poster

RoboCop

 • USA

  RoboCop

 • slovenský

  RoboCop

Akční / Krimi / Thriller / Sci-Fi

USA, 1987, 102 min (Director's cut: 103 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • k212
  *

  Verhoeven mi nikdy nepadl do noty a to právě tím, že jeho filmy jsou úchylně krvavý a naturalistický. To by se snad dalo snést, kdyby to mělo alespoň nějaký podtext či poslání nebo alespoň náznak estetičnosti. Nic z toho v jeho filmech nevidím. Ale jedno přední místo u mě už Verhoeven má - nejhnusnější smrt střelnou zbraní a to právě za rozšťavení policisty (později Robocopa).(6.9.2003)

 • Wacoslav1
  ****

  Jeden z top kousků 80 let. Verhoeven se nezapře a kromě akce brutality a slušný dávky nekorektností je film i precizní satirickou ódou na násilnickou Ameriku. Pravda po stránce vizuálu a efektů se na tom podepsal zub času, ale pokud jste si tenhle film oblíbili za svých mladých let budete k němu mít vřelý vztah navěky. Není to sice úplná dokonalost, ale mám ten film hodně rád, tak uvidíme jak dopadne remake, kterej tu máme co nevidět. Každopádně tenhle původním film považuji za solidní klasiku a udílím mu 85%(6.2.2014)

 • Sarkastic
  ****

  „Děkuji za spolupráci. Dobrou noc.“ Verhoeven se zde prostě nezapře. Hned při selhání bojového stroje má divák možnost setkat se režisérovými libůstkami; smyslem pro neotřelý humor, krví a lidskými vnitřnostmi, které rezonují během filmu ještě mnohokrát. Pak sice divák musí přistoupit na to, že z té „fašírky“ se ještě podařil vykřesat život (dost naivní), ale pokud to udělá, čeká ho nejen klaďas, kterému prostě nejde nefandit, ale i zábavná akční podívaná. Nutno dodat, že sci-fi, ostatně jde o robota s organickým jádrem, ve kterém se probudí vzpomínky. To, co tuhle podívanou oživuje, ale místy i táhne ke dnu, je technická stránka spolu s triky. Na jedné straně jde o velmi kvalitní práci, ovšem v případě scén s EDem 209 jsem se musel nechtěně smát nad tou nedokonalostí (nejen zub času zapracoval). Trošku škoda, zvlášť když se vydařily i masky. V celkovém hodnocení to ale musím promítnout a zastavit se na solidních 4*. „Tolik jsem se bála. Děkuju vám! Děkuju vám!“ - „Madam, utrpěla jste emocionální otřes. Uvědomím krizové centrum.“(22.9.2017)

 • Tyler
  ****

  Je pozoruhodné,jak je filmografie Paula Verhoevena,co se kvality týče,pestrá."RoboCop" naštěstí patří do té lepší kategorie.Příběh je vlastně dost jednoduchý ( co taky jiného od filmu s takovým názvem čekat :) ),ale má patřičnou atmosféru,slizké padouchy a opravdu pořádně krvavou akci.Plus výborná hudba Basila Poledourise.Takže vlastně příjemná zábava...(12.9.2003)

 • J*A*S*M
  ***

  Ve Verhoevenových rukou se béčkový námět proměnil v ne zcela béčkový výsledek, v němž občas problikne i nějaká ta satira, přesto se nemůžu rozhodnout, jestli se mi RoboCop spíše líbil, nebo nelíbil. Myslím, že by se to dalo udělat ještě mnohem lépe a chytřeji. Remake z dílny Aronofskyho, o němž se jeden čas mluvilo, bych bral všemi deseti.(12.2.2011)

 • - Spoiler: Kurtwood Smith (Clarence J. Boddicker) už po druhýkrát vo filme zabil Miguela Ferreru (Bob Morton). Prvýkrát sa tak stalo vo filme Flashpoint (1984). (WalterIK7)

 • - Režisér si zahrál ve filmu také. Při scéně na diskotéce se Paul Verhoeven objeví v krátkém záběru poté, co Nash kopne RoboCopa do rozkroku. (Šindy)

 • - Tvůrci nakonec obsadili do hlavní role Petera Wellera, který se jim zalíbil ve filmu Dobrodružství Buckaroo Banzai napříč osmou dimenzí, a navíc svojí tělesnou stavbou perfektně vyhovoval, což bylo hlavní kriterium. (Šindy)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace