Byl naprogramován tak, aby sloužil veřejnosti, udržoval pořádek, chránil nevinné, zneškodňoval zločince, kteří ovládli ulici. Napůl člověk, napůl stroj, ale celý policista - říkají mu RoboCop. Obří průmyslová společnost OCP převzala kontrolu nad policejním útvarem ve městě a od té chvíle přišlo o život 31 policistů. S rostoucí zločinností je třeba něco udělat. Vědcům a technikům se ale první pokus nezdaří - jejich robot zabije omylem nevinného člověka. Potřebují něco tak dokonalého, jako byl policista Murphy - než ho gangsteři rozstříleli na kousky - ale nezranitelného. Mladému vědci Mortonovi se podaří úžasná věc - spojí to, co zbylo z Murphyho s nejmodernější technikou a na světě je RoboCop - sen každého policejního náčelníka. RoboCop předčí ve své výkonnosti všechna očekávání - při jeho neuvěřitelných akcích se tají dech a naskakuje husí kůže. Jeho dokonalost má malou chybičku, která se stane osudnou těm, kdož pod záminkou ochrany veřejné bezpečnosti doufali, že totálně ovládnou město... (INTERAMA a.s.)

dragi

Skvělá zábava kdysi, skvělá zábava dnes. Nikdo asi nebude vyzdvihovat herecké výkony či perfektní scénář. Nicméně pro mě je tohle ten typ filmu, u kterého se skvěle bavím, přestože jednotlivé ingredience jsou v lepším případě průměrné. Zkrátka ideální akční béčko. ()

JIP.XF.cz odpad!

Práci Verhoevena mám rád z Hvězdné pěchoty (ovšem pouze první díl). Jsem fanouškem tohoto druhu filmů. Například s Terminátorem je však RoboCop naprosto nesrovnatelný. Pamatoval jsem si, že se mi to ve 12 letech docela líbilo i když i tehdy mi celkem vadila postava samotného RoboCopa. Proč má sakra odhalenou pusu a jak je možné, že se mu do ní nikdo nikdy netrefil? Proč se autem rozjíždí s "průhrabem". Nemá cit? To, že pořád a do všeho vždycky střílí dávkou a v tom kratičkém zásobníku má zjevně nekonečno nábojů je další věc. Proč si proboha musí otáčet tu krochnu na prstě? Bezpečnou manipulaci se zbraní bych u příkladného policisty bral jako základ. Proč se hlavní "hrdina" s parťákem při své první akci proti přesile ještě rozdělili, když už nečekali na posily? Myslím, že tam měli oba za tuto fatální taktickou chybu zaplatit a zemřít. Podařilo se to jen jednomu a to navíc bohužel nějak špatně... Mnohem více se mi už tehdy líbila postava toho ED-209 (robotího kuřete), ale proč má nohy, když nezvládne schody? Kvůli tomu se robotům kola nohama nahrazují! Taková základní věc společně s tím, že se sám ani neumí po pádu otočit zpět na nohy, nebo být alespoň jakkoli bojeschopný je naprosto hloupé zvlášť pro robota do městského prostředí. Co dělá zahradní hadice na vodu na benzince a proč je v ní benzín? Proč má Robocop ten režim zatýkání, když většinou zločince jen zraní a nechá na místě? V celém filmu opravdu zadržel snad jen toho největšího záporňáka a to ještě "omylem" místo uškrcení, které mu nedovolil program. Takže postavy ani herci s hereckými výkony mne nezaujaly. Myšlenkové pochody postav, potažmo tvůrců filmu chvílemi absolutně nechápu. Provedení efektů na tu dobu asi OK, ale spíš mne trápily nedodělky typu prostřeleného skla v následném záběru netknuného apod. Takto bych mohl pokračovat celý film. V hodnocení moc přemýšlím zda dát jednu hvězdičku za snahu.. Ale je takto (s prominutím) "zmršený" pokus vůbec na nějakou hvězdičku? Dám max. 3% ()

P/\/EL

Verhovenovská brutalita....co vám přece nemůže vadit....,......nj, příliš robotickej......jo...akční brutální nekompromisní 80. léta......třeba ale dnešní akčňáky a brutalitky mě zřídkakdy osloví........nj...story nic extra.....ale dobrá hudba ()

oli1va

Jako malej jsem tenhle film zbožňoval. Nedávno jsem si udělal čas a shlédl jsem vícero pecek z 80. let a po všech stránkách je RoboCop dobře natočený film. Strážce zákona, co nebere pakáž do cely předběžného zadržení, ale rovnou je rozcuckuje do futrálů. Verhoeven je mistr masakru a když krev a cáry masa s chlupama, tak jedině jeho filmy. ()

jioex13

Na dnešní dobu je to jenom tuctový film, ale v době kdy jsem ho viděl poprvé (asi tak rok 1995) to bylo pro mě veledílo. Nápad vytvořit z policisty robota, který ochrání město před zločinem byl na svou dobu detailně propacován. Některé scény jsou celkem nechutné (ustřelování hlav, rozpouštění v nějakém sajrajtu), ale i tak je to film, na který se ještě občas kouknu. ()

botka2

Jako kluk jsem tento film přímo žral a byl jím posedlý....nedávno jsem ho opět viděl po několika letech a musím uznat,že jsem se opět až do konce rád podíval s napětím.Moc podařené dílo. ()

goodridge

Jednoznacne jeden z najlepsich akcnych filmov 80.tych rokov. Uz ked som mal 7rokov vomne tento film zanechal nezabudnutelne zazitky. Este aj dnes sa mi tento film paci. A je jednoznacne najlepsim dielom zo vsetkych troch. ()

