Zombie ovládly Zemi. Na celém světě už zbývá jen pár míst, kde se dá ukrýt. Hrstka vědců a vojáků zvolila podzemní bunkr na Floridě a snaží se pomocí nejrůznějších experimentů na polapených zombie přijít na to, jak zvrátit osudnou chorobu, která způsobuje přeměnu nakaženého člověka v zombie. K některým experimentům jsou však zneužiti i vojáci a to způsobí rozkol uvnitř komunity. Ale ještě než se stačí věci vyřešit, vniknou do bunkru zombie, kteří konečně našli skulinku v obranném systému. Teď už hraje každý sám za sebe a jediným cílem je přežít. (oficiální text distributora)

LyBerion

Bab je frajer, Migela nikdo nemá rád, jatka v jídelně jsou zřejmě každodenní rutinou. Asi tolik jsem z filmu pochopil a pod palbou nesmyslných dialogů jsem byl donucen ohodnotit hvězdou. ()

hribisko

-Je ti mrtvo, děvče? -Mrtvo, dědečku zombíčku. Mrtvo. -Teď už je ti mrtvo, milé děvče? -Mrtvo, zombíčku. Mrtvo, dědečku. ()

Mitopus

Jsem rád, že můžu po remaku Úsvitu mrtvých dát zase nějakému zombie hororu pět hvězdiček. Všiml jsem si, že některým lidem první polovina filmu přišla nudná, snad nedostatečně zombíkovská, ale rozhodně s tím nemůžu souhlasit. Postupně houstnoucí atmosféra v podzemním bunkru, kde "šílenec s bouchačkou" přebírá velení, kde nikdo neví, jestli zkoumaní živí mrtví zítra neutečou, zatímco jiní brázdí temnými štolami, na které je bunkr napojený... taková atmosféra mě rozhodně nenudí. Děj výborně graduje do nejzazších hranic, orgasmus není předstíraný :) Přiznám se, že jsem citlivý na jakékoliv polidšťování nemrtvých (to například zkazilo jinak celkem slušný Land Of The Dead), ovšem tenhle film dokázal vnést sondu do zombíkovy duše takovým způsobem, že to na filmu vůbec nic nezkazilo! Co se týče shnilosti, nedá se nic vytknout, stejně jako brutalitě, zombie klaun byl třešničkou na dortu, malej rugbista taky vtipnej :) Vřele doporučuju. ()

druhaveta

"Noc" je první reakce, "Úsvit" o tom, jak v nových podmínkách přežít - a "Den" o snu, že by se tohle přežívání zase mohlo někdy změnit v život: v novém světě, v nově strukturované společnosti (a "Země" je pochopitelně konec tohoto snu). ()

Lorge

Romero opět používá zombies pouze jako vedlejší postavu a zaměřuje se na vztahy mezi lidmi. Tentokráte jde o dvě nesourodé skupiny, vědci a vojáci, kteří jsou nuceni žít pospolu a přežít. To se ukáže těžší, než jak to ze začátku vypadalo :-D ()

Alexandre

Ještě jsem neviděl všechny Romerovy zombie díla, ale prozatím je to tohle mé nejoblíbenější. Minutu po minutě jsem si Day of the Dead skvěle vychutnával a bavil jsem se přímo fantasticky. Posledních dvacet minut filmu je naprosto geniálních. Ne, nejedná se o dvakrát napjatou situaci, ale dějově zvratovou a atmosféricky nabitou určitě. I když ta atmosféra mě oslovila již v prvních minutách a rozhodně mě nenudila. S radostí jsem hltal všechy dialogy a hádky našich hrdinů a nenudil jsem se ani chvíli, takže tady u Romero zabodoval bravózně... 85% ()

sarfian

Nebiť toho zombíka, ktorý mi matne pripomínal postihnutú osobu, a ešte pár drobností, napríklad keby sa trošku poprechádzali po tom hnijúcom meste na začiatku filmu a trošku poriešili tam tých krásne rozkvitnutých zombíkov tak by to mohlo byť dokonalé. VIDENÉ 1x ()

Likan7 odpad!

