S čerty nejsou žerty

• angličtina Give the Devil His Due (více)

V jednom malém knížectví žijí všichni, kdo ve správné pohádce nesmějí chybět. Stárnoucí kníže, kterého už nebaví vládnout, jeho dvě dcery - zlomyslná, nafoukaná Angelina a skromná, pohledná Adélka, vychytralý správce, který se stará jen o to, jak naplnit vlastní měšec na úkor knížecí pokladny, čestný Petr, kterého se zlá a chtivá macecha Dorota Máchalová snaží se správcem připravit o rodný mlýn. A taky je tu peklo, které pečlivě sleduje všechny špatné skutky a v pravou chvíli rázně zakročí. A tak když se čas naplní, je vyslán mladý čert Janek, aby přinesl do pekla zlou Dorotu. Omylem však přinese Petrovu hodnou babičku, a když se pokouší chybu napravit, skončí s Petrem v knížecím vojsku. Ten pro změnu prchal před intrikami správce a jistě by drábům utekl, jenže pak se zdržel, protože s nasazením života zachránil knížecí dcery, když zastavil jejich kočár se splašenými koňmi. Petr a Janek se skamarádí a Petr se nabídne, že čertovi pomůže dokončit úkol. Dokonce i ve dvou však nebude snadný, protože Dorota má vždy po ruce nějaké to pírko, které je pro čerta pohromou. (TV Nova)

NickSloterSG

Nedávno jsem tuto užásnou pohádku viděl ve společnosti nových kamarádů a jejich spontání reakce či komentáře mě jenom utvrdili, jak moc dobrá pohádka to je. Ikdyž si ty pohádku už někdy pletu, tuhle už nikdy nedostanu z hlavy :D ! Veselá, vtipná a samozřejmě se šťastným koncem jak má být. :) ()

neo101

nemohu jinak než 5 hvězd. Má nejoblíbenější pohádka, neokoukatelná. Bude bavit dalších x generací a nic lepšího z pohádkového světa se nepodaří natočit. Kombinace pohádky a komedie, ze které si pamatujete všechny hlášky a používáte je, co víc si může divák přát? Herecké obsazení je opravdu pohádkové. Na kvalitním herci stojí kvalitní film a tohle je nabušené tím nejlepším. Dokonce tak, že mi tak výtečný herec V.Dlouhý přijde ze všech nejslabší :) Heřmánkův Lucifer je dokonalost sama. On se pro tu roli narodil. "No ty rozhodně nee, Drápale! " , Preiss exceluje,"Který z v........?" Totéž Nárožný. Jeho hlášky jsou nesmrtelné. Je to rebel ! Zas ti to spadlo / Tohle že jsou přišitý knoflíky, tohleto?/ Je, já si zlomil šavli/ Máme přehlídku.... já přijdu ! , Vetchý už v tak mladém věku zahrál čerta skvěle, Kretschmerová je taktéž perfektní. "Nechápu, jak jsem mohla žít tak dlouho po selsku." A Kemr se na krále hodí také dobře. Princ Vydra úžasný, jen princezny jsou slabší, hlavně tedy Adélka, to je naivní slepička, až to bolí. Ať už peklo bylo nebo nebylo, vymyšleno bylo dobře... Tady bylo ztvárněno nejdokonaleji. Žádná jiná pohádka nikdy nedokázala peklo vykreslit tahle geniálně. ()

smutnySermir

Fanfan tulipan po cesku - Bocan zcela zjevne opisoval, ale dobre udelal. Ja teda nemam moc rad komicky pohadky, ale tady je stylizace (narozny, preiss) zcela namiste. Jo a Dlouhy je v nejlepsi forme, jsem heterak, ale musim sportovne uznat, ze je uplne krasnej ... kdyby tam nemel Adelku, bylo by ty fyzicnosti asi az moc. Klasika, Hermanek mel taky "svoje dny". ()

bizal

Dle mého názoru nejlepší česká pohádka. Každá správná pohádka, aby uspěla, by měla mít tři základní věci. Nějaké to strašidlo, aby se bylo čeho bát, humor abychom se měli čemu smát a taky pořádného záporáka, abychom se radovali spolu s kladnými hrdiny, když zvítězí. V tomto filmu je všeho tak akorát. Jsou tady správní čerti, k humoru se asi netřeba vyjadřovat (spoustu hlášek zdomácnělo), záporáci jsou správně sližští. Když k tomu připočtete výkony herců, hudbu, kostýmy, kulisy není prostě co řešit. 5 hvězdiček ()

