murakamigirl

3,5*. 1. film s Al Pacinom, v ktorom ma navštívili nudné chvíle. 1. film s Al Pacinom, ktorý už po 2. vzhliadnutí vidieť nepotrebujem. (Toto píšem po rokoch, po 2. vzhliadnutí.) Príjemný, avšak NUDU počas 150 minút nejde minúť. S dvomi výnimočnými výkonmi: oscarovým Pacinom a skvostným mladým P. S. Hoffmanom. Školská zápletka je pre mňa slabá a nafúknutá do príliš serióznych dimenzií, aj keď zaujímať neprestane (aspoň mňa)- opäť vďaka spomínaným 2 hercom. Ale predovšetkým preto, že ju "kultivuje" Pacinov plukovník Slade (ááno, jeho perly sa oplatí počúvať). Skrátka a dobre: Pacino je šťastnou hviezdou Vône ženy. Takou, čo nezriedka oslepuje a.... hviezdy rozmnožuje (mimoatmosférické samozrejme:) ). 3,5 * ()

MrCreosote

....A to jsem si myslel, že mě Al už ničím nepřekvapí. Výborný, nenudící film, kterému odpustím i ten vcelku naivní závěr. Pacinův výkon a celková upřímnost a dojemnost ho hravě přebíjí. P.S. A já si pořád myslel, že to nebyl Hoffman, ale Sean Astin :) ()

villon17

Mrzí mě, že mám už topku filmů plnou, protože tenhle byl tak boží!! Vtipný, napínavý, dojemný, prostě okouzlující ve všech směrech. Ve skrytu duše dobrák chce kvůli slepotě, neúspěchu a nepochopení skoncovat se životem, v čemž mu zabraňuje neposkvrněný mladík Charlie...Lahoda pro oči, zvláště ohromující tango v restauraci. ()

Marek1991

Až poetický zážitok môžete z tohto mať a pri excelujúcom Al Pacinovi môžete mať úsmev na perách, dokonca sa môžete naučiť tancovať nesmie vás to však unudiť a uťahať s touto až neuveriteľnou dĺžkou na obyčajný film. Mimochodom netreba zabudnúť na skvelú Newmanovu hudbu. Možno po tomto filme tak ako ja, dostanete chuť na nejaký výlet, celkom inšpirujúci film. ()

liquido26

Al Pacino za Vůni ženy dostal Oscara, nutno konstatovat, že zcela zaslouženého Oskara (škoda, že až do dnešní doby je to jeho jediná soška). Vůně ženy je krásný film a závěr je dalším ze sbírky "Alových nesmrtelných závěrečných projevů" a zároveň pěkná facka do ksichtu americkému školnímu systému plnému pokrytectví a falešné morálky (ježiš, já zase mluvím chytře :-)). Al Pacino byl v roli slepce tak přesvědčivý, že jsem ho začal podezřívat z toho, že třeba doopravdy nevidí a ve všech ostatních filmech předstírá, že vidí :-)) ()

DDT

Jedna z mála slušnějších amerických kopií, nic víc. Mimořádný může být jen pro ty, kteří neviděli italský originál s V. Gassmanem. ()

DEXTER099

Film ,který vás dojme nabudí a motivuje žít dál i když je to někdy skoro nemožné.Jedna z top rolí Al Pacina.Oscarů měl mít víc,ale za tento snímek si ho jednoznačně zaslouží.90 % a pět hvězd. ()

Johanka

Naprosto skvělý výkon Al Pacina, který mě svým excelentním výkonem doslova šokoval. Každopádně hodnotím i velmi dobrý výkon mladého herce Chrise O´Donnella. Mimořádný film. ()

NinonL

Nikdy v životě neviděla ani necítila takové tango. Úžasná scéna, ve které tančí slepý plukovník s neznámou dívkou, je tak plná vášně, síly a citu, že jsem si ji pouštěla stále znovu a znovu. Kvůli ní nemůžu dát menší hodnocení. ()

Krissty

Myslela jsem si, že to bude úžasný film.. Stejně ale předčil moje očekávání - prostě nemá chybu! Al Pacinovi tahle role sedla jako ulitá, je skvělý.. Věřila jsem mu všechno od slepoty až po pokus o sebevraždu.. Nádhera, tohle je jasných a zasloužených 5* :)) ()