Chroe

Verhoeven si nehraje na umění a udělal pár filmů které můžete jak milovat, tak nenávidět. Ale určitě je každý z nás viděl. Robocop? Na tu dobu naprosto neskutečná záležitost s vynikající atmosférou, nápadem a perfektní hudbou. Za pět, bez mrknutí oka! ()

ciapok

toto bolo to pravé "mäso" s nejakou chuťou a vôňou; poctivé scény, hustí gangstri, odmakané animácie robotov, kulisy a makety, ktoré chcete mať doma. Akčný sci-fi film zomrel zhruba pred 20timi rokmi. Je to paradox - v čase, keď prostriedky sú prakticky nekonečné, už nik nedokáže konkurovať 80tym a 90tym rokom. Dnes sa točia ojebávačské strihové pixelové trapnovtipné a neuveriteľne rýchle (čiže odrbávačské) zúfalstvá za 100 miliónov kvadriliónov peňazí. Tínedžeri, je mi vás úprimne ľúto :) ()

DonShark

Dnes bych dal hvězdičky 2 :) Přesto je tam nechám. Byl to můj nejoblíbenější film. i když dnes se na něj už znovu dívat nechci :) ()

JARDAHONDA

Nechte se strhnout slavným futuristickým akčním filmem Robocop. Režisér filmu Total Recall a Základní instinkt přináší energií nabitý akční thriller o neúnavném a spravedlivém policajtovi, kterého připraví o život banda krutých zabijáků. Průkopnická práce vědců a lékařů z něj, ale kousek po kousku dokáže sestavit nezastavitelného cyborga - bojovníka proti zločinu - jménem "Robocop." Ale pod drsným zevnějškem se Robocop trápí. Záblesky vzpomínek z minulého života mu působí noční můry a připomínají jeho vlastní smrt rukama brutálních vrahů. Ted´ je zpět a hledá víc než jen spravedlnost. . . chce odplatu! ()

SvatyPejtl

Kdyz padla železná opona (pro puboše: rozuměj "komanči si převlekli kabáty"), vzali me rodiče do Rakouska na nákupy. V jednom obchodě běžel na TV jakejsi film s týpkem s kovovém brnění já začal kakat maggi v kostkách. Nechtěl jsem z obchodu odejit a nakonec jsem stál celej film před výlohou. A jelikož měli reprak do ulice, viděl jsem 3/4 filmu v němčině, které jsem nerozuměl. Pro me prostě hukooooot !!!!! ()

neo101

Krev, hodně krve. Akčňák, kterej televize musela i tak vypípat a vystříhat, aby to mohla vysílat alespoň o půlnoci :-) Jako kluk jsem to zbožňoval společně s Ramby, Komandy, Terminátory a dnes už netrpělivě vyhlížim remake a doufám, že dopadně o mnoho lépe než trapný Total Recall, který předchůdci nesahá po kotníky. Náš starý Robo měl silné a velmi "nesympatické" záporáky a takové potřebuje každý správný akční hrdina. Bez nich je poloviční. Dnešní filmařina není tak čistá, syrová, cílí víc na děcka a jde jen o prachy. Správná řezačka se dá udělat bez digi efektů a s umělou krví. Verhoeven je králem takové lehké řezničiny a právem jsou jeho filmy mezi top akčními snímky. ()

Muad

Tenhle film si vždycky vybavím ve spojitosti s brutálně ohranou vhs kazetou v německém znění se simultálním českým dabingem od chlapíka, který snad ani neuměl projevit emoce. Nabušené Verhoevenovo temně krvavé představení, které charakterizuje 80. léta co se akčních filmů týče. Klasika, které další díly bohužel nesahaly ani po Murphyho železné kotníky. Tenhle žánr buďto milujete, nebo naopak. Proto pro mě povinný plný počet hvězd. ()

bycer

Klasika z dětsví, film uhrančivý jako ušmudlaný plakát z německého Brava, který jsem vyměnil za pytlík "céček". jo jo, zlaté 80ky, dabing jedním hlasem, šum na VHS :) Perfektní zpravování, hudba, která se zapsala do mé paměti, temná atmosféra i postavy. ()

pekos

V čase vzniku a uvedenia do kín (u nás vtedy len jedným hlasom predabovaná VHS verzia s nízkou kvalitou obrazu i zvuku) bol tento film trhákom a stal sa kultovým sci-fi filmom. Pre Petra Wellera to bol životný film a pre režiséra Paul Verhoevena skok medzi elitu. S odstupom času je zrejmé, že súčasní tvorcovia by dokázali pomocou animovaných trikov tento nízkorozpočtový film ešte vylepšiť, no napriek drobným nedokonalostiam bude mať v mojej filmotéke vždy významné miesto. Samozrejme, už s lepším obrazom a najmä zvukom. ()

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

16.04.2023

RoboCop našel režiséra

RoboCop našel režiséra

21.11.2019

Vycházející australský filmař Abe Forsythe (Little Monsters) byl čerstvě najat k režii chystaného filmu RoboCop Returns pro MGM a Atlas Entertainment. Forsythe tak nahrazuje Neilla Blomkampa, který… (více)

RoboCop přišel o režiséra

RoboCop přišel o režiséra