Říjen 1957. „To" se probouzí a městečko Derry ve státě Maine už nikdy nebude jako dřív. Stephen King vdechl život ztělesnění veškerých dětských fóbií a obav a vystavil sedm dětí zlovolné síle, která na sebe bere nejrůznější podoby včetně klaunské tváře. Děsivý klaun (Tim Curry) žije v městské kanalizaci, odkud se vydává lovit a zabíjet. O mnoho let později se ti, kdo přežili, jako dospělí vrací skoncovat s další vlnou jeho bezuzdného vraždění – už jednou provždy. (Magic Box)

lickerman

Dvoudílné, značně upravené a zároveň nepříliš valně osekané zpracování jednoho z nejlepších románů. Škoda.. Zrovna Kingovo TO by si zasloužilo nějaký nový kabátek, třeba v podobě minisérie.. Stopáž filmu s "knižním" dějem, konflikty mezi Smolaři a "Bowersovci" i bojem s TO samotným by totiž určitě dosahovala (minimálně) deseti hodin.. Jo a abych nezapomněl - pořádný románový final fight i zkáza města Derry filmovému závěru zatraceně chybí.. ()

Jeanecek

Zvláštní - dávám ****, ale přitom je v mém top 10. Film jsem poprvé viděl, když mi bylo deset a i dnes se po jeho shlédnutí bojím, když si čistím zuby... Povedený kousek, pro mě skutečně top horor. ()

divjak

Dávam 5. Horor to pre mňa bol, v polovičke solídny, na konci som sa už mrvila na stoličke. Chýbalo vysvetlenie Toho, jeho pôvodu. 5* je za to krásne zobrazenie odvážnosti detí, ktorá sa s prechodom do dospelosti mení skôr v opatrnosť prípadne strach. ()

Bublinka6

Po tom, co si přečtete knihu, je to učiněná tragédie. Nuda, nuda, šeď, šeď...Potenciál původního nápadu a strašidelnosti knihy využit asi tak na 5%. ()

Jackie_Brown

Tímto filmem odstartovala moje éra fanynky pátečních horrorů na TV Nova a na půl roku jsem se odřízla od dětských diskoték a večery trávila s Mr. Kingem. ()

Kroup4

Přesný důkaz toho,že mistrovské dílo mistra hororu S.Kinga se nedá natočit,a už vůbec ne s malým ''TV'' rozpočtem.U knížky se budete bát a již nikdy nenavštívíte cirkus.Klaun byl sice celkem ''strašidelně'' vypadající,ale i 192 minutová adaptace je pekelně osekána a jde to vidět,samozřejmě pro ty,co četli předlohu.Navíc se na filmu vyřádil zub času a stala se z něj jen směšně vypadající televizní zábava pro důchodce,co nemají přes týden co dělat,jen čumět na TV NOVA,kde se tento film tak 2x-3x do roka opakuje.[1,5/10] ()

Angalo

Kniha o tisíci stránkách se prostě nedá prosvištět v tříhodinovém filmu. Přesto se o to někdo pokusil a vědom si toho, že se z knihy dá těžko něco škrtnout, snažil se do filmu nacpat úplně všechno. Ve výsledku divák příběhem prosviští, aniž by na něj jednotlivé pasáže působily tak, jak mají v knize a aniž by nad filmem přemýšlel. Čtenářům knížky se proto dílo znechutí, neboť mu bude neustále chybět hlubší prožití a pro ty, kdo knížku nečetli, půjde jen o další béčkový horor podle Kinga. Velmi nedůstojný konec jedné z nejlepších Kingovek. ()

West

Pro mně , (když jsem byl ještě kluk) s Dětskou Hrou , asi největší fobie. Nikdy nezapomenu na ten den ,kdy si matka a starší sestra pustili o jednom deštivém a temném odpoledni kazetu z půjčovny. A že prý se můžu dívat s nimi. Filmy jsem miloval, co o to.. ale když je vám 9let a zapnou vám snímek o démonickém klaunovi , co vylejzá z kanálu a trhá malé děti na kusy, tak vás to provází pokaždé, když si na "TO" jen vzpomenete.. Díky mami za tuhle dětskou hrůzu! ()

pistik

Jeden z najlepsich a zaroven najdesivejsich hororov ake som kedy videl. No najdesivejsie, mozno kvoli tomu ze som to videl po prvykrat ako sedemrocny. Ziadna hororova postava ale nebola nikdy viac desivejsia ako klaun- Pennywise. Rozhodne celkom obstojna adaptacia najlepšej knizky aku som cital i ked s mierne nezvladnutym zaverom. ()

Durgas

Pamätám sa, že ako dieťa som tento snímok uzrel. Poznamenal ma vtedy veľmi silným zážitkom, na klauna Pennywisea som dlho nevedel zabudnúť. Keď som to však videl druhýkrát, vyzbrojený "dospeláckou" otrlosťou a znalosťou perfektnej knižnej predlohy, už to na mňa tak silno nezapôsobilo ani zďaleka. Napriek tomu veľmi obstojne sfilmované, keď prihliadneme aj na to, že to je TV film z počiatku 90-tych rokov. ()

DanielaJ.