Turiec

Na pár dní sa stretli dvaja úplne rozdielni a cudzí ľudia. Vyslúžilý plukovník – arogantný, cynický a hrubý slepec, ktorý pred vonkajším svetom skrýva svoje vnútro a neskúsený mladík – študent so svojimi študentskými problémami a navzájom ovplyvnili svoje životy. Musím uznať, že Al Pacino, i keď ho ako herca nemám rád, zahral slepca bravúrne a film ako taký mal niekoľko dobrých myšlienok. Mne však jednoducho nesadol ani po druhom vzhliadnutí, takže **. ()

Pan Filuta

7/10 Tak vážně nevím, ale vypadá to, že celý film stojí a padá na supervýkonu Pacina. To co se mi nezdálo nejvíc, byla poslední půlhodina, a hlavně scéna, kdy po ohromující řeči následuje bouřlivý aplaus. Toto je prostě nešvár amerických filmů a strhává ho to do průměru..... ()

kobejn

Dal jsem si opáčko a myslel jsem, že ten film bude pruda, ale nebyla. Film byl super a velký Al po právu konečně dostal Zlatýho. ()

GodComplex

Al Pacino sice hraje slepeho skvele, jeho cumeni do prazdna je excelentni, ale na druhe strane me neskutecne stve jeho projev a retorika. K nekterym jeho rolim se to hodi skvele viz. napr. Dabluv advokat, Scarface, ale obcas se to neda vystat a pokud skoro 3 hodiny cumite na herce, ktery vas vylozene otravuje, tak to nejsou dobre zpravy. 6/10 ()

Vojcl

Celý film stojí a padá s famózním výkonem Al Pacina, který si na postavě slepého veterána dal opravdu záležet. Ačkoli jeho charisma spolehlivě drží snímek nad vodou, za ním zeje obrovská prázdnota. Ostatní postavy jsou veskrze nezajímavé a příběh příliš jednoduchý a předvídatelný. Italskou předlohu neznám, takže nemohu srovnávat. Je to velká škoda, protože s o něco lepším scénářem se mohlo jednat o nezapomenutelný snímek. Takhle je to "jen" velmi dobrá sólovka jedné herecké legendy. ()

contrastic

americká, laciná hra na city, která mě teda nedostala ! připadalo mě to stupidní, špatní herci /až na Ala/ ......., prostě Pacino hraje slepce, to musí být bomba, všichni padněte na zadek.....amerikanismus čišel s každýho zaběru a vyšroubovat stopáž na 2 a půl hodiny s takovým scénářem........, no prostě katastrofa, je mě líto :( ()

SarumanKo

Neskutočne silný film. Herecký zjav Ala Pacina milujem a tu som si ho vychutnal ako sa patrí. Arogantný, slepý plukovník Slade je jednou z jeho najlepších postáv a výkonov. Scent of a Woman je predovšetkým o jeho hereckom koncerte a poslednom serióznom útoku na Akadémiu, ktorá ho napokon aj právom ocenila. Jeho sekundant Chris O'Donnell nie je veľmi výrazný, ale do role sadol skvele a neprekážal. Čo ešte stojí za zmienku, je úžasná hudba. Mňa to emotívne hlboko zasiahlo. Na Martina Bresta som doteraz neprávom zabúdal, ale chlap, ktorý natočil filmy ako Zoznámte sa, Joe Black, Policajt z Beverly Hills a Vôňa ženy, by si rozhodne zaslúžil viac pozornosti. Navyše: Jack Daniels, Jim Beam a Ferrari - moje obľúbené značky. A film je presne taký, ako dobrý pohárik a rýchla jazda. Zahreje pri srdci, vzruší... a zvalcuje. (90%) ()

slord

Al Pacino v roli slepého plukovníka, na začiatku cynický a zatrpknutý muž, ktorý už myslí na samovraždu a okolný svet už pre neho nemá význam. Naposledy sa chce zabaviť a tak sa vydá do New Yorku spolu s jeho opatrovníkom. Zo začiatku sa nemohli ani vystáť, ale postupne k sebe našli cestu a vzájomnú dôveru. A životom omrzený plukovník vďaka nemu opäť nájde chuť do života. Al to zahral ako pán a oscara si zaslúžil právom, Chris O´Donnell asi v životnej roli. Veľmi pekný film, ktorý som si užil od začiatku do konca. 9/10 ()