Bláznivá střela 33 a 1/3: Poslední trapas

• USA Naked Gun 33 1/3: The Final Insult (více)
USA, 1994, 79 min

Režie:

Peter Segal

Scénář:

Pat Proft, Jerry Zucker (původní scénář) (více)

Hudba:

Ira Newborn

Leslie Nielsen, Priscilla Presley, George Kennedy, O.J. Simpson, Fred Ward, Anna Nicole Smith, Ellen Greene, Earl Boen, Rosalind Allen, Andre Rosey Brown (více)

Nikdo není nenahraditelný. Existují ovšem světlé výjimky. A jednou z nejsvětlejších je Frank Drebin. Co na tom, že by si po desítkách let policajtské práce konečně mohl užívat zaslouženého odpočinku! Co na tom, že se z něj stala dokonalá hospodyňka, vytvářející spolehlivé zázemí své emancipované manželce Jane! Losangeleská policie se bez něj prostě neobejde. Alespoň ne teď, když se tu zřejmě chystá největší teroristická akce za poslední léta. Neboť ve věznici ve Statesvillu se připravuje k útěku jeden z nejnebezpečnějších „chovanců“ – expert na bombové útoky Rocco. A vypátrat, jaký má být jeho nejnovější cíl, toť úkol, s nímž si jen tak někdo neporadí. A Frank nezaváhá ani vteřinu. Když jej vlast potřebuje, je ochoten nechat se i zavřít… Předposlední z policejních komedií s Lesliem Nielsenem je opět nabita gagy a skeči, parodujícími jak nejrůznější kasovní trháky posledních let, tak i scény z klasiky světové kinematografie – od Mysu hrůzy až ke Křižníku Potěmkinovi. K jedné z četných zajímavostí patří závěrečná „oscarová“ scéna, v níž vystupuje řada hvězd světového formátu, které hrají samy sebe (Raquel Welchová, Olympia Dukakisová, Elliott Gould a další). (Česká televize)

truhlik

O trochu horší pokračování předchozích dvou dílů, ale stále je to jedna z nejlepších komedií co jsem kdy viděl. celá série je opravdu vyýborná. ()

Sosak

Poněkud slabší díl, ale jinak stále výborná parodie. Napoprvé budete slzet smíchy, na další podívání to potěší a smát se budete určitě taky. Pokud nejste suchaři :) ()

Arequipa

Prsty na obou rukou by mi nestačily pro spočítání scén, kdy jsem smíchy skoro brečel a nestačil se divit vynalézavosti tvůrců. Zdálo by se, že je tento díl z trilogie nejslabší, já bych to ale tak černě určitě neviděl. Pokud vám tenhle velmi jednoduchý humor padne do momentální nálady, jako se to stalo mě, není co řešit - za pět bez žádného váhání! ()

Alexandre

Nejlepší díl! Totální nářez! The Final Insult své dva vynikající předchůdce přece jen o něco přebíjí. Jedna pecka za druhou baví diváka jak jen to jde. Místy jsem skoro brečel smíchy. Leslie ve své nejlepší roli a sice v roli Franka Drebina je naprosto nezapomenutelný. Spolu se spoustou vynikajících úseků (předávání Oscarů - to už na mě bylo fakt moc)... Má nejoblíbenější komedie. ()

Demonic189

Asi moj naojblubenejši diel z celej serie, ktora je nesmierne vyrovnana. Nech mi nik nevravi, ze sa pri tomto filme nudil. Je tu totiž kopec, ale OBROVSKY kopec skvelych scén (kovove spodky :-DD) a hlavne hlášok, ktoré trhajú gule - "ja bejval bilej" :-DDD ()

Rudyamon

I když třetí Bláznivá střela udržela standard, přece jen byla poznat změna režie. Bylo to prostě slabší. I když film začal ve velkém stylu, Drebinův sen o akci na nádraží byl skvělý, pak to ale většinou bylo citelně vlažnější než předchozí díly. Ubylo skvělých humorných scén a zbyly jen humorné nižší kategorie. Ubylo taky jiskřivých hlášek a zbyly jen hlášky menšího kalibru. Ovšem když už zazněly ty z té lepší sorty, tak to něco bylo - "Děti? Copak jsem nechtěl adoptovat tu osmnáctiletou Korejku?" Jinak postavy z předchozích dílů opět předvedly své obvyklé kousky a celý děj dobře zapadal do sebe. Předávání Oscarů bylo ve velkém Nielsonovském stylu, zmatek v bláznivé choreografii do maximálního extrému. Chudinka Pia Zadora ... Jak ale říkám, bylo to slabší, byť i tak pobavilo. Dávám 4 hvězdičky - 70% a vyjadřuji naději, že (když nebudeme počítat Bláznivou střelu 4, která stavěla na úspěchu této série a ta ubohá chatrč trapně spadla ...) si tvůrci uvědomí, že kvalita není v množství a už nebudou pokračovat, a že tohle je " ... poslední šance. Ne jedna z posledních šancí, ale ta opravdu poslední ..." ()

