Detektiv newyorské policie John Shaft vyšetřuje incident, jehož obětí se stal mladý černoch Trey Howard. Shaft zatkne arogantního mladého bělocha Waltera Wadea. Podle výpovědi Treyovy přítelkyně je v baru napadl, a když ho Trey zesměšnil, tak ho venku brutálně zmlátil. Když Wade o umírajícím mluví s pohrdavým úsměškem, Shaft ho srazí k zemi pěstí. To je však jediný trest, který Wadea za zločin čeká. Syn vlivného obchodníka je propuštěn na kauci a vzápětí zmizí ve Švýcarsku. Mnohem vážnější důsledky má incident pro Shafta, který přijde o místo. O dva roky později pracuje Shaft v protinarkotickém oddělení jiného okrsku. Krátce po úspěšném zatčení drogového bosse dostane zprávu, že se Wade tajně vrací. Nasedne do limuzíny, kterou řídí Shaftův komplic Rassan, a detektiv ho vzápětí zatkne. Soudce Bradford ho však znovu propustí na kauci. Zuřící Shaft se rozhodne odejít od policie a dostat vraha po svém. Uvědomuje si, že rozhodující je svědectví barmanky Diany, která krátce po vraždě zmizela neznámo kam. Wade se ji pokusí umlčet dřív, než ji najde Shaft. (TV Nova)

HoneyBunny

Jedna velká černá nuda. Zdá se vám to rasistický? Tak se podívejte na tenhle film a zeptejte se pana režiséra, kdo je rasista. PS: Samuela jinak řadím ke svým oblíbeným hercům, ale tady mi přijde fakt dost trapnej. ()

Anderton

Singleton si iba požičiava názov kultovej snímky do svojho akože remaku, lenže ten nemá s pôvodným filmom skoro nič spoločné. Zápletka je obstojná, Bale je ultimátne nesympatický a Jackson brutal cool mofo. Všetko je obstojné, dá sa to pozrieť kedykoľvek znova večer v tv ako čistá oddychovka. Takže typicky priemerný Singleton. ()

nash.

Tuctová naháněčka, která neni ani svižná, ani napínavá, ani zajímavá, ani příliš akční, jen se snaží vypadat děsně cool. ()

FrodoF

Slušná, cool akční zábava s jako obvykle skvělým Samuelem L. Jacksonem, který si roli Shafta opravdu užívá. ()

klerik

Taký príjemný film na nedeľu o druhej v telke. Keby to bola časť nejakého seriálu vsetko je ok. Jackson aspoň vyzerá cool, ale nejaký ten rasizmus, by nebol od veci. Trochu ma sklamal Christian Bale. Nieže by nebol dosť odporný, ale bol tu len taký tajtrlo, ktorý dostal veľmi málo miesta. Proste Stalloneho ZASTAVTE CARTERA ma presvedčilo podstatne viac... ()

korbitch22 odpad!

když kouknu na hodnocení...zase bych musel bejt sprostej:-)děsně pitomá kravina,totálně padlá na hlavu.cristian bale,hraje drsnýho zmrda,aby se ve finále totálně roplakal a složil se.nejstupidnější film kde hraje samuel l. jackson...ale že už jich má na kontě:-) ()

Yardak

Průměrná detektivka; remake, který nepřinesl nic objevného. Průměr drží především herci. Hlavní chybou snímku je to, že scénář měl být propracovanější... ()

Flego

Všetko sa to tvári ako cool... nemôžem si pomôcť, je to len priemerná krimi, kde s buldočou trpezlivosťou ( ? ) šliape černošský detektív na krk bielemu parkhantovi. Film z roku 1971 som nevidel, mal však v dobe vzniku veľký úspech hlavne u černošského obyvateľstva. Dnes mi tento ukazovaný opačný rasizmus pripadá zbytočný, fádny, nehodiaci sa... ()

Jenda

Dobrá muzika, a neuvěřitelně charizmatický hrdina Samuel L. Jackson. Bale je dobře slizkej padouch, i když se na něj moc nedostává. ()

Bauer

John Singleton točí docela zajímavé cool filmy, které většinou nemají žádná hluchá místa. Bohužel Drsný Shaft je vyjímkou. Na začátku je výborné tempo a ani na chvíli nenudí. Někde v polovině dojde dech a je to nudné. Vše ale celkem snadno vynahradil povedený konec, což se docela divím, protože většinou u filmů jsou konce pokažené. Škoda jen toho prostředku. Ale jako jedná se o zdařilý krimi thriller se špetkou akce. Samuel L. Jakson v roli tvrdohlavého detektiva nemá chybu a má neuvěřitelně vymazlené vousy. Christian Bale je charismatický jako vždy a podává dobrý výkon ale na padoucha se moc nehodil. Bylo to tím uhlazeným vzhledem. Jeffrey Wright v roli gangstra je rovněž směšný. Povedená byla hudba, která byla jak z nějakého seriálu z 80. let, resp. právě seriálového Shafta. Víc než tři * z toho opravdu nevytřískám. ()

oLí

Že je Samuel L. Jackson frajer, to věděj snad i na Papui-Nový Guinei. A v roli Shafta má opět takový koule, že vedle těch jeho nosej sloni v pytlíku dvě M&M's. Děj se od začátku do konce ubírá svižným tempem, Bale je slušnej šmejd a dotoho hraje mimojiné i bombastická hudba Isaaca Hayese, což mi v tomto případě pro pěkný 4* bohatě stačí. [7.5/10 červen 2010] ()

Lacike

Starych Shaftov som nevidel, ale tato verzia mi pripadala po kazdej stranke priemerna. Vydaril sa snad len kasting. Samuel L. Jackson sa pre zlych nasratych motherfuckerov narodil. Nestrati sa ani Christian Bale ako bohaty rozmaznany rasisticky synacik. A trochu zaujme este aj Jeffrey Wright ako miestny gangster. Ale ustredna zapletka je strasne nezaujimava. To mame fakt cely film sledovat ako si jeden nekompromisny polda nevie poradit s jednym bohatym zmrdom? Vsetky tie narazky na rasizmus a frajerovanie negrov je sice zabavnejsie ako oscarovky v ktorych sa dojimavo negri blahorecia na ukor zlych belochov, ale stale mi to nepripada ako dostatocne putava zapletka. Naviac je podana dost nudne. Akcie je tiez minimum, ale aspon je fakt dobre natocena a vdaka R-kovemu ratingu nie je nudza ani o brutalitu. Mohla to byt napinava drsna kriminalka a namiesto nej sme dostali tuctovy film v ktorom hapruje logika a ostosest sa v nom fuckuje na ukor zlych belochov. Keby bol v hlavnej ulohe ktokolvek iny ako megafrajer Samuel L. Jackson, tak sa to ani neoplati vidiet. 5/10. ()

ScarPoul

Bou čiki bau bau. Shaft je určite skvelá postava. Hlavne ak ju stvárňuje Sam L. Jackson, ktorý si to celé náramne užíva. Výborná kreácia Jeffrey Wrighta a kupodivu obstojný second villain Christian Bale. Film stojí na jednoduchej zápletke a na princípe - som drsný motherfucker, ktorý vie ako rozmýšľajú zločinci, takže ich idem trochu nasrať - čo dáva do základného konceptu trochu sviežosti. Nie síce takej trefnej a hyper cool ako je to v prípade takých Bad Boys ale určite si to hanbu nerobí. Najväčší problém je asi Singletonova réžia, ktorá je bez rukopisu. Natočí všetko čo natočené má byť aby mal film hlavu aj pätu. Uvedomuje si v čom má príbeh silné stránky a uvedomuje si aj tie slabé a veľmi umne ich dokáže ukočírovať. Ale nie je tam prítomné nič, čo by to posunulo niekam inak. Takže tu máme super postavu v priemernom filme. Ale bavil som sa omnoho viac, ako som predpokladal. Bou čiki bau bau. ()

5150

Velice slušná akční-krimi ve stylu 70. let, kterou jednoznačně táhne patřičně drsný Samuel L. Jackson v hlavní roli. Mimo něj pak stojí za pochvalu zejména dobrá atmosféra s příjemným hudebním (David Arnold) a písničkovým podkresem..)) p.s. roli shaftova strýčka hraje původní představitel Shafta, Richard Roundtree.. ()

BoPo

No to zas bol film, tvárilo sa to ako akčný thriller ale často mi to pripomínalo skôr pariódiu. Slabé. Prečo do toho išli Samuel L. Jackson a Bale to netuším. ()

Tommassi3

"Ty bys nepoznal egyptskou bavlnu, ani kdyby ti ji poslal sám faraon, ty hajzle v levnym padělku !!" ;) A pan(ic) režisér John Singleton by nepoznal dobrý scénář, ani kdyby mu ho Samuel L.Jackson, který tenhle upocený remake drží nad vodou, nacpal přímo do prdele.. A skvostný Christian Bale ?? Z toho jde znovu sakra strach, on ty role vyšinutejch magorů snad ani nehraje.. ()

Zemřel americký režisér John Singleton

Zemřel americký režisér John Singleton