poster

RoboCop

 • anglický

  RoboCop

 • slovenský

  RoboCop

Akční / Krimi / Thriller / Sci-Fi

USA, 1987, 102 min (Director's cut: 103 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • JFL
  *****

  Legendární kyberpunková variace na Frankensteina režírovaná Paulem Verhovenem. Zatímco u jiných akčních hitů 80. let se s odstupem času ukazuje, že se jedná o snímky pochybné kvality, Robocop stále zůstává působivým akčním thrillerem, a dokonce se otevírá jako vícevrstevnaté dílo. Verhoven ve svých filmech dodává klasickým žánrovým schématům a postavám silný tělesný rozměr - zde vytvořil výsostně fyzický film o poutu mezi tělem a identitou.(13.8.2008)

 • Gemini
  ****

  Překvapivě dobrý film od režiséra takových perel jako Starship Troopers nebo Showgirls (a abychom byli féroví - na druhé straně i Total Recallu a Základního Instinktu).... Pěkně neutěšená vize blízké budoucnosti, odporní záporáci, skvělé technické výdobytky, spousta krve.... trochu tvrdý, ale výborný akční film, i když mi vždycky mnohem líp sedělo: "Živý nebo mrtvý, půjdeš nebo budeš táhnut se mnou.":)(8.4.2003)

 • Tyler
  ****

  Je pozoruhodné,jak je filmografie Paula Verhoevena,co se kvality týče,pestrá."RoboCop" naštěstí patří do té lepší kategorie.Příběh je vlastně dost jednoduchý ( co taky jiného od filmu s takovým názvem čekat :) ),ale má patřičnou atmosféru,slizké padouchy a opravdu pořádně krvavou akci.Plus výborná hudba Basila Poledourise.Takže vlastně příjemná zábava...(12.9.2003)

 • Shit
  ****

  První a taky nejlepší film ze série o Robocopovi, hlavně proto že zaujme svým originálním nápadem a v dalších dílech už se jen opakuje totéž, takže to je už míň zaživný. Nedá se říct že tenhle první díl má nějaký skvělý efekty nebo herecký výkony či úchvatnou hudbu, ale jako celek to dá skvělej film s obstojnou akcí a slušným příběhem, kterej je sice docela předvídatelnej, ale u podobnýho filmu zaměřenýho na akci ani neni potřeba nějakej promyšlenej scénář. Na svojí dobu určitě super film, ale dneska už jsou takových filmů spousty, ale za ten originální nápad přidávám hvězdičku(4.5.2005)

 • Xmilden
  *****

  Viděna ještě krvavější Director's Cut. Jinak samozřejmě nesmrtelná klasika, která kdysi čile kolovala na WHS. Dnes si troufám tvrdit že kult. Není dne, abych nepomyslel na toužebně očekávaný remake. Clarence J. Boddicker, Leon C. Nash, Emil M. Antonowsky, Joe P. Cox a Steve Minh to je pětice pěkně ostrých záporáků, které stojí za to si připomenout.(24.2.2011)

 • - Na film nadväzujú dva sequely, televízna miniséria, kreslený seriál a taktiež TV seriál. Od roku 2006 sa hovorí o ďalších celovečerných pokračovaniach. (toi-toi)

 • - Fanoušci Robocopa měli teorii, že film odkazuje na Ježíše. Například že dobrý člověk je zabit hříšníky a poté znovu oživen, nebo že v jedné scéně to vypadá, jako když chodí po vodě. Ukázalo se, že autor Robocopa to skutečně takhle zamýšlel a chtěl na Ježíše poukázat. (Harroc)

 • - Když Robocop odstřelí na konci filmu robota Ed209 pomocí pušky Cobra, můžeme vidět, jak se mu nábojnice zasekne v závěru zbraně. Navíc je patrné, že šlo o slepý náboj, neboť má vlnitý okraj značící, že v náboji nebyla žádná střela, ale byl jen mechanicky uzavřen.
  Puška Cobra je upravená odstřelovací puška M82 Barett ráže .50(12,7mm). I v reálu je tato zbraň schopná likvidovat lehce pancéřované cíle až na vzdálenost 1,5 km. Používá je i Armáda České republiky. (Rawen616)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace