Gangs of London

Velká Británie, (2020–2023), 24 h 31 min (Minutáž: 49–87 min)

Joe Cole, Ṣọpẹ́ Dìrísù, Michelle Fairley, Colm Meaney, Lucian Msamati, Paapa Essiedu, Brian Vernel, Pippa Bennett-Warner, Mark Lewis Jones, Jing Lusi (více)

Série(3) / Epizody(25)

Město Londýn je zmítáno bouřlivými boji mezinárodních gangů, které mu vládnou, a náhlým vzduchoprázdnem, které vznikne, když je zavražděna hlava nejmocnější londýnské zločinecké rodiny. (SkyShowtime)

Necrotongue

Konečně se po čase objevil seriál, který přišel s kvalitní akcí, problémem je, že jí není dost. Intriky a manipulace , které si jinak velice užívám tady byly kapku překombinované a nepřehledné, chyběla alespoň jedna postava, které bych mohl fandit, a chvílemi jsem se přistihl při tom, že se vlastně nudím. Hlavním poznatkem tak bylo to, že se Londýn zřejmě definitivně proměnil v džungli, v níž člověk na rodilého Angličana nenarazí, takže už tam není o co stát. ()

Morholt

Když ve středověku zemřel panovník bez respektovaného dědice, utrhla se šlechta ze řetězu a snažila se urvat co mohla a dost často docházelo i na vyřizování osobních účtů. A to samé se stalo, když byl zavražděn boss londýnského podsvětí. vedle černých a bílých Britů se do sebe pustili Albánci, Pákistánci, Kurdové, jakkoliv to zní všelijak, tak své si k tomu řekli i Dánové či Cikáni a kdyby to náhodou někomu nestačilo, přikvačí hoši z Afriky s přirozenou slabostí pro sečné zbraně a Irové, kteří prostě nemohou chybět. Policajtům pak jde z toho hlava kolem a zejména jeden z nich neví, čí je. Výsledný mix bych nazval sofistikovanou brutalitou, protože to není jen o lahůdkových rubačkách, ale i o příběhu, ve kterém nic není tak, jak to vypadá, kde si nikdo není jistý, kdo je přítel a nepřítel a kde snad není jediná postava, které by se dalo fandit, takže až do konce jsem netušil, kdo a jestli vůbec někdo to celé přežije. Herecky přesné a i když jsem původně nechtěl nikoho vypichovat, tak mi to nedá. Michelle Fairley je tady opět fantastická a ukázala, co mohlo být, kdyby v GoT dostala prostor Mlčenlivá lady. Pevně doufám, že Evans tady neřekl poslední slovo. 100% ()

Lacike

1. séria: Do veľkej miery súhlasím s Ouwenom a pritom som tak strašne dúfal, že mi to sadne. Dejovo to je prehnane šialená gangsterka úplne odtrhnutá od uveriteľnej reality. Keby som to mal k niečomu prirovnať, tak ma napadá seriál Into the Badlands. Ale ten sa odohráva v ďalekej postapo budúcnosti. A ani tam neboli všetky tie farebné gangy tak úchylne brutálne jak tu. V Gangs of London sa gangy líšia namiesto farieb oblečenia, farbou pleti. A to je tak zhruba ich jediný rozlišovací znak. Všetci to sú buď nesympatickí úchylní debili (hlavne ústredná gangsterská família) alebo nevýrazní šupáci (agent v utajení). Nejaká hlbšia psychológia nefunguje ani u jedného. Trochu ma zaujal len príbeh cigánskeho otca, ktorý sa snažil chrániť svojho idiotského syna a jemu som trochu držal palce. Úplne neprirodzene pôsobí, že prakticky všetci tu vedia kung-fu. V ázijských filmoch si na to našinec už tak nejak zvykol a je ochotný to akceptovať, ale že sú takí kung-fu frajeri v Londýne mi proste nesedelo. No a konečne k akcii. Technicky je podľa mňa prevedená absolútne špičkovo. Horšie je to miestami s taktikou v prestrelkách v ktorých sa len na efekt masovo strieľa a krv strieka v hektolitroch na všetky strany, ale chýbalo mi v nich napätie. Gareth Evans mi pripadá ako malý chlapec, ktorý si rozostaví vojakov a potom vymýšľa totálne šialenosti a pritom kašle na logiku. Hlavne aby to bolo čo najviac na efekt. V slávnom akčnom piatom diely ma preto oveľa viac ako finálna megaprestrelka, bavila scéna na záchode, v ktorej sa dalo napätie krájať. To som si zas po dlhšej dobe povedal, že Gareth Evans dokáže viac, ako len natočiť akciu. Bitky sú zase pre zmenu extrémne brutálne až to hraničí s torture pornom. Miestami je to tak prehnané, že to pôsobí skôr trápne. Od druhej polovice séria ma úplne prestalo zaujímať to jak kto dopadne. Koniec som už odzýval a ďalšie série rozhodne vynechám. Výsledkom je krvavý seriál, ktorý nemá dostatok akčných scén, aby to nenudilo a postavy a všetky tie ich pikle sú príliš plytké na to, aby to bolo dostatočne napínavé. 4/10. ()

Ouwen

Jestliže tu někdo zmiňuje něco o realistickém a autentickém podání, tak by mě zajímalo na základě čeho to tvrdí. Možná se pletu, ale neříká se, že UK má dost přísná omezení ohledně střelných zbraní, apod? A při tom, to v zdejším světě přetéká palebnou silou. Což by byl ale můj nejmenší problém se seriálem, pač je tu daleko víc věcí, které jsou absolutně nepochopitelný pro mě. Předně; představte si Berandal natáhnutý na devět dílů, říznutý Londýnem. A máte tenhle seriál. Ano, je to i fízlovi, co je undercover a maká pro tu hlavní mafii. O třídu horší akční scény, místama až komediální a hlavně jednotvárný. Protože se snad každej konflikt zde musí řešit zbytečným násilím, protože scénář nemá čím vystužit to co se odehrává tady. Jestliže někdo očekává chytrý slovní přestřelky, tak na to rychle zapomeňte. Krom toho, že je to předvídatelné, tak to pracuje i s těmi největšími klišé momenty. A strach o Elliota? Vždyť ho nikdo ani nepodezřívá!! Mafie nemá ani tendenci si o něm zjistit, co je zač, prostě automaticky začne pro ně makat. A taky, nevím proč bych měl mít sympatie vůči lidem, jako jsou v tomhle seriálu. Jeden otřesnější charakter, než ten druhej. Takový ty lidi, se kterými bych nechtěl mít nic společného. Bez morálky, protože se to tam prostě řeší zbytečným násilím. "Ou, týpek přišel o otce a jelikož neví, kdo za to může, každej je v podezření. Takže to automaticky znamená, že vyhlásil každé, jednotlivé mafii válku, protože jinak se to řešit nedá". Co se týče bitek, tak krom otřesné kamery, na úrovni Zelené Trávy, působí choreografie nacvičeně a né moc autenticky. Jakože, když vás někdo postřelí do ramene a přijdete o spoustu krve, stejně budete kolem sebe mávat sekerou jako největší king. Tohle že dělal Evans? Ten člověk, kterej dbal v Raidu na něco jako, autentické prvky? Kam zmizelo vůbec nějaké napětí během soubojů? Pot, strach, intenzita, cokoliv z toho? Násilí v tomhle seriálu je až směšně komiksové. Pátej díl sice nabízí dost zajímavej home invasion, ale ty nelogické momenty bijou do očí. Postavy zde navíc vydrží fakt neúnosnou bolest a když někoho střelíte jednou, nestačí to, musí schytat celej zásobník aby se mu tělo rozervalo na kusy. Tenhle až přehnanej důraz na násilí postrádá sebemenší pointu, protože i v tom Raidu násilí a okolnosti kolem toho, působili náhodně a překvapeně, tady je to jak přes kopírák. Dost nevyvážená audiovizuální stránka též nepotěší. Jindy kamera působí docela pěkně, místama zas nechutně vyblitě, jako kdyby se spousta scén točila před zeleným plátnem. Zvuky zbraní jsou strašně off a chybí i nějakej kvalitní soundtrack. Je zde jinak asi miliarda postav a jejich poskoci a vlastně mimo národnost, se jejich motivace nijak neliší, takže působí jednotvárně. Co též nechápu; spoustu na efekt mučících scén bez pointy a onak tu stopáž jednotlivých dílů. Natahovaná kaše. Mno myslím si, že druhou sérii jednoznačně vynechám, protože zdejší chatrné zápletky, charaktery nefungují, takže nefungují ani akční scény po stránce emocí. Prostě jsem to sledoval bez zájmu. () (méně) (více)

