Želvy Ninja

• USA Teenage Mutant Ninja Turtles (více)
USA, (1987–1996), 73 h 57 min (Minutáž: 21–47 min)

Tvůrci:

David Wise

Předloha:

Kevin Eastman (komiks), Peter Laird (komiks)

Série(10) / Epizody(192)

Želvy Ninja – kdo by je neznal? ovládají bojová umění a zachraňují celý svět! Leonardo, Donatello, Michelangelo a Rafael jsou nejsenzačnější želvy na světě, které statečně bojují se svým úhlavním nepřítelem Krangem a jeho pravou rukou Trhačem. Mají jen jednu slabost – pizzu. (oficiální text distributora)

Shakers

Pamätám si ešte keď sme sa s bráchom hrávali na Ninja korytnačky. A myslím si, že nie len my. Ninja korytnačky sú dnes už iba legendárna značka, kde hrané filmy nesiahajú tomuto kultovému animáku ani po členky. Rafeal bol môj obľúbenec a keď ich vidím v telke, stále sa k ním niekedy rád vrátim. Samozrejme najlepšie je to v slovenskom dabingu ;) 100% - 5* ()

Boogeyman

Vyrůstal jsem na tom. Chtěl jsem být Donatello, ten byl dá se říct ideální. Nejdřív jsem totiž byl Leonardo, ale pak mi vadilo jak je mirkodušínovskej, potom jsem byl Michealangello, jenže pak mi štval jak furt žral pizzu, Rafaelo měl zase trapný zbraňě (takový ty nudný trojbodáky, myslím že jim říkal „say“). Donnatello byl pro mě jasná volba, měl super tyč a ještě k tomu byl koumák. Seriál měl geniální postavy, ať už důstojnej záporák Trhač a jeho přiblblí poskoci Roxtedy a Bebop, nebo mozek celého gangu (doslova) Krank, kterej chtěl furt otevřít bránu do Dimenze X. Opruznej suchar Tříska zmutovanej do obří krysy, nebo sexy novinářka April, do který jsem byl společně se všema vrstevníkama zabouchnutej až po uši. Prostě tohle je nostalgie jako trám, kterou mi stále připomínájí stovky nálepek na posteli, které nejdou dolu. ()

sheen

Jeden z nejlepších a jeden z mých nejoblíbenějších seriálů, když jsem byl menší i teď se na tento seriál rád podívám. ()

salahadin

Tyhle pubertální želváky jsem kdysi zbožňoval...a z nostalgie dám 4*, i když s postupem času by kouzlo akční zelené sláblo. Kde ten Zorro jen přišel na nápad se škraboškou přes oči???? Hm...............:) ()

GilEstel

Tenhle seriál patří k mému dětství stejně jako třeba KAČEŘI. Sledoval jsem všechny díly a nahrával si je na videokazety. K tomu pak ještě komiksové časopisy, omalovánky, plastové figurky, žvýkačky s obrázkem nebo potiskem. Bylo toho hodně. Jsem tím poznamenán stejně jako pozdější generace Pokémonem (Obávám se, že zde budou následky ještě horší.) ___ P.S. Na seriálu mi vadil jeden logický nesmysl. V prvních dílech želvy poslaly Technodrom s Trhačem a celou jeho armádou se zdrcujícím přehledem do nitra Země (Odtud pak Trhač podnikal výpady na povrch.). Přitom v pozdějších dílech, kdy se Krangovi s Trhačem podařilo konečně dostat Technodrom nahoru, najednou si 2 želvy nemohly poradit s jednim fuťákem a kameňákem a zachránila je až April s foťákem. To mě teda štvalo. Jinak to ale nemělo chybu. I ta titulní písnička. Podle seriálu udělali i hru na Game boye. Oblíbená hláška „Jsi rychlý. Ale laser je rychlejší než ty!!!“ Moje hodnocení berte jako notně zaujaté. ()

Legas

Dnešní děti hltají Pokémony, já jsem miloval Želvy Ninja. Trhač je bůh - dnes ho ale u mě nahradil Wolverine. A Krank byl pěknej nervák. ()

Sonnery

Tyhle čtyři želvy včetně chlápka s plechovou hubou byli součástí mého mládí stejně jako Lego, Igráčci a hraní si se šulínkem ()

Jordan

CAWABONGAAA. jedným slovom klasika, moja srdcovka. ja som bol Michelangello - žltá páska, nunčaky (aj keď pred blokom ma nútili hrať buď Beebopa alebo Roxtedyho, lebo som bol najmladší) ()

Fingon

Há, na tomhle jsem byl doslova závislý, zpaměti jsem dokázal vyjmenovat jména všech postav i s oblíbenými zbraněmi, měl jsem dokonce i ponožky s želvákama... ()

Campbell

Jo tak na tohle se prostě nedá zapomenout. Film mě v dětství bavil a ani dnes to nebylo o moc horší. Příběhy želváků nemají chybu a trhač je fakt bouchač. Dílů je požehnaně a ani jednou jsem se nenudil. Tohle je prostě klasika na kterou se nezapomíná a navíc ta nostalgie. ()

Němi

Dětská láska, kterou jsem si nyní opětovným shlédnutím trošku pokazil (Přesto, že mám do jisté míry dětskou naivitu seriálů rád - třeba Willy Fog na cestě kolem světa). Pocit nostalgie ale většinu nešvarů seriálu zahlazuje a tak si nelze než neužívat Trhače, Kranga, Třísky a všech želváků, které jsem si ale pamatoval trošičku jinak a tak mě dnes už víc těší celovečerák z roku 2007, který se nese přeci jen v trošku temnějším duchu. Kdo seriál nezná z mládí, asi mu už dnes nic neřekne, pro mě to ale jsou užasná dětská dobrodružství u TV, spousty komiksů, samolepek a plastových figurek, které většinou ještě mám někde schované... Ale už si s nima nehraju, fakt...! :) ()

Bachy

Trhač je ničivý a želvy jsem jako dítě sledoval opravdu denně. Jenže 5 hvězd patří jen jednomu seriálu. ()

Želví ninjové se dočkají rebootu

Želví ninjové se dočkají rebootu

02.07.2020

Želvy Ninja už se za ty roky dočkaly tolika rebootů, že by další verze klidně mohla vyprávět o čtveřici stárnoucích želv, co místo karate cvičí jógu a prochází si krizí středního věku. Naštěstí to… (více)