Reklama

Reklama

Animáci

(seriál)
  • USA Animaniacs

Série(5) / Epizody(99)

Sourozenci Yakko, Wakko a Dot Warnerovi způsobili před padesáti lety tolik škody a zmatku, že museli být zavřeni ve vodárenské věži Warner Bros. Podařilo se jim uniknout a spolu se svými stejně praštěnými kamarády zažívají bláznivá a legrační dobrodružství. (oficiální text distributora)

Recenze (45)

Zodd 

všechny recenze uživatele

Něco patří do zlatého fondu animace, jiné části se zas snaží diváka opít jedním rohlíkem. Dokonale vykalkulované v dobrém slova smyslu, ale nikoli masterpiece, natož jeden z nejlepších animovaných seriálů všech dob. Z těch méně populárních segmentů IMHO stojí za pozornost Rita a Runt, který je tak trochu černá ovce seriálu, přesto svůj svérázný parodických humor má. Jinak Yakko, hybrid Bugse Bunnyho a Groucha Marxe, je skvělý, dvojice myší jakbysmet. Občas až šílené inuendo pobaví a nažene mráz po zádech. Animáč pro děti, který čelil skandálu v plánech merchandizingu kvůli tomu, že byl více populární u teenagerů a dospělých, wow. Nicméně mnohem méně populární minulý collab se Spielbergem Tiny Toon Adventures byl prostě vyváženější v rozložení humoru pro děti a dospělé a fungoval lépe. Jen škoda, že jsou proti němu vzhledem k námětu předsudky. P.S. Československo v roce 1993? No tak, Warneři :( ()

bloom 

všechny recenze uživatele

Kde jsou ty doby, kdy jsem každé víkendové ráno koukal na Supermaxu nejdříve na Animáky a poté na Dobrodružství Rudly a Koumáka, kteří dostali svůj vlastní seriál. Vtipná byla už znělka studia Warner Brothers před samotnými Animáky, ve které se objevili všechny postavičky Looney Tunes (mimochodem, ti měli v Animácích vydařená camea). Pak přišla ta chytlavá pínička a po ní v prvním filmu trojice sourozenců Warnerových, kteří předvedli, jak dovést někoho k šílenství. Pak následovali další dva filmy s jinými hrdiny (Veverka Kecka, předškolačka Minka, holubi Péřáci, kočka Rita či myši Ruda s Kápem - Rudla s Koumákem). ()

Reklama

adamulefa 

všechny recenze uživatele

Fuck yeah ! Tak toto je môj najobľúbenejší seriál môjho detstva. Kým moji rovesníci fičali na Káčerove alebo Šmolkoch ja som s úžasom sledoval toto. Aninaniacs chodili tuším na Supermaxe a potom aj na ČT1 a hneď si ma dokázali získať svojím spracovaním, podivnými príbehmi a úžasným humorom, ktorý sa nedal porovnať s ničím iným čo bolo vtedy v televízií. Taktiež som miloval tie geniálne pesničky typu: Balada o Magalhaesovi, Prezident song, Pamama Canal, Nations of the world a mnohé, mnohé iné. Postavy - úplny úžas, Yakka, Wakka a Dot som mal rád rovnako a tak isto aj mafiánske holuby, Slappy a Skippyho Squirrel, Hello Nurse... Dnes už sledujem tento seriál iba v originálnom znení, čo ešte vylepšilo celkový dojem. Vtedy pred 10 rokmi som veľkému množstvu vtipov a narážiek (typu Wheel of Morality, Fox censors, Who´s on stage? atď.) nerozumel či už to bolo tým že sa daná vec nedala preložiť do češtiny alebo som bol jednoducho primalý. Takže zato, že ma toto "dielo" pobavio 2x za život v úplne inej rovine dávam 5* a Animaniacs získavajú čestné miesto v mojej TOP 10 seriálov. ()

Carol Pifková 

všechny recenze uživatele

Otče náš, ktorý si na nebesiach, posväť sa meno tvoje, príď kráľovstvo tvoje, buď vôľa tvoja ako v nebi, tak i na zemi. Chlieb náš každodenný daj nám dnes a odpusť nám naše viny, ako i my odpúšťame svojim vinníkom, a neuveď nás do pokušenia, ale zbav nás Zlého. Amen. No a teraz keď som sa pomodlila, tak zasrané televízne stanice ako trápna JOJ s jej ostrovtipom a zaostalá Markíza so smrtiacimi filmami by mohli dať niečo poriadne ako je toto a nie tie sračky typu Bučkovci. ()

MarekT 

všechny recenze uživatele

Jeden z mých nejoblíbenejších dětských pokladů (hlavně ústřední píseň). Zatímco Disney v devadesátých letech upadal, Warneři se jakoby nezměnili a i nové postavy měly co dát. Více než ústřední trojku sourozenců Warnerových jsem však miloval Rudlu a Koumáka, kteří se zrovna dnes večer chystají ovládnout svět. ()

Galerie (143)

Zajímavosti (2)

  • Slavná píseň „Yakko's World“ byla nahrána bez jediného střihu. (Vitox)

Reklama

Reklama