carlos 2010

Dať Al Pacinovi prvého Oscara za hlavnú úlohu v remake-u talianskeho filmu je hanba. Film to je dobrý, ale Oscara mal dostať omnoho skôr. ()

C0r0ner

Ach jo, kdyby to tak nemělo dvě a půl hodiny, ale aspoň jenom sto třicet minut, to by se ta pátá hvězdička přidávala sama. I tak to ale byl bezvadný příběh ve stylu Nedotknutelných, kde se dva nesourodé charaktery dají dohromady a prožívají spolu víc, než deset lidí za celý život. Krásný příběh. 90% ()

zette

Vyborny slepecky vykon Al Pacina a nekolik vtipnych ci zajimavych scen ( policejni kontrola, damska spolecnost v restauraci ) dela z tohoto filmu alespon prumernou podivanou. Film je jinak celkem nudny, misty kycovity s klasickym hollywoodskym koncem. Uz zacinam byt alergicky na ruzne filmove podivne osoby, ktere rozdavaji moudra na vsechny strany... ()

Flynn

Al Pacino je sice dobrý a roli odvádí precizně, ale příběh mi příjde dost slabý. Závěr raději ani nehodnotím, tradiční americké zakončení, to už jsem skoro ztrácel chuť to dokoukat... prostě obyčejný film. Nevím za co dostal Pacino Oscara, znám ho teda v mnohem silnějších rolích..... ()

danecek24

50. Zlatý Glóbus za rok 1992 - cena (3) - *Nejlepší film (drama), *Nejlepší herec (drama) - Al Pacino, *Nejlepší scénář - Bo Goldman + nominace (1) - Nejlepší herec ve vedlejší roli - Chris O'Donnell ()

gabin(a)

Kdybych neviděla Vůni ženy od Dina Risiho s Vittorio Gassmanem, dala bych pět. Ale Gassman je přesně ta jedna hvězda navíc, aspoň pro mě. I tohle je ale vysoký nadprůměr a důstojný remake. ()

laik_60

Asi ozaj jeden z najlepších hereckých výkonov tohto herca. Všetko ostatné je už len viac menej uspešné herectvo a ak nemáte origoš , naviac podmaznute slovenským Farkašom škoda :( ()

Juto

Ak je na filme niečo zvláštne, je to tak, že pri tejto príležitosti je emocionálny realizmus postáv, najmä Sladeho, srdcervúco uveriteľný. 8/10 ()

emo

Kvalitný film s Pacinom v životnej forme. Zaslúžený Oscar. V tých časoch ešte O´Donnell dával nádaj,že vie hrať. Teraz už vieme svoje. Veľmi pekne je vykreslený vzťach mledého a naivného Charleyho a zatrpknutého plukovníka Sladea. ()

majo25

To sa nám to ale stretla partička - slepec, ktorý si myslí, že je vtipny a študentský ťuťmák, ktorý si nevie dať rady s drobným problémom. Vzťah, ktorý by v reáli nikdy nemohol vzniknúť, len na striebornom plátne. Pár lepších momentov sa vyskytne, občas sa vydarí aj nejaký ten vtip, ale žeby som si príbeh zapamätal aj po týždni, to pochybujem. Postavy ma príliš neoslovili, dojímaky sú na prvú a dej je predvídateľný. Moralizujúci záver na pôde strednej školy, kde nechajú dlhšie rozprávať neznámeho chlapíka, ktorý im akože prehovorí do duše a oni mu ešte aj začapkajú, len dokumentuje odtrhnutosť od reality. ()

BoXBe

Al Pacino samozřejmě geniální, whoo whoo, jen všichni víme za jaké filmy Oscara dostat měl. Z filmu mezi nánosy kýče a schematických scén zbylo jen pár milých úsměvů. Do toho přeslazená hudba, inscenovaný proces, potlesk na závěr jako ve školce. To už mě dneska fakt nebere. ()

otík

Velmi zvláštní film se skvělým Al Pacinem v roli slepce, plukovníka, který pomýšlí na konec svého života, neboť už nemá proč žít. Ale setkání s mladičkým studentem Chrisem O´Donnellem vše změní. Zajímavé proměny nálad a postojů hlavního hrdiny jsou nejen výborně napsané a zahrané, ale i zrežírované. Hodně emotivní film. ()

tom88

Ha, Al Pacino je asi dokonalý, jeho vystupovanie vo filme ma úplne dostalo ani v Godfatheroch tak dobre nezahral ako vo Vôni ženy. Pacino zatienil všetko ostatné a celý film si podmanil počas svojich dve a pol hodiny. Dejovo film nie je zložitý, ale dosť baví. Je to vážne, vtipné, vulgárne, romantické a ja neviem ešte aké, ale na každého to musí milo zapôsobiť. Spomeniem aj mladého Philipa Seymoura Hoffmana, ktorý si zahral jednu z vedľajších postáv. Vážne uvažujem nad 5*, možno ešte jedno pozretie. 85% ()

reky

Úplně čistých 5* to není, hlavně kvůli konci, kterej je typicky americkej (nemyslim Al Pacinův projev, ten je v pořádku, ale to, co následuje). Občas trochu sentimentální (ale v mezích), občas humorné, občas cynické, celkově ale hodně dobré. Al Pacina jsem neviděl hrát špatně, resp. ve všech filmech, co jsem s ním viděl, hraje výborně. Tady je to však ještě něco víc, to, jak se vžil do své role, je neuvěřitelné. Jeho výkon je opravdu grandiózní a pouze díky němu jsou některé scény, které by byly jinak obyčejné, vynikající (návštěva bratra, tanec v restauraci), zdatně mu sekunduje i Chris O´Donnel, škoda, že se už ničeho pořádnýho potom neúčastnil, našlápnuto měl víc než dobře. ()

danliofer

Dva silné momenty, které se mi po zhlédnutí tohoto filmu na dlouho vryly do paměti: 1. Slepý plukovník v podání Al Pacina řídící ferrari prázdnými new yorkskými ulicemi. 2. A scéna boje o pistoli. To nebylo jen, že se dva chlápci perou o zbraň, jak tomu bývá v kovbojkách či střílečkách, ale že se perou o podstatu, jíž ona zbraň slouží jen jako rekvizita. Nádherný film, který ani při své délce nepřestane nudit. ()

moviefilm

Vôňa ženy je rozdelená na dve polovice. Kým prvá je hodná nominácie na Zlatú malinu, tá druhá je Oscarová. Prvá polovica:Táto časť je väčšie sci-fi, ako Matrix. Poznám jedného slepého a musím povedať, že v tejto časti je Pacinova postava zobrazená veľmi nereálne. Pacino hrá strašne, napriek tomu, že sa snaží, namiesto toho, aby s ním divák súcitil, je mu len protivný. Tiež réžia v ničom nevyniká. Avšak druhá polovica, ktorá začína skvelou scénou tanga je geniálna. Aj Al sa polepšil a Oscara dostal za túto druhú polovicu. Réžia je excelentná, film je preplnený kopou nezabudnuteľných scén. Avšak film končí strašným klišéovitým záverom, ktorý narúša zážitok z celého filmu. Každopádne je Vôňa ženy dobrý film, ktorý ale mohol byť lepší... ()

SoolenJV

Dobře zahrané (zvlášť Pacino je neskutečný) a natočené, ale scénáristicky dost fádní. Vlastně jen spojení stokrát ohraných příběhů o hledání chuti do života a o nesnášenlivosti, která se promění v celoživotní přátelství. A pak taky ta délka... 157 minut, to je prostě na film tohoto druhu příliš. ()

StanislachKo

S ohľadom na stopáž som milo prekvapený, čo sa týka Pacina, som neskutočne unesený a čo sa týka záveru, som trochu cukrovkár... Celá college na záver tlieska a jasá týpkovi, ktorý bol medzi nimi donedávna outsiderom a Alovi sa zarovno napĺňa životný sen... brrrr! Predpokladám, že za iného obsadenia by som capol dve... Ale reálny výsledný pocit sedí presne na toľkoto! ()