evilmind

Nejbrutálnější televizní gangsterka historie - a není to přitom brutalita samoúčelná! Skvělý příběh, postavy, a neskutečně vymazlená choreografie bitek. ()

Chermy

První série mi tedy neskutečně sedla! Už dlouho jsem nebyl tak audiovizuálně ohromený! Drsná chladná gangsterka, která nedá vydechnout! Kéž by takových seriálů vznikalo víc! ()

ledzepfan

Poutavá zápletka plná brillantních stříleček a dechberoucích rvaček (některé scény, v čele s celým pátým dílem byly na hraně geniality), kterou ale nakonec dost zabily poslední cca 2 díly, smrdící absurdně bezradnou snahou z celého toho propletence nějak efektně vybruslit... Škoda.. ()

agentmiky

Tak se nám Gareth Evans po šestileté odmlce od Raidu 2 vrátil ke svým kořenům, tedy k citu pro vytváření nezapomenutelných akčních sekvencí (na jeho počin z roku 2018 jménem Apostle radši zapomenu, to byl přešlap). Plus k tomu přidal i obstojný příběh točící se kolem různých mafiánských rodin v Londýně, který ve výsledku docela zapůsobil. Mrzí mě ale jedna věc, a to, že on sám nezrežíroval všechny díly, ujal se jen pilotu a pak pátého dílu (o tom samotný komentář). A zrovna tyto nabídly tu nejpropacovanější akci po stránce choreografie, již dlouho jsem ve filmu neviděl tak realisticky podanou brutální podívanou (jasně, na Johna Wicka nezapomínám, na druhou stranu Gareth Evans má svůj jedinečný a neokoukaný styl, který je na míle vzdálený od JW a zároveň mě vždy dokáže uhranout). Ostatních dílů se ujali Xavier Gens a Corin Hardy, rozhodně nezklamali, ale k umu Evanse jim něco málo chybí. První polovina vygradovaná nejepičtější adrenalinovou sekvencí na konci pátého dílu rozhodně za plný počet, ke konci řady to malinko ztrácelo dech, ale i tak mě závěr kladně překvapil a rád se podívám na druhou sérii. Za mě dávám 81 % P.S. Evansi, natoč už sakra ten Raid 3, nesmíš to nám fanouškům udělat a vykašlat se na to :D ()

kolda1990

Tak to se mi asi nikdy nepoštěstilo, že bych měl 3 seriály po sobě a všechny za plný počet. Každopádně to spolu nesouvisí. Co tohle bylo za masakr to nemá obdoby. To je prostě áčkovej akční skvost. Tak brutálně nechutný (dokonalý) scény jsem naposledy viděl ve Warrioru. Řemeslně dokonale zvládnuté. Ale co musím vyzdvihnout, že se toho nebojí a mlátí tam běloch negra, negr negra a negr bělocha. To se v dnešní nechutný ultrakorektní době velmi cení! No to jsem trošku odbočil, tak zpátky k seriálu. Perfektní počin, jak herecky, tak příběhově i co se zvratů týče. Když jsem po 2 dílech zjistil, že to točil rejža Serbuan Maut, tak sem si řekl no jistě, já věděl že mi to něco připomíná. Ale tohle bylo o level výš. Herci skvělí, scénář perfektní, soundtrack sem si užil. Dost zajímavých zvratů, který nejsou úplně čitelný. No je to hlubší než by si člověk pomyslel, kdo asi tak tahá za nitky dnešního světa, lepší nevědět:) ()

