Obyčejné lidské příběhy o tom, co nás trápí, co hledáme a nenalézáme jsou vyprávěny s nadhledem a okořeněné trefnou situační komikou. Samozřejmě nechybí i ta správná dávka nefalšované romantiky a sentimentu. Ve filmu Přání Ježíškovi se ukázkově rozkmotřená rodina znovu a znovu snaží usmířit. Nezodpovědný floutek, jehož životní náplní je obšťastňování žen, zjišťuje, že existuje i otcovská a partnerská odpovědnost. Spokojenému manželskému páru, kterému zdánlivě nic nechybí, postaví osud do cesty malou uprchlci z dětského domova. Úspěšný a sebevědomý manažer svou spřízněnou duši už našel, ale představit ji rodičům, je pro něj noční můra. Dva osamělí lidé, kteří už rezignovali na štěstí a hledání toho pravého, možná dostanou ještě jednu šanci. (Bioscop)

vlcekmirek

Česká verze polské komedie "Listy do M." (Noc plná zázraků) slovinského režiséra Mitji Okorna a scénáristy Marcina Baczińskiego. Na to, že to byla jen kopie se to ještě docela dalo, ale spíš kvůli fajn obsazení. Krajčo, Langmajer, Polívková, Pauhofofvá, Hádek. Kdyby tam neprudil Dušek s Holubovou, bylo by to ještě lepší. Ale že by se k tomu člověk vracel, to ne. ()

Gilmak

Všichni jsou v prdeli, všechno se sere a přesto to vše dopadne dobře, naivní film na Vánoce, který nenadchne, ale ani neurazí. 51% ()

mabej

Polská verze se mi líbila o 50 procent víc. Něco překopírovat nešlo - třeba jak nacpat do Čech kostým Santy, ale budiž. Ale protože původní laťka byla původně opravdu vysoko, i o výrazně slabší české předělávce můžu klidně říct, že to ušlo. Neurazilo, nenadchlo, ale jsou horší vánoční filmy. ()