Kousek tohoto filmu jsem poprvé viděla když mi bylo 8 a tajně jsem ho sledovala u dveří zatímco se na něj rodiče dívali v obýváku. Zřejmě z toho důvodu mám strach z klaunů a měla jsem noční můry pěkných pár let. Odvahu jsem našla po 13 letech tedy v jednadvaceti a i přestože film se zdá velice zdlouhavý a někdy se člověk ztrácí v časové ose, stále to pro mě bude "TEN" horor, kvůli kterému mám hrůzu z klaunů a ze kterého mi nejvíce nabíhá husí kůže. ()

danny_21

Dostal tento námět do ruky režisér, který umí pracovat s temnou fantazií dětského dobrodruha, mohla adaptace v mých očích doposud nejlepšího Kingova románu dopadnout daleko lépe. Přesto Wallacova předloha nedopadla propadákem, poměrně věrně se snaží držet předlohy ( až na některé podstatné detaily ), dětští představitelé hrdinů klubu Smolařů sympatičtí - což se úplně nedá říct o představitelích jejich dospělích verzí - 65 % ()

Maximilianus

Film oproti knihe pár vecí zjednodušuje a mení, nezobrazuje postavy ani vzťahy medzi nimi do hĺbky, efekty sú (asi) primerané dobe vzniku filmu a napätie tiež nie je bohvieaké, čo ale môže súvisieť s tým, že som vedel, čo sa stane. Na druhej strane, ani príbeh knihy nebol o moc lepší a v tomto mu zostáva film verný. Ťažko si vymyslieť niečo lepšie, keď sa predloha zameriava na postavy viac ako na hororovú zložku. Tak ako v knihe, tak aj vo filme bol boj s Tým chabý a hrozne odfláknutý, samozrejme vo filme ešte o niečo viac. Pán Stephen King len o všetkom rozprával a budoval očakávania a nakoniec to najdôležitejšie, teda boj s Tým odbil pár stránkami úplne nelogického boja a víťazstva detí/dospelých. Film ale pri svojej 3 hodinovej dĺžke celkom dobre rozložil príbeh aj pomer detskej a dospeláckej zložky s tým, že aktuálne dianie dopĺňali záblesky z minulosti. V tomto aspekte asi najlepšie zostal verný predlohe. Dúfam, že nová verzia bude prepracovanejšia a viacej hororová. Slabých 5,6/10. ()

Armin82

Měl jsem možnost v rozmezí několika dní shlédnout tohle, i remake z roku 2017 a musím říct, že remake byl víc strašidelnej. Tim Curry je skvělý herec vedlejších rolí, ale zde je dost zásadně vidět TV produkce. Velmi chabé efekty a málo strachu. Ten Intersonic dabing, byl taky otřesnej. Možná v roce 1990 ok, dneska spíš k smíchu a filmařské kvality tam moc nenajdeme. 40% ()

Hellknight12

Nedávno opäť pozreté po rokoch. Celkom zaujímavý počin . Knihu mám síce doma ale tak nejako som ju ešte neprečítal. Na to, že to je TV film je to slušné spracované. Herecké výkony sú dobre. Hlavne detské výkony sú pekne záhradné. Čo sa týka dospelých snažia sa ale mohli to podať o málinko lepšie. Čo sa týka dĺžky je to za mňa akurát. TO je zahráme fajn aj keď musím povedať, že tohto klauna mohli spraviť viac strašidelnejšie. Podľa mňa vyzerá ako milý klaun, ktorého by sa nezľakli ani 5 ročne decko. Pokiaľ neukáže zuby. Celkové hodnotenie za mňa je 50%. ()

Nix

Já tenhle díl beru jako takovou klasiku hororů. Je to takový úvod do tohoto světa, není to jako úplně něco extra, ale Curryho klaun je naprosto skvostný. Není to úplně jak kniha, ale je jí co se týče zpracování nejblíže. Ale raději se kanálům vyhýbejte. ()

Railman

Docela povedený horor. Viděl jsem ho už docela dávno, ale pamatuju si, že mě dost vyděsil zelený zarostlý rybník s železným stavidlem nebo co to bylo. ()

Kingův horor To konečně míří do kin

Kingův horor To konečně míří do kin

04.07.2016

Hororový román To už se dočkal tříhodinové televizní adaptace, studio Warner Bros. se jej ale od roku 2009 snaží poslat přímo do kin. O režii se chvíli zajímal Guillermo del Toro (Hellboy) a v červnu… (více)