Kaluž

Závěrečná epizoda to slušně zabila, ale na dvojku se mrknu, to zas jo. Evansova řezničina vždy spolehlivě zabaví. ()

ilemas

Vynikající brutální seriál z londýnského podsvětí s mnoha gore scénami na které je radost pohledět. Jedna z nejlepších gagsterek poslední doby, kam se hrabe Tulsa King. problém trochu ale byl, že jsem se v tom zaínal ztrácet. Kdo je kdo, kdo proti komu, hned jsou zas přátelé, není komu fandit, jen bitky a plno krve, lepší než se dívat na zombie filmy, toto je alespoň reálné. ()

Chen

Na to, že jde o projekt Garetha Evanse to začalo relativně pozvolně a začal jsem předpokládat, že půjde spíše o thriller, než akční řežbu, ale postupem času bylo jasné, že se Evansova specializace nezapře, což bylo nekompromisně potvrzeno pátou epizodou, která strčí do kapsy kdejaký akční hollywoodský blockbuster. Gangs of London jsou téměř dokonalou kombinací mafiánského dramatu a dechberoucí akční jízdy. Nicméně po šesté epizodě to podle mého šlo se zábavností dost z kopce, nevím, jestli byly tvůrcům omezeny zdroje, ale z potenciálně dechberoucích akčních scény jsme viděli jen začátek a konec a finále bylo překvapivě neepické. ()

M.i.k.e

vůbec nechápu jak je možné,že jsem tohle chtěl úplně vynechat.Nakonec mě každopádně (naštěstí pro mě) přesvědčila osoba Garetha Evanse a to co jsem dostal předčilo moje očekávání jako už dlouho nic.Gangs Of London jsou moderní gangsterka se vším všudy a osobně jsem nenašel nic co by tu chybělo.Má to spád,napětí,zamotané vztahy,kdy každý je více či méně svině,skvělou akci,hutnou atmosféru a skoro všechno je tu naprosto extrémně brutální.Všechno tu do sebe krásně zapadá a nenašel sem epizodu,která by mě nebavila,nebo v ní bylo vícero hluchých míst.I tam kde se jakože nic moc neděje přijde alespoň v závěru něco nad čím padne brada (odstřelovač,...).A aby toho nebylo úplně málo,nad vším ční Evansova pátá epizoda,která je famózní od začátku do konce a po zásluze se zařadí mezi nejlepší epizody libovolných seriálů ever...90% ()

BarryLyndon

Absolutně nevyužitý potenciál. Hlavně v první polovině geniální jinde neviděné momenty. Ale scénář slabý jako 10x vylouhovaný čaj z Lidlu a bohužel strašně špatní i herci, prostě necharismatická céčková sebranka. Nejlepší herec je tam pár minut a kolem a kolem vzali do hlavní role nejhoršího z Peaky Blinderů. Jsem někde na 7 z 10, ale tohle prostě mohlo být geniální, takhle ani nechci druhou řadu. Některý věc jsem si poznamenal a budu si je pouštět, bitka v hospodě, útok na barák na vysočině, Nigerijci atd. ale jsem strašně nasranej. ()