Psycho.R

Bohužel i trojce musím dát menší hodnocení, sice se zvýšil počet bláznivého pozadí scének, třeba, když na policejní stanici projde za dveřma silueta dinosaura, ale scény samotné jsou opět na úrovni dvojky, snažím se hodnotit s postojem filmového diváka, kdybych měl hodnotit nostalgií, tak jdu výš. ()

Sign

Pro mne je to nejlepší a nejvtipnější díl z celé trilogie, scéna na předávání oskarů a pobytu v base jsou nezapomenutelné :-) ()

Inozuka

Trojka Bláznivé střely je sice ve srovnání s oběma předchozími díly již trochu vyčichlá, ale pořád je to palba. Nejraději mám předávání Oscarů, ale záběry z kliniky nebo z vězení jsou také super. Dnes již klasika, která nezklame. ()

rublik05

Třetímu pokračování Bláznivé střely těžce dochází dech. Poslední trapas považuji jednoznačně za nejslabší díl celé původní trilogie. Ne, že by zde nebylo tolik vtipných scén, to nikoliv. Parodie má hned několik velmi povedených a vtipných scén. Nicméně oproti předchozím dílům jich není tolik, kolik by se dalo očekávat a snímek nemá už takový tah na bránu. Celkový děj mě taky na zadek neposadil. Očekával jsem daleko víc. Pořád se však jedná o povedenou parodii, která není trapná a rozhodně strčí do kapsy většinu novějších parodií. 7/10. ()

Ceberus

Tak jsem se na to kouknul znovu snad po více než deseti letech a scénáristické trio ZAZ je za mě prostě bezkonkurenčně nejgeniálnější zdroj komedií v dějinách už od dob stejně kvalitního původního seriálu s Frankem Drebinem, který jsem objevil až dlouho po Bláznivých střelách. Jako již tradičně bych za sebe vyhodil veškerý fekální a sexistický humor, ale takové scénky tam naštěstí byly snad jen dvě. Leslie Nielsen se prostě pro tenhle typ komedií snad narodil, ale nutno podotknout, že pokud není pod taktovkou ZAZ, tak jsou jeho komedie přinejlepším průměrné. A připomněl jsem si, že odtud je vlastně ten meme, kde si celé publikum dává facepalm. :-) ()

Edit13

Trochu slabší, ale pořád dost dobré - hlavně ten tanec na udílení Oskarů. To jsem se tak smála, že jsem se ani nemohla nadechnout. ()

Schweinhund

Vynikající parodie na Walshův polozapomenutý ,,Bílý žár" (1949).Scény z vězeňské jídelny,příprava útěku,předávání oscarů,no to může vymyslet jedině magor nebo génius.Dobrý štěk tam měla Raquel Welchová a hlavně Pia Zadora.Fred Ward přesvědčil,že útěky z kriminálu jsou jeho koníčkem,po ostře střeženém Alcatrazu byl tenhle úprk hračka,když měl takového komplice jako byl Leslie Nielsen.A asi marně byste na Čsfd hledali takové filmy jako ,,Zageriatrický park", ,, Piliny a plíseň" , ,,Dlouhá a lesklá kopí", ,,Sandály a bederní rouška" nebo ,,Zpocený převozník". ()

Paviozo

Můj nejoblíbenější díl celé trilogie. Scéna kdy Nick Sekáč Magor pod stolem ve věznici jí tuny papíru s džemem mě pobaví i posté. Škoda jen že O.J. Simpson je stále takové dřevo, i na ty dvě tři scénky které mu ve filmu Segal dovolí. Anna Nicole je přesně taková kočka, která tu má být. Flashback kde Frank vzpomíná na svojí první ženu, která se ztratila neznámo kam, je sice poněkud slabší, ale vynahrazuje to jiný flashback z diskotéka, kde poprvé potkali Tanju Petersovou. ()

Zemřel O. J. Simpson

Zemřel O. J. Simpson