UnrealTom

Jedna z našich nejlepších pohádek ne-li nejlepší, perfektní herci, nezapomenutelné hlášky, rozhodně ji mohu vidět každý rok :) ()

bratr_jezek

"Je třeba přivést do pekla Dorotu Máchalovou, kdo se hlásí dobrovolně?" Tato nevinná věta rozehraje herecký koncert Ondry Vetchého a Vladimíra Dlouhého. Laskavý příběh, plno zajímavých a vedlejších postav, excelentní čerti v čele s nepřekonatelným Heřmánkem. Jedna z mých nejoblíbenějších pohádek a nejen kvůli hláškám, které zlidověly. ()

mikinko51

Krásna rozprávka - moja najoblúbenejšia adaptácia knižnej rozprávky. Je svižná, vtipná, poučná, čerti sú tam vykreslení tak, že deti sa určite báť nebudú (žiadne PC príšery a podobné). Toto všetko je podčiarknuté skvelými hercami - Preiss ako chamtivý správca je nezabudnuteľný, Nárožný ako kaprál rovnako, Kemr ako knieža bez vlastného názoru, Vetchý ako mladý a naivný čert, Dlouhý tiež ...... Proste každej postave sa dá veriť to čo hrá a celé to tvorí jeden krásny celok, na ktorý sa ako celá rodina vždy radi pozrieme .... ()

Pitbull16

Ať už peklo bylo nebo nebylo, vymyšleno bylo dobře ... a setsakramentsky dobře je taky natočená tahle pohádka. Díky výborným hláškám a skvělým hereckým výkonům Ondřeje Vetchého, Michala Dlouhého a pekelného Karla Heřmánka je pro mě tahle pohádka ze všech nejlepší. Za mě plných 5 hvězd a to nejen díky nejlepšímu knížeti pekel, který se za dobu existence filmu objevil na stříbrném plátně. Nic dalšího už není potřeba dodat. ()

YvLeZa

Moje nejoblíbenější pohádka ze všech. Vždycky se u ní zasměju a Ondřej Vetchý je tu opravdu skvělý. "Je to rebel!" ()

dvojtecka85

Nejlepší česká pohádka všech dob. Nechybí v ní nic, co ve správné pohádce má být - souboj dobra se zlem (ale uvěřitelně rafinovaným, nikoli prostoduchým!), čerti (a Karel Heřmánek v živnotní roli Knížete pekel!), humor (hlášky, které zlidověly...), dobrý konec, i trochu toho otevřeného konce pro dětskou představivost (Angelína - byla to pro ni druhá šance nebo trest?)...a skvělí Vladimír Dlouhý a Ondřej Vetchý jako sympatičtí správňáci, kteří ale občas něco spletou, stejně tak jako Vitkor Preiss a Jaroslava Kretschmerová. V téhle pohádce nebylo malých rolích ani špatných herců, ale nesmím zapomenout zmínit ještě kaprála Petra Nárožného a krále Josefa Kemra. Báječné, tleskám...a sleduji každý rok znovu a znovu s nadšením. ()

mechulice

Výborná česká a povedená pohádka. Jedna z mých nejoblíbenějších. Plná perfektních efektů a skvělých hereckých výkonů. Vladimír Dlouhý zahrál skvěle zamilovaného chasníka Petra, který se tu vyřádil. Ondřej Vetchý si zahrál ne příliš chytrého čerta, ale v jeho podání úsměvného popletu. Petr Nárožný zde předvedl úsměvné pošklebky v roli kaprála a věta „Máchale, spadlo ti to" zůstává v paměti asi všem. Viktor Preiss jako záludný a chamtivý správce a skvělá Jaroslava Kretschmerová jako vykutálená a zlá macecha Petra. Nemohu zapomenout na charismatického Karla Heřmánka, s jeho specifickým smíchem, hlasem a knírkem byl naprosto neodolatelný a role Lucifera, tak byla pojata skvěle a netradičně. ()

mzop

Všichni víme, že pohádky umíme (nebo jsme aspoň uměli). A tohle je top české pohádkové tvorby. Této pohádce nelze nic vytknout – akce, krásná hudba, skvělé výkony, perfektní prostředí, kamera, dialogy, vtip... co by chtěl divák víc? ()

Harry77

Touhle pohádkou bohužel skončila éra kvalitních českých pohádek. Nevím o žádné, zvláště po revoluci, která by jí šlapala aspoň trochu na paty. ()

Mparrowka

Pohádka, která u mě vede na celé čáře a na žádné Vánoce si jí nenechám ujít. Skvělé dialogy a hlášky, sympatičtí čerti v čele s úžasným Luciferem Karlem Heřmánkem a jeho krásnými dohady s čertem Drápalem. Vedle něj Viktor Preiss, Petr Nárožný a Jaroslava Kretschmerová, které si zamilujete i přes jejich záporáckou nálepku (nebo možná právě proto). A hlášky typu Je to rebel!, Jé, já si zlomil šafli, Na myšlení jsme tady my-no ty rozhodně NE či Jdu se obětovat do hospody si jednoduše oblíbíte. ()

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček