Reklama

Reklama

Animáci

(seriál)
  • USA Animaniacs
Animovaný / Rodinný / Komedie / Muzikál
USA / Japonsko, (1993–1998), 34 h 41 min (Minutáž: 21–22 min)

Hrají:

Rob Paulsen, Tress MacNeille, Jess Harnell, Frank Welker, Maurice LaMarche, Chick Vennera, Bernadette Peters, Nancy Cartwright, Jim Cummings, Jeff Bennett (více)
(další profese)

Série(5) / Epizody(99)

Sourozenci Yakko, Wakko a Dot Warnerovi způsobili před padesáti lety tolik škody a zmatku, že museli být zavřeni ve vodárenské věži Warner Bros. Podařilo se jim uniknout a spolu se svými stejně praštěnými kamarády zažívají bláznivá a legrační dobrodružství. (oficiální text distributora)

Recenze (45)

Koda 

všechny recenze uživatele

We're An-i-man-i-acs. Přátelé, kdo nezná tento seriál, zřejmě by tohle nevyhledával na CSFD. Logika jak facka. Bláznivá komedie, která je tu v Česku bohužel podceněná a zřejmě skoro i zaniklá. Je to obrovská škoda, protože tahle prdlá skupinka praštěných magorů, kteří dělají neplechu baví celé generace hlavně ve Spojených státech a přesně tam má obrovskou popularitu. Bodejť by ne! 2 známí herci Rob Paulsen a Jess Harnell jsou takovou ikonou hlavních hrdinů a znělka tohoto seriálu je nezapomenutelná a šíleně chytlavá. 3 jakýsi pejskové nejsou jedině hlavními postavami a většinou spíše jen moderují, zpívají, nebo dostanu přes kokos od Dot. Čili, spíše dávají přednost ostatním postavám, jakožto myšákům Koumákovi a Rudlovi, nebo Slappymu a Skippimu. Tento seriál je výjimečný v tom, že dokážete vydržet celou dobu s úsměvem a smíchem. Příběhy dílů se sice častou dostanou do extrémů, když naši hrdinové překazí plány, nebo naštvou zaměstnance, ale zase dokážou spravit tuhle šlamastiku podle jejich představ. Nesmím ani zapomenout na originální píseň, která byla dokonce nalezena i v češtině. Přesně tak, mluvím tedy o jedinečné skladbě zpívané Rob Paulsenem, který v těchto letech si pamatuje všechny státy a dokáže je za sebou zazpívat. Tou písní je Nations of the World, určitě si jí pusťte! Za mě rozhodně plný počet! :) ()

Zodd 

všechny recenze uživatele

Něco patří do zlatého fondu animace, jiné části se zas snaží diváka opít jedním rohlíkem. Dokonale vykalkulované v dobrém slova smyslu, ale nikoli masterpiece, natož jeden z nejlepších animovaných seriálů všech dob. Z těch méně populárních segmentů IMHO stojí za pozornost Rita a Runt, který je tak trochu černá ovce seriálu, přesto svůj svérázný parodických humor má. Jinak Yakko, hybrid Bugse Bunnyho a Groucha Marxe, je skvělý, dvojice myší jakbysmet. Občas až šílené inuendo pobaví a nažene mráz po zádech. Animáč pro děti, který čelil skandálu v plánech merchandizingu kvůli tomu, že byl více populární u teenagerů a dospělých, wow. Nicméně mnohem méně populární minulý collab se Spielbergem Tiny Toon Adventures byl prostě vyváženější v rozložení humoru pro děti a dospělé a fungoval lépe. Jen škoda, že jsou proti němu vzhledem k námětu předsudky. P.S. Československo v roce 1993? No tak, Warneři :( ()

Reklama

MerryellaB 

všechny recenze uživatele

Přiznám se, že ještě před rokem jsem o tomhle seriálu neměla ani tušení. Teď umím Nations of the World zpaměti a s mladšími sourozenci se zdravíme slovy "Hello Nurse". Narazila jsem na ně při brouzdání filmografií Roba Paulsena (o kterém se nejspíš budu zmiňovat u každého filmu a seriálu, ve kterém účinkoval nebo účinkuje) a rozhodně toho nelituji. Je to naprosto úžasná ztřeštěnost (stejně jako pozdější spinoff Pinky and the Brain) se skvělým obsazením (a to mluvím o původním zněním, s českým dabingem jsem v podstatě neměla tu čest) a neuvěřitelnými nápady. Prostě... kdyby Animáky začala ČT znova vysílat, nikdo by mě od obrazovky neodtrhnul... ()

redwik 

všechny recenze uživatele

Seriál vďaka ktorému si dodnes pamätám Einsteinov vzorec E = m.c^2. Nechápem prečo týchto súrodencov zavreli do veže, sú jedni z mnohých Warner Bros postavičiek, ktoré považujem za múdrych a bláznivých zároveň. Ešte ako krpec som to pozerával a občas som nerozumel niektorým vtipom a nepoznal som všetky ostatné postavy, ale časom sa to zlepšilo. ()

Carol Pifková 

všechny recenze uživatele

Otče náš, ktorý si na nebesiach, posväť sa meno tvoje, príď kráľovstvo tvoje, buď vôľa tvoja ako v nebi, tak i na zemi. Chlieb náš každodenný daj nám dnes a odpusť nám naše viny, ako i my odpúšťame svojim vinníkom, a neuveď nás do pokušenia, ale zbav nás Zlého. Amen. No a teraz keď som sa pomodlila, tak zasrané televízne stanice ako trápna JOJ s jej ostrovtipom a zaostalá Markíza so smrtiacimi filmami by mohli dať niečo poriadne ako je toto a nie tie sračky typu Bučkovci. ()

Galerie (143)

Zajímavosti (3)

  • Slavná píseň „Yakko's World“ byla nahrána bez jediného střihu. (Vitox)

Reklama

Reklama