Kempe

Tohle to je naprostá bomba. Naturalistické, surové a poctivé. Soundtrack je zejména při akčních scénách výborný. Tenhle náhled na současné podsvětí mi zatím chyběl a jsem rád, že jsem ho konečně dostal. Joe Cole znovu potvrdil, že hrát gangstera je jeho parketa a já nemůžu nic jiného než jen tleskat. Je pravda, že z morálního hlediska vlastně nemůžete fandit nikomu krom dětí. Stejně si to ale určité postavy kradou pro sebe a prostě chcete, aby na vrcholu byl jeden z nich. Ta temná atmosféra celému konceptu neskutečně sedí a neměnil bych naprosto nic. S velkou zvědavostí a nabuzením se těším, co nám gangy ukážou v třetí sérii. ()

filmmovier

Moderní Hra o trůny říznutá mnohem větším podílem moderními Peaky Blinders. Asi by mně to normálně nezaujalo (žánr, téma), ale byl kolem toho takový povyk (a navíc PB jsou nejspíš nejlepší seriál současnosti). že jsem ani já neodolal. A dobře jsem udělal. Gangs of London jsou perfektní filmařina, každý díl je naprosto špičkově natočený a i dějově jde o neskutečnou lahůdku s naprosto fantastickou, boží akcí, na kterou se ani ty nejlepší akční filmy ani zdaleka nechytají. Díl 5 je potom pomyslným vrcholem toho všeho, ale ani potom kvalita dolů rozhodně nejde! Drsné, nekompromisní, brutální, ani černý humor nechybí, není to natahované zbytečnostmi ani stopáží, je to prostě řežba, která je dlouhá přesně tak, jak má být. A to, že jsem rád za prodloužení mi napovídá, že tenhle seriál si mně naprosto získal, ačkoliv jsem o to ani trochu nestál. 83%. ()

LUKICKK

Na podobné vlně jako Top Boy, komu se ten líbil, tak tento seriál ho nezklame. Celkově jde o dobře zpracovaný seriál o byznysu na ulicích a drogách. ()

Skeksis

Keby to nemalo taký stupídny dej, tak by som dala viac, lebo to bolo dobre natočené. Priveľa úplne zbytočného strieľania medzi gangmi pomaly z celého sveta, ktoré akoby boli všetky závislé od Londýna. Moju riť! A policajti nikde. Iba jeden, ktorý sa správa ako nindža zmiešaný s Batmanom, čo je už úplne od veci. A vodcovia "klanov" - debilné nereálne bábky. V celej tej streľbe a vygumovaných ksichtoch som sa akosi stratila, a asi som aj zopár krát zaspala. ()

vyfuk

Tohle byla zajímavá jízda. Něco jako gangsterka z londýnského prostředí by mohla znít všeljak. Jenže když víte, jak to v Londýně vypadá a asi tedy i chodí a máte přehled o nějaké historii, tak víte, že to bude řežba. A ona vlastně byla. Doslova. Ale řežba není vše, bohužel. Seriál nějak trochu kompletuje několik dějových linií, několik rovin a obecně toho má víc než dost. Je mu hodně. A je nutno říct, že v rámci nějakého zpracování to je opravdu kvalita. Některé epizody jsou jednoduše dokonalé. Jenže mnohdy se jednoduše ztratíte. Nevíte kdo, ke komu patří. Jakou má motivaci. Proč dělá ty věci, které dělá. Je toho dost, v čem se dá ztratit a proto se nedá divit, že se ztrácí pořád a pak se ztratí úplně. A tím to končí. A je to škoda. Protože obrovský potenciál, který je nějak zvláštně zahozený pryč. ()

Jaro.Krafcik

Tých 9 dielov aj stačilo, čakal som trochu viac od tohto ospevovaného seriálu. No samozrejme bol dosť akčný, aj keď ako som spomenul vyššie čakal som viac, postavy mohli byt symptickejšie. Čo už, aj tak kvalitný seriál z britskej produkcie. Neustále ale iritoval názov ktorý sa objavil v epizóde aj tri krát. 4* ()

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

31.12.2020

O čem by byl třetí Raid?

O čem by byl třetí Raid?

24.04.2020

Velšského režiséra Garetha Evanse budou diváci nejlépe znát díky jeho výraznému zápisu do akčního žánru v podobě snímku Zátah: Vykoupení (The Raid). Nejenže režisér posunul hranice choreografie… (více)