wadeova (Wilson Bethel) baru "Rammer Jammer", probíhá také natáčení seriálové restaurace „Merlotte's“ ze seriálu True Blood (2008). (hellstruck)