Posledních 10 minut vyvražďovačky a několika dobrých nápadů a triků nezachrání předchozí hodinu a půl trvající peklo, jenže ne peklo ve smyslu zla, ale ve smyslu nudy, neherců a totální blbosti. ()

IronRocky

Tak tenhle film se mi vůbec nelíbil. Příšerní herci a hlavně hroznej scénář. Jediný co je na tomhle filmu dobré jsou masky a gore efekty. ()

markyzgero

pro mě osobně nejlepší film...of the dead. psychologický drama, kde ani tak nejde o zombíky, jako spíš o vztahy mezi survivorama. vim, že romero je společenskej kritik a občas je to nudný, ale mít nemrtvýho jakožto objekt ke zkoumání, nota bene k pozdějšímu domestikování, je velkej upgrade původní myšlenky. ...a scéna na začátku, kde na floridě hledaj další přeživší a odpovědí jim je jen ticho a krokodýli přelejzající noviny s titulkem THE DEAD WALK! je prostě úchvatná. don´t be a zombie, just live your fucking life ()

Houbař

Spíše než horror je to socialní drama o tom, jak lidem začína v uzavřené komunitě a uzavřeném prostoru jebat. A i po těch letech má ten film co nabídnout a narozdíl od předchozích filmů, se zde vyskytnou herci, kteří umí i hrát. Paradoxně asi nejlepší herec se skrývá pod zombie maskou. A dokonce i gore vypadá celkem věrohodně, už krev nemá barvu malinového sirupu a u některých scén jsem se přistihl, že jsem lehce zhnusen. ()

Shanen29

Poslední díl trilogie Romero trochu jak se zdá vypustil a je to vidět v určítých dlouhých pasážích,které opravdu nudí a křikem se to ještě zvýší.Moc to tedy záživné není a zklamání je u mě velké. ()

Najt

Totální nudná sračka. Pár krvavych scén s příběhem inteligentním jako hovno. K odpadu to nemá daleko ()

Jaromír odpad!

Bčko o zombících, oproti kterému má Rambo super děj. No co, aspoň si člověk zavzpomínal na své mládí :). ()

Cortesz

Klasik žánru a jeho typická látka natočená už po několikáté a pokaždé jinak. Tentokráte nejde spíše tolik o zombí, ale spíše o chování postav ukrytých někde v krytu, je zde cítit bezmoc, beznaděj, stupňují se hádky, jsou zde vyhrocené situace, díky obstojným hercům to je docela zábavné, ale jen přece jsem více očekával scény se zombíky, než jen kecy. Poslední půl hodinu jsem se dočkal a bylo to na dobu vzniku celkem hodně krvavé, drsné, někdy i nechutné, takže posledních 30 minut film hodně zachraňuje a stojí za shlédnutí. ()

Pauliee

Moja prvá Romerovka vôbec, z toho dôvodu, že ma zombie nejak veľmi nelákali. Ale pri tomto filme sa to zmenilo a okamžite si pôjdem zohnať skoro všetky Romerovky. Tak teraz k filmu. Romero má svoj vlastný štýl, ktorý sa mi veľmi páči. Je to iné ako ostatné zombie filmy, ktoré som videl. Síce sú tam dlhé pasáže nezmyselných rozhovorov, pri ktorých som sa našťastie nenudil no práve naopak. Po technickej stránke musím vyzdvihnúť poriadne brutálne gore, ktoré vyzeralo veľmi realisticky. Aspoň pre mňa to tak vyzeralo a nie ako pri iných filmoch kde je hneď vidieť falošná ruka alebo hlava a pod. Hudba je tiež výborná perfektne sa hodí k tomuto filmu. Ešte jedna vec, ktorá ma potešila a je to asi prvý film, pri ktorom som to videl, že žiadny dlhý zbytočný úvod, ale hneď sa ide na vec. ()

Další vydatná jatka

Další vydatná jatka

13.11.2007

Série Saw pořád vydělává a Hollywood proto věří, že nízkorozpočtové horory o úchylech porcujících pohledné teenagery jsou přesně to, co fanoušci filmového strachu potřebují. A tak je tady Slaughter,… (více)

Remake Day of the Dead

Remake Day of the Dead

10.11.2005

Zakladatel a klasik zombie žánru v jednom, George A. Romero o sobě v poslední době opět dává vědět. Loni k nám přisprintovali zombie v remaku Zacka Snydera Úsvit mrtvých, tento měsíc v českých kinech… (více)

Ďalší zombie remake

Ďalší zombie remake